Imperia Online Turkey  
Mayıs 10, 2024, 09:35:51 ÖÖ *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Anket
Soru: Referandum
EVET
HAYIR

Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 9   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: 12 Eylül 2010  (Okunma Sayısı 19853 defa)
0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
omerr
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #15 : Eylül 06, 2010, 02:30:55 ÖS »

Meclisteki çoğunluk kimin acaba;) O nedenle iktidar belirleyecek lafı doğru  Cool
meclisi de partiler belirliyor herhalde onlar kendi kendilerini seciyorlar  *hahaha* *hahaha* meclisi sonucta millet secmiyor mu  Huh?
BornToWin
Bay X
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Bazı konularda (!) hala 1 incisiniz.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #16 : Eylül 06, 2010, 02:35:33 ÖS »

Halkın oylarını ne kadar kolayca aldıkları belli medya onlara çalışıyor Smiley

Ayrıca meclis denmesi ile iktidar sahibi aynı ben onu vurguladım Wink (Konu sapmasın bu tespitim doğru bence Smiley )

2 Şey Akıl Hafifliğini Gösterir. Söylenecek Yerde Susmak, Susacak Yerde Söylemek!
omerr
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #17 : Eylül 06, 2010, 02:40:34 ÖS »

Halkın oylarını ne kadar kolayca aldıkları belli medya onlara çalışıyor Smiley

Ayrıca meclis denmesi ile iktidar sahibi aynı ben onu vurguladım Wink (Konu sapmasın bu tespitim doğru bence Smiley )

ben turkiyede yasamiyorum ama makedonyada istedigimi meclise cikartirim istedigimi cikartmam bu benim oyuma bagli halk kimi istiyorsa onu cikartir medya  oyu etkileyen faktordur  tabikide ama halk aldigi hizmeti reel hayatta gordugu icin medyanin nerde yalan soyleyip nerde yalan soylemdigini aninda anlar ben bile turkiyeye yilda iki kez gelmeme ragmen anliyorum hemen yalan soylediklerinde  Wink
yasinkk
CAPTAIN BLACK
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #18 : Eylül 06, 2010, 02:43:05 ÖS »

EVET dememim en büyük sebebi HSYK YARGITAY DANIŞTAY gibi kendini bilmez kurumların artık meclis kontrolüne gireceği içindir...devletin memuru hiçbirzaman devletin vekilinden üstün olmamalıdır... ihsasi rey yapacak kadar hukuktan yasalardan adaletten uzak bu kurumlar ve artık temellerinin yıkılmaları gerekiyor... bu anayasaya evet diyenlerden çok hayır diyenlerin bence daha mantıklı gerekçeler sunması gerekiyor...

Meydanlarda Kemal bey hergün başka bir yalan söylüyor diğer meydanda onu değiştiriyor birtek doğru işleri yok adamların saltanat elden gidiyor derdine düştüler ve HAYIR peşindeler... neden acaba eğer ANAYASA yapılacaksa bu chpden başkasının haddine mi kalmışş aaa onlar herşeyin güzelini bilir onlar bu devletin asıl sahipleri yahu BEMBEYAZ TÜRKLER onlar TÜRKİYE yansa aa mangal atesi derler cünkü onları yakmaz bu ateşş...

AÇIKÇA SÖYLÜYORUM KOMİNİST'İM ben AKP'YİDE HİÇ SEVMEM... ama bu ülkeye en büyük zararı veren kurumlar şuanda yargı nedeni ne tamamen ideolojik yerler halini almışlar keşke siyasi diyebilseydim ama onu aşmışlar...

ANI YAŞA!!!HAYATIN
_-PapiTo-_
Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : Eylül 06, 2010, 03:00:34 ÖS »

herkez anayasa değişikliginden bahsediyor ama kaç kişi o değişikligi okudu galiba.  Huh?   sırf akp yaptı diye o değişiklige hayır diyenler var, yazık.  Sad
omerr
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #20 : Eylül 06, 2010, 03:09:05 ÖS »

EVET dememim en büyük sebebi HSYK YARGITAY DANIŞTAY gibi kendini bilmez kurumların artık meclis kontrolüne gireceği içindir...devletin memuru hiçbirzaman devletin vekilinden üstün olmamalıdır... ihsasi rey yapacak kadar hukuktan yasalardan adaletten uzak bu kurumlar ve artık temellerinin yıkılmaları gerekiyor... bu anayasaya evet diyenlerden çok hayır diyenlerin bence daha mantıklı gerekçeler sunması gerekiyor...

Meydanlarda Kemal bey hergün başka bir yalan söylüyor diğer meydanda onu değiştiriyor birtek doğru işleri yok adamların saltanat elden gidiyor derdine düştüler ve HAYIR peşindeler... neden acaba eğer ANAYASA yapılacaksa bu chpden başkasının haddine mi kalmışş aaa onlar herşeyin güzelini bilir onlar bu devletin asıl sahipleri yahu BEMBEYAZ TÜRKLER onlar TÜRKİYE yansa aa mangal atesi derler cünkü onları yakmaz bu ateşş...

AÇIKÇA SÖYLÜYORUM KOMİNİST'İM ben AKP'YİDE HİÇ SEVMEM... ama bu ülkeye en büyük zararı veren kurumlar şuanda yargı nedeni ne tamamen ideolojik yerler halini almışlar keşke siyasi diyebilseydim ama onu aşmışlar...
komunistten kastin inanciszlik mi Huh? yoksa komunizmdeki devlet sistemini mi begeniyon
BornToWin
Bay X
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #21 : Eylül 06, 2010, 03:12:53 ÖS »

herkez anayasa değişikliginden bahsediyor ama kaç kişi o değişikligi okudu galiba.  Huh?   sırf akp yaptı diye o değişiklige hayır diyenler var, yazık.  Sad

Dünyanın ve de demokraisnin hiç bir yerinde 26 maddenin aynı anda oylandığı göülmemiştir. Resmen saçmalık. Masaya çok güzel yemekler koyuyorlar yanına da kezzap koyuyorlar. Diyorlar ki " bu güzel yemekleri yemek istiyorsan kezzapı da içmek zorundasın"  Smiley

Ne şimdi bu Huh?  Sınıf başkanı mı seçiyoruz Huh? Anayasa maddelerinin 20 tanesi uygun, iyi o zaman evet kullanalım. Smiley Uymayanları ne yapacaksınız Huh?

O evet diyen arkadaşlar, niye evet dediklerini bir izah etselerde bende anlasam. Smiley

2 Şey Akıl Hafifliğini Gösterir. Söylenecek Yerde Susmak, Susacak Yerde Söylemek!
yasinkk
CAPTAIN BLACK
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #22 : Eylül 06, 2010, 03:13:16 ÖS »

devlet sistemi tabikide yoksa inancım sağlamdır...kominizmin temelindeki inançsızlık faktörü tam olarak halkla alakalı değildir aslında sonradan din düşmanlığı konumuna kadar gelmiştir...  uygulanabilir bir sistem olsa eşitlik ve adalet açısından güzeldir ama herzaman insanoğlu bir açık kapı bulmuştur ve kominist liderler nerdeyse ilahlaştırılmıştır...

ANI YAŞA!!!HAYATIN
imperialis
███Ų΅ĝ΅ų΅®███
Albay

Çevrimdışı Çevrimdışı

Bi numara yokmuş ki 1 numaranızda

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #23 : Eylül 06, 2010, 06:49:33 ÖS »

EDİT li değilim EDİTyi de mecburiyetten destekliyorum.EDİT zamanında yapılan birkaç icraati yazmak istiyorum.referandumda hayır oyu kullanıcam.çünkü yargının akp hükümetinin eline geçmesini istemiyorum.meclisin eline  geçmesiyle EDİTnin eline geçmesi aynı şey  bu arada.he bide yalan söyleyen tek kişi EDİT değil.halkı en sağlam biçimde kandıran kişi ise EDİT.seçimden önce dokunulmazlığı kaldırmayı vaad etmişti seçildikten sonra enayi miyiz biz kaldırcaz dedi kendisi.pilotlarını askerlerini eğittiği ülkeye davosta kalkıp siz öldürmeyi iyi bilirsiniz dedi.evet sayemizde gayet iyi biliyorlar.göz boyamanın dik alasıdır bu.rakamlara bakıldığında ekonomimiz büyüyor.ama istihdam aynı.değişen birşey yok.
imf'ye taban tabana zıt bir görüntüyle başa gelen başbakan imfyle yaptığı stand-by anlaşmalarıyla çoktan diğer başbakanları geçti.
2002 yılında 148 milyar dolar olan borç 2009 sonunda 295milyar dolardı.
TÜPRAŞ, PETKİM, TELEKOM, TEKEL, THY, limanlar ve SEKA özelleştirildi.bu şirketleri bi araştırın vergi sıralamasında hep üst sıralarda bulunan şirketlerdir.
ekonomi büyüdü kriz teğet geçti ama oturduğum apartmanda 3 kişi işten çıkarıldı 1 aile evin taksitlerini ödeyemediği için evi satıp gitmek zorunda kaldı.
işsizlik oranı arttı.
yoksulluk seviyesi arttı.şuan türkiyenin 3te 1i aç.
benzine ve doğalgaza yapılan zamlar rekor düzeyde.
EDİThükümeti sayesinde okuduğunuz okul siz okumaya devam ederken satılabilir.
ssk konusunda saatlerce vaad veren başbakan önce hastaları eczanenin insafına bıraktı.kanser hastaları ilaçlarını alamadı daha sonra eczaneleri kapatma eşiğine getirdi.sağlık sigortası diye herkes seviniyor.eğer herhangi bir sebeple sigortayı ödeyemezseniz 3 ay süreyle kendi başınıza hayatta kalmak zorundasınız ya da basıp parayı özele gideceksiniz.katkı paylarına da zam geldi tabi.günde 2 lira kazanan birisi bile katkı payı ödemek zorunda.
emeklilik yaşı 68.ortalama yaşam süresi 72.tabi burda emeklilik yaşı 68 demek bize basit geliyor.bunu preshanede kiloluk kalıpları taşıyan işçilere sormak lazım.45yaşından sonra kaldırabilir misin o kalıpları diye.
eğer işten çıkartılırken yeni iş bulana kadar küçücük çocuğunuzun baba ekmek getirmedin mi diyişini eşinizin gözlerinizin içine bakışını seyretmek istemiyorsanız 15 sene boyunca çalıştığınız iş yerine prim ödemeniz gerekiyor.yani anlayacağınız 14 sene çalışıp tekmeyi yerseniz açsınız.iş bulurum filan diye de düşünmeyin sakın.işsizlik oranı yüzde 15.
milletin efendisine ananı da al git
şehitlere kelle
açız diyen halka şov yapma
ölen madencilere bu onların kaderi
EDİT sayın
diyen de bu hükümettir.bu hükümetin nesini savunuyorsunuz?hiç mi zorunuza gitmiyor mecliste arabası 2009 model diye isyan eden vekil,13milyar maaş alan vekil babanızın aldığı asgari ücreti günde bir çay+simit olarak hesaplayıp işte yetiyor derken?
« Son Düzenleme: Eylül 06, 2010, 07:59:29 ÖS Gönderen: sertan1973 » Kayıtlı

BornToWin
Bay X
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #24 : Eylül 06, 2010, 08:28:19 ÖS »

+1 Fakat edit olayını sevmedim anlıyoruz da uzun bir yazıda direk okumak daha güzel olur  Smiley

seyhun
Translator and
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #25 : Eylül 06, 2010, 09:00:21 ÖS »

EDİT li değilim EDİTyi de mecburiyetten destekliyorum.EDİT zamanında yapılan birkaç icraati yazmak istiyorum.referandumda hayır oyu kullanıcam.çünkü yargının akp hükümetinin eline geçmesini istemiyorum.meclisin eline  geçmesiyle EDİTnin eline geçmesi aynı şey  bu arada.he bide yalan söyleyen tek kişi EDİT değil.halkı en sağlam biçimde kandıran kişi ise EDİT.seçimden önce dokunulmazlığı kaldırmayı vaad etmişti seçildikten sonra enayi miyiz biz kaldırcaz dedi kendisi.pilotlarını askerlerini eğittiği ülkeye davosta kalkıp siz öldürmeyi iyi bilirsiniz dedi.evet sayemizde gayet iyi biliyorlar.göz boyamanın dik alasıdır bu.rakamlara bakıldığında ekonomimiz büyüyor.ama istihdam aynı.değişen birşey yok.
imf'ye taban tabana zıt bir görüntüyle başa gelen başbakan imfyle yaptığı stand-by anlaşmalarıyla çoktan diğer başbakanları geçti.
2002 yılında 148 milyar dolar olan borç 2009 sonunda 295milyar dolardı.
TÜPRAŞ, PETKİM, TELEKOM, TEKEL, THY, limanlar ve SEKA özelleştirildi.bu şirketleri bi araştırın vergi sıralamasında hep üst sıralarda bulunan şirketlerdir.
ekonomi büyüdü kriz teğet geçti ama oturduğum apartmanda 3 kişi işten çıkarıldı 1 aile evin taksitlerini ödeyemediği için evi satıp gitmek zorunda kaldı.
işsizlik oranı arttı.
yoksulluk seviyesi arttı.şuan türkiyenin 3te 1i aç.
benzine ve doğalgaza yapılan zamlar rekor düzeyde.
EDİThükümeti sayesinde okuduğunuz okul siz okumaya devam ederken satılabilir.
ssk konusunda saatlerce vaad veren başbakan önce hastaları eczanenin insafına bıraktı.kanser hastaları ilaçlarını alamadı daha sonra eczaneleri kapatma eşiğine getirdi.sağlık sigortası diye herkes seviniyor.eğer herhangi bir sebeple sigortayı ödeyemezseniz 3 ay süreyle kendi başınıza hayatta kalmak zorundasınız ya da basıp parayı özele gideceksiniz.katkı paylarına da zam geldi tabi.günde 2 lira kazanan birisi bile katkı payı ödemek zorunda.
emeklilik yaşı 68.ortalama yaşam süresi 72.tabi burda emeklilik yaşı 68 demek bize basit geliyor.bunu preshanede kiloluk kalıpları taşıyan işçilere sormak lazım.45yaşından sonra kaldırabilir misin o kalıpları diye.
eğer işten çıkartılırken yeni iş bulana kadar küçücük çocuğunuzun baba ekmek getirmedin mi diyişini eşinizin gözlerinizin içine bakışını seyretmek istemiyorsanız 15 sene boyunca çalıştığınız iş yerine prim ödemeniz gerekiyor.yani anlayacağınız 14 sene çalışıp tekmeyi yerseniz açsınız.iş bulurum filan diye de düşünmeyin sakın.işsizlik oranı yüzde 15.
milletin efendisine ananı da al git
şehitlere kelle
açız diyen halka şov yapma
ölen madencilere bu onların kaderi
EDİT sayın
diyen de bu hükümettir.bu hükümetin nesini savunuyorsunuz?hiç mi zorunuza gitmiyor mecliste arabası 2009 model diye isyan eden vekil,13milyar maaş alan vekil babanızın aldığı asgari ücreti günde bir çay+simit olarak hesaplayıp işte yetiyor derken?

Tamamen katılıyorum, çok güzel açıklamışsın.

+1 Fakat edit olayını sevmedim anlıyoruz da uzun bir yazıda direk okumak daha güzel olur  Smiley

Konu siyasi içerikli olduğu için moderatörler tarafından parti ismi kapatılmış.
caca_55
Ziyaretçi
« Yanıtla #26 : Eylül 06, 2010, 09:39:35 ÖS »

bu konuya konunun ilk açıldığı zamanlar gönderdiğim mesaj neden yok anlamadım yoksa ben yanlışmı hatırlıyorum

düşüncem ne olursa olsun evet kimse yargının hükümetin eline geçeceğini iddia edemez kulakdan dolma şeylere inanmayın okuyun ona göre kararınızı verin

anayasa değişikliği ile yargının hükümetin eline geçeçeğini iddia edenlere soruyorum şidi şu an yargı kimin elinde

bu ülkede birçok hükümet yokdan bahanelerle yada dış ve iç güçlerin yarattıgı kıriz ortamları bahane edilerek yıkılmış yada engellenmiştir bu tip olayların yaşanmaması için evet.

%25 in %75 e hükmetmesi değil herkezin kendi sesini duyura bilmesi için evet

memurun cifcinin efendisi olması için değil Atatürkün dediği gibi bu milletin efendisinin çifci olması için evet 

abksfl
slapi
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #27 : Eylül 06, 2010, 09:46:16 ÖS »

bu konuya konunun ilk açıldığı zamanlar gönderdiğim mesaj neden yok anlamadım yoksa ben yanlışmı hatırlıyorum

düşüncem ne olursa olsun evet kimse yargının hükümetin eline geçeceğini iddia edemez kulakdan dolma şeylere inanmayın okuyun ona göre kararınızı verin

anayasa değişikliği ile yargının hükümetin eline geçeçeğini iddia edenlere soruyorum şidi şu an yargı kimin elinde

bu ülkede birçok hükümet yokdan bahanelerle yada dış ve iç güçlerin yarattıgı kıriz ortamları bahane edilerek yıkılmış yada engellenmiştir bu tip olayların yaşanmaması için evet.

memurun cifcinin efendisi olması için değil Atatürkün dediği gibi bu milletin efendisinin çifci olması için evet 

kırmızı yer için bir artı...

Dünya üç beş bilgisizin elinde; Onlarca bilgi güya kendilerinde.
Üzülme; Eşek Eşeği beğenir: Hayırlar vardır sana kötü demelerinde.
BornToWin
Bay X
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #28 : Eylül 06, 2010, 10:11:04 ÖS »

Maddelere göre konuşsak daha iyi olcak kulaktan dolma bilgi deyip sende aynı kulaktan dolma şekilde konuşuyorsun:(

Doğuda ekilmeyen tarlalara teşvik verilirken çiftçinin milletin efendisi olması biraz zor Smiley
« Son Düzenleme: Eylül 06, 2010, 10:22:35 ÖS Gönderen: BornToWin » Kayıtlı

imperialis
███Ų΅ĝ΅ų΅®███
Albay

Çevrimdışı Çevrimdışı

Bi numara yokmuş ki 1 numaranızda

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #29 : Eylül 06, 2010, 10:44:58 ÖS »

o zaman şöyle diyim.bağımsız görünüp aldığı emirle teröristin ayağına giden bir yargı tarafından askerlerin yargılanmasını istemiyorum.

Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 9   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!