Imperia Online България  
Юни 05, 2024, 09:45:26 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Петиция против строежа на Международен Ислямски Център  (Прочетена 22957 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
gogoght
Гост
« Отговор #60 -: Февруари 05, 2009, 14:02:36 »

Страшна работа !!!!!  Да приемем че всеки е свободен  да избира на кой Бог ще се моли .... само че АЗ не искам " друговерците " да ми пречат !!!!  Работя с турци , албанци ..... цигани и с такива които даже не знаят какви са ! Уж бизнеса си е бизнес а всеки гледа да ме прекара ! Аз се чудя как да си плащам данъците и сметките а те получават помощи за това че не работят Smiley  Официалния език в България е българския !!!! Който иска да говори друг език да си го говори в къщи!!!  Вси4ки дето милеете за исляма -защо не отидете да живеете примерно в Турция Huh?? Да видим там как ще се отнасят с вас Huh?
*crazy* *crazy* *crazy*
Може ли в Малайзия примерно?
Активен
kephy
DISTRUSTED MEMBER
Капитан
****

Karma: +72/-185
Неактивен Неактивен

Публикации: 478


Nec vitia nostra nec remedia pati possumus ...


Профил
« Отговор #61 -: Февруари 05, 2009, 14:30:14 »

Абсолютно правилна забележка от твоя страна и неправилна от моя.Взимам си думите назад.
По отношение 'ерес"..членуването му и всичко останало ето малък цитат на Митко Новков известен Български журналист ,където употребява и вписва думата ,просто ми попадна от друга тематика която четох снощи
"православни (ортодоксални) са църквите, които приемат решенията на Четвъртия Халкедонски събор, осъдил монофизитството като ерес. Арменската църква заедно с Коптската, Египетската и Сирийската не приема тия решения: според нея те са отстъпление към ереса на Нестор "


в-к Култура бр.28 21 юли 2001 ....та кажи ми така употребената дума от мен с какво е по различна от тази на журналиста и писател Новков.

Сега остава да ми заявиш, че българските журналисти са еталон за грамотност .....
Активен

HUMANS NEED FANTASY TO BE HUMAN TO BE THE PLACE WHERE THE FALLING ANGEL MEETS THE RISING APE.
katya_t
Forum Staff
*

Karma: +1193/-152
Неактивен Неактивен

Публикации: 407



Профил
« Отговор #62 -: Февруари 05, 2009, 14:44:10 »

превърнахте темата в лични нападки, въпросът е съвсем друг в момента всички християни се страхуват. гледаме по тв че постоянно има войни на религиозна основа и се чудим дали и на нас няма да ни се случи ако им даден "прекалено" много свобода.
Активен

Levski1914
Сержант
**

Karma: +95/-73
Неактивен Неактивен

Публикации: 68



Профил
« Отговор #63 -: Февруари 05, 2009, 15:02:35 »

Сега остава да ми заявиш, че българските журналисти са еталон за грамотност .....
Не съм филолог ,езиковата ми култура се определя основно от това ,което чета,щом редактора е допуснал да бъде изписано по този начин значи е така....в-к Култура не е булеварден ежедневник (да вмъкна ,че го чета редовно,защото нашата фирма спомага издаването му с известни средства),в който редактиращите нямат време да прочетат всичко и бързат да напълнят десетките страници.
Активен

gogoght
Гост
« Отговор #64 -: Февруари 05, 2009, 15:36:05 »

превърнахте темата в лични нападки, въпросът е съвсем друг в момента всички християни се страхуват. гледаме по тв че постоянно има войни на религиозна основа и се чудим дали и на нас няма да ни се случи ако им даден "прекалено" много свобода.
Честно казано по ме е страх да падне 10 сантиметра сняг, отколкото война на религиозна основа в България.

П.П. ти нали прибиваваш безметежно в Германия, та сигурно си забравила какво означава 10 сантиметра сняг за цялата логистика и инфраструктура в нашата мила Татковина Wink
Активен
Levski1914
Сержант
**

Karma: +95/-73
Неактивен Неактивен

Публикации: 68



Профил
« Отговор #65 -: Февруари 05, 2009, 15:40:27 »

По отношение на книгите,тази на Вера Мутафчиева е имам,и съм я чел.Другите ще ги издиря,винаги съм имал желание да прочитам различни гледни точки.Няма да коментирам изданието на когото и да било ,най-малкото защото човека дали обективно или субективно,доброволно или под натиск,убеден или платен,е положил някакъв труд и е изразил становище.По отношение на Петър Петров ...да харесвам го ,като историк.В последните 5 години ползвам единствено и само независими източници ,най-вече руски.За мен руския анализ е в пъти по сериозен от който и да е български.Руската научна школа като цяло разполага с много повече информация от всякакъв тип от поверителна и класифицирана до чисто библиографска.Ситуацията там е доста по комплицирана и се хвърля много средства време и внимание за наблюдаване на тези процеси в частност,фрагментирано и глобално.И затова аз се облягам изцяло и 100% на руския анализ и никога на Американсия или сателитните му.Това ,което казва конституцията е така по отношение на правата и свободите ,и аз не виждам да оспорвам това някъде.После никой не е тръгнал да убива и изтребва някого.Друг елемент е обаче как да бъде разположена една свобода на една група хора и тя е въпрос на политическо решение.Защото ако всеки разнорелигиозен има нужда от насищането на изразните средства на своята свобода и финансовата възможност да я осъществи,то не е ли това в конфликта с традиционните интереси на все още по голямата етническа група.И после ,освен да ми пишеш имена на книги ми дай аргументи на това ,че насищането с разноетнически и разнорелигиозни центрове има и единствено само за цел мюсюлманите да се развличат и обогатяват в културен план и никога и по никакво време няма и не е имало среди в исслямската общност,които имат различни от тези интереси и намерения.Или искаш да ми кажеш сега ,че тази религия е капсулована и тя никога не е осъществявала и осъществява мисионерска дейност,или е отписан завета на Мохамед за разнасянето и из целия свят.Да не ти цитирам и фатви,послания на разни имами и други,произнесени от ислямски групи,които като се обади някой високопоставен политик ,,,,друг ислямски външен министър казва...."абе оставете ги,тези са секта"...и т.н и т.н.И изобщо убеди ме мен като противник на изграждането вече на каквото и да било,(защото има достатъчно),че няма да е база за други интереси и мероприятияУбеди ме ,че средтвата ,които идват за изграждането на тези центрове и храмове,не идва именно от такива секти.Убеди ме ,че мюфтийството в България е в състояние да контролира възникването на сепаратистки процеси.Дори да приемем че то е наивно и никаго не знае какво подривно би се случило и намеренията са му чисти като Аллах!
Активен

gogoght
Гост
« Отговор #66 -: Февруари 05, 2009, 15:54:39 »

В последните 5 години ползвам единствено и само независими източници ,най-вече руски.За мен руския анализ е в пъти по сериозен от който и да е български.Руската научна школа като цяло разполага с много повече информация от всякакъв тип от поверителна и класифицирана до чисто библиографска. Ситуацията там е доста по комплицирана и се хвърля много средства време и внимание за наблюдаване на тези процеси в частност,фрагментирано и глобално.И затова аз се облягам изцяло и 100% на руския анализ и никога на Американсия или сателитните му.
Руската школа казва,че си татарин по произход,за американската - не съществуваш. *scratch* *scratch*
На кого да вярваме?
Активен
kephy
DISTRUSTED MEMBER
Капитан
****

Karma: +72/-185
Неактивен Неактивен

Публикации: 478


Nec vitia nostra nec remedia pati possumus ...


Профил
« Отговор #67 -: Февруари 05, 2009, 16:50:13 »

По отношение на книгите,тази на Вера Мутафчиева е имам,и съм я чел.Другите ще ги издиря,винаги съм имал желание да прочитам различни гледни точки.Няма да коментирам изданието на когото и да било ,най-малкото защото човека дали обективно или субективно,доброволно или под натиск,убеден или платен,е положил някакъв труд и е изразил становище.По отношение на Петър Петров ...да харесвам го ,като историк.В последните 5 години ползвам единствено и само независими източници ,най-вече руски.За мен руския анализ е в пъти по сериозен от който и да е български.Руската научна школа като цяло разполага с много повече информация от всякакъв тип от поверителна и класифицирана до чисто библиографска.Ситуацията там е доста по комплицирана и се хвърля много средства време и внимание за наблюдаване на тези процеси в частност,фрагментирано и глобално.И затова аз се облягам изцяло и 100% на руския анализ и никога на Американсия или сателитните му.Това ,което казва конституцията е така по отношение на правата и свободите ,и аз не виждам да оспорвам това някъде.После никой не е тръгнал да убива и изтребва някого.Друг елемент е обаче как да бъде разположена една свобода на една група хора и тя е въпрос на политическо решение.Защото ако всеки разнорелигиозен има нужда от насищането на изразните средства на своята свобода и финансовата възможност да я осъществи,то не е ли това в конфликта с традиционните интереси на все още по голямата етническа група.И после ,освен да ми пишеш имена на книги ми дай аргументи на това ,че насищането с разноетнически и разнорелигиозни центрове има и единствено само за цел мюсюлманите да се развличат и обогатяват в културен план и никога и по никакво време няма и не е имало среди в исслямската общност,които имат различни от тези интереси и намерения.Или искаш да ми кажеш сега ,че тази религия е капсулована и тя никога не е осъществявала и осъществява мисионерска дейност,или е отписан завета на Мохамед за разнасянето и из целия свят.Да не ти цитирам и фатви,послания на разни имами и други,произнесени от ислямски групи,които като се обади някой високопоставен политик ,,,,друг ислямски външен министър казва...."абе оставете ги,тези са секта"...и т.н и т.н.И изобщо убеди ме мен като противник на изграждането вече на каквото и да било,(защото има достатъчно),че няма да е база за други интереси и мероприятияУбеди ме ,че средтвата ,които идват за изграждането на тези центрове и храмове,не идва именно от такива секти.Убеди ме ,че мюфтийството в България е в състояние да контролира възникването на сепаратистки процеси.Дори да приемем че то е наивно и никаго не знае какво подривно би се случило и намеренията са му чисти като Аллах!

Цитираното от мен произведение на В. Мутафчиева е статия, не книга.
Руският анализ може да бъде точно толкова необеективен и пристрастен, колкото българския и всеки друг. Искам да напомня, че Русия е първата не-балканска страна прегърнала тезата на Стоян Новакович за "Македонизма", отричащ българския характер на славянското население в Македония, например. Да оставим настрана някои други техни екставагантни твърдения като това, че Св. Константин -Кирил взел славянската азбука от русите или отричането на ролята на България като пръв Християнски център на славяните. Или за ролята на българи и славяни в Аспаруховата държава, която именно заради руснаците се наричаше "славянобългарска".
Никога няма да забравя, по време на ученическата ми практика като екскурзовод, една рускиня ме обвини в лъжа, когато и показах останките от Римския акведукт в Разград. Всички знаели , че най-старият водопровод в света бил дъвеният водопровод в Киев, контрира ме тя. 
Фанатизъм, сектантство, фундаментализъм и есктремизъм има навсякъде и във всяка религия. Щатите са чудесен пример за екстремистки християнски секти, например. Аз лично предпочитам мохамеданите в България да получават религиозното си образование в България, а не в Йордания, Саудитска Арабия или Пакистан. Дори се моля, в Исляма да се получи своего рода "реформация", която да позволи богослужението и на други езици, осен на арабски, а коранът да бъде използван за религиозни нужди и на български език.
България е преди всичко светска държава - не християнска, не мюсюлманска, не будистка, не сциентоложка. Според мен държавата трябва да концентрира усилията си в две основни посоки: 1. Всички български грацдани да знаят добре и да позлват български език;
2. Без да ограничва религиозните свободи, да държи под контрол каква религиозна пропаганда се разпространява.  Всякакви идеологии, проповядващи насилие, омраза и нетърпимост трябва да бъдат  преследвани с цялата сила на закона, незавсимо дали се крият зад Йехова, Аллах или Кетсалкоатъл.
« Последна редакция: Февруари 05, 2009, 19:17:14 от kephy » Активен

HUMANS NEED FANTASY TO BE HUMAN TO BE THE PLACE WHERE THE FALLING ANGEL MEETS THE RISING APE.
kephy
DISTRUSTED MEMBER
Капитан
****

Karma: +72/-185
Неактивен Неактивен

Публикации: 478


Nec vitia nostra nec remedia pati possumus ...


Профил
« Отговор #68 -: Февруари 05, 2009, 16:54:36 »

превърнахте темата в лични нападки, въпросът е съвсем друг в момента всички християни се страхуват. гледаме по тв че постоянно има войни на религиозна основа и се чудим дали и на нас няма да ни се случи ако им даден "прекалено" много свобода.
Няма лични нападки , поне от моя страна - коментирам само написаното.
Що се отнася до "прекалено много свобода", самото битуване на подобна теза показва колко сме далече от "гражданското общество". Хората трябва да имат пълна свобода да изповядват религията си и да си строят молитвени домове, стига религията им да не е в разрез с гражданското законодателство и Конституцията - т.е. да проповядва религиозна или етническа омраза.
Активен

HUMANS NEED FANTASY TO BE HUMAN TO BE THE PLACE WHERE THE FALLING ANGEL MEETS THE RISING APE.
Levski1914
Сержант
**

Karma: +95/-73
Неактивен Неактивен

Публикации: 68



Профил
« Отговор #69 -: Февруари 05, 2009, 17:29:03 »

Цитираното от мен произведение на В. Мутафчиева е статия, не книга.

"В реакции публицистика интервюта"(не твърдя,че е написано правилно заглавието после в къщи ще погледна пак) има това за което говориш...миналата вечер разгледах и прочетох за какво става въпрос
Активен

Levski1914
Сержант
**

Karma: +95/-73
Неактивен Неактивен

Публикации: 68



Профил
« Отговор #70 -: Февруари 05, 2009, 18:00:45 »


България е преди всичко светска държава - не християнска, не мюсюлманска, не будистка, не сциентоложка. Според мен държавата трябва да концентрира усилията си в две основни посоки: 1. Всички български грацдани да знаят добре и да позлват български език;
2. Без да ограничва религиозните свободи, да държи под контрол каква религиозна пропаганда се разпространява.  Всякакви идеологии, проповядващи насилие, омраза и нетърпимост трябва да бъдат  преследвани с цялата сила на закона, незавсимо дали се крият зад Йехова, Аллах или Кетсалкоатъл.
опаааааа, и Турция е светска държава
да обаче Турция е светска само на книга. По рамазана бяха затворени столовете на ДЪРЖАВНИ учреждения! Бяха залети с киселина хора, които пийват вода на крак по улицата и полицията нищо не направи! В паспортите има графа РЕЛИГИЯ и повечето хора насила изписват Ислам, за да си нямат проблеми с намирането на работа! В цели квартали на големите градове и в цели по-малки градове не се продава алкохол! Забранен е алкохолът дори на такива места, където преди 2 години се лееше като вода. Ами разните закони за носенето на забрадки и прочие покривала в ДЪРЖАВНИТЕ учреждения?
като обобщение - Турция ВСЕ ОЩЕ е светска и се надявам ВИНАГИ да остане такава. Но е факт, че се промени пред очите ми за има-няма 1 година след избирането на новото правителство! Така се сраства с религията, че не се зачитат Алевите и ги карат насила да изучават Ислама в училищата. Турция е светска само за туристите и бързопреминаващите през територията й......я попитай истина ли е това което казвам или не.......за справка Химимпорт и структурите ,в които аз работя имат сериозно търговско представителство там,наблюдавам процеса отблизо с оглед спорадичните командировки ,които имам...или си измислям я попитай насам -натам за това което написах по горе......това ,което напоследък винаги виждам в светската ислямска Турция е най-гнусното,което може да се види в 21-век
Активен

Levski1914
Сержант
**

Karma: +95/-73
Неактивен Неактивен

Публикации: 68



Профил
« Отговор #71 -: Февруари 05, 2009, 18:09:53 »

Нашият бил каучукар и си трае, що не се похвали по рано бре?
Ако ТИМ са "каучукари"(което незнам какво ,точно имаш предвид нещо с каучук надявам се )значи съм такъв...само да поясня ,че Химимпорт е холдинг под чиято шапка се намират стотици дружества от всякакъв тип,и браншово разделение
Активен

gogoght
Гост
« Отговор #72 -: Февруари 05, 2009, 18:26:24 »

Ако ТИМ са "каучукари"(което незнам какво ,точно имаш предвид нещо с каучук надявам се )значи съм такъв...само да поясня ,че Химимпорт е холдинг под чиято шапка се намират стотици дружества от всякакъв тип,и браншово разделение
Не съм го написал със зла умисъл. И аз съм възпитаник на ХТМУ
Активен
Levski1914
Сержант
**

Karma: +95/-73
Неактивен Неактивен

Публикации: 68



Профил
« Отговор #73 -: Февруари 05, 2009, 18:30:40 »

Не съм го написал със зла умисъл. И аз съм възпитаник на ХТМУ
Работя във финансова структура на Химимпорт ...завършил съм УНСС
Активен

gogoght
Гост
« Отговор #74 -: Февруари 06, 2009, 00:22:14 »

Ако ТИМ са "каучукари"(което незнам какво ,точно имаш предвид нещо с каучук надявам се )значи съм такъв...само да поясня ,че Химимпорт е холдинг под чиято шапка се намират стотици дружества от всякакъв тип,и браншово разделение
Да те запитам това, че работиш за тях, изтъкваш ли го, или само го споменаваш?
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!