Imperia Online Turkey  
Nisan 27, 2024, 05:27:36 ÖS *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Anket
Soru: Referandum
EVET
HAYIR

Sayfa: 1 2 [3] 4 5 ... 9   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: 12 Eylül 2010  (Okunma Sayısı 19779 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
pears
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #30 : Eylül 06, 2010, 11:54:48 ÖS »

Ben "meclisi biz seçiyoruz. Bizim seçtiğimiz meclis savcıları, hakimleri atayacak. Bunun için evet diyeceğim", diyenlere şunları sormak isterim;

1. %35(2002 seçimlerini kastediyorum) ile tüm meclis çoğunluğunu oluşturabilen bir parti size göre tüm Türkiye halkının istediklerini karşılıyor mu? %65 tarafından istenmeyen bir partinin her istediği olacağı anlamına gelir. Karşısında yaptıklarını yargılacak bir güç bile yok !!!!!

2. Bu gün savunduğunuz parti başta ve kendinizi iyi hissediyor olabilirsiniz. Yarın kimsenin sevmediği ama seçim sistemi yüzünden %35 ile başa gelerek (Veya hilelerle de olabilir. Bu mümkün, olmaz demeyin.) her istediğini yaptığında ve de şu an evet diyenler grubunu teker teker asıp kestiğinde karşısında ne durabilecek !!!

Dip not : Makedenya'dan buraya 2 senede bir gelip, burada yaşamadan yorumda bulunmak bana biraz tuhaf geldi???
             Koministim diyen arkadaşım, vakti zamanında sen Çanakkale'de bizi evliyaların, ermişlerin kurtardığını savunuyordun !!! Bu sence biraz çelişkili değil mi? Açıkçası Kominist olduğuna falan inanmıyorum. Smiley
« Son Düzenleme: Eylül 06, 2010, 11:56:37 ÖS Gönderen: pears » Kayıtlı
sprinter
mareşal :P
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

numaram değişmedi, HAALA 1 NUMARAYIM !!!

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #31 : Eylül 07, 2010, 08:42:30 ÖÖ »

Ben "meclisi biz seçiyoruz. Bizim seçtiğimiz meclis savcıları, hakimleri atayacak. Bunun için evet diyeceğim", diyenlere şunları sormak isterim;

1. %35(2002 seçimlerini kastediyorum) ile tüm meclis çoğunluğunu oluşturabilen bir parti size göre tüm Türkiye halkının istediklerini karşılıyor mu? %65 tarafından istenmeyen bir partinin her istediği olacağı anlamına gelir. Karşısında yaptıklarını yargılacak bir güç bile yok !!!!!

2. Bu gün savunduğunuz parti başta ve kendinizi iyi hissediyor olabilirsiniz. Yarın kimsenin sevmediği ama seçim sistemi yüzünden %35 ile başa gelerek (Veya hilelerle de olabilir. Bu mümkün, olmaz demeyin.) her istediğini yaptığında ve de şu an evet diyenler grubunu teker teker asıp kestiğinde karşısında ne durabilecek !!!

Dip not : Makedenya'dan buraya 2 senede bir gelip, burada yaşamadan yorumda bulunmak bana biraz tuhaf geldi???
             Koministim diyen arkadaşım, vakti zamanında sen Çanakkale'de bizi evliyaların, ermişlerin kurtardığını savunuyordun !!! Bu sence biraz çelişkili değil mi? Açıkçası Kominist olduğuna falan inanmıyorum. Smiley

güzel açılım dostum...

(+)

ULAŞAMAZSAN EL SALLA !!!
kara_kurt_han
Ziyaretçi
« Yanıtla #32 : Eylül 07, 2010, 10:23:33 ÖÖ »

Adı üstünde Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulunda, hakimler ve savcılar dışında kimse olmamalı. Aksi takdirde Yüksek Kurul, hakimler ve savcıların yüksek kurulu olmaktan çıkar, milletvekillerinin, şunların, bunların yüksek kurulu haline gelir. Yargı, yasama ve yürütme ile birlikte üç güçten biridir. Zaten yasamayı oluşturanlar hükümeti kurduğuna göre, yasama ve yürütmenin ayrı bir güç olup olmadığının tartışılması gereken bir ülkede, yargıyı da bağlı kılmak olsa olsa tek elden yönetimi heveslemek olur. HSYK da bakan ve müsteşar fazla ve kuruldan ayrılmaları gerekiyor iken, meslek odalarında bile olmayan bir uygulamanın bağımsız olması öngörülen üç güçten birine uygulanmak istenmesi kabul edilemez. Başkanı hapiste yatmış, kapatılmaktan bir oy eksiğiyle kurtulmuş bir partinin bunu ileri sürmesi, ilk bakışta duygusal nedenleri akla getirse de, daha derinde farklı şeyler olduğunu düşünüyorum. Eğer Ankara Pensilvanyadan etkilenebiliyorsa, Pensilvanya Vaşingtona kaç km Smiley Onlarda bizim dinimizi, imanımızı ne de düşünürler ya Smiley Adamlar sizin coğrafyayı biraz değiştireceğiz diyorlar. Ne demek buraları sizin zaten buyrun istediğiniz gibi değiştirin, bizde saf saf bakalım. Bu arada o adamlarla didişmeye gücümüz yetmezse bizde birbirimizle didişiriz. Yeriz birbirimizi sizde bize bakarsınız, ödeşiriz Grin
yasinkk
CAPTAIN BLACK
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #33 : Eylül 07, 2010, 12:44:28 ÖS »

YARGITAY DANIŞTAY HSYK ÜYELERİNİ KİMLERİNLERİN SEÇTİĞİNİ ACABA KAÇ KİŞİ BİLİYOR??? YAHU ADAMLAR AL GÜLÜM VERGÜLÜM YAPIYORLAR SADECE KENDİ İDEOLOJİLERİNE UYGUN KİŞİLERİ DANIŞIKLI OLARAK SEÇİYORLAR BENİM NORMAL BİR HAKİMİM SAVCIMIN HİÇ BİR ETKİSİ YETKİSİ SEÇİM HAKKI YOK  BU MU TARAFSIZ YARGI???AKSİNE ŞUANDA TAM BİR TARAFLI YARGIYLA YÖNETİLİYORUZ HALK DÜŞMANI BİR YARGIYLA DİN DÜŞMANI BİR YARGIYLA...EDİT zaten evlere şenlik bir kurum görüntüsü çiziyor heronların görüntüleri basına kadar yansıyor ama havada sözde TOOOZZZZ bulutu var benim mehmetçiğim şehit oluyor...EDİT görüyorlar aaaa çoban diyorlar baskın yiyoruz... baskın yapılacak diye istihbarat geliyor masal sanıyoruz...

açıkça çıkıp generaller EDİT olmadan bizden paşa olmaz diyemiyor beslediğimiz yavrumuzu öldürmeyiz diyemiyor... ayrıca ben kominizmin sadece eşitlik yanını savunuyorum dine yaklaşımımı beni tanıyanlar bilir gayet dindar bir insanım  ayrıca çanakkalede ermişler bizi kurtardı falan gibide bir yorumum yoktur...

HSYK ÜYELERİ NASIL SEÇİLİYOR?

Kurulun üye sayısı 7'dir. Kurulun Başkanı, Adalet Bakanıdır. Adalet Bakanlığı Müsteşarı Kurulun tabii üyesidir. Kurulun 3 asil ve 3 yedek üyesi Yargıtay Genel Kurulu'nun, 2 asıl ve 2 yedek üyesi Danıştay Genel Kurulunun kendi üyeleri arasından, her üyelik için gösterecekleri 3'er aday içinden Cumhurbaşkanınca, dört yıl için seçilir. Süresi biten üyeler yeniden seçilebilirler. Kurul, seçimle gelen asıl üyeleri arasından bir başkanvekili seçer.

DANIŞTAY ÜYELERİ NASIL SEÇİLİYOR?

Danıştay üyelerinin dörtte üçü, birinci sınıf idarî yargı hâkim ve savcıları ile bu meslekten sayılanlar arasından Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu; dörtte biri, nitelikleri kanunda belirtilen görevliler arasından Cumhurbaşkanı; tarafından seçilir.

YARGITAY ÜYELERİ NASIL SEÇİLİYOR?

Yargıtay üyeleri, birinci sınıfa ayrılmış, adli yargı hakim ve Cumhuriyet savcıları ile bu meslekten sayılanlar arasında Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulunca üye tamsayısının salt çoğunluğu ile ve gizli oyla seçilir. 
« Son Düzenleme: Eylül 07, 2010, 12:52:44 ÖS Gönderen: sertan1973 » Kayıtlı

ANI YAŞA!!!HAYATIN
_-PapiTo-_
Ziyaretçi
« Yanıtla #34 : Eylül 07, 2010, 01:13:12 ÖS »

YARGITAY DANIŞTAY HSYK ÜYELERİNİ KİMLERİNLERİN SEÇTİĞİNİ ACABA KAÇ KİŞİ BİLİYOR??? YAHU ADAMLAR AL GÜLÜM VERGÜLÜM YAPIYORLAR SADECE KENDİ İDEOLOJİLERİNE UYGUN KİŞİLERİ DANIŞIKLI OLARAK SEÇİYORLAR BENİM NORMAL BİR HAKİMİM SAVCIMIN HİÇ BİR ETKİSİ YETKİSİ SEÇİM HAKKI YOK  BU MU TARAFSIZ YARGI???AKSİNE ŞUANDA TAM BİR TARAFLI YARGIYLA YÖNETİLİYORUZ HALK DÜŞMANI BİR YARGIYLA DİN DÜŞMANI BİR YARGIYLA...EDİT zaten evlere şenlik bir kurum görüntüsü çiziyor heronların görüntüleri basına kadar yansıyor ama havada sözde TOOOZZZZ bulutu var benim mehmetçiğim şehit oluyor...EDİT görüyorlar aaaa çoban diyorlar baskın yiyoruz... baskın yapılacak diye istihbarat geliyor masal sanıyoruz...

açıkça çıkıp generaller EDİT olmadan bizden paşa olmaz diyemiyor beslediğimiz yavrumuzu öldürmeyiz diyemiyor... ayrıca ben kominizmin sadece eşitlik yanını savunuyorum dine yaklaşımımı beni tanıyanlar bilir gayet dindar bir insanım
*bravo* *bravo* *bravo*  çok sağlam bir tespit abi helal olsun. bunlar neden yapılıyor acaba.  Huh?
yasinkk
CAPTAIN BLACK
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #35 : Eylül 07, 2010, 01:21:21 ÖS »

bu insanlar kendilerini anadolu insanından üstün görüyorlar ve DEVLET bizim için var sıradan halk ise DEVLET için var olarak kabul ediyorlar sonrada ortaya bu sonuçlar çıkıyor... nasılki kapitalist sistemde insanın değeri 0 sa bunlar içinde sade vatandaşın değeri 0... düşünün generallerin özel berberi özel tuvaleti bile var ölecek olsan derdinin dermanı orda olsa yinede sokmazlar haa çok özel insanlar onlar...keşke görevlerini hakkıyla yerine getirselerde hakimlerimiz savcılarımız komutanlarımız ben onların elini değil ayağını öpsem hiçte gocunmam...

ANI YAŞA!!!HAYATIN
kara_kurt_han
Ziyaretçi
« Yanıtla #36 : Eylül 07, 2010, 02:05:09 ÖS »

Hakimler ile savcılar arasında şu fark var. Hakim Türk milleti adına karar verir. Savcı ise devletin avukatıdır.
Her iki kurul ayrı iken 12 Eylül zihniyeti beşeri çekişmeleri neden göstermek suretiyle kurulları birleştirdi ve bugünkü bakanlı müsteşarlı HSYK doğdu. Böylece kurula beşeri sıkıntıların yanında ideolojik veya siyasi sıkıntılar katıldı. Bu zamana kadar Kuruldan bakan ve müsteşarın atılmasına çalışırken şimdi siyasi tandanslı başkalarınında katılmasına çalışılıyor. Yapılmak isteneni anlamak zor değil. Ha dürüstçe ben yargının bağımsızlığından memnun değilim onun için bağımlı olmasını istiyorum da diyebilirsin Smiley Dini inançlarında seni yönlendirebilir, sonuçta şeriat değil bu uygulanan kanunlar, bana ne de diyebilirsin.
Ama kalkıp ta yargı mensuplarını bunlar halk düşmanı bunlar din düşmanı diye yargılayabiliyorsan sen zaten ideolojik yaklaşımının esiri olarak tarafsız herhangi bir şey sunamıyor demeksin. Ben hakim ve savcıları tanıyorum, hem de yakından. Yakın zamana kadar gençliklerinde sağ veya sol düşünceleri benimsemiş hakim ve savcılar görevde iken taraflı davranmamak adına karşı fikirlerden kişilerin yargılanmasında hep hassasiyet gösterdiler. Ama yakın zamanda gelenlerin öyle bir derdi olmadı, zaten bu kanunlar beşeri kanunlar değil mi niye saygı duysunlar Smiley
Onlar sadece amaca dönük çalıştılar amaca dönük çalışmaların sonucu da ortada. İnsanlar hapishanelerde ölüyor, çıkıyor hastanede ölüyor. İster beğen ister beğenme. Yapılmak istenen senatör Mccarthy terörüne dair tecrübeyi buraya uygulamak. Bunun için yeterli sayıya ulaşamadılar onun için değişiklik yapmak istiyorlar. Aslında ironik olan can düşmanlarına bunu uygulatması Grin Tıpkı birine İsraille anlaşmayı, başka birine de öldürmek istediği biri yakalanmışken idamı kaldırtan değişikliği yaptırmaları gibi Smiley Yoksa bunlar beşeri kanunlar ise; sen bunlarla yargılamayı da yargılatmayı da zaten istemezsin ki sana ne Smiley
Yargı gerçek bir güçtür. İnsanları hürriyetlerinden yoksun bırakmak veya malvarlıklarının kime ait olacağına karar vermek gerçek anlamda güç kullanımıdır. Bunun için bizim ülkemizde yargı bağımsız olmalıdır. Yargının bağımsızlığı ise hakimler ve savcılar kurulunun ayrılması, hakimler kurulunun yargı tarafından oluşturulması, teftiş kurulunun siyasi bir mekanizma olan bakanlıktan alınarak kurula; savcıların ise adalet bakanlığına bağlanmasıyla sağlanır.
« Son Düzenleme: Eylül 07, 2010, 03:44:55 ÖS Gönderen: kara_kurt_han » Kayıtlı
kikiki
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #37 : Eylül 08, 2010, 09:45:52 ÖS »

4 gün sonra evet diycem inşallah.sebebini açıklamaya gerek yok. açıklayanlar güzel açıklamış zaten

ya hayır söyle yada sus..
omerr
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #38 : Eylül 08, 2010, 10:33:14 ÖS »

makedonyadan yilda iki kez geliyorum iki yilda bir degil ayrica yurtdisindan bi ulkeyi cok daha tarafsiz bi gozle gorebilirsin soyle ki yasadigim sehir uskupte 133 cami varken 100 yil once 2002de bu cami sayisi 13 u gecmezdi simdi ise 2010 da yani 28 cami var biri hala onarilmakta yani 8 yilda yaklasik olarak 15 cami onarildi osmanlidan kalma , daha once oruc denince dalga gecen makedon devleti bugun toplu iftar yapiyor, 50 yillik Turk tiyatrosunun kapanindi eski hukumetler ses cikartamadi simdi ise makedon devletinin butcesinden turk tiyatrosu yeniden yapiliyor ..... bayramin daha once tvde dahi anilmadigi bi ulkede simdi ise reklam panolarinda hukumetin Turkce bayrami tebrik eden yazilar ile dolmasi, Turkce egitim veren okullarin kapanmasi icin elinden geleni yapan makedon devletinin gecen yil bir tane daha Turkce ilkokulu hizmete acti...Turk yatirimcilarin nerdeyse her devlet ihalesine girmesi ... ve daha neler neler ...bence bunlarin hicbiri tesadufen olmadi Turk devleti Makedonya hukumetine baski yapmasa onlar bizi simdi abartmiyorum cig cig yemeye calisirdi ki 1960larda yuzde 35-40 lara varan Turk orani simdi yuzde 7lere dustu Turklerin zorla goc ettirilmesinden dolayi...bide Turkiyeye her gelisimde her zaman yeni biseyler gormek benim umudumun hep daha cok artmasina neden oluyor Smiley
anayasa degisligi konusunda cumhurbaskani halk tarafindan seciliyor hukumette benim anlamadigim neden yarginin siyasallasmasi bence tam tersine yargi millilesecek artik dis istihbaratlara calisan yargiclar olmayacak halkin sectigi yargiclar olacak 
pears
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #39 : Eylül 08, 2010, 10:41:26 ÖS »

makedonyadan yilda iki kez geliyorum iki yilda bir degil ayrica yurtdisindan bi ulkeyi cok daha tarafsiz bi gozle gorebilirsin soyle ki yasadigim sehir uskupte 133 cami varken 100 yil once 2002de bu cami sayisi 13 u gecmezdi simdi ise 2010 da yani 28 cami var biri hala onarilmakta yani 8 yilda yaklasik olarak 15 cami onarildi osmanlidan kalma , daha once oruc denince dalga gecen makedon devleti bugun toplu iftar yapiyor, 50 yillik Turk tiyatrosunun kapanindi eski hukumetler ses cikartamadi simdi ise makedon devletinin butcesinden turk tiyatrosu yeniden yapiliyor ..... bayramin daha once tvde dahi anilmadigi bi ulkede simdi ise reklam panolarinda hukumetin Turkce bayrami tebrik eden yazilar ile dolmasi, Turkce egitim veren okullarin kapanmasi icin elinden geleni yapan makedon devletinin gecen yil bir tane daha Turkce ilkokulu hizmete acti...Turk yatirimcilarin nerdeyse her devlet ihalesine girmesi ... ve daha neler neler ...bence bunlarin hicbiri tesadufen olmadi Turk devleti Makedonya hukumetine baski yapmasa onlar bizi simdi abartmiyorum cig cig yemeye calisirdi ki 1960larda yuzde 35-40 lara varan Turk orani simdi yuzde 7lere dustu Turklerin zorla goc ettirilmesinden dolayi...bide Turkiyeye her gelisimde her zaman yeni biseyler gormek benim umudumun hep daha cok artmasina neden oluyor Smiley
anayasa degisligi konusunda cumhurbaskani halk tarafindan seciliyor hukumette benim anlamadigim neden yarginin siyasallasmasi bence tam tersine yargi millilesecek artik dis istihbaratlara calisan yargiclar olmayacak halkin sectigi yargiclar olacak 

senin bu anlattıklarının Rusaya'nın dağılmasıyla ve Makedonya'nındemir perde ülkesinden çıkması ile birlikte konjektür yapısının değişmeye başlamasıyla ilgisi olmasın sakın Smiley  Yani pes diyorum Smiley Anayasa oylaması ile ilgili konuya parti propagandası yapıyorsun Smiley Senin bu rahatlığını sağlayan şimdiki hükümet yani. Bir onlar adam diğerleri değil Smiley Bu zamana kadar Türkiye'yi takmayan Makedonya, şimdi yeni hükümetten dolayı takmaya başladı öyle mi? .

Canım benim Dünya genelinde değişen olaylar ve konjektür yapı nedeniyle devletler arası ilişkiler yeniden şekillenir...

Unutma devletler arasında dostluk ve düşmanlık yoktur. Çıkar birlikteliği ve çıkar çatışması vardır..
omerr
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #40 : Eylül 08, 2010, 10:47:37 ÖS »

senin bu anlattıklarının Rusaya'nın dağılmasıyla ve Makedonya'nındemir perde ülkesinden çıkması ile birlikte konjektür yapısının değişmeye başlamasıyla ilgisi olmasın sakın Smiley  Yani pes diyorum Smiley Anayasa oylaması ile ilgili konuya parti propagandası yapıyorsun Smiley Senin bu rahatlığını sağlayan şimdiki hükümet yani. Bir onlar adam diğerleri değil Smiley Bu zamana kadar Türkiye'yi takmayan Makedonya, şimdi yeni hükümetten dolayı takmaya başladı öyle mi? .

Canım benim Dünya genelinde değişen olaylar ve konjektür yapı nedeniyle devletler arası ilişkiler yeniden şekillenir...

Unutma devletler arasında dostluk ve düşmanlık yoktur. Çıkar birlikteliği ve çıkar çatışması vardır..
sirf EDİT yuzunden hayir diyenler var malesef Sad
ayrica bu yazdigim seyler 2002den sonra oldu ne tesaduf ayrica rusya ve yugoslavyanin (makedonyanin icinde bulunan ulke) alakasi yoktur cunku rusya tamamen icine kapanik vatandaslarinin disari cikmasini istemeyen komunist bi ulke idi yugoslavya ise sosyalist bi ulke ki  o donem dunyada nerdeyse super guc olup vatandaslarinin heryere gitmesine izin veren ve hicbir ulkenin vize uygulamadigi bi ulke idi Smiley bide kirmizi ile isaretledigim cumle tamamen dogru gel balkanlara gor derim
« Son Düzenleme: Eylül 09, 2010, 10:09:56 ÖÖ Gönderen: sertan1973 » Kayıtlı
omerr
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #41 : Eylül 08, 2010, 10:52:00 ÖS »

bide yanlis hatirlamiyorsam EDİT bi ulkeye ziyaretinde amerikan kolejini ziyaret edip Turk kolejini ziyaret etmemisti herhalde bu tescilliyor benim yazdiklarimi Wink
« Son Düzenleme: Eylül 09, 2010, 10:10:37 ÖÖ Gönderen: sertan1973 » Kayıtlı
imperialis
███Ų΅ĝ΅ų΅®███
Albay

Çevrimdışı Çevrimdışı

Bi numara yokmuş ki 1 numaranızda

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #42 : Eylül 08, 2010, 11:14:03 ÖS »

ülke borcunun yüzde yüz artması makedonyaya yapılan camiden daha çok ilgilendiriyor bizi.ülkemizin satılan topraklarına üzülmekten makedonyada verilen iftar yemeğine sevinecek fırsat bulamıyoruz malesef.sırf EDİT yapıyor diye hayır diyenler var diyorsunuz da EDİT nin yaptıklarının sonucunu görenler ister istemez böyle bir karar alıyor.5 kişiyle yapılan anayasanın nesine evet dicez.
« Son Düzenleme: Eylül 09, 2010, 10:11:09 ÖÖ Gönderen: sertan1973 » Kayıtlı

omerr
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #43 : Eylül 08, 2010, 11:25:51 ÖS »

ülke borcunun yüzde yüz artması makedonyaya yapılan camiden daha çok ilgilendiriyor bizi.ülkemizin satılan topraklarına üzülmekten makedonyada verilen iftar yemeğine sevinecek fırsat bulamıyoruz malesef.sırf akp yapıyor diye hayır diyenler var diyorsunuz da akp nin yaptıklarının sonucunu görenler ister istemez böyle bir karar alıyor.5 kişiyle yapılan anayasanın nesine evet dicez.
ulkenin borcluluguna bakildiginda borcun milli gelire orani olarak bakilir (ekonomideki aciklamasi bu )  ki bu daha once yuzde 60 larda iken simdi yuzde 44lerde ....ona bakilirsa ABD nin batmasi lazim 12.5 trilyon dolar borcu var Wink ayrica bi ulke yurtdisinda kendi vatandasina sahip cikiyorsa bu ulkenin uluslararasi arenada daha cok sayginlik kazanmasina neden olur nasil bi amerikan vatandasi din ve irk ayrimi yapilmadan bi yerde mahsur kaliyorsa o ulkeye vatandasini kurtarmasi icin baski yapiyorsa sadece onun icin oraya ozel ucak doktorlar gonderirse Turkeyinin de yurtdisindaki Turklere ayni muameleyi yapmasi lazim ki yapmaya basladi Smiley
ayrica iftar yemegini makedonya butcesinden para alan belediyeler yapiyor Smiley asil sevindirici o ....
omerr
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #44 : Eylül 08, 2010, 11:33:16 ÖS »

ayrica kapitalist sistemde ulkenin borcunun artmasi gayet normal cunku ekonomideki en onemli sorulardan biri olan " borclanarak daha gelismis bi ulke mi  yoksa geride kalmis ve borcsuz bi ulkemi birakalim genclere " bu sorunun cevabi suanki dunya duzeninde borclanmazsak saglik , egitim , arastirma -gelistirme gibi alanlarda cok geride kalcaz cahil bi genclik yaratcaz ama borclanirsak egitimli insan sayisi artcak dolasiyla uretim artcak borcta artcak ama borc cok sorun olmayacak cunku su ornek ile anlatim
100 tl ureten bi millet 30 tl borclanirsa (egitimsiz olcak )
1000 tl ureten bi millet 300 tl borclancak ( ama egitimli olcak )
oranlar ayni kalan kar tabiki egitim
Sayfa: 1 2 [3] 4 5 ... 9   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!