Imperia Online България  
Март 28, 2024, 15:01:46 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 7   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Петиция против строежа на Международен Ислямски Център  (Прочетена 22685 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
x-terminat
Редник
*

Karma: +5/-12
Неактивен Неактивен

Публикации: 14


Профил
« -: Януари 20, 2009, 20:28:22 »

Днес научих за строежа на този Ислямски център.Аз лично съм против строежа му и съм крайно възмутен.
Очаквам коментари


Петиция против строежа на Международен Ислямски Център в Малинова Долина.

Линк на петицията : http://bgpetition.com/anti-islamizatzia/index.html

Крайно време е да бъде сложен край на Ислямизацията на България! Докога изстрадалата ни страна ще търпи нейното собствено културно и религиозно наследство да бъде измествано от чуждото за цената на няколко допълнително спечелени гласа в полза на нечии политически амбиции? Толкова малко ли обичаме родината си че не искаме да оставим нищо Българско на децата си? Как следващото поколение ще може да определи себе си като Българи когато тези параметри биват разбивани и пре-написвани ежедневно!

Фактът е че в самата си сърцевина Българската култура винаги е била търпима към чуждите елементи – българи и други етнически и религиозни малцинства винаги са съжителствали мирно и в разбирателство. Но до какъв момент търпимостта ни към другите приемни и чужди за България култури и влияния грози нашата собствена култура? Според статистиката на мюфтийството броят на мюсюлманските храмове в страната е 1457, като 1217 от тях са джамии, а месчитите (малки молитвени домове) са 240. От 1989 г. до края на 2007 г. са построени общо 323 джамии. 56 са напълно нови, като са построени там, където до момента не е имало джамия. Възобновените джамии са 267. Сметнато грубо това означава че на всеки 2700 Християни се пада по една църква докато на всеки 2700 Мюсюлмани се падат по три джамии! Нещо повече: в София няма толкова многобройно мюсюлманско малцинство, което да предполага необходимостта от втора джамия още повече такава с височина 15 метра (5 етажа), нито пък в квартал Малинова Долина живеят толкова мюсюлмани, че да се налага построяването на джамия там. Не на последно място, този храм силно ще безпокои хората живеещи в неговата околност с призивите за молитва отправяни по пет пъти на ден посредством мощен мегафон (както всяка друга джамия). Да не забравяме, че в кварталите „Младост” и „Студентски град” живее предимно християнско население, което нито е свикнало, нито ще свикне, нито ще оцени или дори приеме по пет пъти на ден да слуша по мощните високоговорители думи на непознат и събуждащ неприятни исторически aсоциации език.
Във време в което повечето църкви са неподдържани и почти в процес на разруха и стотици Българи се оплакват от липсата на църква в техния квартал или поселище, време на изкуствено посети етнически и религиозни напрежения, на задкулисни политически игри и цялостен упадък на светската или религиозна култура която можем да определим като Българска, на неясни слухове за спящи клетки в Родопите и лагери за обучение на терористи, НЯМАМЕ нужда от колосален Международен Ислямски център на 27 хектара от територията на Националната Столица! Такъв няма нито в Турция, нито в Албания – двете ни държави съседки където Ислямът е национална религия и преобладаваща част от културата. Още повече че предвид съмнителните източници на фондове и още по-съмнителните цели на това мегаломанско и обезпокоително начинание е малко вероятно която и да е от двете държави да се съгласи за приемането му. Парите за които се твърди че идват от частни дарители от ОАЕ, други арабски държави, както и лично дарение от султана на Оман биват превеждани чрез културно-просветителната организация Ислямска Конференция чието седалище е в Истанбул. Фактът че тези пари биват препращани към България вече е алармиращ. А заплануваният грандиозен строеж на 5 етажна джамия, Висш Ислямски институт, общежития и какво ли още не и всичкото това зад високи стени е доста тревожен. Нещо повече той си е политическа провокация!
Дайте своят глас и кажете твърдо НЕ на този проект който радикално ще промени лицето на София!!!
Активен
x-terminat
Редник
*

Karma: +5/-12
Неактивен Неактивен

Публикации: 14


Профил
« Отговор #1 -: Януари 20, 2009, 20:37:17 »

Ето и малко клипове ,свързани с темата

http://www.youtube.com/watch?v=AJOZhCpmmuw&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=5jxUY-DoxfE&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=__WFdz2Iszk&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=rN89A_7f_OM&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=Dqh3EwsVgOc&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=B1N0ge_n8F0&feature=related
Активен
x-terminat
Редник
*

Karma: +5/-12
Неактивен Неактивен

Публикации: 14


Профил
« Отговор #2 -: Януари 20, 2009, 20:42:01 »

а това е мнението на дъщеря ми която в момента учи в Германия :



СПРЕТЕ с възраждането на ислямски ценности и се погрижете за съживяването на България, защото така ни губите съвсем! Искам да живея в България, обичам България, но все повече се убеждавам, че отвън много повече допринасям за родината си, отолкото, когато живея в нея, където народът бива подиграван всеки ден с подобни инициативи, като почнем от знаменития ни "Цар", минем през Доган и свършим с останалите мутри в политиката начело с бат Бойко. Дайте и Азис да пуснем като министър на културата, пък може и да попее на откриването на ислямския център! по-голям абсурд не може и да има! ...по-голям абсурд от ситуацията в родната ни България!!!

И после всички апелират:
"Върнете се обратно в родината, млади хора! Защо избягахте? Защо предадохте татковината?!" - Ето затова, щото като се върнем, се задушаваме от мръсотията в буквален и преносен смисъл, главите ни мухлясват само за дни и сме забравили защо сме се върнали, оскотяли и огневени от всичката тъпотия, която цари в общественото и политическото пространство и най-вече от лекотата, с която биваме вземани на подбив години наред! Заради това, че уменията и знанията биха отишли на вятъра в България, защото няма прозрачност, няма ценности, има корупция и чалга! Защото трудът и усилията ни да променим нещо, да постигнем нещо, не запалват огън, а се разпиляват като пепел...  Трудът ни не се плаща адекватно, децата ни не растат в здрава среда, дори колите ни се прецакват от разбитите улици, какво остава за душевното ни и психическо здраве, което бива разбивано от несгодите и беднотията в родната страна. Само фактът, че майка ми получава 18 лв. Детски на месец!!!!! No comment...

Тук в чужбина поне ни е чиста главата, щото не ми се налага да слушам джамии и царе, мутри и Азис, планета и биг брадър...!!!! Колко егоистично, а?! Но истината е, че оттук мога трезво, позитивно, а и доходоносно да допринасям за родината си. Тук в чужбина, с високото ниво на сантименталност към татковината и с много по-ниското ниво на безверие в светлото бъдеще, мога повече да подпомагам развитието на България, като участвам в развитието и изпълнението на проекти, изработвани тук, като влагам силите, ума и способностите си в действия, които са инициирани от Запада, които наистина носят нещо на страната ни и биха носили много повече, ако в повечето от случаите не биваха обричани на провал, защото царя, Доган, чичо му и вуйчо му са решили, че България ще е леголанд, че ще се подиграват с нас и ние ще търпим no matter what...

Искам да се върна и знам, че всички дълбоко в себе си искат да се върнат, но не в една страна, където биг брадър върви не само по Нова ТВ, а и в политиката и в голяма част от обществото ни!

Накрая искам да кажа само: Всеки народ си е заслужил управниците. Замислете се защо ние българите сме заслужили да ни управлява циркът... Защото години наред се държим като животни под камшика на укротителя! СПРЕТЕ!!!
Активен
gogoght
Гост
« Отговор #3 -: Януари 21, 2009, 10:18:42 »

Ти кат си се запалил така - стойш ли пред огледалото с вдигната ръка и да ревеш Zig Hail?
Това, че се правят нови джамии в България не е непремонно лошо. Лошото е, че не се строят църкви примерно. За високоговорителите темата е уникално тъпа - айде да помолим клисаря на Ал.Невски да бие по-тихо камбаните. Кво ще кажеш,а? Като си такъв фен на скат - участвай в техните предавания , не тук. Едно от малкото хубави неща , които одобрявам в образователното министерство е превеждането на Аз съм Българче на турски. Не знам дали се усетиха тез юнаци , какво направиха.
« Последна редакция: Февруари 03, 2009, 10:02:59 от gogoght » Активен
The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #4 -: Януари 21, 2009, 11:21:54 »

подписах  Wink
Активен

katya_t
Forum Staff
*

Karma: +1193/-152
Неактивен Неактивен

Публикации: 407



Профил
« Отговор #5 -: Януари 21, 2009, 22:03:30 »

винаги ми е било интересно, защо има подписки срещу изграждане на мюсюлмански храм, а никога не е имало срещу строеж на синагога или на католическа църква  ;D
Активен

qpetkov
Гост
« Отговор #6 -: Януари 21, 2009, 22:14:47 »

ми според мен това е поради причината че живеем в християнска даржава нормално е Wink
Активен
katya_t
Forum Staff
*

Karma: +1193/-152
Неактивен Неактивен

Публикации: 407



Профил
« Отговор #7 -: Януари 21, 2009, 22:18:57 »

ми според мен това е поради причината че живеем в християнска даржава нормално е Wink
да но смятам, че всеки човек, било мюсюлманин, християнин, будист или с каквато и да е била друга религия има право на място където да я изповядва. В мюсюлманския свят също има християнски храмове. В Истамбул е църквата "Дева Мария" ако не се лъжа. И Юдеизма няма нищо общо с християнството. Или ще кажа, ако се строеше будистки храм в центъра на София, едва ли някой щеше да има проблем с това
Активен

kassap
Лейтенант
***

Karma: +432/-182
Неактивен Неактивен

Публикации: 120


Semper Fidelis


Профил
« Отговор #8 -: Януари 21, 2009, 22:31:05 »

+1  *bravo*
Активен

Qui audet adipiscitur
katya_t
Forum Staff
*

Karma: +1193/-152
Неактивен Неактивен

Публикации: 407



Профил
« Отговор #9 -: Януари 21, 2009, 22:39:53 »

+1  *bravo*
имам достатъчно приятели мюсюлмани, разбрала съм че няма чак такава разлика между религиите, в България не се говори достатъчно за другите религии и си нямаме идея колко много си приличат. Самата аз нямам проблем да вляза в джамия и да се моля на Господ, или в католическа църква или където и да е било
Активен

qpetkov
Гост
« Отговор #10 -: Януари 21, 2009, 22:54:27 »

да но смятам, че всеки човек, било мюсюлманин, християнин, будист или с каквато и да е била друга религия има право на място където да я изповядва. В мюсюлманския свят също има християнски храмове. В Истамбул е църквата "Дева Мария" ако не се лъжа. И Юдеизма няма нищо общо с християнството. Или ще кажа, ако се строеше будистки храм в центъра на София, едва ли някой щеше да има проблем с това
да права си но аз мисля че жамиите и тем подобни религиозни храмове трябва да бадат ограничени до някаква степен според броя на населението което изповядва чужди религии,а това което се слу4ва в момента според мен е потапкване на ценостната система на българия Undecided
Активен
katya_t
Forum Staff
*

Karma: +1193/-152
Неактивен Неактивен

Публикации: 407



Профил
« Отговор #11 -: Януари 21, 2009, 23:02:49 »

да права си но аз мисля че жамиите и тем подобни религиозни храмове трябва да бадат ограничени до някаква степен според броя на населението което изповядва чужди религии,а това което се слу4ва в момента според мен е потапкване на ценостната система на българия Undecided
до колкото знам от последните преброявания в България има в момента 1 милион мюсюлмани. Не съм запозната в кои градове има още джамии, дали изобщо има в други градове освен София. Не знам колко ще е голям този център и т.н. Против новините на турски съм, но смятам че всеки има право да изповядва религията която иска, в конституцията на всяка държава го има като закон. Това, че строят джамия или какъвто и да е било храм в България, не смятам че е потъпкване на ценностната система или на потъпкване на православната религия. Подписах се, когато имаше подписка срещу закона за Българския език да не е задължителен, но тук няма да се подпиша. Това е просто моето мнение. Има достатъчно религиозни проблеми по света, за да се прави и от такова нещо проблем. Представете си в някоя мюсюлманска държава се строи християнски храм и направят подписка. Няма да е ок, нали
Активен

kassap
Лейтенант
***

Karma: +432/-182
Неактивен Неактивен

Публикации: 120


Semper Fidelis


Профил
« Отговор #12 -: Януари 21, 2009, 23:10:36 »

Представете си в някоя мюсюлманска държава се строи християнски храм и направят подписка. Няма да е ок, нали
Малко вероятно е да се случи. Исляма е много по-толерантна религия.
Активен

Qui audet adipiscitur
jorometala
Капитан
****

Karma: +126/-356
Неактивен Неактивен

Публикации: 392


АКО НЕ МОЖЕШ ДА ПОБЕДИШ ЧЕСТНО, РЕВИ НА АДМИНА


Профил
« Отговор #13 -: Февруари 03, 2009, 00:31:10 »

Ти кат си се запалил така - стойш ли пред огледалото с вдигната ръка и да ревеш Zig Hail?
Това, че се правят нови джамии в България не е непремонно лошо. Лошото е, че не се строят църкви примерно. За високоговорителите темата е уникално тъпа - айде да помолим клисаря на Ал.Невски да бие по-тихо камбаните. Кво ще кажеш,а? Като си такъв фен на скат - участвай в техните предавания , не тук. Едно от малкото хубави неща , които удобрявам в образователното министерство е превеждането на Аз съм Българче на турски. Не знам как не се усетиха тез юнаци , какво направиха.

 нещо правописните ти грешки са в повечеко, но ти е простено.


ами то така се почва, днес новини, утре джамия, вдругиден сарай,мандат, модата лятото бе потури.......
вече и аз си задавам въпроса в америка всички ли са рязани след като това са  силно коментирани теми на  сериали като  "секса и градът" и на "кръцни срежи"

 и аз работя с турци.. но всеки знае фразата "или си с нас, или си против нас" или  "казаха отгоре"
Активен

Levski1914
Сержант
**

Karma: +95/-73
Неактивен Неактивен

Публикации: 68



Профил
« Отговор #14 -: Февруари 03, 2009, 03:55:08 »

Ти кат си се запалил така - стойш ли пред огледалото с вдигната ръка и да ревеш Zig Hail?
Това, че се правят нови джамии в България не е непремонно лошо. Лошото е, че не се строят църкви примерно. За високоговорителите темата е уникално тъпа - айде да помолим клисаря на Ал.Невски да бие по-тихо камбаните. Кво ще кажеш,а? Като си такъв фен на скат - участвай в техните предавания , не тук. Едно от малкото хубави неща , които удобрявам в образователното министерство е превеждането на Аз съм Българче на турски. Не знам как не се усетиха тез юнаци , какво направиха.
Ти изобщо наясно ли си с проблема та се обаждаш...като не разбираш нещо защо не си мълчиш
Активен

Страници: [1] 2 3 ... 7   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!