Imperia Online Poland  
Czerwiec 03, 2024, 22:21:19 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 60 61 [62] 63 64 ... 74   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Tawerna Świata 3 PL - wątek z rezerwacją stolików dla aktywnych z tego świata.  (Przeczytany 242017 razy)
0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.
MalRud
Porucznik
***

Karma: +154/-25
Offline Offline

Wiadomości: 101



Zobacz profil
« Odpowiedz #915 : Marzec 13, 2010, 14:46:37 »

 Grin Grin Grin Grin Grin Grin nie bez powodu w jednym soju tyle wytrzymaliśmy  Grin Grin Grin Grin love  *heart* *heart* *heart*
Zapisane
Konrad
Generał
*******

Karma: +563/-82
Offline Offline

Wiadomości: 2945



Zobacz profil
« Odpowiedz #916 : Marzec 13, 2010, 15:02:43 »

Special thanks do sojuszników;

MaRu czyli NASZA, wnoszę poprawkę, MOJA KOCHANA EWKA  Wink Grin Grin Grin - wielkie dzięki że dołączyłaś do naszej niesfornej gromadki, mimo że najpierw nie byłaś przekonana czy to dobry pomysł zostawiać r2 dla pl3.  *beer*
Nie dość że zaszczyciłaś nas swą obecnością, to później pociągnęłaś wózek sojusz w najtrudniejszych miesiącach, czerwiec-grudzień, gdy reszta ledwo żyła.  *beer* *beer* Wielomiesięczny lider sojuszu, pomysłodawca nazwy sojuszu.
87 wojen by nie było gdyby nie Ty. Pamiętam jak rozglądałem się za przeciwnikiem wojennym. Napisałem do Ewki z zapytaniem, że może by tym a tym wypowiedzić ? *SCRATCH* Po chwili zastanowienia stwierdziłem jednak że lepiej nie... i niestety już nie zdążyłem odpisać, wojna była wypowiedziana. Ewka najpierw wypowiadała wojnę a później się zastanwialiśmy jak ją wygrać.  Grin Grin  *hard*
Na pw super riposty, zawsze jak coś napisała to trafione w dziesiątkę lub z humorem. Do tego dobre umiejętności w grze, co pozwalało spokojnie grać.
Ewa WIELKIE DZIĘKI za wspólne kilkanaście miesięcy w IO!!!!! Gratki osiągnięć na pl3.

MORG (Pasibrzuch)- powiedział kiedyś, że czuje się jak puma. Ja potwierdzam że to prawda.  Grin Morg-Puma jak każdy kot chadza swoimi ścieżkami. Jak stwierdzi że idzie w prawo to idzie w prawo i wołem go nie ruszysz. 
Morg jako gracz - jeżeli chodzi o eko to po prostu "zrywa asfalt", określając to co robi w żargonie motoryzacyjnym. Mówię Wam, że w tej kwestii, to nie ma bata we wsi na Morga. Napisałem instrukcję z eko, wszędzie gdzie chciałem, to robiłem bez problemu duże konto. Jako jeden z pierwszych w polskim IO zrobiłem 25 prowincji. Ale na r2 Morg pokazał mi moje miejsce w szeregu.  Grin
Na pl3 było podobnie. Wrócił do gry po przerwie w listopadzie, zapytał się jakie robimy docelowo konto. Powiedziałem, że docelowo 400-700k i nim się obejrzałem z 90k zrobił 500k.  Shocked Shocked Co do militarnej strony to Morg preferuje zasadę peace&love, nooo może czasami jakieś plądrowanko. Na pl3 zmuszony był zagrać inaczej i chyba za to mi podziękował.  Wink Grin Był trochę problem jak Morg wpadał w berserka (szał bitewny), nie było co zbierać po jego walkach.  Grin Grin Grin
Morg był pomysłodawcą żeby zagrać lajcika na pl3. Dziękuję mu za to.  *beer* Dziękuję też, że mimo okresowych problemów zawodowo-rodzinnych wrócił na pl3 i skończyliśmy razem pl3.  *beer* *beer* *beer* Graty za topy zrobione w tak krótkim czasie  *hooray*

_Wazniak__ (Olki) - zadaje sobie ciągle szekspirowski pytanie: "Grać dalej, czy nie grać dalej?", dzięki niebiosom że na pl3 we wrześniu wybrał pierwszą opcję  *beer* *beer* W czerwcu oficjalnie pożegnał się z nami a jesienią wrócił. Super. Bez Olkiego sojusz tracił swój koloryt. To świetny gracz. Pilnuje swojej armii jak oka w głowie. Nie przypominam sobie żeby ktokolwiek kiedykolwiek rozbił mu wojo. Na pl3 postanowił pobić polski rekord plądrowań i mimo przerw w grze i limitu plądrowań dokonał tego w przedostatnim dniu ery.  *beer* *beer* Jednocześnie zajął miejsce w top5 honoru.  Grin Grin Gratki i szacunek dla Olkiego  *beer* *beer*
Mam też wrażenie że najlepiej z nas wszystkich rozegrał erę na pl3. Wcześniej wszedł w większe konto. Przez wakacje odpuścił sobie grę. Zimą podkręcił tempo. Olki przechytrzył nas wszystkich  ;D  Grin Grin Grin

Zgrywus (Tamasaki) - Barwna postać naszego sojuszu. Sejwa posyłał o 22:00 na 9h a następne logowanie robił o 17:00 następnego dnia. Nie trzeba dużej wyobraźni żeby wiedzieć jak to się kończy w wojennym sojuszu  Grin Grin Tamas po tym wszystkim rzucał hasłem po którym padaliśmy z podziwu: "Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak ciężko jest dziennie przekraczać 90k pkt"  *hahaha* *hahaha* Tamas jesteś the best.  *beer* *beer* *beer*

Jarek - a w zasadzie Sławek i Marzena. Sławek biznesmen grał gdy nie pracował, czyli wieczorami i rano. Marzena jego żona doglądała konta gdy Sławek był w pracy. Do dzisiaj mamy megarespect do Marzeny, która przesądziła wynik jednej wojny. Później napisała nam, że w przerwie w myciu podłogi w domu, zalogowała się, zrobiła podstawkę i poszła dalej myć podłogę.  *hahaha* *hahaha* Shy_Girl wygrało dzięki temu wojnę.  *hooray* *hooray*

balka - moim marzeniem jest grać tak jak on. Gra agresywnie ale nie przejmuje się sejwowaniem. Ja straci armię, odbudowuje. Preferuje wojny i ciągłą walkę. Balka zrobił w swoim czasie sporo pkt militarnych sojusz w Shy_Girl. Gratki  *beer* *beer* Dzięki za wspólną grę.  Wink *beer*
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2010, 19:21:46 wysłane przez Konrad » Zapisane

Morglith
Ex-IO Team Member
*

Karma: +377/-75
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1788


Pióro może być okrutniejsze od miecza.


Zobacz profil
« Odpowiedz #917 : Marzec 13, 2010, 15:06:46 »

MORG - (nie zdążę teraz napisać)

Nie wiem czy zdarzę przeczytać miód z Grunwaldu krąży w moich żyłach  Wink Grin *hahaha*
Zapisane

olki
Major
*****

Karma: +197/-42
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 675



Zobacz profil
« Odpowiedz #918 : Marzec 13, 2010, 19:45:08 »


 ale zadowolony jestem jak zwykle, Olki za mną Tongue Tongue :p
 

a nom, buahahahaha *hahaha* *hahaha* *hahaha*

to juz standard Grin
Zapisane
balka
Sierżant
**

Karma: +13/-5
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 56



Zobacz profil
« Odpowiedz #919 : Marzec 13, 2010, 21:59:59 »

Nie będę pisał elaboratów, bo weny i zdolności mi brak; po prostu dziękuje wszystkim graczom, szczególnie Sojusznikom z którymi miałem zaszczyt grać.
Pozdrawiam   
Zapisane
Tamasaki
Global Moderator
*

Karma: +828/-278
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 5046



Zobacz profil
« Odpowiedz #920 : Marzec 13, 2010, 22:33:26 »

Zgrywus (Tamasaki) - Barwna postać naszego sojuszu. Sejwa posyłał o 22:00 na 9h a następne logowanie robił o 17:00 następnego dnia. Nie trzeba dużej wyobraźni żeby wiedzieć jak to się kończy w wojennym sojuszu  Grin Grin Tamas po tym wszystkim rzucał hasłem po którym padaliśmy z podziwu: "Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak ciężko jest dziennie przekraczać 90k pkt"  *hahaha* *hahaha* Tamas jesteś the best.  *beer* *beer* *beer*

Konrad  *freak*
Faktycznie był taki okres kiedy już czasu nie miałem - codziennie przekraczałem 90k pkt a potem wchodziłem w godzinach wieczornych i musiałem spowrotem do nich dobijać Grin Grałem dla samej przyjemności spędzania czasu w takim towarzystwie Smiley Było wybornie  *rose* Nie było wieczoru podczas którego nie uśmiałbym sie z naszych masówek Smiley i TO właśnie sobie cenię. Doborowe towarzystwo - nie ważne czy się wygrywa, czy jak w moim przypadku wlecze za sobą pasmo niepowodzeń oni zawsze przymykają na to oko i śmieją się wraz z Tobą  ;D

Dziękuje Wam za te bodaj dwa miechy które z Wami spędziłem  *rose* *rose* *rose*

Jak się spotkamy kiedyś -  *beer* *beer*

Pozdrawiam


Edit : Niedługo rozpisze się na temat poszczególnych osób Smiley

Papa (Konrad) - świetnie znający się na tym co robił - można powiedzieć że gra ma przed nim coraz mniej tajemnic. Bardzo pomysłowy, tryskający życiem i humorem Wink
Pasiek (Morg) - istna maszynka do mielenia mięsa - ktoś mu podpadł to gotowy był długo czekać na moment słodkiej zemsty, barwna postać i zacny kompan (miałem do niego chyba z 800 mil - zawsze pomagał w potrzebie Grin)
Ważniak (Olki) - Master jeżeli chodzi o plądrowania Grin nikt kto był koło niego nie mógł spokojnie spać i nie bać się o swoich ludzików  *freak* Pogodny i skory do żartów  *rose*
Jarek - troche cichy facet, wiedzący co robi, zawsze na posterunku Wink
No i MaRu - świetny lider - chyba Konrad napisał wcześniej "najpierw wypowiada wojne, potem myśli jak ją wygrać" i to najszczersza prawda xD Były fundusze ? Od razu wojna Grin Wielki optymizm który od niej płynął zawsze zachęcał do działań Grin Świetnie się z nią pisało ; ]

Najszczersze podziękowania także dla Nonesa, Seby i Balki !

Z taką ekipą idzie zawojować każdy świat Smiley
Bądźcie dumni jeżeli kiedykolwiek przyjdzie Wam z nimi grać w jednym sojuszu, a jeszcze bardziej dumni jeżeli wygracie z nimi wojenkę  *KING*
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2010, 00:16:15 wysłane przez Tamasaki » Zapisane

Winicjusz
Szeregowiec
*

Karma: +6/-1
Offline Offline

Wiadomości: 1


Zobacz profil
« Odpowiedz #921 : Marzec 14, 2010, 00:12:00 »

  Sie Fin de Siecle

     Nastąpił kres Naszej wspólnej wędrówki po krainie, w której spędziliśmy miniony rok swojego życia, dlatego i ja pozwolę sobie na małe podsumowanie, parę podziękowań oraz wyrażenie subiektywnej opinii na temat tego, co było mi dane tu przeżywać razem z Wami.
     Przez te kilkanaście miesięcy miałem okazje czytać nie raz Wasze wpisy w Tawernie. Nie zawsze podobało mi się to, co czytałem często wpisy były pełne zawiści, wzajemnej, pogardy a nawet obelg pod adresem sąsiadów w tym także mnie samego. Stroszyliście piórka, wygłaszaliście mowy pochwalne na swój temat, sojuszu, w którym graliście etc. Rzadziej spotykałem tu wpisy doceniające kunszt gry osób znajdujących się po przeciwnej stronie barykady, gratulacje czy też zwykłe życzliwe słowo kierowane do współtowarzyszy ze świata. W ostatnich dniach jednak zauważyłem zdecydowaną odmiane w Tawernie Świata 3 PL, do tego stopnia, że bałem się zaglądać na forum nie będąc zaopatrzonym w chusteczki higieniczne ( proszę nie mylić z tymi wywieszanymi, przez co poniektórych z graczy).
    Trzymałem się całkowicie z boku stosując się do prostej zasady „nie ruszaj ... póki nie śmierdzi”- jakże piękne, proste i pełne uroku powiedzonko robgdusa Wink Nie atakowałem aktywnych graczy bardzo długo, nie szukałem nigdy zaczepki. Jedyną możliwością na rozruszanie Winiego była wojna, atak na Rugusa lub mnie samego. Tak też się stało. Nie chce tu się bawić teraz w streszczenie mojego pobytu na PL3, zatem przejdę do konkretów- sojuszy oraz poszczególnych graczy, którzy w mojej subiektywnej ocenie zasługują na uwagę z takich czy innych względów.

SOJUSZE:

     BMW- naprawdę dobrzy, świetnie wyszkoleni zawodnicy, dzielnie walczący w obronie sojuszników i pozostający w cieniu potęgi ekonomicznej tomasa. Jako jedyny sojusz po kasacji badań rozpoczął inwestowanie od podstaw. Za to należy się MEGA PLUS;

     Dominum- duże zacięcie do walki, prowokatorzy, wojownicy nie ulęgający prośbie i groźbie, indywidualiści;

     _Imperia_1 - pozycja, jaką osiągnęli opierała się głownie na dyplomacji Cypisa, układach, pozorach, szczęściu, mniej na wiedzy i doświadczeniu z zakresu gry;

      POWER- team składający się z mało aktywnych graczy, laików nie wykazujących raczej chęci do nauki, postawili na ilość nie jakość jak widać po końcowym rankingu w każdym szaleństwie jest metoda –top1 sojuszy pod względem badań;

    Samotnia- to w zasadzie duet, dobra strategia, niezłe kombinowanie, dyplomacja z każdym, kto mógł być pomocny do osiągnięcia celu, organizatorzy większości banów na pl3;

     Serafini- pewni siebie, głowni inicjatorzy większości walk z początków ery, brakło im trochę wytrwałości i po małych problemach kadrowych rozdzielili się;

     Shy_Girl – doświadczeni gracze, najwyższa klasa nic dodać nic ująć, zresztą peany już dawno zostały także przez nich samych napisane Wink

GRACZE:

     Adrian1- jedna z dwóch z najbliższych mi osób na PL3, żaden komentarz nie będzie dość dobry

     Angel- pieszczotliwie zwany przeze mnie Świętym- narobił sobie tylu wrogów goniąc za medalikami na początku ery, że nie przetrwał na swoim koncie do kresu tej drogi, intrygant, wierny sługa robiący plecy i obstawę swojej ulubienicy, pozostał z nią do końca...

     Anytiow- lekko impulsywny, niepokorny gracz, jedna z najcięższych do trafienia osób na tym świecie

     Aolis- panna foch ( ksywka dobrze znana samej zainteresowanej –choć przez nią nie lubiana)-  kobiecy urok osobisty to podstawa jej sukcesu

     Cypisek- dyplomacja to jego główna strategia, wspaniale ograniczył mi możliwość współpracy z tomasem i ścigania najeźdźców  skrywających się pod osłoną Samotni

     Chmura – choć z zasadzie sirChmura- doskonały wojownik, niestety mimo projektu, życie prywatne ograniczyło nasze możliwości dotyczące planów końcowej współpracy.

     Papasmerf -zwany Ojcem klasa sama w sobie, będzie brakowało kogoś takiego wśród członków teamu IO

     Rudy- facet z głową, super kompan i wojownik, podstawowe liczydełko sojuszu BMW, analogicznie jak w przypadku sirChmury real ograniczył możliwości współpracy

     Rugus –najwierniejszy przyjaciel, brat krwi, towarzysz walki osoba na której zawsze mogłem polegać, stanowiliśmy jedność myśli i czynów, nigdy nie odpuszczał, był moją podporą, nauczycielem

     tomas- cichy zwyciezca nad aolis tylko jego się obawiała , to przed nim powiewała biała chusteczka z wieży swego zamku i do końca gry na swoim koncie dostarczał teamowi aolis-angel wrażeń i trzymał w pewnej gotowości troszcząc się o brak spokojnego nieprzerwanego snu

     warrior9 – całkowity brak gotowości do ponoszenia konsekwencji swoich czynów,  brak pokory, egoizm to podstawowe cechy jakimi mogę się posłużyć w wyrażaniu  mojej subiektywnej opinii. Reszta już dawno została na forum IO szeroko opisana przez innych. Pozwolę sobie zamieścić jednak pewna prywatna wiadomość w wersji oryginalnej z czasów gonitwy miedzy WM z Serafinami:

” Witam rezygnuje z gry wiedz wojsko zaraz zredukuje powodem jest wielki strach przed wami warriora ale strach ma wielkie oczy powiem tylko tyle warrior duzo mówi a mało robi i tyle teraz było wyliczone dokladnie mugł rozjechac rugusa czas kartografia była sprawdzona mugł wejsc na powrocie rugusa 3,,,4 sekundy po powrocie ale go strach obleciał no cóz nie bede tego wiecej ogladał zresztom nie chce juz mnie ta gra nie bawi chociaz było wiere zabawy i radosci z niej jak sie niektorzy sprezali ja nigdy niczym sie nie chwaliłem anie nie pisałem na forum bo mnie to nie bawi i nie rajcuje mnie bawiła tylko gra i to robiłem nie wiem czemu pisze do was bo warrior mi napisał na koniec zebym nic nie pisał i nie redukował wojska bo bedziecie sie ze mnie smieli no cóz skoro rezygnacja z gry bedzie smieszna dla was to prosze bardzo posmiejcie sie ze sie fajnie bawiłem,,to tyle własciwie to chciałem podziekowac zawspaniałom gre i dobrom zabawe byliscie godnymi przeciwnikami zycze samych wygranych walk i dobrej zabawy z gry pozdrawiam..SMOK.. WIADOMOSC WYSYŁAM TAKOM SAMA DO TOMASA”



   Żadnemu z nas do śmiechu po tej wiadomości nie było. Był to klasyczny ale jakże brutalny przykład na to, że najważniejsi są ludzie którymi się otaczamy zarówno w życiu prywatnym jak i na IO. Serdeczne podziękowania dla wszystkich których miałem zaszczyt poznać graczy: robgadus, jordan99, gregor73, adampol1, tomas, darek884, Smok, morgop, Morfi, Leonidas, omen, poziom77, Rudy, sirChmura, Anytiow, bergerk, Juta, Zbyszek,  Cypisek

  Szczególe podziękowania dla

Rugusa i Adriana1 oby zawsze tacy ludzie jak Wy byli wkoło mnie... *FRIEND*  *GIVE_HEART**FRIEND*
Konrada – za opowieści o kotkach w bagażniku Wink   *BOSS*

                                                                                 Wini- cienias, kozak, nadęty bufon, gej...
                                                                  ( + cała reszta określeń jaka została do mojej osoby przyporządkowana  )


« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2010, 08:04:35 wysłane przez Winicjusz » Zapisane
CYPISEK
Szeregowiec
*

Karma: +18/-2
Offline Offline

Wiadomości: 42


Zobacz profil
« Odpowiedz #922 : Marzec 14, 2010, 03:33:12 »

dzieki za wspolnie spedzony rok *rose*
Zapisane
Konrad
Generał
*******

Karma: +563/-82
Offline Offline

Wiadomości: 2945



Zobacz profil
« Odpowiedz #923 : Marzec 14, 2010, 11:30:56 »

Oto cały Wini.  Grin Grin

Jego statystyki na forum:
Wiadomości:     1 (0.006 wiadomości na dzień)  Grin Grin ale jak już coś napisze to z jajem. Tekst oprawiony, podkreślenia, pogrubienia, precyzyjnie i na temat.  *HI*

Dlatego szczęściarz ten kto miał z nim przyjemność konwersować.  *HI*

P.S. o kocie w bagażniku, to była taka smutna ale pouczająca opowieść. Lepsza była o psie w bagażniku  Grin
Mam jeszcze w zanadrzu wesołą opowieść o kocie w bagażniku i skrzypiących przegubach.  *hahaha* *hahaha* Ale to w przyszłości.  Wink

Zapisane

Morglith
Ex-IO Team Member
*

Karma: +377/-75
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1788


Pióro może być okrutniejsze od miecza.


Zobacz profil
« Odpowiedz #924 : Marzec 17, 2010, 19:12:05 »

Mam nadzieje ze ten watek będzie się kręcił swoim życiem dlatego ośmieliłem się napisać
Zaczęła się era sytuacja napięta każdy się poci jak być top 1 eko  Grin notowania są zróżnicowane zależne od godz logowania widzę tez ze kilku zacnych graczy zawitało na pl 3 zapewne jest więcej osób tylko te nicki zaszyfrowane ciężko określić możliwości graczy  *pardon* Grin Grin
Zapisane

mcmate
Ex-IO Team Member
*

Karma: +255/-148
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1594



Zobacz profil
« Odpowiedz #925 : Marzec 18, 2010, 16:12:16 »

Jako ze nikt sie nie odzywa to moze ja zaczne.
Na pl3 graja starzy jak i nowi gracze. Wiekszosc z nich to wysoka klasa. Czyli swiat zapowiada sie interesujaca. Niektorzy beda chcieli wyrownac stare rachunk na pewno Power na shy_gril  Grin jak i pobic nowe rekordy np ilosc wpladrowaniach olkiego lub ilosc prowadzonych wojnen. Jakie macie plany? Napiszcie cos o nich.
Zapisane

Sagitarius
Mistrz IO
Ex-IO Team Member
*

Karma: +123/-47
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 456


Balcerowcz musi odejść!


Zobacz profil
« Odpowiedz #926 : Marzec 18, 2010, 17:46:59 »

Ja zakupiłem zapas nowych taczek do wożenia gnoju na moje poletka....
Zapisane


Quiz 2 edycja -> Top1

R46E1-> TOP2 mili , TOP6 honor , TOP9 net worth
berg
Sierżant
**

Karma: +26/-9
Offline Offline

Wiadomości: 55


Zobacz profil
« Odpowiedz #927 : Marzec 19, 2010, 00:44:17 »

Jakie macie plany? Napiszcie cos o nich.

ja bedę ścigal wszystkich co mi ubili wojo w poprzedniej erze >Grin niech no spojrze *WRITE* ooo cosiarz ;D jesteś na liście strzesz się *freak* *freak* *freak*
a co to olki (wazniak) tak szalał że po czterech dniach już go zablokowali nieładnie ;D
Zapisane
Sagitarius
Mistrz IO
Ex-IO Team Member
*

Karma: +123/-47
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 456


Balcerowcz musi odejść!


Zobacz profil
« Odpowiedz #928 : Marzec 19, 2010, 01:00:14 »

a co to olki (wazniak) tak szalał że po czterech dniach już go zablokowali nieładnie ;D
Bułgarzy bali się że jak będzie chciał pobić  rekord w plądrach to serwery padną więc mu konto zablokowali  *freak* *freak* *freak*
Zapisane


Quiz 2 edycja -> Top1

R46E1-> TOP2 mili , TOP6 honor , TOP9 net worth
olki
Major
*****

Karma: +197/-42
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 675



Zobacz profil
« Odpowiedz #929 : Marzec 19, 2010, 13:42:37 »


a co to olki (wazniak) tak szalał że po czterech dniach już go zablokowali nieładnie ;D


a czy jak ktoś ma ikonke skasowanego konta tzn., że od razu musial szaleć? *hihi*

na własne życzenie zablokowałem konto Wink
Zapisane
Strony: 1 ... 60 61 [62] 63 64 ... 74   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!