Imperia Online Poland  
Czerwiec 26, 2024, 01:26:49 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Bonusy Nomadów i Imperian  (Przeczytany 9441 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Lana
Ex-IO Team Member
*

Karma: +266/-303
Offline Offline

Wiadomości: 2141


Zobacz profil
« : Styczeń 07, 2011, 23:11:04 »

Specjalnie na życzenie Stara założyłam ten watek.

Proszę wszystkich o wpisy dotyczące tylko i wyłącznie bonusów dotyczących poszczególnych nacji.

Nomadzi

1) prawie 2 x większy przyrost ludności
2) większa produkcja surowców i złota
3) 2 razy tańsze i mocniejsze jednostki
4) 2 razy większa pojemność twierdz co daje dużą przewagę militarna w obronie
5) +10 morale w ataku/obronie przed imperianami
6) o 1/3 większa skuteczność plądrowania
7) o 1 pkt. mniejsze straty honoru przy plądrowaniach
Cool o  1 szt złotą więcej za każdego spalonego wieśniaka
9) niższe koszty utrzymania jednostek
10) nie muszą wydawać majątku na domy


O dodatkowych bonusach jednostek niech napisze ktoś inny bo jako głupia gąska  tym się całkowicie nie znam.

To oczywiście nie wszystkie bonusy Nomadów. Jak sobie cos jeszcze przypomnę to dodam.


Imperianie


1) 2 razy większa pojemność wózków transportowych
2) możliwość posiadania  populacji powyżej 200K ale kosztem budowy wojska, ponieważ 24h produkcji wystarczy tylko na 1 farme i 1 dom

Zapisane


PL1E3--> TOP1 mil; TOP1 honor; TOP2 net worth
PL6E1--> TOP1 mil; TOP1 honor; TOP6 net worth;9 medals

NA EMERYTURZE Smiley
I_LoVe_u
Major
*****

Karma: +275/-101
Offline Offline

Wiadomości: 845



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Styczeń 07, 2011, 23:16:58 »

Imperianie:

Elitarna piechota Smiley

Papierowe twierdze???

(Pisanie o sanktuarich jest glupota bo chyba nikt tego nie buduje ^^)

Dziki:

Elitarna jazda strzelajaca  *suicide*

Mocniejsze twierdze???

Aura Starblad`a  *hahaha* *hahaha* *hahaha* <joke>
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2011, 23:19:01 wysłane przez I_LoVe_u » Zapisane

Rycerz Zakonu Wielkiego RuShUu

"Kobiety", konserwy, balety bez przerwy xD
Konrad
Generał
*******

Karma: +563/-82
Offline Offline

Wiadomości: 2945



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Styczeń 08, 2011, 09:33:50 »

Mało bywam na forum i nie czytałem tego wątku. Możliwe że wyskoczę jak Filip z konopi.  *freak* *freak*

Z tego co wiem to nomadzi mogą mieć maksymalnie 200k ludzi w prowincji.

Obraz narzekań nieco się zmienia jak wprowadzę sobie (jako imperianin) bardzo realną już medycynę 25+ stowarzyszenia uzdrawiaczy + farma 10. W pierwszym kręgu na równinach z lasem 250k ludzi.
Równiny z lasem w 3 kręgu 370k ludzi. Jeżeli nomad ma 200k ludzi w 3 kręgu to niech już się pakuje.  *hihi*

Jeżeli ktoś chciałby się pokusić o realne porównania, to proponuję przyjąć że mamy obok siebie ustawionych; imperianina i nomada z 16-17 prowincjami. W prowincjach przyjąć z 95% ludności, dodać wszystkie bonusy przysługujące rasom i pod dobowy kredyt (surowce wg pz) przyjąć utrzymanie optymalnej do walki armii.
Następnie zetrzeć się armiami z uwzględnieniem bonusów ras w walce i bedziemy mieli bliski prawdy wynik.
Postawiłbym na imperianina.  Smiley

Zobaczymy jakie zmiany zajdą po 10 stycznia i jeszcze później. Sądzę jednak że włodarze IO będą dążyć do zrównania szans z lekkim wskazaniem w kierunku nomadów, bo z jakiegoś powodu ich kochają.  *pardon*
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2011, 10:58:26 wysłane przez Konrad » Zapisane

Star Blade
Generał
*******

Karma: +552/-99
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2728


Master of Disaster :P


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Styczeń 08, 2011, 10:38:14 »

Lana, powiem szczerze, że trochę mnie zawiodłaś. Jak już założyłaś temat to spodziewałem się, że naprawdę się przyłożyłaś a tu taki zawód. Cry

No ale cóż - niech będzie co jest choć to w większości niestety znowu opinie i nie poparte niczym Twoje własne odczucia a nie realne bonusy. Ja bym zmienił nazwę tematu na "Mity o bonusach Nomadów"... lepiej pasuje Grin Ale po kolei:
1) prawie 2 x większy przyrost ludności
2) większa produkcja surowców i złota
3) 2 razy tańsze i mocniejsze jednostki
4) 2 razy większa pojemność twierdz co daje dużą przewagę militarna w obronie
5) +10 morale w ataku/obronie przed imperianami
6) o 1/3 większa skuteczność plądrowania
7) o 1 pkt. mniejsze straty honoru przy plądrowaniach
Cool o  1 szt złotą więcej za każdego spalonego wieśniaka
9) niższe koszty utrzymania jednostek
10) nie muszą wydawać majątku na domy
Ad1) Prawda. Smiley Ale max popa przy 200k. Cos za cos.
Ad2) To jakiś mit. *xxx* Jedyne nacja która ma bonusy do produkcji to Imperianie (kamień +10%).
Tobie pewnie chodziło o fakt, że ponieważ Nomadom szybciej przyrasta populacja to mają na poczatku ery wiecej surowcow... no ale to tylko przez 2-3 miesiace - później jest już na odwrót. Cool
Ad3) Kolejny mit. Aby za dużo się nie rozwodzić na ten sam temat przypomnę krótko mojego posta z poprzedniego tematu:
Oki - to zróbmy porównanie Pik do Katafratów.

Katafraci maja następujące cechy i bonusy:
Sila 135 (co ciekawe nic nie pisze o zmniejszeniu sily przeciw wlucznikom a powinno... ale to pomińmy na razie)
Zycie 900
Koszt 490d, 392z utrzymanie 1,35/h czyli w przeliczeniu po cenach normalnych: 245zl+980zl=1225zl i 1,35zl/h
Bonus dla armii 0,5% na 1k Katafratów
Bonus do uderzenia x3 (to tyczy sie tylko 3 rundy wtedy gdy zderzaja się ze soba sektory w walce wrecz - rundy 3-ciej)

Natomiast piki:
Sila 30 (*2 przeciw konnicy)
Zycie 300
Koszt 571d, 49z utrzymanie 0,4/h czyli w przeliczeniu po cenach normalnych 285,5z+122,5=408zl i 0,4zl/h
Bonus dla armii 0,5% za 1k pik
Bonus do uderzenia x1,2 (jak Katafraci w 3 rundzie)

Tak wiec teraz porownajmy co sie stanie jak spotka się 100k Katafratów i 300k Pik (kosztowo podobnie, utrzymanie na korzysc Imperianów, a przeciez wiemy ze eko Imperianie maja z reguly lepsze...)

Dla ulatwienia załóżmy że obie strony maja identyczne badania i bonusy do walki a więc załóżmy po 20 do wszystkich wartości (czyli 100% w przeliczeniu)

100k Katafratów daje całej Armii bonus w postaci 50%.
300k Pik daje całej Armii bonus w postaci 150%... Cool
100k Katafratow ma siłę równą 100k(ilość)*135(wart. bojowa)*2(za techy)*1,5(za bonus ilosci Katafratów)=405*100k=40.500.000
300k Pik ma siłę równą 300k(ilosc)*30(wart. bojowa)*2(za techy)*2,5(za bonus ilosci Pik)=150*300k=45.000.000

Teraz uwzglednijmy fakt ze walcza między sobą i piki dostaja bonus *2 do walki... (konie powinny dostawac ujemny bonus ale chyba go nie dostaja - przynajmniej nie ma nic napisane). Oto wynik

Siła Katafratów vs Piki=40,5 mln
Siła Piki vs Katafraci=90 mln

Oczywiście powinniśmy pewnie także uwzględnić, że w pierwszej rundzie walki wręcz Konie mają *3 a piki tylko *1,2 ale tym niemniej chyba widać co i jak... a jeszcze jak się Piki bronią na gorach to masakra po prostu... ba... nawet jak Katafraci bronia sie w gorach to tez masakra (bo maja -20% za gory i +20% za obrone czyli 0%, a Piki maja 0%). Tak wiec nie ma znaczenia gdzie - Katafraci dostaja lomot.... Cool

Exel nie kłamie MK33... Grin

A teraz jeszcze nie zapominajmy, ze piki daja bonus 150% do siły wszystkich jednostek Imperian... no i weż tu z takim Imperianem wygraj MK.

Tak więc przykro mi ale to Nomadzi mają pod górkę a nie na odwrót... tylko Imperianie nie robią Pik a paladynow... co mnie osobiście bardzo bawi Grin Skoro Paladyni nie maja bonusow jakie posiadają Piki... Smiley
Ad4) Prawda ale to oznacza, że mury może atakować 2 razy więcej jednostek niz u Imperian. Czy to daje przewage? To zależy. Powiem szczerze, że ma to dla mnie tyle plusów ile minusów. Nie jestem w stanie stwierdzić że jest to jakiś plus. Ani minus. *pardon*
Ad5) Połowicznie znowu mit. Grin Nomadzi maja TYLKO +10 w ataku. Nie maja bonusu w obronie. W obronie to zawsze mają Imperianie.... Krótko mówiąc jedni mają w ataku a drudzy w obronie... kwestia odpowiedniego korzystania z bonusów nacji. Coś za coś znowu. Dla mnie to obie nacje mają tutaj bonusy.
Ad6) Generalnie prawda - Nomadzi pladrują do 30% a Imperianie do 20%. Tak naprawdę jedna z niewielu prawdziwych roznic miedzy Rasami.
(wreszcie jakiś porządny bonus Lana Cool).
Ad7) Zawiera się w pkt 6. Nomadzi to rasa która z definicji ma plądrować i ma do tego bonusy. Ale też prawda Smiley
Ad8) Znów zawiera się w pkt 6. Patrz wyżej. Smiley
Ad9) Bzdura. Grin Już to z pikami przerabialiśmy (patrz cytat powyżej). Utrzymanie 3 silniejszych pik kosztuje mniej niz 1 Katafrata... Identycznie jest z siłą Paladynow do Katafratów. Koszt budowy to 1,33 (Paladyni drożsi) ale koszty utrzymania to 1,19 (Czyli Paladyni sa o ponad 14% tansi w utrzymaniu przy takiej samej sile).
Ad10) Jeden wielki LOL. I Bzdura... bo ja wydałbym majątek Nomadem aby móc przekroczyć 200k popa. Generalnie zawiera się w pkt 1. Tzn. cos za cos - albo duzo popa i domy z mniejszym przyrostem albo wiekszy przyrost, brak domkow ale max popa na 200k. Cos za cos. Cool

Imperianie

1) 2 razy większa pojemność wózków transportowych
2) możliwość posiadania  populacji powyżej 200K ale kosztem budowy wojska, ponieważ 24h produkcji wystarczy tylko na 1 farme i 1 dom

Ad1) Dla mnie to w sumie żaden bonus.... a przynajmniej naprawde mało znaczący...
Ad2) To znowu mit... patrz punkt 10 i 3 z poprzedniej części.

Lana, spodziewałem się czegoś więcej.... no ale może znajdziesz jeszcze jakieś prawdziwe bonusy... Grin
Zapisane


R4E2-> top1 mil; top3 net worth; 5 medals;
R5E3-> top35 mil; top4 net worth; 3 medals;
R4E3-> top4 mil; top4 net worth; 2 medals;
Lana
Ex-IO Team Member
*

Karma: +266/-303
Offline Offline

Wiadomości: 2141


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Styczeń 08, 2011, 10:56:14 »

Star,
a teraz z twojej strony żadnych argumentów tylko hasła w stylu "bzdura" i znów przytaczanie swoich własnych cytatów.


Dwukrotnie większa pojemność twierdz daje ogromny bonus. Można do nich wsadzić 2 x więcej maszyn (balist i katapult) oraz łuków.

Nomad ma bonus w ataku na imperianina ale Imperianin nie ma bonusu w obronie przed Nomadem. 

Tak, Imperianin może mieć większa populacje ale jakim kosztem?
Nomad buduje wojsko a imperianina już nie stać na wojsko bo cała produkcję zżerają farmy i domy.

Przy swoim przyroście Nomad nie musi się martwić, może stawiać wojska ile chce a za chwile i tak ma max popa. A jak go spali inny nomad to za 2 dni znowu ma max popa.
Ale jak Nomad spali imperianina to  ten potrzebuje 2 - 3 tygodni na odtworzenie populacji.


Co do twojego przykładu z pikami. To nadal nie odpowiedziałeś jaki to "niby" bonus maja imperianie jak przy niższym przyroście muszą wystawić 2 x większą armiję do obrony przed 1 mała pladrą nomada?

Po prostu odpowiada Ci tylko twoja własna wersja i za nic nie chcesz się przyznać do wszystkich bonusów jakie maja nomadzi (nie wspomniałam o bonusach jednostek) i o dużo mocniejszym wojsku lekkim i ciężkim.
Zapisane


PL1E3--> TOP1 mil; TOP1 honor; TOP2 net worth
PL6E1--> TOP1 mil; TOP1 honor; TOP6 net worth;9 medals

NA EMERYTURZE Smiley
Star Blade
Generał
*******

Karma: +552/-99
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2728


Master of Disaster :P


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Styczeń 08, 2011, 11:16:55 »

Star,
a teraz z twojej strony żadnych argumentów tylko hasła w stylu "bzdura" i znów przytaczanie swoich własnych cytatów.


Dwukrotnie większa pojemność twierdz daje ogromny bonus. Można do nich wsadzić 2 x więcej maszyn (balist i katapult) oraz łuków.

Nomad ma bonus w ataku na imperianina ale Imperianin nie ma bonusu w obronie przed Nomadem. 

Tak, Imperianin może mieć większa populacje ale jakim kosztem?
Nomad buduje wojsko a imperianina już nie stać na wojsko bo cała produkcję zżerają farmy i domy.

Przy swoim przyroście Nomad nie musi się martwić, może stawiać wojska ile chce a za chwile i tak ma max popa. A jak go spali inny nomad to za 2 dni znowu ma max popa.
Ale jak Nomad spali imperianina to  ten potrzebuje 2 - 3 tygodni na odtworzenie populacji.


Co do twojego przykładu z pikami. To nadal nie odpowiedziałeś jaki to "niby" bonus maja imperianie jak przy niższym przyroście muszą wystawić 2 x większą armiję do obrony przed 1 mała pladrą nomada?

Po prostu odpowiada Ci tylko twoja własna wersja i za nic nie chcesz się przyznać do wszystkich bonusów jakie maja nomadzi (nie wspomniałam o bonusach jednostek) i o dużo mocniejszym wojsku lekkim i ciężkim.


Lana,
przytaczam własne cytaty bo masz tam argumenty. U Ciebie prawie w ogóle nie ma żadnych argumentów. A moje argumenty zbijasz własnymi opiniami.

To dyskusja tylko z jednej strony jest merytoryczna. A wiec nie dziw się, że pisze tutaj, że bzdury piszesz bo niestety taka prawda. Poprzyj swoją opinię argumentami i przestane tak pisać. Niestety problem polega na tym, że argumentów Ci brak... *pardon*

Co do pojemności - tak - pewnie mniej płaci Nomad za utrzymanie jesli tak na to spojrzeć. Ale do obrony machiny sie nie nadaja (bo wiez jest określona ilośc - wiecej balist chowac się po prostu nie opłaca) a z doswiadczenia wiemy, ze kto dzieli wojsko i rozstawia po prowincjach czesto konczy z wjazdami w kazdej prowincji... Grin I polowa wojska po jednej takiej nocce Grin Tak wiec sorry ale dla mnie to zaden bonus. Cool

Co do popa - bo to twój główny argument. Sprawa prosta - wolny przyrost, drogie domki i ponad 200k albo szybki przyrost, brak domków i max 200k. Cos za cos. Wiecej w tym temacie się powiedzieć nie da... Smiley Kazdy wybiera co lubi... Cool

Co do armii - dałem przykład Pik i Paladynow. A przypominam to Imperianin ma ponad 300k popa w stolicy. Nie mówcie ze nie jestescie w stanie skorzystac z tego bonusu... Shocked *xxx*

Nie, nie jest tak, ze odpowiada mi tylko "moja" wersja. Ale oczekuje rzeczowej dyskusji popartej argumentami. Niestety jak widze, nie jestes w stanie zapewnić argumentów poza opiniami. Taka prawda *pardon*

Zdaje sobie doskonale sprawe, ze kazda nacja ma wlasne plusy i minusy. Nomadzi maja ich troche (nie wymienionych tutaj) ale wynikają one ze sposoby gry. Imperianie tez maja swoje bonusy i tez one wynikaja ze sposobu gry. Moze jak sie era skonczy i bedzie mi się chcialo napisze jakis samouczek do v5 ale na razie sam wiele rzeczy testuje i doskonale zdaje sobie sprawę, że wiele rzeczy jest wzglednych. Natomiast jedno widzę na pewno. Bardzo duzo graczy grajacych w v5 grała wczesniej w v4 i... przenosi styl gry z v4 na v5. To duzy blad. Przy Nomadach to działa lepiej - przy Imperianach... dziala gorzej. Stad wyniki Nomadow lepsze niz u Imperian. Takie jest moje zdanie na temat wynikow Imperian.

Jeszcze jedno dodam - co pewnie potraktujecie jako gołosłowne zapewnienie... Grin ale jak bym zaczął grę Imperianinem to pewnie miałbym w tej chwili z 20-30% wiecej pkt. Tak - jestem w pełni świadomy tego co pisze. Armie miałbym pewnie trochę mniejszą niż mam teraz Nomadem (chodzi o siłę) ale pkt miałbym o niebo więcej. No ale to tylko gołosłowne zapewnienie Wink Cool
Zapisane


R4E2-> top1 mil; top3 net worth; 5 medals;
R5E3-> top35 mil; top4 net worth; 3 medals;
R4E3-> top4 mil; top4 net worth; 2 medals;
Lana
Ex-IO Team Member
*

Karma: +266/-303
Offline Offline

Wiadomości: 2141


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Styczeń 08, 2011, 11:29:49 »

Dokładnie,
to tylko gołosłowne zapewnienie.

tak samo jak Twoje zapewnienie że maszyny nic nie znaczą przy obronie twierdzy.  Mogłabym tutaj pokazać odpowiedni raport, ale po co?

Nomad, w zasięgu x2, bardzo mało wojska i ogromna ilość maszyn w twierdzy T7.

Imperianin z wielokrotnie większym wojskiem nie przebije się - zabraknie morale z powodu bonusów nomada.

A Atakujący Nomad z wysokim morale startowym  i 10x większym wojskiem od obrońcy, ledwo się przebija.
Ale Ciebie i tak nic nie przekona.

Twoim zdaniem Ty jesteś najlepszy i wszystko wiesz a większość imperian to są beznadziejni głupcy i bardzo nieudolni gracze.


Z wyrazami szacunku od najbardziej nieudolnego gracza, tj. ode mnie.
Zapisane


PL1E3--> TOP1 mil; TOP1 honor; TOP2 net worth
PL6E1--> TOP1 mil; TOP1 honor; TOP6 net worth;9 medals

NA EMERYTURZE Smiley
Star Blade
Generał
*******

Karma: +552/-99
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2728


Master of Disaster :P


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Styczeń 08, 2011, 11:49:31 »

Niestety Lana z Tobą dyskusja merytoryczna sensu nie ma bo Ty kierujesz się swoimi opiniami. Dlatego generalnie kończę mój udział w tej dyskusji bo nie mam z Tobą o czym dyskutować. *pardon* Przykro mi ale opinie to każdy ma... i na każdy temat Cool

Dlatego w pełni zasługujesz na miano forumowego marudy. Nie masz argumentów ale pomarudzić to lubisz. Grin

W żadnym wypadku nie twierdziłem, że Imperianie to nieudacznicy. Nie pisałem, że Ty także złym graczem jesteś. Wręcz na odwrót. Ale uważam, że taktyka z v4 w v5 sprawdzać się nie będzie bez wielu modyfikacji. Stąd moim osobistym zdaniem wyniki Imperian nie są tak dobre jak Nomadów (ale to jest opinia).

Nie napisałem, że maszyny nic nie znaczą przy obronie twierdzy. Czemu jak zwykle przekręcasz moje słowa? Czy po prostu nie rozumiesz słowa pisanego Lana? Po raz kolejny przeinaczasz to co ja pisze... nie wiem czy to taki sposób dyskusji czy po prostu zła wola z Twojej strony. Tak czy inaczej jest to jednak trochę poniżej moich oczekiwań wobec Ciebie a ja nie lubię jak mi się wmawia, że powiedziałem coś, czego nie powiedziałem. Masz wyżej napisane co naprawde napisałem - poczytaj aż ZROZUMIESZ. :Smiley

Co do morale - dyskusja tutaj wymaga wklejania raportów - wklej, policz koszty jednostek, bonusy itd.. bedzie o czym dyskutować. Bo na razie znów piszesz opinie gołosłowne i generalnie w moim odczuciu znów rzucasz temat o którym pojęcia nie masz. Niestety. Aż żal patrzeć. Undecided

Wcale nie jestem najlepszy - ale mam swoją opinię na pewne tematy (inna sprawa, że popartą argumentami w przeciwieństwie do Ciebie) i stąd mam wrażenie, że moja opinia nie jest gołosłowna jak u Ciebie. I tyle w temacie dyskusji.

Podsumowując. Oczekiwałem rzeczowej dyskusji, merytorycznej. Skończyło się jak zawsze czyli na zasadzie. Ja Lana I mam taką a nie inną opinię. Ponieważ Star ma inną opinię popartą argumentami to ja Lana I się obrażam, przeinaczam co Star napisał, uważam, że mnie obraził (pewnie *freak*) i uważa Imperian za nieudolnych graczy(w tym mnie Lane I też). Dlaczego? Bo ja Lana I tak uważam i koniec. Cool

Przykro mi ale to nie jest mój poziom dyskusji. *pardon*
Zapisane


R4E2-> top1 mil; top3 net worth; 5 medals;
R5E3-> top35 mil; top4 net worth; 3 medals;
R4E3-> top4 mil; top4 net worth; 2 medals;
Lana
Ex-IO Team Member
*

Karma: +266/-303
Offline Offline

Wiadomości: 2141


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Styczeń 08, 2011, 19:37:21 »

Tak, Imperianie maja po prostu wspaniale!!
A koszt osiągnięcia chociażby populacji Nomada w jednej prowincji wymaga ogromnych nakładów przy mizernym przyroście.
Dla przykładu:

farma 8 dom 28
Limit ludności     201 315
Obecna ludność    189 795
Przyrost ludności na godzinę    +1
 
Osiągniesz limit za:    480 Dni 00:00:00


Lub

Farma 8 dom 30

Limit ludności     246 741
Obecna ludność    214 823
Przyrost ludności na godzinę    -14
 
Osiągniesz limit za:    0


Bonus nieziemski!!! Zwłaszcza że Nomad ma na dzień dobry limit 200K populacji.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2011, 19:40:32 wysłane przez Lana » Zapisane


PL1E3--> TOP1 mil; TOP1 honor; TOP2 net worth
PL6E1--> TOP1 mil; TOP1 honor; TOP6 net worth;9 medals

NA EMERYTURZE Smiley
Amen
Angel
Ex-IO Team Member
*

Karma: +250/-89
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2127


Vi Veri Veniversum Vivus Vici


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Styczeń 08, 2011, 19:41:22 »

Brak farmy jesli masz cos takiego.


Cytuj
Pojemność Farm    Bonus z terenu    Inne Bonusy    Razem
82 699    +0    100 000    182 699

Pojemność Farm    182 699
Ludność    368 215

Przyrost ludności na godzinę    792
Straty z powodu braku Farm    - 792

Przyrost ludności netto    0

Spokojnie, farma sie konczy, domek tez  *hihi*

Ciekawe co po 10 stycznia bedzie jak zmniejsza umieralnosc z braku farm. Moze do 400k da sie dobic  *SCRATCH*
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2011, 19:43:00 wysłane przez Amen » Zapisane

Na emeryturze Wink
Lana
Ex-IO Team Member
*

Karma: +266/-303
Offline Offline

Wiadomości: 2141


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : Styczeń 08, 2011, 19:54:03 »

Amen,
Ty masz jedną taka prowincję.

I co z tego że na jednej dobiłeś do takiej populacji? Ale jakim kosztem?
Całkowicie rezygnując z budowy wojska!!

Moja stolica, chociaż buduje wojsko, wygląda nie gorzej od twojej


Pojemność Farm      Bonus z terenu      Inne Bonusy      Razem
94 334    -18 867    80 000    155 467

Pojemność Farm    155 467
Ludność    305 640

Przyrost ludności na godzinę    657
Straty z powodu braku Farm    - 570

Przyrost ludności netto    87
 
Osiągniesz limit za:    13 Dni 06:50:21

Tylko że stolica niewiele zmienia jak na innych prowincjach ludność wymiera.

Bo stoimy przed wyborem - albo wojsko na obronę przed nomadami abo farmy i domy, niestety  Cry



« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2011, 20:04:16 wysłane przez Lana » Zapisane


PL1E3--> TOP1 mil; TOP1 honor; TOP2 net worth
PL6E1--> TOP1 mil; TOP1 honor; TOP6 net worth;9 medals

NA EMERYTURZE Smiley
Zombiq
Sierżant
**

Karma: +17/-14
Offline Offline

Wiadomości: 73


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : Styczeń 08, 2011, 20:29:24 »

Co do popa - bo to twój główny argument. Sprawa prosta - wolny przyrost, drogie domki i ponad 200k albo szybki przyrost, brak domków i max 200k. Cos za cos. Wiecej w tym temacie się powiedzieć nie da... Smiley Kazdy wybiera co lubi... Cool

Bardzo grube uproszczenie...

Po pierwsze: nomad po kilku tygodniach i drobnej inwestycji ma w prowincjach max populacji, imperianie na osiągnięcie równorzędnej ilości populacji potrzebują 3x tyle czasu bo: muszą budować domy i farmy a przyrasta im wolniej.

Po drugie jak już imperianie osiągną równorzędną ilość ludności to mają punkty zainwestowane w budowle, więc muszą mieć mniejszą armię aby walczyć w swoim zasięgu  punktowym.

Po trzecie osiąganie dużych populacji w dalszych prowincjach jest może i proste ale obarczone karą zadowolenia. Co imperianinowi przyjdzie z 350k popa w 3 kręgu? Na pewno spadnie mu średnie zadowolenie w imperium i oberwie na emigracji więc duże populacje w dalszych prowincjach nie są wcale dobrym rozwiązaniem. A przekroczenie 200k w pierwszym kręgu to całkiem spory problem.

Moim zdaniem bonus nomadów jest tutaj niezwykle wyraźny. Mają szybko i tanio.

Zapisane
ThomasGlasgow
Sierżant
**

Karma: +36/-12
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 65



Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : Styczeń 08, 2011, 20:32:21 »

ehh... było trzeba wybrać nomandów   *xxx*
Z tego co pamiętam, to już w wersji alfa narzekałaś na imperian, zrestartowali świat i ponownie wybrałaś imperian.
Dlaczego, jak to tak bardzo poszkodowana rasa?
Zapisane

"Jaki świat w sobie stworzysz, w takim będziesz żyć"
Lana
Ex-IO Team Member
*

Karma: +266/-303
Offline Offline

Wiadomości: 2141


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : Styczeń 08, 2011, 20:38:22 »

Thomas, to bardzo proste.
Ponieważ jestem głupia i naiwna gąska.

Uwierzyłam w bajki o poprawieniu zbalansowania ras, o silniejszych jednostkach  itp.

ale nie mówimy tutaj o moim wyborze a o bonusach ras.



Zapisane


PL1E3--> TOP1 mil; TOP1 honor; TOP2 net worth
PL6E1--> TOP1 mil; TOP1 honor; TOP6 net worth;9 medals

NA EMERYTURZE Smiley
Amen
Angel
Ex-IO Team Member
*

Karma: +250/-89
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2127


Vi Veri Veniversum Vivus Vici


Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : Styczeń 08, 2011, 20:47:02 »

Ano jedna. Nie liczac tej co niedawno anektowalem (aktualna ludnosc: 32.397) przy 9 prowincjach i ilosci ludnosci ogolem 1.929.501 wychodzi:

1.929.501 - 32.397 = 1.897.104 ... dzilimy to na ilosc prowincji czyli 9 i wychodzi ~210.789 ludzika na prowke. Ekonomicznie nomadow juz doganiam. Z tym ze malo gram a wiecej pisze i licze na tym forum, druga sprawa ze to beta ...

Byloby znacznie wiecej ludnosci (z reszta moge anektowac i kolejna prowincje i w tej chwili bez problemu) z tym ze utrzymuje bardzo wysoka srednia zadowolenia i chce by spadala jak najwolniej dlatego tez buduje farmy tam gdzie zadowolenie jest najwyzsze (powyzej 100). Czasem warto zajzec do poradnika i poczytac ze:

1 krag: Efekt Farmy - Pojemność Farm jest o 20 000 ludzi mniejsza. (problem w tym ze to tam zadowolenie jest wysokie)
2 krag: Efektywność Farm - Pojemność Farm jest o 20 000 ludzi większą.
3 krag: Efekt Farm - Pojemność Farm jest o 60 000 ludzi większa. (tu jest najnizsze)

Wniosek: zeby nie miec problemow z zadowoleniem pozniej trzeba posiadac maksymalnie jak najwiecej ludnosci w 1 kregu. Ilosc ludnosci w 3 kregu bedzie duza - jesli masz juz z tego co wkleilas 8 poziom farmy i ok. 200.000 ludzi tam to zgodnie z powyzszym i z logika w 3 kregu przy tym samym poziomie farmy bedziesz miala o 80.000 ludnosci wiecej. Wychodzi jakies 280-290.000. Nawet jak ciebie tam spala to i tak 200.000 zostaje i dosc szybko sie odnawia z tego wzgledu ze w miare uplywu czasu podnosi sie ta medycyne czy farmy.

Nie naleze do ludzi ktorzy wierza na slowo. Twierdzisz ze imperianie to rasa farmerow - mozna prosic o wyliczenia? Liczby sa przekonujace, slowa niekoniecznie.

Zapisane

Na emeryturze Wink
Strony: [1] 2 3 ... 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!