Imperia Online Poland  
Czerwiec 05, 2024, 04:02:15 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 204 205 [206] 207 208 ... 212   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Raporty z gry na PL9 (R88)  (Przeczytany 469394 razy)
0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.
Tamasaki
Global Moderator
*

Karma: +828/-278
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 5046



Zobacz profil
« Odpowiedz #3075 : Luty 01, 2014, 18:24:45 »

Zrobiłem screeny tylko top40 pkt eco i sojuszy. Nie mam pawelasa niestety
Zapisane

becikx5
Szeregowiec
*

Karma: +13/-2
Offline Offline

Wiadomości: 34


Zobacz profil
« Odpowiedz #3076 : Luty 01, 2014, 18:50:19 »

graty dla zwycięzców *hooray* pokazaliście zawodowstwo
Zapisane
_ARTUR_EK
Major
*****

Karma: +142/-28
Offline Offline

Wiadomości: 1258


Król IO


Zobacz profil
« Odpowiedz #3077 : Luty 01, 2014, 19:40:44 »

Screen z 26 stycznia. Miał wtedy 561 967  pkt wojskowych


Nie wiem ile punktów wojskowych dorobił do końca ery ale żeby zapisać pawelasa na kartach rekordów wg. punktów wojskowych musiałby mieć więcej niż obecny TOP3  - 751.368 punktów militarnych - becikx5 pl9e4
Screena z ilością medali niestety nie mam bo ich liczba pokazuje się dopiero po najechaniu na ikonkę medalu przy nicku gracza.
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2014, 19:49:23 wysłane przez _ARTUR_EK » Zapisane
olavhaling
Sierżant
**

Karma: +9/-1
Offline Offline

Wiadomości: 98


Zobacz profil
« Odpowiedz #3078 : Luty 01, 2014, 20:25:36 »

Screen z 26 stycznia. Miał wtedy 561 967  pkt wojskowych


Nie wiem ile punktów wojskowych dorobił do końca ery ale żeby zapisać pawelasa na kartach rekordów wg. punktów wojskowych musiałby mieć więcej niż obecny TOP3  - 751.368 punktów militarnych - becikx5 pl9e4
Screena z ilością medali niestety nie mam bo ich liczba pokazuje się dopiero po najechaniu na ikonkę medalu przy nicku gracza.
Wielkie dzięki za pomoc szkoda że każdy świat indywidualnie nie ma swoich notowań takie nagrody mogły by zatrzymać wielu graczy w IO i zmotywować do dalszych starań i było by nas dużo więcej niż teraz i lepsza zabawa:) Jeszcze raz dzięki Artur
Zapisane
SZTUKA
Porucznik
***

Karma: +18/-6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 121

Postać Leonidasa jest symbolem bohaterstwa.


Zobacz profil
« Odpowiedz #3079 : Luty 02, 2014, 06:27:00 »

Z tego co pamiętam miał 21 medali ale nie jestem wstanie tego udowodnić  bo niestety nie zapisałem a ni nie zrobiłem ss .;/

ale wielkie graty dla niego Smiley
Zapisane

młodypakto86
_ARTUR_EK
Major
*****

Karma: +142/-28
Offline Offline

Wiadomości: 1258


Król IO


Zobacz profil
« Odpowiedz #3080 : Luty 02, 2014, 09:51:30 »

Z tego co pamiętam miał 21 medali ale nie jestem wstanie tego udowodnić  bo niestety nie zapisałem a ni nie zrobiłem ss .;/

ale wielkie graty dla niego Smiley

Jeśli jest tak jak mówisz to Pawelas zepchnąłby z podium obecnego TOP3  czyli olavhaling pl13e2 - 20 medali  Tongue

Ps. Przy okazji chciałbym zgłosić też do rekordów gracza vedel.
Największa liczba defensywnych porażek - 573. W tej dziedzinie nawet żadna skarbonka mu nie dorówna. Obijany był biedny całą erę Grin
Zapisane
olavhaling
Sierżant
**

Karma: +9/-1
Offline Offline

Wiadomości: 98


Zobacz profil
« Odpowiedz #3081 : Luty 02, 2014, 10:04:03 »

Jeśli jest tak jak mówisz to Pawelas zepchnąłby z podium obecnego TOP3  czyli olavhaling pl13e2 - 20 medali  Tongue

Ps. Przy okazji chciałbym zgłosić też do rekordów gracza vedel.
Największa liczba defensywnych porażek - 573. W tej dziedzinie nawet żadna skarbonka mu nie dorówna. Obijany był biedny całą erę Grin

Ale jest to prawdą o jedną sztukę ale a ich więcej więc czemu ja mam ta widnieć choć nie jestem tego godzien bo jest lepszy
Zapisane
_ARTUR_EK
Major
*****

Karma: +142/-28
Offline Offline

Wiadomości: 1258


Król IO


Zobacz profil
« Odpowiedz #3082 : Luty 02, 2014, 10:10:56 »

Ale jest to prawdą o jedną sztukę ale a ich więcej więc czemu ja mam ta widnieć choć nie jestem tego godzien bo jest lepszy

Skoro do tej pory nikt nie nie wykazał więcej to jesteś godzien Wink
Nie wiem jak działa sprawdzanie rekordów i czy robią to tylko na podstawie screena ale jak chce niech wrzuci mój screen i napisze, że miał 21 medali. Dla administracji nie powinno być żadnego problemu aby sprawdzić ile ich miał i jeśli to potwierdzą to zapiszą jego rekord i dadzą nagrodę Smiley

Ps. Widziałem tam ostatnio, że są też wpisy za 4 miejsce więc możliwe, że nadal będziesz tam widniał ze swoim rekordem Smiley
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2014, 10:13:03 wysłane przez _ARTUR_EK » Zapisane
olavhaling
Sierżant
**

Karma: +9/-1
Offline Offline

Wiadomości: 98


Zobacz profil
« Odpowiedz #3083 : Luty 02, 2014, 10:18:01 »

Ok coś pomyślimy w tym temacie jest lepszy kawał chyba podpadłem adminowi nie mam sreberka na 9 za przedostatnią erę olav za stary troll ten metal mógłby go do gleby przycisnąć Grin
Zapisane
_ARTUR_EK
Major
*****

Karma: +142/-28
Offline Offline

Wiadomości: 1258


Król IO


Zobacz profil
« Odpowiedz #3084 : Luty 02, 2014, 12:57:57 »

Jak robić punkty bez góry diamentów czyli „wałek” na IO.

Cz. I
Najpierw EKO, później wojsko. Nie odwrotnie.


Grając w IO zdobywa się punkty za rozwój konta. Można je zdobywać za budowle, badania i wojsko.
Zgodnie z  regulaminowym przelicznikiem 1 pkt = 1000 złota/2000 drewna/400 żelaza/1000 kamienia. Punkty z rekrutacji armii są mnożone x2. Można by pomyśleć, że najszybciej robi się punkty tworząc wojsko. Ale czy tak jest ? Chyba nie. Wg. przelicznika  1 sztuka złota to 2 sztuki drewna. A co gdyby było odwrotnie ? Albo jeszcze lepiej – 1 sztuka drewna to 10 sztuk złota ?  Smiley

Tak. Sekret „wałka” z punktami tkwi w produkcji drewna, a nie wojska. Dlaczego ? Bo jak będziemy produkować dużo drewna to sprzedamy je po „naszej” cenie i będziemy miliarderami. Ale po kolei …
Za nim opiszę jak ustalić cenę drewna to warto pamiętać, że im lepiej przygotujemy nasze konto tym bardziej „wałek” będzie efektywny.
- Zaanektować wszystkie prowincje (w ostatniej erze udało mi się to jako pierwszemu  Smiley  ).
- Anektować zgodnie ze schematem „Sowiego” lub „Spartakusa”. Oba te schematy są opisane na forum i dzięki nim rozwój ekonomiczny staje się łatwiejszy. Nie potrzeba biurokracji 44 levelu aby mieć 100% produkcji w każdej prowincji. Mi wystarczył 36 level biura i było wszędzie 100%.  
- W każdej prowincji rozwinąć tartaki tak aby zatrudniać w nich wszystkich, a przynajmniej większość ludzi.
- W każdej prowincji zrobić rynek na maxa – to bardzo ważne i napiszę o tym w dalszej części .
- Zrobić badanie handel na maxa – również napiszę o tym w dalszej części.
- Postawić kolonię na bonusie do produkcji drewna
Budowanie konta to pojęcie względne i każdy ma jakieś swoje własne sposoby ale nie zbuduje się mocnego konta bez diamentów gdy zaczniemy od budowy wojska. Jeśli pójdziemy militarnie od początku to bez diamentów się nie obędzie. Dlatego - Najpierw EKO, później wojsko. Nie odwrotnie.

Cz. II
Wikingowie z Wall Street


Spekulacja cenowa to jeden z rodzajów transakcji kupna lub sprzedaży.
Jak to wygląda na IO ? W module RYNKU, znajduje się opcja CESARSKIEGO KUPCA. Za 5 diamentów można sprzedać tam „od ręki” swoje surowce po obowiązującej cenie. Ilość sprzedawanego surowca uzależniona jest od ilości naszych prowincji i poziomów badania RYNEK. 19 prowincji, a w nich rozbudowane rynki na maxa dają możliwość sprzedania  prawie 20 milionów danego surowca.
20 milionów drewna x 1.1 za sztukę =  22 miliony złota czyli bez fajerwerków … Ale 20 milionów drewna x 11 za sztukę = 220 milionów  Smiley
Jak zrobić żeby  cena w cesarskim 1.1 za sztukę zmieniła się w … 11 za sztukę  ?
Cena w cesarskim kupcu ustalana jest na podstawie średniej ceny sprzedaży danego surowca w dniu poprzednim . Pokazuje to grafika rynku
– można tam sprawdzić np.  ile drewna sprzedało się w danym dniu i jaka była średnia cena sprzedaży.
Przykład: Jeśli dziś od godziny 00:00:01 czasu serwera do godziny 23:59:59 czasu serwera sprzeda się na rynku 10milionów drewna po 1 za sztukę i 10 milionów drewna po 5 za sztukę to jutro cena w cesarskim kupcu będzie wynosiła 2,5 za sztukę bo taka wyjdzie średnia cena sprzedaży w dniu poprzedzającym.

No dobrze. Ale żeby cena w cesarskim kupcu była po np. 12 za sztukę to na rynku musiałoby się pojawić dużo drogiego drewna i ktoś to musi kupić. Tak – i poniżej opiszę  „jak to jest zrobione”  Wink
1.) Patrzę w grafikę rynku ile w ostatnich dniach sprzedaje się drewna. Okazuje się, że np. dziennie przez rynek przechodzi ok. 50 milionów drewna.
2.) Sprawdzam jaka jest cena w cesarskim kupcu i okazuje się , że cena w cesarskim (czyli średnia cena ze sprzedaży tych 50 milionów drewna ) wynosi 2.57 za sztukę.
3.) Ustalam, że chcę podnieść cenę w cesarskim do ok. 12 za sztukę i bez zbędnego liczenia szacuję, że skoro 50M drewna sprzeda się „naturalnie” po 2.57 to aby średnia cena wyszła po ok. 12 za sztukę trzeba na rynku sprzedać ok. 60 milionów drewna po 20 za sztukę.
4.) Aby drewno w cenie 20 za sztukę weszło na rynek trzeba najpierw skupić ten rynek  w całości. Wszystkie wcześniejsze oferty. Skupujemy całe drewno jakie jest na rynku. Okazuje się, że w danej chwili jest 10 milionów drewna na rynku i chcąc to kupić to średnia cena wyjdzie po 3.45 za sztukę bo kupujemy różne – tanie i drogie – oferty.
I tu na chwilę się zatrzymam. Przecież my musimy to kupić i złoto za drogie oferty ląduje u wroga. Ktoś (czyli znowu my) musi też zapłacić wielką prowizję za wystawienie oferty 60 milionów tak drogiego drewna. Paradoksalnie „wałek” uderza w nasz portfel . Kupujemy drogie oferty wroga, płacimy prowizję za wystawienie ofert  drewna po 20 za sztukę i … na końcu jeszcze sami musimy te nasze drogie drewno kupić bo nikt z poza sojuszu nie kupi drewna po 20 za sztukę … Co więcej, jak już cena w cesarskim kupcu wzrośnie do oczekiwanego 12 za sztukę to przecież cały świat z tego korzysta. „WAŁEK” dla wszystkich. Do tego jak pomyśli się, że podczas skupowania drogiego drewna po 20 za sztukę inne sojusze powrzucają swoje oferty (tzw. kliny) po 15, 16, 19.90 za sztukę to zaczynamy się zastanawiać jaki to ma sens ?
Ma – pod warunkiem, że wcześniej zgromadzimy odpowiednio dużo drewna. W momencie gdy się produkuje 2.8M drewna na godzinę nie jest to trudne. Bez 10h produkcji i skrzyń wychodzi 67,2M dziennie. 5 dni daje 336M drewna. Jak do tego ktoś dołoży 5 dni x 10h produkcji to wyjdzie 476M drewna w 5 dni.  Jak się osiągnie cel i w cesarskim kupcu pojawi się cena 12 za sztukę to 300M drewna zamienia się w  3.600.000.000 złota.  A 3,6 MM złota to jakieś 4 levele kolonizacji które w ciągu kilku sekund  dodają do naszego konta 4 miliony punktów  Smiley
Pomyśleć ile drewna jest w stanie uzbierać ktoś kto bierze skrzynie i 10h ....

Ktoś powie – no ale wydajesz diamenty na cesarskiego. Pewnie, że tak. Mając 19 prowincji i w każdej rynek na maxa to żeby sprzedać 300M drewna w cesarskim wydam aż …. 75 diamentów.
5 dni zbierania drewna bez skrzyń i 10h + 75 diamentów na cesarskiego kupca = 4 miliony punktów

Aby bawić się w spekulacje trzeba zaangażować przynajmniej kilka osób bo aby wystawić 60M drewna na rynku potrzeba przynajmniej 3 osoby (3 oferty po 20M) . Im szybciej wystawimy i kupimy  tym mniej klinów ofertowych od innych sojuszy nałapiemy. Najlepiej jak cały sojusz skupi te oferty aby koszty rozłożyły się. Zresztą to już są szczegóły. Są też taktyki aby na rynku pojawiło się jak najmniej klinów ofertowych innych sojuszy. Czasami warto nawet pobrać wielkie kredyty jako inwestycja aby zapłacić prowizję za wystawione drogie oferty i skupienie tego drogiego drewna.

Mam nadzieję, że każdy zrozumiał jak podbija się cenę w cesarskim i jak robi się dużo punktów bez wielkiego nakładu diamentów - Najpierw EKO, później wojsko. Nie odwrotnie  Smiley

Ps. UWAGA na limity posiadanego złota. Jeśli zaczniecie handlować w cesarskim i uzbieracie powyżej 4 MM (miliardów) złota system z automatu włączy Wam bana.  Na prędkości x10 nie ma limitów, na wolniejszych wersjach są i pomimo zgłoszenia aby je wyłączyli są nadal. W sumie ten ban z automatu to prawie jak dodatkowa nagroda bo  kilka godzin odpoczynku, a w ramach przeprosin dają 300 diamentów – wtedy można poszaleć z diamentami Grin

Ps1. Pamiętajcie – zabronione są wystawki zaniżonych ofert typu 0.1. Sprzedawać i kupować drogich  ofert po 20 nikt Wam nie zabroni bo to byłoby już nielogiczne.

Ps2.  Wkalkulujcie błąd w grze i to, że cena w cesarskim się nie zmieni ! Myśmy trafili na taki dzień i masa złota poszła do piachu. Jednak błędy na IO to prawomocny wyrok i nikt go nie zmieni Tongue

Ps3. Historia spekulacji ceny w cesarskim jest dość długa i wikingowie jej nie zapoczątkowali. Dlatego dziwiłem się, że nikt na tym świecie nie wiedział o co chodzi.
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2014, 13:09:10 wysłane przez _ARTUR_EK » Zapisane
Tamasaki
Global Moderator
*

Karma: +828/-278
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 5046



Zobacz profil
« Odpowiedz #3085 : Luty 02, 2014, 13:20:43 »

I się wydało : ( Oszukiwaliśmy Sad Grin
Zapisane

SZTUKA
Porucznik
***

Karma: +18/-6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 121

Postać Leonidasa jest symbolem bohaterstwa.


Zobacz profil
« Odpowiedz #3086 : Luty 02, 2014, 13:37:56 »

_ARTUR_EK  wszystko to co opisałeś z tym wałkiem to nie jedna osoba wiedziała na tym świecie Smiley

jak gra ktoś przynajmniej rok czy tam jedna ere to musi to wiedziec chyba ze nie zaglada na rynek i nie wie co sie dzieje Smiley

ja mam około 4 lata gry a dowiedziałem sie o tym wałku jakiś rok temu dopiero.
a nie wiem od ilu lat jest ten cesarski nawet Smiley

ale tak jak piszesz i jest realne 4 mln pkt dość szybko zrobić Smiley

w dodatku masz nagrodę w postaci diamentów Smiley

i wałek można robić ciągle Smiley

brawo za opisanie wałka.
na pewno co nie którzy skorzystają z tego Tongue
Zapisane

młodypakto86
_ARTUR_EK
Major
*****

Karma: +142/-28
Offline Offline

Wiadomości: 1258


Król IO


Zobacz profil
« Odpowiedz #3087 : Luty 02, 2014, 13:43:06 »

_ARTUR_EK  wszystko to co opisałeś z tym wałkiem to nie jedna osoba wiedziała na tym świecie Smiley

jak gra ktoś przynajmniej rok czy tam jedna ere to musi to wiedziec chyba ze nie zaglada na rynek i nie wie co sie dzieje Smiley

ja mam około 4 lata gry a dowiedziałem sie o tym wałku jakiś rok temu dopiero.
a nie wiem od ilu lat jest ten cesarski nawet Smiley

ale tak jak piszesz i jest realne 4 mln pkt dość szybko zrobić Smiley

w dodatku masz nagrodę w postaci diamentów Smiley

i wałek można robić ciągle Smiley

brawo za opisanie wałka.
na pewno co nie którzy skorzystają z tego Tongue

Tak, tak. Wiedziałem, że teraz pojawią się ludzie co o tym wiedzieli i w ogóle wiedzieli jak to się robi ale jak pisałem wcześniej, że to żaden "wałek" tylko  strategia rozwoju , w dodatku działająca na cały świat (bo cena w cesarskim jest jednakowa dla wszystkich)  to nikt nie wierzył i pisał o banach, przekrętach i wystawkach Smiley
Inni mieli inną teorię - teorię diamenciarzy

nom urosłeś w pkt. po tym wałku ... Grin


zacznij ere i graj samemu albo w słabym sojuszu to zobaczysz co to prawdziwa walka a nie kupiona.

dla mnie mozesz grac ciagle na diaksach ale  nie poczujesz co to jest prawdziwa gra.

ARTUR_EK jak bym klad tyle diaksów co wy to był bym tez w top10

« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2014, 13:56:46 wysłane przez _ARTUR_EK » Zapisane
andrea
Sierżant
**

Karma: +4/-3
Offline Offline

Wiadomości: 52


Zobacz profil
« Odpowiedz #3088 : Luty 03, 2014, 09:56:01 »

ladnie to wyglada tylko ze grajac na ,,normalnym swiecie,, gdzie jest duzo graczy i rynki dzialaja jak nalezy nie wykupisz calego zapasu drewna no i jeszcze przechowac co normalnie nie bylo by takie latwe znalazl by sie chetny na przywlaszczenie ,ale teraz na zdychajacych swiatach jest to mozliwe
Zapisane
_ARTUR_EK
Major
*****

Karma: +142/-28
Offline Offline

Wiadomości: 1258


Król IO


Zobacz profil
« Odpowiedz #3089 : Luty 03, 2014, 10:04:26 »

ladnie to wyglada tylko ze grajac na ,,normalnym swiecie,, gdzie jest duzo graczy i rynki dzialaja jak nalezy nie wykupisz calego zapasu drewna no i jeszcze przechowac co normalnie nie bylo by takie latwe znalazl by sie chetny na przywlaszczenie ,ale teraz na zdychajacych swiatach jest to mozliwe

Żaden problem wykupić rynek z drewnem. Nawet niech będzie na nim 100M drewna  to kilka osób zaangażowanych w podbijanie ceny wykupuje to błyskawicznie.
Gorzej może być z gromadzeniem drewna ale od tego jest kontrwywiad, kolonie, wózki transportowe i ewentualnie powszechna opinia, że masz dużo wojska i grasz 24/h Wink
Zapisane
Strony: 1 ... 204 205 [206] 207 208 ... 212   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!