Imperia Online Turkey  
Haziran 16, 2024, 04:46:15 ÖS *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1] 2 3 ... 6   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Bir Strateji de benden (Savunmalı Eko)  (Okunma Sayısı 16343 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
JoJuQ
ByJoJuQ
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri Site
« : Haziran 27, 2010, 01:06:25 ÖÖ »

Arkadaşlar 2 yıldır kullandığım stratejimi paylaşmak istiyorum sizinle...

* Diyara başladık Odun 4 taş ve demir barakalarını bastık, hemen kale 1'i basıyoruz, Lonca mızı 2 yapıp zanaatçılar Loncasını aktif ediyoruz...
* Kale 2 için gerekli taş ve oduna bakıyoruz ona göre biraz taş barakasını arttırıp işçileri taşa ve oduna dağıtıyoruz, 10 saatlik üretimimizi alıp Kale 2 yi basıyoruz...
* Ardından kalan maden ile basabildiğimiz kadar ambar basıyoruz, ambar 10 olana kadar madeni başka birşeyde kullanmıyoruz.
* Üniversite basmak için biraz işçiyi Altına kaydırıyoruz (diyar başında demir ile pek işiniz olmayacaktır sadece bir sonraki çiftliğin dolucağı saate göre çiftlik demir ihtiyacını karşılasanız yeticektir)
* Üniversiteyi açtıktan sonra işçiyi biraz daha altına kaydırıp, sağlık 1 ve sağlık 2. seviyesini basıyoruz.. Bu arada dikkat edilmesi gereken çiftlik nolursa olsun durmamalı gerekiyorsa siz 1 seviye fazla basın 30. seviyeye kadar yolu var Smiley
* Sağlık bastıktan sonra kale 3 basmak için işçileri dağıtın biraz zahmetli olur basmak ama 50 puanı geçtiğinizde işinize yarayacak...
* Kale 3 basar basmaz biraz demire işçi kaydıralım 100 okçu basıcak kadar; demirimiz 900 odunumuz 2.500 olana kadar basmayalım (parça parça 3-5 basmayın) unutulmaması gereken her 1000 nüfus 1 ambar görevi görür saatlik nüfus artışına 1 ekler, oyun başında 1 nüfusu dahii iyi değerlendirmek dakikalık hatta saatlik fark açmak demektir...
* Okçumuz çıkar çıkmaz kalemize konuşlandıralım 50 puanı geçtik ama şuan direk 1000 mızraklı basan birine göre sağlam durumdayız...
* Dengesiz şekilde askeri oynayan neredeyse nüfusu artmayan birileri varsa etrafınızda ki kesin oluyor, hafif süvariyi açıp kendimize 50 tane hafif süvari basalım...
* burada önce 6. seviyeye kadar üniversitemizi çıkartalım, ama mimari ile birlikte basalım 1 seviye mimari bir seviye üniversite şeklinde ardından 1 seviye ticaret, 2 seviye sağlık en az 5-6 seviyeye kadar Loncamızı çıkartıp yeniden aktif edelim...
* Nüfusumuz ve üretimimiz biraz daha artmış olması gerek en azından 10 saatlik üretimimiz 15.000 taş olmalı...
* Kale 4 için hazırlıklarımızı yapalım Askeri Mimari 3 ve istihkam 1 basalım ve taşımızı biriktirelim ve kalemizi 4 yapalım
* Kale 4 olduktan sonra 1-2 hafta güvendesiniz demektir, bu süre içinde Ticaret 6, sağlık 8, zor günler için banka 1, Sınır devriyesi 2 ve casus 2 yapıyoruz...
* ve garnizonumuz 1040 olduğuna göre birazda asker basabiliriz değil mi, 50 puanı artık yüksek çoğunluk geçmiş ve artık bonuslar parlamaya başlayacaktır... kendimize 900 tane kılıçlı ve 50 tane daha hafif süvari yapalım...
* 2x-3x inizde yakınınızda olan 50-200 puan arası kişilere bir casus atın muhtemelen sızıcaktır, kalesinde okçu olmayan birini bulduğunuzda işte o sizin kurtarıcınızdır... 900kılıçlı+100 süvari ile boş kale 3 e kadarını (içinde okçu olmayan kaleleri) yıkabilirsiniz...
* bir süre bu şekilde komşu ziyaretlerine gidip biraz odun ve taş üreterek merkezi yönetim 1 ve merkezi yönetim 2 yi basıcaz (isterseniz komşudan aldığınıza ticaretten odun ve taş fazlalarınızı satarakta ilave yapabilirsiniz). Dikkat edilmesi gereken ilk aldığınız eyalet BOX yapıcağınız duruma göre örneğin 12,13,14,18 i alıp 13ü Box yapıcaz bu alıcağımız diyer eyaletlerden ova veya Düzlük orman olanı yada en kötü ihtimal tepeler ve orman olanda 1. eyaletimizi açıyoruz ve açar açmaz hammadde sevkiyatı yapıp ilk iş ambarı 10 a kadar çıkartıp, çiftlik 4, odun 4, taş 1, demir 1 ve kale 1 ve 2 yi basıyoruz... İkinci merkezi yönetimimiz bittiğinde ise BOX da ki ana eyaletimizi dağlık yada Dağlar ve Orman olan eyaletimizi benim örneğime göre 13. eyaleti kolonileştiriyoruz... burayada hammadde sevkiyatı yapıp aynı şekilde kale 1 ve 2 yi basıyoruz...
* 2 yeni eyaletimiz olduğunda diyarda baya bir zaman geçmiş ve askeri oynayanlar koçbaşılarla kale 4 yıkmaya başlamış olucaktır... onun için hemen 13. eyaletimizde (dağlık eyalette) kalemizi 4 e çekicez ve ana eyaletimizi oraya taşicaz, burada dikkat edilmesi gereken; 8. eyaletinizde nüfus fazla olduğunda saldırı alma ihtimali yüsek olucaktır 3-5 demeyip geliceklerdir onun için ordaki okçulara dokunmuyor 13. eyaletimiz için bi 100 okçu daha basıyoruz...
* 1000 tane askerimizi 13. eyaletten yöneticez artık online oldukçada madenimizi buraya çekicez burası daha çok daha güvende olucak...
* merkezi yönetim 3 ve 4 için biraz yardıma ihtiyacımız olucak bunun için komşular artık yetmeyebilir Onur kayıpları can sıkıcıdır ama tam bu dönemler artık bonuslar iyice parlamaya başlicaktır, kendimize bi 900 kılıçlı ile 100 süvari daha yapalım... bakım masrafındanda yırtmak için 1000 askerimizi 8. eyaletten 1000 askerimizide 13. eyaletten yönetelim boşta olduklarındada kaleye sokar masraf ödemeyiz...
* 4. merkezimizi kurduğumuzda BOX defansımız artık hazırdır, kalemizi 5. seviyeye yükseltelim...
* burada derin bir nefes alıp biraz gevşek takılabilirsiniz artık çünkü neredeyse 1 ay savunmada vaktiniz var. yavaş yavaş askeri araştırmalara yüklenebiliriz... ama önce bürokrasimizi 8 yapalım ardından madeninizin durumuna göre Ağır Okçu ve Ağır süvariyi açmak için ve kale 6 için gerekli olan istihkam 6 ve askeri mimari 8 i araştırmalarını basalım zaman kaybına gerek yok hangisine yetiyorsa basın...
* şuan puanınız 6000 civarında ve 8. eyaletinizde nüfusunuz 100K, 2. aldığınız ovada 50K civarında olucaktır...
* şimdi kendimize 1000 tane ağır süvari ve 1000 tane ağır okçu basalım ve ana eyaletteki kalemize konuşlandıralım savunmada 1 hafta daha vakit kazandık...
* yan eyaletlerimizdeki kalelerin hepsini en az 4 e çıkartalım, bonuslara gitmek için kullandığımız askerleri buralardan yönetebiliriz dilerseniz bu sayıyı 2 katına çıkartıp 3600 hafif kılıçlı 400 hafif süvari her eyaletinizden 1000 asker ile bonusa çıkabilirsiniz... ağır askerleri ana eyaletin savunması için yaptık bunları saldırıya göndermemenizi tavsiye ederim...
* şimdi savunmamız kale 6 için yeterli olucaktır araştırmamızda var kale 6 için taşımızı biriktirip kale 6 mızı basıyoruz...
* yan kalelerimizin hepsini kale 5 e çıkartıyoruz, etrafımda bonus çok yetişemiyorum beden önce giriyorlar diyorsanız ve online saatiniz yüksek ise askeri yine 2 ye katlayabilirsiniz, her eyaletinizden 2 şer grup gönderir 8 saldırı düzenleyebilirsiniz... bu arada ana eyaletinizde kale 6 olunca garnizon boş kalmasın diye 1000 ağır süvari ve 1000 ağır okçu daha ekleyebilirsiniz...
* ambarları unutmayalım tüm ambarlarımızı en az 15 yapalım...
* artık merkezi yönetime yüklenebiliriz nüfusumuz oldukça arttı ve bonuslardan bolca maden alıyor olmamız gerek, savunmamız iyi maden biriktirmekte sıkıntı çekmiyoruz; merkezi 2 seviye daha arttırıp kendimize en güzelinden 2 tane Ova kolonileştiriyoruz... Bu ovaları bir an önce nüfus yönünden geliştirip asker basmak için kullanıcaz ambarlarına yüklenelim...
* şimdi kale 7 ve banka zamanı... ilk önce kale 7 mizi basıcaz kale 7 için taş biriktirmeye başladığımızda düşman sayımız artabilir onun için kalemizin önüne 2000 Ağır süvari, 3000 Ağır kılıçlı 5000 ağır mızraklı kaleyede 2000 ağır okçumuzu yerleştiriyoruz böylelikle 2000 ağır süvari kanada atmış küçük ama etkili bir ordu yapmış oluyoruz... gönül rahatlığıyla 3M taş biriktirebiliriz... kale 7 bittiğinde bastığınız ağırların hepsini gaznizona tıkıştırıyoruz bundan sonra basabildiğimiz kadar banka seviyesi basıcaz, en azından 10 yapıcaz... şuan 20K puandayız kalemiz 7 yani bizi yıkması için 600 ağır mancınık yada en azından 1000 mancınıklı biri olması gerek ki bu bize 1 aydan daha uzun bir süre kazandırdı...
* ittifaktan mümkünse Araştırma rütbesini alıp bankamızı 14 e kadar arttırıyoruz ticareti 14 yapıp mümkünse ittifakımızdan bu seferde hazinedar rütbesini alarak 3-4 gün bütün madenimizi satıp 10M altın yapıyoruz... bu saatten sonra günlük 1m faizin tadını çıkartın... sıfır bakım masrafıda buna eklenince günlük 1000 puan fazladan diğer oyunculardan hızlı ilerlersiniz...
* bundan sonra araştırma rütbesine ihtiyaç olucak veya bolca üniversite basın en azından 20 ye kadar getirin, Seçkinleri açın ama basmayın, ardından istihkam ve askeri mimariyi 12 ye çıkartın (Tavsiye bilassa uluslararası diyarda 12. seviyelerde genelde yakalandım onun için 10. seviyelerden sonra bi 25K lık seçkin asker yapmakta fayda var... 5K şovalye 10K muhafız ve 10K akıncı TR diyarlarda şansa ve ittifakınızın büyüklüğüne kalmış)
* ardından kale 8 i basalım bu bizi 400K puana kadar taşıyacaktır ve artık günde 3M faiz almak için altını 34M e kadar çıkartabilirsiniz...

Bundan sonrası size kalmış ister bol bol asker basıp savaşın isterseniz 25 eyalet yapana kadar biraz asker biraz ekonomi yapın, ama tavsiyem casus seviyenizi yüksek tutun arada etrafınızda olup bitenden haberdar olun komşunuz 2000 mancınık yapmışsa kale 8 önünde faiz ile bakabileceğiniz derecede askeriniz olsun...

Ben genelde kale 8 den sonra daha ekonomi yapmaya dayanamam 10. eyaletten sonra askere dayanıyorum onun için genelde ilk 10 dan içeri giremedim Smiley

Diyarınız ve stratejiniz hayırlı olsun dilerim işinize yarar birşeyler karalamışımdır...

Varlığını yaşatmıyorsun ki yokluğunla tehdit ediyorsun! Varlığına alışadım ki yokluğundan korkayım!
sniper
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

oяιgιиαℓ ρяσfιℓє ® ║▌│█│║▌║││█║▌║▌||||||║

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Haziran 27, 2010, 01:14:45 ÖÖ »

10 eyaletten sonra eko ve askeri gelişimde dengeli gitmek gerekiyor. sırf eko yaparsan 20-25 eyalet yapana kadar sömürge olabilirsin .. hem askeri, hem eko hemde onur puanı beraber götürmekte fayda var hesabın ilerleyen safhalarında ...
« Son Düzenleme: Haziran 27, 2010, 01:59:18 ÖÖ Gönderen: sniper » Kayıtlı

Her Hakkı Saklıdır ®
|l|lllll|lll||ll||lll
²¹°¹³²¹³ °¹²¹³¹³
Tutku
[██████████████████] 100%

Romantik [ Sadece Birine ]

Sevmek [Ölümüne]
[██████████████
serco96
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Haziran 27, 2010, 01:25:15 ÖÖ »

emegine sağlık Smiley

Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla ışığından birşey kaybetmez.. (Hz.Mevlana)
JoJuQ
ByJoJuQ
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #3 : Haziran 27, 2010, 01:29:15 ÖÖ »

Teşekkür ederim  *rose*

Varlığını yaşatmıyorsun ki yokluğunla tehdit ediyorsun! Varlığına alışadım ki yokluğundan korkayım!
BornToWin
Bay X
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Bazı konularda (!) hala 1 incisiniz.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Haziran 27, 2010, 08:07:17 ÖÖ »

Hepsini okudum eline sağlık. 900kılıç 50süvari demişsin sonra düzeltmişsin de üstteki aynı kalmış ufak bir pürüz sadece  Wink
« Son Düzenleme: Haziran 27, 2010, 08:41:29 ÖÖ Gönderen: BornToWin » Kayıtlı

2 Şey Akıl Hafifliğini Gösterir. Söylenecek Yerde Susmak, Susacak Yerde Söylemek!
imperialis
███Ų΅ĝ΅ų΅®███
Albay

Çevrimdışı Çevrimdışı

Bi numara yokmuş ki 1 numaranızda

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Haziran 27, 2010, 08:18:18 ÖÖ »

eline sağlık dostum.hepsini okudum bence üşenilmeden okunması gereken bir yazı olmuş.2 senedir uyguladığına göre eleştirmeye gerek yok yanlışları görüp düzeltcek kadar uzun zamandır uyguladığın bir strateji sonuçta.bu ilk dönemleri de kapsayan stratejiler uygulama açısından bir çok yeni oyuncuya rehber olcak kesinlikle ama bildiğiniz gibi 1 saldırı bile bu stratejinin eksenini kaydırabilir.çünkü çok kesin rakamlar var.ben diğer konuda yaptığın gibi ana hatlarıyla ve mantığını açıklayarak verdiğin stratejilerin daha işe yarar olduğunu düşünüyorum.o stratejileri ilk diyarda uygulamak zor ama oyuncu tecrübe kazandıkça diyara ne yapacağını bilerek başlar ve başına hertürlü aksilikte gelse sonucun ne olması gerektiğini bildiği için kendiside küçük stratejiler ekleyerek başarıya ulaşır.mesela elde tutamadığı 50bin altın yerine ticarette tutabildiği kaynaklarla 5tane ambar basmak gibi.

mattomay
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Haziran 27, 2010, 09:35:06 ÖÖ »

elinize saglık.
JoJuQ
ByJoJuQ
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #7 : Haziran 27, 2010, 10:44:19 ÖÖ »

Hepsini okudum eline sağlık. 900kılıç 50süvari demişsin sonra düzeltmişsin de üstteki aynı kalmış ufak bir pürüz sadece  Wink

900 +50 daha öncede kale savunmasın için 50 süvari basılmıştı Wink

eline sağlık dostum.hepsini okudum bence üşenilmeden okunması gereken bir yazı olmuş.2 senedir uyguladığına göre eleştirmeye gerek yok yanlışları görüp düzeltcek kadar uzun zamandır uyguladığın bir strateji sonuçta.bu ilk dönemleri de kapsayan stratejiler uygulama açısından bir çok yeni oyuncuya rehber olcak kesinlikle ama bildiğiniz gibi 1 saldırı bile bu stratejinin eksenini kaydırabilir.çünkü çok kesin rakamlar var.ben diğer konuda yaptığın gibi ana hatlarıyla ve mantığını açıklayarak verdiğin stratejilerin daha işe yarar olduğunu düşünüyorum.o stratejileri ilk diyarda uygulamak zor ama oyuncu tecrübe kazandıkça diyara ne yapacağını bilerek başlar ve başına hertürlü aksilikte gelse sonucun ne olması gerektiğini bildiği için kendiside küçük stratejiler ekleyerek başarıya ulaşır.mesela elde tutamadığı 50bin altın yerine ticarette tutabildiği kaynaklarla 5tane ambar basmak gibi.

çok güzel bir noktaya değinmişsin paşam, el deki maden alınan savunma savaşları, kaybedilen 100 asker oyun gidişatını çok etkiliyor... biraz haritada şans sağlam bir ittifakta olup saldırı almamak yada ittfakdaki diğer arkadaşların çabuk düşman kazanmaması oyun başında gidişatı tamamen değitiren unsurlar... ben bi çok diyarda oyuna başlayıp 1000 puana kadar bunu denedim uluslar arası ve TR diyarlarda, kale yapımlarında sıkıntı olmadıkça (zaman kaybetmedikçe) sorun çıkmıyor en azından ana eyalete saldırı almadığınızdan çok büyük kayıp vermiyorsunuz plandan fazla bir sapma olmuyor ve ek olarak 4. merkezi açana kadar genelde yalnız takılıyorum ittifakın engel olmaması için...

BornToWin
Bay X
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Bazı konularda (!) hala 1 incisiniz.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Haziran 27, 2010, 10:48:35 ÖÖ »

900 +50 daha öncede kale savunmasın için 50 süvari basılmıştı Wink

Tamam dikkatimden kaçmış genelde 50 süvariyi yapmadığımdan yeni taktik olunca başta basıldığını unuttum üşenmemiş baya uzun yazınca  Wink

Myyi biraz geç basıyorsun ama kalen sağlam olup üretimi ordan karşılıyorsun ve daha sağlam gidebiliyorsun kale3ken my kaynağını sana yar etmeyebiliyolar  Smiley
Tekrar tebrikler *bravo*

2 Şey Akıl Hafifliğini Gösterir. Söylenecek Yerde Susmak, Susacak Yerde Söylemek!
sniper
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Haziran 27, 2010, 10:49:15 ÖÖ »

yeni başlayan oyunculara tavsiyem ; diyarın başında aktif oyunculara saldırıp düşman kazanmasınlar... aktif oyuncudan kazandığınız altından size hayır gelmez  Wink

Her Hakkı Saklıdır ®
|l|lllll|lll||ll||lll
²¹°¹³²¹³ °¹²¹³¹³
Tutku

Sevmek [Ölümüne]
[██████████████
yasinkk
CAPTAIN BLACK
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : Haziran 27, 2010, 11:29:14 ÖÖ »

yeni başlayan oyunculara tavsiyem ; diyarın başında aktif oyunculara saldırıp düşman kazanmasınlar... aktif oyuncudan kazandığınız altından size hayır gelmez  Wink

yada aktif oyunculara saldırıyorsanız eğer arkasını kesmeyin saldırıların, ki kazandığınız düşman gelişemesin...

ANI YAŞA!!!HAYATIN
sniper
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : Haziran 27, 2010, 11:51:07 ÖÖ »

yada aktif oyunculara saldırıyorsanız eğer arkasını kesmeyin saldırıların, ki kazandığınız düşman gelişemesin...
ben de derim ki gelişen gelişsin  Grin çünkü oyunun son 6 ayında saldıracak adam kalmıyor ve oyunun zevki kaçıyor açıkçası... bırakın gelişen gelişsin yahu *freak* kendinize güveniyorsanız on. olma probleminiz yoksa sıkıntı yok  Wink

Her Hakkı Saklıdır ®
|l|lllll|lll||ll||lll
²¹°¹³²¹³ °¹²¹³¹³
Tutku

Sevmek [Ölümüne]
[██████████████
yasinkk
CAPTAIN BLACK
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #12 : Haziran 27, 2010, 11:53:18 ÖÖ »

ben de derim ki gelişen gelişsin  Grin çünkü oyunun son 6 ayında saldıracak adam kalmıyor ve oyunun zevki kaçıyor açıkçası... bırakın gelişen gelişsin yahu *freak* kendinize güveniyorsanız on. olma probleminiz yoksa sıkıntı yok  Wink

kanka konu savunmalı eko olunca bence en güzel savunmada saldırı olunca o yüzden dedim Grin yoksa artık diyar başında direk askere yönelmiyorum sende bilirsin...çiftçi falan olacağımı bile düşündün bir ara hatta  Grin Grin Grin

ANI YAŞA!!!HAYATIN
sniper
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #13 : Haziran 27, 2010, 11:59:48 ÖÖ »

kanka konu savunmalı eko olunca bence en güzel savunmada saldırı olunca o yüzden dedim Grin yoksa artık diyar başında direk askere yönelmiyorum sende bilirsin...çiftçi falan olacağımı bile düşündün bir ara hatta  Grin Grin Grin
evet düşündüm  *freak*  ama çifçilikde bir yere kadar . savaşıp onuru yükseltmezsen saldıracak kimsen kalmayacak çarpı 2 inde.. birbirimize saldıracağız ondan korkuyorum  Grin

Her Hakkı Saklıdır ®
|l|lllll|lll||ll||lll
²¹°¹³²¹³ °¹²¹³¹³
Tutku

Sevmek [Ölümüne]
[██████████████
pears
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #14 : Haziran 27, 2010, 02:55:56 ÖS »

benim oyun tarzım ekonomiyi sonraya yapma şeklindedir. ambarı sağlığı falan basarım senin dediğin gibi ama puanımı 47  48  49 gibi bir yerde kitler (kale 3 basılı olmakzorunda) kaynağı biriktirir tek seferde 1200 kılıç basarım..  1200 kılıçlada kale 3 yapan 100 okçu yapanın pek şansı olmuyor karşımda.

Daha sonra hafif süvari basarım 500 kadar hafifi süvari ve 2500 kılıç olur elimde ve 2000 mesafeye kadar her adama giderim. Buradaki amaç potadan düşsün ileride yakınımda adam kalmasın öyle ha deyince gelebilecek.

Ondan sonrasında zaten bonuslar çıkmaya başlar ve ekoya dönerim....

Herkesin stratejisi kendine sonuçta... Kiminin zamanı yoktur 3 ay oynayıp bırakacaktır böyle adama gel eko yap denmez adam savaşıp zevkini alacaktır. Eko yapacak adam diyarın sonuna göre yatırımlarını yapar... Fikrimi sorarsanız oyun çok uzun bence kısa olsa daha iyi olurdu. (bilitz de var ama o da çok kısa yahu Grin )
Sayfa: [1] 2 3 ... 6   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!