Imperia Online Turkey  
Mayıs 13, 2024, 03:46:29 ÖS *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Anket
Soru: Referandum
EVET
HAYIR

Sayfa: 1 2 3 [4] 5 6 ... 9   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: 12 Eylül 2010  (Okunma Sayısı 19871 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
imperialis
███Ų΅ĝ΅ų΅®███
Albay

Çevrimdışı Çevrimdışı

Bi numara yokmuş ki 1 numaranızda

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #45 : Eylül 08, 2010, 11:51:22 ÖS »

ulkenin borcluluguna bakildiginda borcun milli gelire orani olarak bakilir (ekonomideki aciklamasi bu )  ki bu daha once yuzde 60 larda iken simdi yuzde 44lerde ....ona bakilirsa ABD nin batmasi lazim 12.5 trilyon dolar borcu var Wink ayrica bi ulke yurtdisinda kendi vatandasina sahip cikiyorsa bu ulkenin uluslararasi arenada daha cok sayginlik kazanmasina neden olur nasil bi amerikan vatandasi din ve irk ayrimi yapilmadan bi yerde mahsur kaliyorsa o ulkeye vatandasini kurtarmasi icin baski yapiyorsa sadece onun icin oraya ozel ucak doktorlar gonderirse Turkeyinin de yurtdisindaki Turklere ayni muameleyi yapmasi lazim ki yapmaya basladi Smiley
ayrica iftar yemegini makedonya butcesinden para alan belediyeler yapiyor Smiley asil sevindirici o ....
diğer yazımda yazmıştım bizim ülkede ekonomi büyüyor işsizlik artıyor.milli gelir artıyor aç insan sayısı artıyor  Smiley yani anlacağın + gibi görünen şeylerin bize pekte artısı yok  Smiley ayrıca o kadar çok özelleştirme yaptılar ki bu kadar gelir nereye gidiyor anlamak mümkün değil.milli gelire bilmem neyi bölmektense aç insanların sayısına bakmayı deneyin bence.iktidar olduktan sonra işsizliği azaltmış mı hayır borcu azaltmış mı hayır aç sayısını azaltmış mı ona da hayır.hatta arttırdılar.
bizim hükümetin ne dışardaki vatandaşına yardım ettiği var ne de ulusal arenada saygınlığı.filistine yardıma giderken katledilen vatandaşının hesabını soramıyor daha.davosta 2 cümle söyledi diye herkes kral ilan etmişti.iş ciddiye binince ne kral var ortada ne de kralcılar.
ayrica kapitalist sistemde ulkenin borcunun artmasi gayet normal cunku ekonomideki en onemli sorulardan biri olan " borclanarak daha gelismis bi ulke mi  yoksa geride kalmis ve borcsuz bi ulkemi birakalim genclere " bu sorunun cevabi suanki dunya duzeninde borclanmazsak saglik , egitim , arastirma -gelistirme gibi alanlarda cok geride kalcaz cahil bi genclik yaratcaz ama borclanirsak egitimli insan sayisi artcak dolasiyla uretim artcak borcta artcak ama borc cok sorun olmayacak cunku su ornek ile anlatim
100 tl ureten bi millet 30 tl borclanirsa (egitimsiz olcak )
1000 tl ureten bi millet 300 tl borclancak ( ama egitimli olcak )
oranlar ayni kalan kar tabiki egitim
sağlık alanında ssk ya el attılar kuruttular.kanser olan adam ilacını alamadı.getirdikleri sistem sayesinde ilaca daha fazla para  veriyoruz üstelik misafirliğe gittiğimiz bir yerde hastalanırsak doktora görünemiyoruz.eczaneleri kapatıcam dedi hemde bu işsizlikte.binlerce insan sokağa döküldü.hiç mi izlemedin?sağlığın nesine harcama yapılmış?harcamayı bırak daha kötü duruma getirdiler.
eğitime ne harcama yapıldı peki?devlet okulları özelleştirilmeye müsait hale getirildi.bu ülkede her sene sınav sistemi değişiyor bilmediği sistemle sınava giren at gibi koşturan gençlerin halini görmüyor musunuz?atama  bekleyen öğretmenleri görmüyor musunuz?atanmak yerine sözleşmeli öğretmen olarak alınıyorlar.hiçbiri de durumdan memnun değil.eğitilen mağdur eğitimci mağdur hani kazanç hani harcama?daha geçen gün kpss sorularını dağıttılar sınav iptal oldu.biraz da rezillik çekenlerin yerine koyun kendinizi.
araştırılan ne geliştirilen ne?avrupa devletlerine nazaran 4-5 kat daha fazla kırsal nüfusa sahip ülkemizde çiftçiler anası alıp gitmek zorunda kaldı dışardan et ithal etmeye başladık asgari ücret alan adam eti anca 1 kez yiyebiliyor o da kıyma.neyi araştırıp geliştiriyolarsa azcık bu tarafa baksınlar.burda insanlar aç.

abksfl
slapi
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #46 : Eylül 09, 2010, 12:14:19 ÖÖ »

Herşeyi eleştirin sağlık ve ulaşım konularına dokunmayın.Hastanelerin ne kadar değiştiği ortada.İşlemler daha kolay.Ayrıca özel hastaneler de tüm sgklıların hizmetinde.Devletin karşıladığı ilaç sayısında büyük bir düşüş var ancak bu düzenlemelerin sağlık giderlerini ne denli düşürdüğünü görmek gerek.Eskiden bir vitamin hapını,bir balık yağı tabletini bile devlet karşılıyordu.Devletimiz o kadar da zengin değil mantıklı düşünelim.Ayrıca bu konudaki yolsuzluklar da baltalanıyor.

Milli gelirin artması hiç önemli değilse,milleti açsa sefilse bugün marketin kasa kuyruğunda 15 dk niye bekledim? Halkın alım gücü ortalama olarak yüksek.Her ülkede aç sefil kesim vardır kapitalist sistemin sonuçları.

Uluslararası politikada söz sahibi olmak konusu ise tuhaf.Çünkü bu bana göre imkansız.Ekonomin kadar konuşursun.Ancak dış politikada kendi sözümüz var eğilip bükülmelerimizde azalma var bence Smiley

Dünya üç beş bilgisizin elinde; Onlarca bilgi güya kendilerinde.
Üzülme; Eşek Eşeği beğenir: Hayırlar vardır sana kötü demelerinde.
omerr
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #47 : Eylül 09, 2010, 12:29:35 ÖÖ »

saglik sektorunde en pahali tedavi olan kanserde o kadar cok yolsuzluk yapiliyor ki devletin butcesi bosuna gitmis oluyor o yuzden devlet bunlari takip altina almak icin onu yapti .. ayrica disardan et ithal ediliyor sundan dolayi gecen yil sut uretimi o kadar cok oldugu icin ilkogretim okullarinda cocuklara belesten sut dagitildi ciftci paso sut uretince inekler kesilmedi haliyle o yuzden bu kadar cok et acigi cikti...bunu bizzat babasi ciftci olan bi arkadasim soyledi Wink arastirilan EDİT artik silah bakimindan yurtdisina cok bagli degil.... otomobil, makine ve katma degeri yuksek olan urunlerin uretimi katlanarak artti ve daha bircok sey Smiley
« Son Düzenleme: Eylül 09, 2010, 10:12:32 ÖÖ Gönderen: sertan1973 » Kayıtlı
BornToWin
Bay X
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Bazı konularda (!) hala 1 incisiniz.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #48 : Eylül 09, 2010, 12:45:59 ÖÖ »

1-Ülke topraklarının satılmayıp imfye borçlanılması daha iyi olur ( Çocukca gelebilir  *hihi* )
2- Satılanların parası milletvekilleri tarafından yenmiyorsa (!) derebey sistemini koruyan yere köprü yapmaya çalışıp yapamamaya harcanmamalı.
3- Eğitim son yıllarda arttı bu kaçınılmaz bir gerçek ve olması gerekende bu  Fakat üretim artmıyor ? Satıla satıla iş imkanı kalmadı eğitim var yemek yok iş yok durumuna döndü
Eğitim demek adam olmak, vatana hayırlı evlat olmak demek değil yani  Wink İç meselelerimiz varken doğuyada yatırım olmuyor ee yani derseniz bende çözemedim  *hahaha* Batıya yatırım kesinlikle yapılmalı ama doğudaki petrolü çıkartmasalar da boru işlemeliyiz işlemeyi bilmiyoruz başkaları da öğretmiyorsa türk mühendislerine bütçe ayrılıp sağlanmalı bu. Adamlar balık tutmayı değil evimizdeki kapkacağı alıp kızarmış balık veriyorlar.. Evimizde eşya kalmadığında kapının kilidini almamaları ümidiyle sonumuz hayrola.
Objektif : Evet çıkacak ve neler olacağını hep beraber göreceğiz ...
« Son Düzenleme: Eylül 09, 2010, 12:49:43 ÖÖ Gönderen: BornToWin » Kayıtlı

2 Şey Akıl Hafifliğini Gösterir. Söylenecek Yerde Susmak, Susacak Yerde Söylemek!
imperialis
███Ų΅ĝ΅ų΅®███
Albay

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #49 : Eylül 09, 2010, 12:49:00 ÖÖ »

saglik sektorunde en pahali tedavi olan kanserde o kadar cok yolsuzluk yapiliyor ki devletin butcesi bosuna gitmis oluyor o yuzden devlet bunlari takip altina almak icin onu yapti .. ayrica disardan et ithal ediliyor sundan dolayi gecen yil sut uretimi o kadar cok oldugu icin ilkogretim okullarinda cocuklara belesten sut dagitildi ciftci paso sut uretince inekler kesilmedi haliyle o yuzden bu kadar cok et acigi cikti...bunu bizzat babasi ciftci olan bi arkadasim soyledi Wink arastirilan TSK artik silah bakimindan yurtdisina cok bagli degil.... otomobil, makine ve katma degeri yuksek olan urunlerin uretimi katlanarak artti ve daha bircok sey Smiley
yolsuzlarEDİTden önce yok muydu  Smiley devlet yolsuzu takip etcek diye hasta insanlar ölcek öyle mi.can sizin değil ya umrunuzda da değil dimi hiç  Smiley inek bol millet kesmiyor değil inek yok bizde inek.öküz çok var koyun da çok inek yok işte.ayrıca izmirde her yıl süt dağıtılır okullara.ben ilkokuldaykenden beri.ineklerin gaza gelip ülkeyi süte boğdukları yok yani.ayrıca millet ineğini kesmek istemiyorsa devlet kesimlik hayvan fiyatlarını arttırsın.hem çiftçi kazansın hem açık kapansın.olmuyor mu böyle?tsk zaten üretiyordu yıllardır.devletin kasasına para girmiyor demiyorum.bizim cebimize yansımıyor diyorum.otomobil satıyoruz ülkeyi satıyoruz ama memur zam isteyince başbakan ''imf'yi ikna edin'' diyor.doğal gaza benzine ilaca ekmeğe harca zam.ama bakıyosun ekonomi büyümüş.
    Herşeyi eleştirin sağlık ve ulaşım konularına dokunmayın.Hastanelerin ne kadar değiştiği ortada.İşlemler daha kolay.Ayrıca özel hastaneler de tüm sgklıların hizmetinde.Devletin karşıladığı ilaç sayısında büyük bir düşüş var ancak bu düzenlemelerin sağlık giderlerini ne denli düşürdüğünü görmek gerek.Eskiden bir vitamin hapını,bir balık yağı tabletini bile devlet karşılıyordu.Devletimiz o kadar da zengin değil mantıklı düşünelim.Ayrıca bu konudaki yolsuzluklar da baltalanıyor.

Milli gelirin artması hiç önemli değilse,milleti açsa sefilse bugün marketin kasa kuyruğunda 15 dk niye bekledim? Halkın alım gücü ortalama olarak yüksek.Her ülkede aç sefil kesim vardır kapitalist sistemin sonuçları.

Uluslararası politikada söz sahibi olmak konusu ise tuhaf.Çünkü bu bana göre imkansız.Ekonomin kadar konuşursun.Ancak dış politikada kendi sözümüz var eğilip bükülmelerimizde azalma var bence Smiley
iftar vaktine denk gelmişindir.
« Son Düzenleme: Eylül 09, 2010, 10:14:12 ÖÖ Gönderen: sertan1973 » Kayıtlı

BornToWin
Bay X
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Bazı konularda (!) hala 1 incisiniz.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #50 : Eylül 09, 2010, 12:54:02 ÖÖ »

iftar vaktine denk gelmişindir.

Kesinlikle..

Ulaşım parti olarak bakıyorsak Antalya'nın eski belediye başkanı en işlek yerlere tramvay geçirerek esnafı mağdur etti bomboş geçiyor yolları daralttı. Kimse memnun değil... Akbil benzeri Antkart çıktı 10 dolum noktasına gittim bakiyemiz yok türünden laflar paramla rezil oldum.. Parti olarak bakıyorsak ulaşımına %100 karışırım......

2 Şey Akıl Hafifliğini Gösterir. Söylenecek Yerde Susmak, Susacak Yerde Söylemek!
c4nsu
Asii(cadıı) - Kontes Dracula
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

ya sen...?

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #51 : Eylül 09, 2010, 03:17:00 ÖS »

Tüm kalbimle hayır... !  *heart* *heart* *heart*

"Kişi başına düşen 'insan' sayısı her geçen gün azalıyor."
FORUM HEPİMİZİNN...!

'Bana göre bir ceset, canlı bir bedenin taşıyamayacağı bir güzellik ve saygınlık taşır.'
J
_-PapiTo-_
Ziyaretçi
« Yanıtla #52 : Eylül 09, 2010, 04:59:05 ÖS »

imperialis dostum kulaktan dolma bilgiler ile konuşuyorsun yok ülkenin borcu artmış yok işsizlik oranı artmış yok aç insan sayısı artmış yok şöyle oldu yok böyle oldu.

http://www.sabah.com.tr/Ekonomi/2009/12/30/turkiyenin_imfye_borcu_2013te_bitiyor

türkiyenin ımf ye borcu 2013 te bitiyor. Wink ımf ye ilk defa resti son iktidar döneminde çektik. Afrikada bir çok malzemenin altında made in turkey yazıyor.Yavaş yavaş kendi ekonomimiz üstünde durmayı başarıyoruz. Wink

bana bir ülke gösterinki bütün nüfusu çalışan. Abd de bil işsizlik oranı %9,5 türkiyedemi olmayacak.  Huh?
_-PapiTo-_
Ziyaretçi
« Yanıtla #53 : Eylül 09, 2010, 05:01:14 ÖS »

birde her anayasa değişikliginde anayasa mahkemesine giden muhalefet partisi var ve hep sonuç muhalefetin istediği şekilde sonuçlanıyor.Neden acaba  Huh?  bence muhalefet yargının kendi elinden çıkmasından korkuyor. 
imperialis
███Ų΅ĝ΅ų΅®███
Albay

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #54 : Eylül 09, 2010, 05:10:34 ÖS »

imperialis dostum kulaktan dolma bilgiler ile konuşuyorsun yok ülkenin borcu artmış yok işsizlik oranı artmış yok aç insan sayısı artmış yok şöyle oldu yok böyle oldu.

http://www.sabah.com.tr/Ekonomi/2009/12/30/turkiyenin_imfye_borcu_2013te_bitiyor

türkiyenin ımf ye borcu 2013 te bitiyor. Wink ımf ye ilk defa resti son iktidar döneminde çektik. Afrikada bir çok malzemenin altında made in turkey yazıyor.Yavaş yavaş kendi ekonomimiz üstünde durmayı başarıyoruz. Wink

bana bir ülke gösterinki bütün nüfusu çalışan. Abd de bil işsizlik oranı %9,5 türkiyedemi olmayacak.  Huh?
kulaktan dolma mı?sen nerden araştırıyorsun kardeşim devletin kaynaklarından mı?görücez borç bitiyor mu bitmiyor mu.işsizlikte arttı açlıkta.bunlar resmi veriler.neyini tartışıyoruz?ayrıca abd nin nüfusu 306milyon türkiyenin 70milyon.

http://www.haber7.com/haber/20100322/Turkiyenin-borc-stoku-4527-milyar-oldu.php

http://www.tumgazeteler.com/?a=3838262

birde her anayasa değişikliginde anayasa mahkemesine giden muhalefet partisi var ve hep sonuç muhalefetin istediği şekilde sonuçlanıyor.Neden acaba  Huh?  bence muhalefet yargının kendi elinden çıkmasından korkuyor. 
hep muhalefet kazanıyor bikere de iktidar kazansın diye mantık mı olur.muhalefet 87 yıldır sabit mi ?

abksfl
slapi
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #55 : Eylül 09, 2010, 05:16:13 ÖS »

kulaktan dolma mı?sen nerden araştırıyorsun kardeşim devletin kaynaklarından mı?görücez borç bitiyor mu bitmiyor mu.işsizlikte arttı açlıkta.bunlar resmi veriler.
EDİT gelsin borç bitsin o zaman.Bir ülkenin borçluluğu ile gücü arasında bir bağlantı yoktur.bkz: ABD
« Son Düzenleme: Eylül 09, 2010, 06:33:52 ÖS Gönderen: sertan1973 » Kayıtlı

c4nsu
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

ya sen...?

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #56 : Eylül 09, 2010, 06:23:40 ÖS »

Somut bir örnek vermek istiyorum.. Smiley

[edit]'li bir tanıdığım vardı işe soktular onu Smiley Şimdi de eğer referandumda evet oyu kullanmazsan bir işin olmaz unutma Wink diye tehtit ediliyor. Ben KORKU İMPARATORLUĞU istemiyorum...! Smiley

Yargı, Yasama, Yürütme 3 ayrı güçtür..! Smiley Burda herkes hemfikir.. Ama istiyorlar ki yargı bağımsız olmasın.. Nasıl bir düşünce sisteminiz var bilmiyorum neyse saygı duymak gerek..

Ayrıca geçenlerde burda saygı duyduğum ve sevdiğim bir arkadaşla bir tartışmaya başlamak üzereydik.. Türkiye'nin ekseninin kaydığı konusunda.. Neyse İran'ı nükleer silah bulundurma konusunda dünya'yı krşımıza alıp savunduk... Ya onlar naptııı Smiley Gülsem mi ağlasam mı bilmiyorum.. Ermeni ysa tasarısını tanıdıklarını açıkladılar.. Yani ilk bombayı biz yedik..! Smiley

Ayrıca sonuçta bu da tek parti anayasası değil mi... ? Smiley Ne kadar tarafsız olacak.. Ayrıca demokrasi azınlıkta olanlarında hakkının korunulması değil miydi ?? Halk seçti diyorsunuz..! ben seçmedim kardeşim işte...! Ailem seçmedi benim gibi Türkiye'nin %65'i seçmedi.. Smiley Eeee bitaraf değilim bertaraf mı olucam illa..! Smiley

Yolsuzluklar aldı başına gidiyor.. Smiley Torpil gittikçe arttı... !

Eğitim durumu kötü.. Smiley Öğretmenlerin durumu  vahim

FORUM HEPİMİZİNN...!

'Bana göre bir ceset, canlı bir bedenin taşıyamayacağı bir güzellik ve saygınlık taşır.'
J
sprinter
mareşal :P
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

numaram değişmedi, HAALA 1 NUMARAYIM !!!

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #57 : Eylül 09, 2010, 11:33:47 ÖS »

arkadaşlar size yeni tanık olduğum bir olayı anlatacağım... ( bana gıcık olanlar bile okusun Wink )

bundan 2 hafta önce iş adamı bir baba dostumun ofisine ziyarete gittim.günlerden c.tesi idi . içeri girdiğimde takım elbiseli ilk defa gördüğüm 5-6 misafirle çok önemli şeyler konuşulduğunu hissettim ve ben içeri girdikten sonra havadan sudan konuşmaya başladılar. orada fazlalık olduğumu hissederek 5-10 dk.sonra odadan çıktım. ertesi gün bu abim bizi ailecek iftara davet etti .yemekten sonra baş başa kaldığımızda ona o adamlar kimdi ? diye sorduğumda bana herşeyi anlattı  Sad  (bu abimiz bizim bölgemizde inşaat sektöründen önemli bir iş adamı, peşinde binlerce insan ve dolayısı ile oy potansiyeline sahip)
 yıllardır peşinde olduğu devlet arazisini ona referandumda desteklemesi karşılığında iktidara siyasi olarak zıt görüşte olmasına rağmen merkez tapu kadastrodan bir ekip ve önemli bir milletvekili gönderilmiş iktidar tarafından ve referandumdan sonra devletin ormanlık arazisini ona 200 dairelik bir site yapılması için çok düşük ve komik bir bedel karşılığında verecekler...

ortada çok büyük vurgun ve talan var... kullandığınız oyun vebalini ilerde çocuklarımız ödeyecek... hiç kimse parti sevdasına düşüp oy kullanmasın ve herkes elini vicdanına koysun lütfen ve beni daha fazla konuşturmayın  Angry...

sayın malum kişi için biraz hafızamızı zorlayalım(edit kelimesini sevmediğim için malum kişi diyorum Grin ; Galata Rıhtımı ve çevresini Yahudi Sami Ofer’e (karşılığı 50 yılda ödenmek üzere) peşkeş çektikten sonra da önce “Ofer’le hiç görüşmedim” diyen, aynı günün gecesinde de “Ofer’le bir kez Başbakanlık’ta görüştüm” diyen kendisi. S. Ofer’le defalarca görüştüğü basın tarafından deşifre edilince de hiç sıkılmadan, utanmadan “Ofer’le görüştüm, görüşüyorum, bundan sonra da görüşeceğim” diyen de bu konuşmada kendisini kaybedip; “Ben adeta ülkemi pazarlamakla mükellefim” diyen de kendisidir.
  bu ülkeyi yöneten, yönettiğini iddia eden birisi, hem kendisini inançlı bir Müslüman olarak lanse etmekte, hem de ekonomide, siyasette ve her alanda sürekli yalan söylemeyi en büyük maharet bilmektedir. Böylelikle de (dokunulmazlıkların arkasına sığınarak) bir yandan kendi küpünü doldurmakta ve dünyalıklarını kurmakta.. Öte yanda ise İşçi Sınıfı ve emekçi halkı işsizlik ve pahalılık cehenneminde inim inim inletmektedir. Yine kamu mallarını yerli-yabancı Parababalarına peşkeş çekmekte ve bu ihanetini de binbir türlü demagoji ile halka kabul ettirebilmektedir.

Emperyalistler karşısında hazırola geçen, el pençe divan duran sayın malum kişi, içerde ise halkımıza karşı lümpen ağzıyla külhanbeylik yapmaktadır. Mersin’deki gibi, sorunlarını dile getiren insanlara “lanlı-lunlu” hakaretlerde bulunmaktan kendini alamamaktadır.

“Dinimize küfreden bari Müslüman olsa” diye çok güzel bir halk sözümüz vardır.

Gerçek Müslüman’ın parada-pulda, malda-mülkte gözü olmaz. Tıpkı Hz. Muhammed’in öldüğünde miras olarak geriye bir ibriği ile bir hırkasını bıraktığı gibi..

Bunların Müslümanlığı sahtedir, halkın gözünü boyamak içindir.

ülkemiz satılmıştır,  hem de karış karış, bina bina, kurum kurum satılmıştır.

Bunların yurtseverliği, halk severliği de sahtedir... oyunuzu kullanırken elinizi kalbinize koyun ve gözlerinizi kapatıp vicdanınızın sesine kulak verin Wink

dip not;
malum kişinin hayali : bütün kaleler zaptedilmiş, bütün tersanelere girilmiş, bütün ordular dağıtılmiş ve her köşe bilfiil işgal edilmiştir... (bu hayaline artık ramak kaldı)

« Son Düzenleme: Eylül 10, 2010, 01:02:01 ÖÖ Gönderen: sprinter » Kayıtlı

ULAŞAMAZSAN EL SALLA !!!
abksfl
slapi
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #58 : Eylül 10, 2010, 12:14:29 ÖÖ »

Referandum milletin meselesi değil mi partiler ne alaka? Al birini vur ötekine mantığındayım ancak sırf bir parti güç kaybetsin diye de anayasaya hayır verilmezki(bunun zıttı da aynıdır). Anayasa tartışmalarının parti propagandasına-düşmanlığına dönüşmesi çok yazık.Benim en temel hakkımı partiler kullanamaz.Partiler benim yerime düşünüp şunu yap bunu yap diyemez,dememeli.Ancak bu durumdan kimse rahatsız değil.Demokrasinin oturması için 200 sene şart mı allah aşkına...

c4nsu
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

ya sen...?

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #59 : Eylül 10, 2010, 12:29:04 ÖÖ »

Bizzat aileminde başından geçen buna benzer bir olay oldu açıklamak istemedgm bir durum yeter ki oy diyorlar bşka bir şey dmiyorlar bu ülkedki tabuların degştgnin herkes farkında inşallah halkımz tabu knusunun özgrlük oldugu günleri görmez... burda asfaltn üstne asfalt döküp yol yaptk biz dediler... bya gülmüştk herhngi bir partiyi tam anlamyla savnmuyorum artık önce zihnyet dgşikligi gerek yaşli bir amcayla muhabbt ettk geçenlerde ona diyoruz ki öncedn esnaf cuma namazna gdrken kepenkleri kapatmazdı dükkanı açık kalrdı insanlar pek kapı kitlemezlerdi amca büyk bir coşkyla ki o sırada bize bagıryrdu ya neyse destekldi ee işte insan ihtycı olmasa nden çalsn insanlar aç dyoruz bırak ya ekonomimiz düzeldi insanlarn içinde o kötülük diyor...  ilginç...

FORUM HEPİMİZİNN...!

J
Sayfa: 1 2 3 [4] 5 6 ... 9   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!