Imperia Online Poland  
Czerwiec 26, 2024, 01:26:56 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Bonusy Nomadów i Imperian  (Przeczytany 9442 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
Lana
Ex-IO Team Member
*

Karma: +266/-303
Offline Offline

Wiadomości: 2141


Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : Styczeń 08, 2011, 21:11:15 »

Amen, a kto przy zdrowych zmysłach będzie na tym etapie gry anektował prowincje z 3 kręgu?
 Przy zadowoleniu 72 i wydajności na poziomie 55% to przecież samobójstwo.
Zadowolenie tak spadnie że połowa ludności ucieknie.

Co z tego że zaanektuje prowincje z 3 kręgu i będę tam miała 350K ludzi jak będą produkować tyle samo co 170K ludzi w 1 i 2 kręgu?
Mało tego średnie zadowolenie spadnie drastyczne.

Bonus do ludności w 3 kręgu nie wyrówna tych strat, ponieważ w prowincjach z najwyższym zadowoleniem (1 krąg) bardzo trudno przekroczyc 200K populacji.
Zapisane


PL1E3--> TOP1 mil; TOP1 honor; TOP2 net worth
PL6E1--> TOP1 mil; TOP1 honor; TOP6 net worth;9 medals

NA EMERYTURZE Smiley
Amen
Angel
Ex-IO Team Member
*

Karma: +250/-89
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2127


Vi Veri Veniversum Vivus Vici


Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : Styczeń 08, 2011, 21:20:41 »

Odbijmy pileczke. Idac twoim tokiem rozumowania ... nomad anektujac cos z 3 kregu bedzie mial 200k popa ale 55% wiec bedzie produkowal tyle co 110.000. Zadowolenie spadnie i z nim nic nie zrobi bo nie ma mozliwosci (limit popa na prowke po 200k). Imperianin moze to zmienic budujac farmy w 1 kregu.

Dalej prosze o konkretne wlasne wyliczenia, nie domysly, teorie i nie na podstawie tego co ktos napisal.
Zapisane

Na emeryturze Wink
Lana
Ex-IO Team Member
*

Karma: +266/-303
Offline Offline

Wiadomości: 2141


Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : Styczeń 08, 2011, 21:33:54 »

 No właśnie dlatego twierdzę że imperianie to rasa farmerów.
Owszem, mogą budować farmy w 1 kręgu ale kosztem budowy wojska.

Moja populacja obecnie wynosi:
Cała ludność   2 321 120

24h produkcji imperium wystarcza na zbudowanie 1 farmy 9 poziomu  i 1 domu 32 poziomu.

Na farmę 10 poziomu trzeba zbierać ok. 36H i wtedy już nie starczy na żaden dom.

na farmę 11 poziomu trzeba już zbierać ok. 50 - 60H.

Zużywając na to cała produkcje imperium i już nie ma z czego budować wojska.

Dlatego twierdze że to rasa farmerów.

Dodatkowo posiadając mizerną pojemność twierdz, słabsze jednostki lekkie i ciężkie  nie ma szans na obronę jej przed atakiem nomadów.


Jak już star wielokrotnie przytaczał że imperianin musi mieć 2 x więcej elitarnego wojska żeby obronić się przed 1 małą plądrą nomada.
A z czego ma to zrobić? Jak całe zasoby musi wydać na farmy i domy?





Zapisane


PL1E3--> TOP1 mil; TOP1 honor; TOP2 net worth
PL6E1--> TOP1 mil; TOP1 honor; TOP6 net worth;9 medals

NA EMERYTURZE Smiley
Demeskinos
Ex-IO Team Member
*

Karma: +229/-30
Offline Offline

Wiadomości: 1219


Nie jestem księciem z bajki


Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : Styczeń 08, 2011, 21:37:06 »

Odbijmy pileczke. Idac twoim tokiem rozumowania ... nomad anektujac cos z 3 kregu bedzie mial 200k popa ale 55% wiec bedzie produkowal tyle co 110.000. Zadowolenie spadnie i z nim nic nie zrobi bo nie ma mozliwosci (limit popa na prowke po 200k). Imperianin moze to zmienic budujac farmy w 1 kregu.

Dalej prosze o konkretne wlasne wyliczenia, nie domysly, teorie i nie na podstawie tego co ktos napisal.
Z tym trzecim kręgiem to nie domysły tylko życie (moje )
Nie widze sensu anektowania trzeeciego kręgu przed drugim skoro mam tam fatalne zadowolenie i -20 do biurokracji.
Dla mnie jako imperium niby duży pop ma pomóc ,ale co z tego jak zadowolenie 72 przy populacji 350k obniży drastycznie zadowolenie i będzie mi uciekał 1% lub więcej ludzików
W moim przypadku to jest pomyłka ,ale niewidze narazie żadnego sensu anektowania prowincji 3 kręgu ,a u nomada rzadnych
Zapisane

Konrad
Generał
*******

Karma: +563/-82
Offline Offline

Wiadomości: 2945



Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : Styczeń 08, 2011, 21:52:32 »



24h produkcji imperium wystarcza na zbudowanie 1 farmy 9 poziomu  i 1 domu 32 poziomu.

Na farmę 10 poziomu trzeba zbierać ok. 36H i wtedy już nie starczy na żaden dom.


To dziwne. Mam mniejsze konto, bo tylko 300k, a zbieram obecnie na farmę lvl10 około 12 godzin.  *SCRATCH*
Odpaliłem już w dwóch prowincjach. Reszta to kwestia tygodnia.

Do tego wydawało mi się, że 10lvl farmy to maks. No myślałem, że robiąc 10 będzie już luz.  *WALL*

Wydaj mi się, że warto postawić farmy i medycynę na maks i później sprawdzić jaka jest różnica między imperianami i nomadami. Dochodząc do max produkcji ustawiamy poprzeczkę dla utrzymania armii. Kto ma większe eko ma szansę na większą armię. Trzeba by porównać imperianina i nomada z kilkunastoma prowincjami łącznie z tymi w 3 kręgu. Jakie armie są w stanie utrzymać i później sprawdzić jak te armie mają się do siebie ze swoimi bonusami ze wzgledu na rasy.
Zapisane

Lana
Ex-IO Team Member
*

Karma: +266/-303
Offline Offline

Wiadomości: 2141


Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : Styczeń 08, 2011, 22:06:04 »

Konrad, u mnie wygląda to tak
Koszt farmy :
9 poziom: drewno 1,6M;  żelazo163,7K; kamień    409,3K 
10 poziom: drewno 2,7M; żelazo 273,0K; kamień 682,5K     
11 poziom: drewno 4,5M; żelazo 446,1K;  kamień 1,1M         

Do tego jeszcze dochodzą koszty domów odpowiedniego poziomu 32 - 35.

Czasy zbierania podałam wg własnej produkcji, bez dokupywania surowców i bez pobierania 10H produkcji za diamenty.

Jeżeli wydam złoto na surowce to wtedy już nie postawię żadnych badań.       
Zapisane


PL1E3--> TOP1 mil; TOP1 honor; TOP2 net worth
PL6E1--> TOP1 mil; TOP1 honor; TOP6 net worth;9 medals

NA EMERYTURZE Smiley
pablo77
Gość
« Odpowiedz #21 : Styczeń 08, 2011, 22:13:02 »

Lana daj na luz jest nowy świat graj nomadami i daj spokój masz okazje sprawdzić teorie w praktyce  *rose*
Zapisane
Konrad
Generał
*******

Karma: +563/-82
Offline Offline

Wiadomości: 2945



Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : Styczeń 08, 2011, 22:14:06 »

Konrad, u mnie wygląda to tak
Koszt farmy :
9 poziom: drewno 1,6M;  żelazo163,7K; kamień    409,3K 
10 poziom: drewno 2,7M; żelazo 273,0K; kamień 682,5K     
11 poziom: drewno 4,5M; żelazo 446,1K;  kamień 1,1M         

Do tego jeszcze dochodzą koszty domów odpowiedniego poziomu 32 - 35.

Czasy zbierania podałam wg własnej produkcji, bez dokupywania surowców i bez pobierania 10H produkcji za diamenty.

Jeżeli wydam złoto na surowce to wtedy już nie postawię żadnych badań.       

No pasuje. Mam chyba architekturę 1 lvl wyżej, bo u mnie farma 10 kosztuje:
 drewno 2,7M; żelazo 269,1K; kamień 672,6K
Natomiast 10h produkcji to:
(2,6MDrewno 113,5KŻelazo 204,8KKamień 1,1MZłoto) z czego złoto waha się między 1,2M a 900k.
Po obecnych cenach żelaza i kamienia, to postawienie farmy 10 prawie mieści się w 10h produkcji.

Też nie pobieram 10h tylko z tego co naprodukuję.  *SCRATCH*
Zapisane

Amen
Angel
Ex-IO Team Member
*

Karma: +250/-89
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2127


Vi Veri Veniversum Vivus Vici


Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : Styczeń 08, 2011, 22:18:52 »

Na farme 10 poziomu przy 2,3 mln ludzikow nie zbiera sie 36h jak piszesz bo sam przy 1,9 mam:

Cytuj
Farma 10 poziomu (arch 18):
2,7M    273,0K 682,5K

10h prod:
1,7M 222,4K 668,5K 1,1M

Maksymalnie zajmuje to 12-14h tak nawet na oko a nie tak jak napisalas ze 36h. Takze Lana w tym co piszesz jest bardzo duzo przesady - starcza i na dwie farmy 10 poziomu dziennie. Jesli podajecie jakies dane to popierajcie je wyliczeniami - reszta nastepnym razem nie bedzie totalnie brana pod uwage.

Z tego co wiem limitu nie ma na farmy - ale to jeszcze potwierdze w poniedzialek. Ogolnie zalozenie bylo takie ze imperianie na ludnosc limitu nie maja zadnego.
Zapisane

Na emeryturze Wink
I_LoVe_u
Major
*****

Karma: +275/-101
Offline Offline

Wiadomości: 845



Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : Styczeń 08, 2011, 22:52:17 »

Odnosnie ludzi to imperian albo stawia na sadzenie marchewek- wtedy nie buduje woja tylko rozwija farmy i domy i na wszystko mu starcza.
Jezeli stawia no wajsko wtedy ludnosc rosnie mu o ok 50% mniej a to dlatego ze buduje wojo w wysokosci ~7500k na 24h nie moze postawic farm gdyz laduje w wojo, nie moze postawic domkow bo laduje w wojo. Tak wiec przy migracji np. 20k na dobe odpada ~7500k woja do tego okolo 8k na rozlozenie ludzi w migracji gdyz jest tak ze jak domki sie koncza to w minimum 3-4 prowkach wiec traci podana wczesniej ludnosc, a przyrost ludzi na 1h wynosi ok 1000k (17 medka+ bonus) na 10 prowek tylko dlatego ze farmy sa slabe bo imperianin stawia na wojo. A farmy jak wiadomo imperiana to chyba najwieksza zmora!!!

Tak wiec nikt nie mowi ze imperianie maja lepiej bo moga ludnosci nadudnic, jak nie wierzycie to zobaczcie jaka mam ludnosc i jak musze codziennie wybierac co wybrac czy inwestowac w maszynki zeby wolframowe mury nomadow burzyc czy zwiekszyc limit domkow o kilka kilo. I z tego co notuje na malej chonskiej karteczce od dluzszego czasu to za brak domkow stracilem ok. 50k ludzi Smiley

Star odnosnie produkcji zapraszam http://forum.imperiaonline.org/pl/index.php?topic=15173.0 bo jakos nikt nie poraczyl sie usiasc i poswiecic chwilki na liczenie bo nie wiem czy ja juz za duzo licze czy system oszukuje. A moze mam od razu do supportu na oficjal maila napisac?

PS KOndzio 25 medka  Shocked no to juz naprawde zaawansowani farmerzy. Bo domyslam sie ze to z sojuszowymi a nie tylko wlasna choc 25 to i tak wysoko.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2011, 22:55:22 wysłane przez I_LoVe_u » Zapisane

Rycerz Zakonu Wielkiego RuShUu

"Kobiety", konserwy, balety bez przerwy xD
Konrad
Generał
*******

Karma: +563/-82
Offline Offline

Wiadomości: 2945



Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : Styczeń 08, 2011, 22:59:59 »


PS KOndzio 25 medka  Shocked no to juz naprawde zaawansowani farmerzy. Bo domyslam sie ze to z sojuszowymi a nie tylko wlasna choc 25 to i tak wysoko.


oczywiście, że z sojuszowym.  Grin Grin
Obecnie mam 20 (15+5), a dopiero z kontem raczkuję- 300k.
Za ostatnią medykę zapłaciłem chyba z 2M. 2M w marcu to będzie na waciki. Będzie mozliwość to odpali się medykę za 15M. Akurat bardzo korzystnie są badania. Jak zrobisz wcześniej na maksa biurko i handel. Architekturę wyżyłujesz, to medycyna w zasadzie będzie kolidować tylko z centralką. Może jeszcze z kolonizacją jezeli uruchomią.
Zapisane

I_LoVe_u
Major
*****

Karma: +275/-101
Offline Offline

Wiadomości: 845



Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : Styczeń 08, 2011, 23:20:23 »

Ja nawet nie mam zamiaru odpalac kolonizacji bo po co mi to??? Do szczescia? Jak przyjdzie jakis nomad czy imperialny z wojem 5x wiekszym i mnie zjedzie w proch i na dodatek bedzie -5 zadowolenia za przegranie bitwy Grin Wole to lepiej wykozystac  Grin Grin Grin
Czesc ludzi wie o co chodzi zapewne ale  Lips Sealed Lips Sealed Lips Sealed ............ Grin
Zapisane

Rycerz Zakonu Wielkiego RuShUu

"Kobiety", konserwy, balety bez przerwy xD
Lana
Ex-IO Team Member
*

Karma: +266/-303
Offline Offline

Wiadomości: 2141


Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : Styczeń 10, 2011, 16:37:04 »

No i dzisiaj wprowadzono kolejny ukryty bonus dla Nomadów.

Straty z powodu farm u imperian zwiększyli tak znacznie że już raczej nikt nie przekroczy 200K populacji, a Ci co przekroczyli to zaraz ja stracą. ponieważ ludzi im wymierają w zastraszającym tempie.

A ponieważ imperianie maja prawie dwukrotnie niższy przyrost i bardzo drogie domy i farmy to .....


Sami już wiecie do czego to prowadzi.

Najważniejsze żeby "biedni" nomadzi nie czuli się poszkodowani. Przecież oni maja tylko 200K popa bez najmniejszego wysiłku.
Zapisane


PL1E3--> TOP1 mil; TOP1 honor; TOP2 net worth
PL6E1--> TOP1 mil; TOP1 honor; TOP6 net worth;9 medals

NA EMERYTURZE Smiley
Konrad
Generał
*******

Karma: +563/-82
Offline Offline

Wiadomości: 2945



Zobacz profil
« Odpowiedz #28 : Styczeń 10, 2011, 20:45:26 »

No i dzisiaj wprowadzono kolejny ukryty bonus dla Nomadów.

Straty z powodu farm u imperian zwiększyli tak znacznie że ....

No dołożyli trochę do pieca z limitami dla imperian, prawie jak z OFE w realu  *SARCASTIC*
Zapisane

Star Blade
Generał
*******

Karma: +552/-99
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2728


Master of Disaster :P


Zobacz profil
« Odpowiedz #29 : Styczeń 10, 2011, 21:44:00 »

No i dzisiaj wprowadzono kolejny ukryty bonus dla Nomadów.

Straty z powodu farm u imperian zwiększyli tak znacznie że już raczej nikt nie przekroczy 200K populacji, a Ci co przekroczyli to zaraz ja stracą. ponieważ ludzi im wymierają w zastraszającym tempie.

A ponieważ imperianie maja prawie dwukrotnie niższy przyrost i bardzo drogie domy i farmy to .....


Sami już wiecie do czego to prowadzi.

Najważniejsze żeby "biedni" nomadzi nie czuli się poszkodowani. Przecież oni maja tylko 200K popa bez najmniejszego wysiłku.

W każdym temacie na forum to samo... *xxx*

Lana, czy Ty naprawdę tylko o jednym myślisz? Grin Bo mam wrażenie, że cokolwiek nie zrobią właściciele - to i tak będziesz twierdziła, że to Nomadom ułatwia *freak*

Nawet jak każdy Imperianin dostanie lizaka za granie w IO Grin

Naprawdę doradzam sprawdzenie danych a dopiero później wygłaszanie opinii. Starajmy się opierać nasze opinie na choćby minimalnych wyliczeniach matematycznych a nie przychodzić na forum aby podzielić się z innymi na temat o którym niestety poza wyobrażeniami nie mamy zielonego pojęcia.

Jedyne co by Ciebie Lana satysfakcjonowało to pewnie zakaz plądrowań dla Nomadów Grin Przykro mi ale nie sądzę aby to kiedykolwiek wprowadzili *pardon*
Zapisane


R4E2-> top1 mil; top3 net worth; 5 medals;
R5E3-> top35 mil; top4 net worth; 3 medals;
R4E3-> top4 mil; top4 net worth; 2 medals;
Strony: 1 [2] 3 4 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!