Imperia Online Turkey  
Haziran 06, 2024, 05:03:32 ÖS *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: 1 ... 251 252 [253] 254 255 ... 302   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: ULUSLAR ARASI DİYAR 13 SOHBET ODASI  (Okunma Sayısı 539911 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
kara-han
KARA_HAN
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3780 : Mayıs 04, 2012, 07:43:07 ÖS »

Beyaz bayrak kullanılmaması taraftarıyım bende ilk defa bu diyarda kullandım diyebilirim. sebebini de açıkladım. ama kullanana da bir şey demem.  yanlız kazın bir de şu ayağı var ben beyaz bayrak kullanmam falan pişman diye ahkam kesan bazılarına da sormak lazım sizin ne başarınız mevcut Huh? Ve hangi başarınıza göre ahkamkesiyorsunuz insanlara ... lafım sana değil karahan sen araya girip kaybolma diye senden alıntı yaptım Smiley   

*rose*

Oyun tarzı ve versiyona göre herkes farklı davranabilir. Benim teslim bayrağı kullanmam doğru olmuyormuş bunu öğrendim Grin
Sonra ödeşme oldu ama oyunu başkasına bırakmıştı, ona saldırılarımı durdurmak için ricacı olunca durdum. Ama çok da tatmin olmamıştım keşke hiç teslim bayrağı kullanmasaymışım diye hep düşünmüşümdür.
Yani eğer dik oynamak istiyorsan teslim olmayacaksın. Askerimde, köylümde kesilse dik durabiliyorsam bana tad veriyor. Karşındakinin gücü ne olursa olsun dik duruyorsan, hele hele saldırılara cevap verebiliyor, birde indirebiliyorsan epeyce saygı da görüyorsun. Bu sana ve ittifakına fazladan bir koruma sağlıyor Smiley
Zaten V5 te bireysel hedefler için değil ittifak için oynanıyor
Çok zorda kalanın veya puan kaybetmek istemeyenin teslim olmasına ise birşey demem. Sadece benim için uygun taktik değil Grin
amasyaimp34
Ziyaretçi
« Yanıtla #3781 : Mayıs 04, 2012, 09:42:55 ÖS »

Beyaz bayrak açınca dik degil yamukmu oynuyoruz bu nasıl karşılaştırma, ne onur kırıcı neden yamuk yumuk oynamakla ilgisi yok tamamen etrafındaki rakiplerine baglı acmak zorunda kalmazsan zorla aç dien yok zorundaysanda yada acmak istiyorsan sırf saldırı yememek için bunun bu saydıgınız şeylerle ilgisi yok  Smiley Smiley
kara-han
KARA_HAN
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3782 : Mayıs 04, 2012, 09:50:58 ÖS »

Teslim olunca haliyle askeri yönden rakibine boyun eğmiş olursun. Bu tanımda bir yanlışlık var mı ?
Adı üstünde teslim olmak; onurunu değil ama askeri puanını azaltıyor, onurla ilgisini söylemedim zaten.
Dik olmak da dik başlılık yani hiçbir koşulda boyun eğmemek Huh?
kara-han
KARA_HAN
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3783 : Mayıs 04, 2012, 09:56:12 ÖS »

Ayrıca arada kaynadı benim bu konudaki önerilerim yabancı diyarlar için geçerli Smiley
pears
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3784 : Mayıs 05, 2012, 10:11:27 ÖS »

sana katılıyorum ben de yabancı diyarlarda oynarken demiştim . *pardon*
kimi okuyor anlamıyor kimi işine gelmiyor anlamıyor .

şöyle bir empati yapalım atatürk bu gün neden dünyanın en saygı duyduğu isimlerin başında geliyor ?

yakışıklı sarı saçlı mavi gözlü bir komutan olduğu için mi?
güçlü kuvvetli bir türk subayı olduğu için mi ?

yoksa atatürkün düşünceleri mi onu bu kadar büyük ve vazgeçilemez yapan ?

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal!
Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helal.
Ebediyen sana yok, ırkıma yok izmihlal:
Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet;
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!

her kez hak ettiği gibi yaşar . *rose*

Alt tarafı oyunu taaa istiklal mücadelesine Atatürk'e getiren zihniyetten başarı olarak anca 25 eyalet açmayı görmemiz çok normaldir kanımca Smiley

Anormal olan sadece bu başarıyı yapmış olan birisinin (ki en aşağı 4   5  diyarda oynamış) beyaz bayrakla ilgili yorumu yapmasıdır ....  ( He unutmadan birde arkadaşlarının başarısı ile övünmesi mevcut arkadaşımızın )

Ayrıca daha diyarda hangi nickle oynadığını söyleyemeyen bir arkadaşımız ayrı zamanda ...

Dip Not : Spy arkadaşım bu forum senin ve hayallerinle ayrı bir güzel  *rose*
« Son Düzenleme: Mayıs 05, 2012, 11:55:40 ÖS Gönderen: pears » Kayıtlı
nowayout
d13 CloXs
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

d13 CloXs

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3785 : Mayıs 05, 2012, 10:35:13 ÖS »

Alt tarafı oyunu taaa istiklal mücadelesine Atattürk'e getiren zihniyetten başarı olarak anca 25 eyalet açmayı görmemiz çok normaldir kanımca Smiley

Anormal olan sadece bu başarıyı yapmış olan birisinin (ki en aşağı 4   5  diyarda oynamış) beyaz bayrakla ilgili yorumu yapmasıdır ....  ( He unutmadan birde arkadaşlarının başarısı ile övünmesi mevcut arkadaşımızın )

Ayrıca daha diyarda hangi nickle oynadığını söyleyemeyen bir arkadaşımız ayrı zamanda ...

Dip Not : Spy arkadaşım bu forum senin ve hayallerinle ayrı bir güzel  *rose*
*hahaha* *hahaha* *hahaha* yıkıldım yaaa  *hahaha* ++++
SPY73
spy73
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

zafer

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3786 : Mayıs 06, 2012, 10:55:35 ÖÖ »

Alt tarafı oyunu taaa istiklal mücadelesine Atatürk'e getiren zihniyetten başarı olarak anca 25 eyalet açmayı görmemiz çok normaldir kanımca Smiley

Anormal olan sadece bu başarıyı yapmış olan birisinin (ki en aşağı 4   5  diyarda oynamış) beyaz bayrakla ilgili yorumu yapmasıdır ....  ( He unutmadan birde arkadaşlarının başarısı ile övünmesi mevcut arkadaşımızın )

bu yazdıklarını ( bünyamin ) de okuyordur umarım .
ben de senin seviyene inerek yazı yazdığımda  bana  foruma girme cezası verirken bir daha düşünür belki .

ben her zaman mod oyunculardan tek bir şey bekledim .

forumda yazı yazan biz oyunculara  bir parça ( adil ) olsunlar o kafi gelir .

çıkmadık candan ümit kesilmez . 

YA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL .
YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN .
            S P Y 7 3
_A_E_G_M_
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3787 : Mayıs 06, 2012, 11:17:37 ÖÖ »

Forumu açarsın bu mesajı görürsün hevesin kaçar Grin
pears
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3788 : Mayıs 06, 2012, 01:36:29 ÖS »

canım spy kardeşim Smiley  Öncelikle beni kral yaptığın için teşekkür ederim Smiley   Ama çıplak olan ben miyim yoksa hikayeyi paylaşan mı orasını bilemem Smiley

Bünyamin'den basetmişsin ardından modlar adil olmalı falan demişsin Huh? Ne adil olmadığımız yan gördün ..!!

Sen tutup oyun içersinde kural olan bayrak açmayı vatan millet sakarya edebiyatına çevirirsen ben senle dalga geçerim...

Sen tutup uluslar arasında ve türk diyarlarında derece yapmış kişilere beyaz bayrak edebiyatı yaparsan ben senle dalga geçerim ..

Sen tutup tek başına d75 konusu işletip başarı olarakda 25. eyaleti diyarda ilk ben açtım dersen ben senle dalga geçerim ...  

bunun yetkiyle falan alakası yok ...

Dip Not : Bazen acaba  E.tüfekle akraba mısın diye düşünmedim değil hani Smiley
*Baltazar*
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3789 : Mayıs 06, 2012, 02:38:50 ÖS »

Anlayamadığım bir şey var dostlar beyaz bayrak mevzusunun hammedesi kauçuk felan mı böyle uzadıkça uzuyor, sırf uzatmamak adına bir şeyler yazmıyorum ama hani gına geldi. Forumda tartışılacak pek çok daha değişik güzel konular var. Vatan millet sakaryadan, kralın çıplaklığına kadar nerden kurduysak bağlantıyı uçtuk gittik hani.

Hiç bu tarz "o dedi bu dedi" mevzularına girmem ama sonunda ben de girdim ya bu olayın içine hayırlısı bakalım.

Bir kaç hususu paylaşmak isterim müsaadenizle, koyunun olmadığı yerde keçiye Abdurrahman Çelebi derlermiş, sözünü duymuşluğum vardır. Vakti zamanında orduları madene giderken tam tekmil askerlerimizle burçlarda selam durduğumuz dedelerimiz oyunu da forumu da terketti malum. Bu yüzden bu sözlerin müellifi kendini Abdurrahman Çelebi olarak görmektedir. O nedenle sözlerim ne derece sirayet eder bilmiyorum ancak müsaadenizle bir kaç şey çiziktireyim.

Öncelikle kişisel: Aydın ile önce rakip olarak daha sonra farklı ittifaklarda birlikte operasyon yaparak bu arada reelde tanışarak ve nihayet aynı ittifakta bulunarak birbirimizi tanıma fırsatı bulduk. Yarım düzine yıla yakın oyun serüveni içerisinde tanıdığım oyuncuların içerisinde bir elin parmakları arasında gösterilecek oyunculardan biridir. Birbirimize oyun öğretmeye kalkışmamız abesle iştigal olur.

Beyaz bayrak mevzusunda ise: Mealen "yanlıştır, kesinlikle yapılmaması gerekir, iyi oyuncu beyaz bayrak sallamaz" gibi beylik laflar da ismi oyun olan ve daha çok stratejiye dayalı bir etkinlik içerisinde gerektiğinde kullanılabilecek bir imkanı en hafif tabirle sulandırmak olur. Ötesi lafı güzaftır. Oyuna henüz yeni başlamış veyahut eksik bildiği hususları gidermeye çalışan arkadaşları yanlış yönlendirmemek adına bunu da belirtmiş olayım.

Hasılı kelam... vesselam...
« Son Düzenleme: Mayıs 06, 2012, 02:41:29 ÖS Gönderen: *Baltazar* » Kayıtlı

Sen Yolcu Bu Yalan Dünya Hancıdır
Öyle Bir Gün Varki Yürekte Sancıdır
Yer Gök Bir Olup Da Hesap Sorulunca
En Sevdiğin Bile Senden Davacıdır
SPY73
spy73
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

zafer

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3790 : Mayıs 06, 2012, 04:41:52 ÖS »

Herşeyden önce elma ile armutu karıştırmayalım Arkadaşlar Ben Oynadığım hiç bir oyunda Beyaz bayrak açmam bu benim bileceğim bir iştir  başkası açar neden açtın demeye de kimsenin bir lafı olamaz 2 Dönem önce Td5 de yine bayrak mevzusu oldu Formda bana meydan okuyup da beyaz bayrak açan rebele idi benim o dönemki yorumlarım bu oyunun içerisinde Bayramlarda bayram koruması oluyor ve herkezin kullanımına açılıyor isteyen kullanır isteyen kullanmaz bu bayrak olayıda aynı durum isteyen kullanır isteyen kullanmaz Altı üstü bir oyun oynuyoruz dünya savaşına katıldığımız felan da yok uyan Artık uykudan Zafer ( SPY73 ) kendine gel

haklısın kanki  elma ve armutları  karıştırmamak lazım ben o yönden hiç düşünemedim . *pardon*

seninle bir seneden fazla aynı ittifakta oynadık yaklaşık 4 senedir de tanıyorum .
sen de bizim ekibi çok iyi tanıyorsun  beyaz bayrak açana da aramızda ne lakap taktığımızı bilirsin. *hahaha*

ben bu güne kadar hiç görmedim beyaz bayrak açmış  a kalite oyuncu  . *black_eye*
bu benim şansızlığım sanırım . *rose*

http://forum.imperiaonline.org/tr/index.php?topic=24518.0

ben oyunu bu ankette ( dartanyan ) ( afrasyap  ) ( Edessa )   olarak kullandım  .
bu oyuncular beyaz bayrak açtılar mı hiç ben görmedim .
d13 te bunlarda oynuyor buhalayı hiç bahane edip beyaz bayrak ta açmadı kimse.
hile bahane beyaz bayrak şahane . Cry

YA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL .
YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN .
            S P Y 7 3
SPY73
spy73
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

zafer

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3791 : Mayıs 06, 2012, 04:56:24 ÖS »

Beyaz bayrak kullanılmaması taraftarıyım bende ilk defa bu diyarda kullandım diyebilirim. sebebini de açıkladım. ama kullanana da bir şey demem.  yanlız kazın bir de şu ayağı var ben beyaz bayrak kullanmam falan pişman diye ahkam kesan bazılarına da sormak lazım sizin ne başarınız mevcut Huh? Ve hangi başarınıza göre ahkamkesiyorsunuz insanlara ... lafım sana değil karahan sen araya girip kaybolma diye senden alıntı yaptım Smiley   

bu nasıl bir çelişkidir ki  anlamak mümkün değil .

konu spy73 olunca yarı yazıyor .
konu yandaş olunca ayrı yazıyor.

adalet her keze bir gün lazım bunu da unutma  .

YA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL .
YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN .
            S P Y 7 3
pears
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3792 : Mayıs 06, 2012, 05:41:24 ÖS »

haklısın kanki  elma ve armutları  karıştırmamak lazım ben o yönden hiç düşünemedim . *pardon*

seninle bir seneden fazla aynı ittifakta oynadık yaklaşık 4 senedir de tanıyorum .
sen de bizim ekibi çok iyi tanıyorsun  beyaz bayrak açana da aramızda ne lakap taktığımızı bilirsin. *hahaha*

ben bu güne kadar hiç görmedim beyaz bayrak açmış  a kalite oyuncu  . *black_eye*
bu benim şansızlığım sanırım . *rose*

http://forum.imperiaonline.org/tr/index.php?topic=24518.0

ben oyunu bu ankette ( dartanyan ) ( afrasyap  ) ( Edessa )   olarak kullandım  .
bu oyuncular beyaz bayrak açtılar mı hiç ben görmedim .
d13 te bunlarda oynuyor buhalayı hiç bahane edip beyaz bayrak ta açmadı kimse.
hile bahane beyaz bayrak şahane . Cry

*hahaha*  Bahsettiğn arkadaşlardan dartanyan ve edessa benimle aynı ittifakta ve benim bayrak olayımı bilirler ve hak verirler Smiley  

Kendini oxygenle kıyaslama hatasına girişmen ise ayrı bir muamma  *hahaha*  *hahaha*  oyun bilgisi ile adam değerlendiriyorsam eğer senin oyun bilgin zaten herkes tarafından biliniyor merak etme . Bayrak olayını vatan millet sakarya olayına çevirmenden bu durum mevcut zaten..

Ben beyaz bayrak açmışım evet Smiley (beyaz bayrağı bir süre açtığım hesap oyundan uzaklaştırılmış) Ama ben diyarda onur 2. siyim ve iki madalyam mevcut. Senin isimsiz hesabının ne yaptığına hiç girmiyorum bile .. Smiley

Ve son,  bir daha benim veya derece yapmış insanlara herhangi bir konuda ahkam kesecek olursan ilk önce kendi başarılarınla konuş... onun bunun başarısı ile gelme bana Smiley komik oluyorsun çünkü Smiley
« Son Düzenleme: Mayıs 06, 2012, 07:22:34 ÖS Gönderen: pears » Kayıtlı
0guzh@n
gravelot
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3793 : Mayıs 06, 2012, 05:52:09 ÖS »

Etrafta iyi oyuncu çok fakat net puan rekoru kıran birtane!!! hemde beyaz bayrak açmış birisi...
 *offtopic*

silici...
Klostrofob
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Benm gibi olmayacak..

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3794 : Mayıs 06, 2012, 10:20:31 ÖS »

Emreciğim ittifaktan kutladım doğum gününü ama doğum günü hediyesi o kadar güzel ki bir de burdan tebrik etmek istedim. Doğum günün kutlu olsun, nice senelere canım kardeşim.  Raporu, haftası dolunca Numan zaten affetmez, yayınlar.  Grin
foruma bayagıdır girmiyordum abicim kusura bakma cvplayamadım teşekkür ederim dogum günü hediyem sirbalyan oldu sirbalyanı vurduk hep beraber Smiley 21 milyoncuk altın 9 bine yakın askeri puan (3 posta attım Grin ) 300-400 onur aldım Grin tekrar teşekkürler abicim Smiley

GALATASARAY  ...
Sayfa: 1 ... 251 252 [253] 254 255 ... 302   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!