Imperia Online Turkey  
Mayıs 23, 2024, 05:21:57 ÖS *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: 1 ... 117 118 [119] 120 121 ... 302   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: ULUSLAR ARASI DİYAR 13 SOHBET ODASI  (Okunma Sayısı 539451 defa)
0 Üye ve 9 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Edessa
Buny@S
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Can evimden baktım sana İstanbul!

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1770 : Kasım 14, 2011, 12:59:12 ÖÖ »

şu hile hurda işini bırakıpta birbirimize ne gibi yardım ederiz geride kalan arkadasları nasıl yukarı taşırız yada diyarı nasıl elde tutarız içimizden birisini net puanda birisini onurda birisini askeri puanda nasıl birinci yaparız die fikir alış verişi bazında konular tartışsak..Sad mesela benm puanım 81 on sürem cok iyi değil ne gibi yol izlersem hem arkadaslarıma hemde kendime faydam olur:( oyunu oynama süresi olarakta yaklasık 8-9 senedir oyunun içindeyim Smiley ama yinede oyunun başlarında sıkılıyorum ve oyundan kopuyorum yani ilk 50 de malasef kalamıyorum....bunun sebebi kredisiz oynamam mı on süremin az olması yoksa oyunun incelikleri hakkında bilgimin az olmasımı:(

eminim bununla ilgili herkesin fikri vardır ve benmle aynı soruyu soran birden fazla kişide vardır

Kendi Düşüncemi Söyliyeyim on süresinin Yüksek olması 1. Şart Digerleri ise sırasıyla gelir. Tabiki Oyun bilgisi önemli Fakat istediğin kadar oyun bilğin olsun Günde 2-3 saat on süren varsa  ve Ulusal diyarda oynuyorsan İlk 50 hayal gibi olur Elmas satın alan oyuncular Gerek lonca aktif ederek Gerek ise üretim alarak elmas almıyan oyuncuların 1 adım önünde olmak isterler. Elmas almadan on süresi yüksek olupta ilk 5 içerisinde oyunu tamamlayan bir çok oyuncu olmuştur. 

"Gölgede duranın, gölgesi olmaz" diyerek güneşe çıkıp, kavrulmaya başladım. Kendi gelecekleri uğruna kavrulmayı göze aldıklarım başkalarının gölgesinden hiç çıkmadılar.
Napolion
Berkan
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Napolion

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1771 : Kasım 14, 2011, 01:12:31 ÖÖ »

peki on süremi su sekilde söyliyim eğer oyuna cok bağlanırsam ki bunun için ekibin cok iyi olması ve gercek anlamda bi arkadas ortamı olması gerekir eğer bu olursa benm on sürem yaklasık olarak 24 saatte 8 saati bulabilir.ancak ekip iyi olmazsa kendi basıma takılıosam maksimum 3 saat.bu anlamda nasıl bi tarz faydalı olur??

YÜZDE YÜZ TÜRK OLDUĞUN GÜN CİHAN SENİNDİR !! H.NİHAL ATSIZ !!
Edessa
Buny@S
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1772 : Kasım 14, 2011, 01:30:39 ÖÖ »

peki on süremi su sekilde söyliyim eğer oyuna cok bağlanırsam ki bunun için ekibin cok iyi olması ve gercek anlamda bi arkadas ortamı olması gerekir eğer bu olursa benm on sürem yaklasık olarak 24 saatte 8 saati bulabilir.ancak ekip iyi olmazsa kendi basıma takılıosam maksimum 3 saat.bu anlamda nasıl bi tarz faydalı olur??

24 saatte 8 saat de bu  8 saat aralıksız mı yoksa belirli zamanlar içerisinde mi ? o da önemli  ortalama 1.5 saatte bir bakabiliyorum  dersen 12 saate eş deger olur. On süresi Düşük olan kişilerin asker basmalarını tavsiye etmem sadece on oldukları zaman içerisinde madene yollayacak kadar askerleri olsa üretimlerini toplayıp Ticarette saklayarak eko takılabilirler bu da ağır ilerler ticaret komisyonu çok ödemek zorunda  olur Sad 

"Gölgede duranın, gölgesi olmaz" diyerek güneşe çıkıp, kavrulmaya başladım. Kendi gelecekleri uğruna kavrulmayı göze aldıklarım başkalarının gölgesinden hiç çıkmadılar.
BEN_MEN
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1773 : Kasım 14, 2011, 01:37:33 ÖÖ »

Selamün Aleyküm Arkadaşlar,

Bu konuyu açıp mevcut diyardaki oyuncuların bir araya gelmesine vesile olan Numan kardeşime teşekkür ediyorum.  *rose*

Arkadaşlar konuyu takip etme şevkinizi kırmak istemem ama en munis ifade ile ayıp ediyorsunuz.

Hali hazırda aktif olarak oynayan arkadaşlar az çok oyun hakkında bilgi sahibidirler diye düşünüyorum.

O yüzden kulladığımız sözlerin eğrisini doğrusunu tartarak daha dikkatli takip edelim.

Hiç kimsenin zaman ve emek harcayarak oyun oynayan ve formu takip eden arkadaşların zamanını boşa harcama lüksü olmadığını düşünüyorum.

Cümleten iyi oyunlar, iyi geceler.

yazdiklarina katilmamak mümkün degil dostum.. yabanci diyarlarda oyun bilgi yüksek ve oyuna zaman ayirabilecek arkadaslari bir araya getirebilmek cok zorken,A_E_G_M kardesimizin acmis oldugu konu sayesinde,bu diyara cok fazla sayida,cok iyi oyuncu arkadaslarla basladik.. bu ortamin ve birligin bozulmamasi adina,gecmis diyarlardan kalan anlasmazliklari,tartismalari buraya tasimazsak cok iyi olur sanirim.. bu bir oyun ve oyunda ki en büyük kazanc dostluklardir diyorum.. herkeze basarili bir diyar dilerim..
GÖLGE_10
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1774 : Kasım 14, 2011, 01:48:48 ÖÖ »

edessanın dediği gibi on saatini yayabilirsen daha verimli olur. birde kaynak tutmaman lazım. sürekli bişeyler basman lazım yada ticarete biraz yükseğe yazıp saklıycan oda masraf. şuanı geçiştirirsin ama ilerde araştırmalar pahalı olacak saklaması zor olur kaynagı sıkıntı yaşarsın gibime geliyor.bu benim düşüncem yanıltmayayım seni.
BALTA_ZAR
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1775 : Kasım 14, 2011, 02:51:36 ÖÖ »

şu hile hurda işini bırakıpta birbirimize ne gibi yardım ederiz geride kalan arkadasları nasıl yukarı taşırız yada diyarı nasıl elde tutarız içimizden birisini net puanda birisini onurda birisini askeri puanda nasıl birinci yaparız die fikir alış verişi bazında konular tartışsak..Sad mesela benm puanım 81 on sürem cok iyi değil ne gibi yol izlersem hem arkadaslarıma hemde kendime faydam olur:( oyunu oynama süresi olarakta yaklasık 8-9 senedir oyunun içindeyim Smiley ama yinede oyunun başlarında sıkılıyorum ve oyundan kopuyorum yani ilk 50 de malasef kalamıyorum....bunun sebebi kredisiz oynamam mı on süremin az olması yoksa oyunun incelikleri hakkında bilgimin az olmasımı:(

eminim bununla ilgili herkesin fikri vardır ve benmle aynı soruyu soran birden fazla kişide vardır

Arkadaşım şahsen tanışmıyoruz. Nacizane şöyle tavsiyelerde bulunabilirim.

Online süren fena olmamakla birlikte dağılımı önemli, yapmak istediklerinin için. Ancak oyunu tek oynamak yerine meşrebine göre arkadaşlara takılırsan, ne diyarın başında ne de diyarın ortasında ve sonunda canın sıkılmaz.

Oyun başında da öyle sürekli nüfusu takip edip teker teker işçileri barakalara almak gerekmiyor. Zaman ayırabildiğin kadar, ara ara, takip edersen çok sıkıntı olmaz. Ekstra üretim almanın tabiki yararı var ilk günlerde öne geçmek için ama kredisiz de bir kaç gün geriden gelsen bile erken asker basıp boş kalelere saldırı yaparak çok kısa sürede aradaki farkı kapatabilirsin. (Bunun için orduyu takip etmek gerekiyor yanlız, kaleye boş diye gidersin adam online olur üretimde askeri varsa çok az askerle büyük süpriz yapar, bütün şevkin gider. Dikkatli olmak gerek!)

Toplam oynadığın süre de dikkate alınacak olursa; oyuna, işin aslı epey zaman harcıyorsun. Bence bu kadar zaman yeter artar bile. İlla ilk sıralara oynamak gerekmiyor. Edindiğin arkadaş çevren ile hoşça vakit geçirmeye çalış, hatta bazen, oyuna ayıracağın zamanı -kasten- kendine ayır, gez eğlen. Oyundaki amacımız da zaten bu değil mi?

Hoşça vakit geçirmen dileğiyle, şimdilik hoşçakal sevgili kardeşim.

Numan kardeşime not: Oyun başında uygulanabilecek stratejiler ile ilgili bizim Osman (jojuq) ın bir çalışması vardı forumda. Sen forumun her köşesini daha iyi bildiğin için buraya eklersen sevinirim. Smiley

Numana bir teşekkür daha  *rose* -->  http://forum.imperiaonline.org/tr/index.php?topic=18435.0
« Son Düzenleme: Kasım 14, 2011, 08:59:30 ÖS Gönderen: BALTA_ZAR » Kayıtlı

Sen Yolcu Bu Yalan Dünya Hancıdır
Öyle Bir Gün Varki Yürekte Sancıdır
Yer Gök Bir Olup Da Hesap Sorulunca
En Sevdiğin Bile Senden Davacıdır
emre_can
??????????
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1776 : Kasım 14, 2011, 08:32:19 ÖÖ »

Muhafız alayı günaydın  Grin Grin Grin Grin

YOZGAT'LI
pears
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1777 : Kasım 14, 2011, 08:43:07 ÖÖ »

Muhafız alayı günaydın  Grin Grin Grin Grin

Günaydın canım kardeşim Smiley
emre_can
??????????
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1778 : Kasım 14, 2011, 08:50:31 ÖÖ »

*rose*
Günaydın canım kardeşim Smiley

YOZGAT'LI
bull_shit
Ziyaretçi
« Yanıtla #1779 : Kasım 14, 2011, 09:18:44 ÖÖ »

günaydın
Edessa
Buny@S
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1780 : Kasım 14, 2011, 10:11:44 ÖÖ »

Smiley Günaydın Gerçi ben Hiç Uyumadım ama olsun  Grin

emre_can
??????????
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1781 : Kasım 14, 2011, 10:13:28 ÖÖ »

Smiley Günaydın Gerçi ben Hiç Uyumadım ama olsun  Grin
Niye uyumadın kardeşim beşikmi salladın  Grin Grin

YOZGAT'LI
Edessa
Buny@S
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1782 : Kasım 14, 2011, 10:18:40 ÖÖ »

Niye uyumadın kardeşim beşikmi salladın  Grin Grin

Uyuyamadım Desem uyku tutmadı Genelde böyle oluyorum nedense 3-4 gün daha uyuyamam heralde  *heart*

HamMer
HamzA
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

HamMer

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1783 : Kasım 14, 2011, 10:21:51 ÖÖ »

Uyuyamadım Desem uyku tutmadı Genelde böyle oluyorum nedense 3-4 gün daha uyuyamam heralde  *heart*

abi numanda uyumamış gördün mü topladığı altını bugün basar merkezi Grin

ama tabi rekor şuan bende 30 k ile Wink

IF YOU SLEEP YOU WILL DIE          .....Dünyanın en yüce tahtına da çıksanız, oturacağınız yer yine kendi kıçınızın üzeridir.....
Edessa
Buny@S
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1784 : Kasım 14, 2011, 10:23:29 ÖÖ »

abi numanda uyumamış gördün mü topladığı altını bugün basar merkezi Grin

ama tabi rekor şuan bende 30 k ile Wink

Benim uyumama sebebim oyun ile alakalı Degil oyunda on olduğumu gördünmü  Wink

Sayfa: 1 ... 117 118 [119] 120 121 ... 302   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!