Imperia Online Turkey  
Haziran 06, 2024, 11:41:20 ÖÖ *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: 1 ... 175 176 [177] 178 179 ... 302   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: ULUSLAR ARASI DİYAR 13 SOHBET ODASI  (Okunma Sayısı 539881 defa)
0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
HamMer
HamzA
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

HamMer

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2640 : Aralık 14, 2011, 08:26:02 ÖS »

yanlış anlamadıysam ismail abi gelişimi yavaşlatan bir hamle olduğu için karşı çıkıyor Smiley

herkes alsa da 2 saatlik üretim birazda olsa gelişimi hızlandırıyordu.ama şuan gelişim az da olsa yavaşlıyacak Smiley

2 saatlik üretim 12 günde 24 saat üretim ederki bu da demektir 30 günlük üretim sürecinde extradan 60 saatlik üretim..yıla endeksleyince 720 saat ederki buda    

4.3  hafta yani 1 ay 10 gün herkes üretim olarak geri gidecek demektir Smiley
« Son Düzenleme: Aralık 14, 2011, 08:28:28 ÖS Gönderen: HamMer » Kayıtlı

IF YOU SLEEP YOU WILL DIE          .....Dünyanın en yüce tahtına da çıksanız, oturacağınız yer yine kendi kıçınızın üzeridir.....
kuzey_1999
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2641 : Aralık 14, 2011, 08:26:56 ÖS »

Pears ben senin matematiğine hayran olmuşumdur her zaman Bravooo..!!

Uploaded with ImageShack.us
emre_can
??????????
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2642 : Aralık 14, 2011, 08:33:14 ÖS »

Dostum nasıl bir mantık hakim sizde anlayamadım Huh? 2 saatliği sadece sen almıyorsun herkes alıyor senin ne karın oluyor bu işten o zaman Huh?  kimse almadığı sürece senin almamanda ne gibi problem mevcut Huh?  Matematikten bir haber misiniz anlamadım ki Huh?
evet herkese ugulandığı için problem yok bencede.. Ben sabaha kadar nufus artsın öyle alayım demiştim elimde patladı Smiley)))

YOZGAT'LI
_A_E_G_M_
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2643 : Aralık 14, 2011, 08:35:12 ÖS »

Arkadaşlar bu kadar dert etmeyelim...Bundan sonra gece ordu yollarken boş dönme riskine karşı sabaha kadar -ye düşmeyecek şekilde üretimi ayarlayacaz başka yolu yok.
HamMer
HamzA
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

HamMer

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2644 : Aralık 14, 2011, 08:36:22 ÖS »

üretimin bir bölümünü pazarın normal fiyatının 3-5 yukarısına koyarsanız sıkıntı olmaz sabaha kadar illaki satılıyor Smiley

IF YOU SLEEP YOU WILL DIE          .....Dünyanın en yüce tahtına da çıksanız, oturacağınız yer yine kendi kıçınızın üzeridir.....
GÖLGE_10
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2645 : Aralık 14, 2011, 08:42:43 ÖS »

evet eksiye düşmemek için bir kaç yol var. ve kurtulmanın 1 seçenegi kalkmış oldu. benim dikkat cekmek istediğim nokta yönetimin fahiş fiyatlarıydı ama o kısmına yorum yapan yok sanırım sadece ben rahatsızım. bu nedenle burayı meşgul ettiğim için çok pardon...
emre_can
??????????
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2646 : Aralık 14, 2011, 08:43:55 ÖS »

Arkadaşlar durumlar nasıl? ben agırları açmaya başladım ama kaynak sorunu hat safhada,  artık maden armayı bıraktım komşularım askeri yollasada kaledeki madenleri alsam diye bekliyorum  Grin Grin

YOZGAT'LI
emre_can
??????????
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2647 : Aralık 14, 2011, 08:44:56 ÖS »

evet eksiye düşmemek için bir kaç yol var. ve kurtulmanın 1 seçenegi kalkmış oldu. benim dikkat cekmek istediğim nokta yönetimin fahiş fiyatlarıydı ama o kısmına yorum yapan yok sanırım sadece ben rahatsızım. bu nedenle burayı meşgul ettiğim için çok pardon...
Bu konuda sonuna kadar haklısın bende şikayetçiyim ama sonuç alamayacağımız için kimse kendini yormak istemiyor sanırım. Grin Grin

YOZGAT'LI
HamMer
HamzA
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

HamMer

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2648 : Aralık 14, 2011, 08:53:04 ÖS »

daha önce de söylemiştim abi ticaretten bu şekilde yarıdan hileler döndükçe açıkcası pek kredi alasım gelmiyor ki onu geçtim bu ara krediye ayıracak nakitimde yok..zira az önce baktımda min elmas alımı 19.95 euro olmuş  Sad

GÖLGE_10
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2649 : Aralık 14, 2011, 09:22:36 ÖS »

daha önce de söylemiştim abi ticaretten bu şekilde yarıdan hileler döndükçe açıkcası pek kredi alasım gelmiyor ki onu geçtim bu ara krediye ayıracak nakitimde yok..zira az önce baktımda min elmas alımı 19.95 euro olmuş  Sad
hamza bu oyunu oynarken zaten çok bedel ödüyoruz. gerek sosyal hayattan gerek uykumuzdan vb..bide bu maddi ağırlıkta artınca insan ister istemez soğuyor. diyarın sonuna kadar oynamaya vaktim olmayacaktı ama en azından kafaya oynayan oyuncuları indirmeye oynayacaktım ama bu şartlar altında biraz zor..pek devam edesim gelmiyor açıkçası. aylık en az 470 kredi harcamak gerekiyor yarışta olabilmek için.( 10 saatlık+2 lonca+premium)
pears
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2650 : Aralık 14, 2011, 10:16:16 ÖS »

yanlış anlamadıysam ismail abi gelişimi yavaşlatan bir hamle olduğu için karşı çıkıyor Smiley

herkes alsa da 2 saatlik üretim birazda olsa gelişimi hızlandırıyordu.ama şuan gelişim az da olsa yavaşlıyacak Smiley

2 saatlik üretim 12 günde 24 saat üretim ederki bu da demektir 30 günlük üretim sürecinde extradan 60 saatlik üretim..yıla endeksleyince 720 saat ederki buda    

4.3  hafta yani 1 ay 10 gün herkes üretim olarak geri gidecek demektir Smiley

Gelişim yavaşlıyorsa herkesin yavaşlıyor bence sorun yok.  Asıl gelişimi yavaşlatan sorun başka. Araştırmacılığın etkisini %20 ye düşürdüler ama ünv. sürelerini değiştirmediler bu şartlarda birisi hep araştırmacı olsada anca 8.  9. ayda 25 eyaleti tamamlıyor önceden 6. 7. ayda 25 eyalet oluyordu ... Bence burada ünv. süreleri kısaltılarak bu durum giderilebilir.

Ve bana göre oyundaki en temel problem idare basıldıkça sadece orluk vermesi bana göre her idare seviyesinde araştırmacı, diplomat,  hazinedar ve vekil sayısı da artmalı

Dip Not : Ama hepsi hikaye sonuç şundan ibaret  Smiley " V4 versiyonlarla ilgili herhangi bir gelişmeye gidilmeyecek"   *hahaha*
« Son Düzenleme: Aralık 14, 2011, 10:18:45 ÖS Gönderen: pears » Kayıtlı
badwolf
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2651 : Aralık 14, 2011, 11:55:19 ÖS »

Gelişim yavaşlıyorsa herkesin yavaşlıyor bence sorun yok.  Asıl gelişimi yavaşlatan sorun başka. Araştırmacılığın etkisini %20 ye düşürdüler ama ünv. sürelerini değiştirmediler bu şartlarda birisi hep araştırmacı olsada anca 8.  9. ayda 25 eyaleti tamamlıyor önceden 6. 7. ayda 25 eyalet oluyordu ... Bence burada ünv. süreleri kısaltılarak bu durum giderilebilir.

Ve bana göre oyundaki en temel problem idare basıldıkça sadece orluk vermesi bana göre her idare seviyesinde araştırmacı, diplomat,  hazinedar ve vekil sayısı da artmalı

Dip Not : Ama hepsi hikaye sonuç şundan ibaret  Smiley " V4 versiyonlarla ilgili herhangi bir gelişmeye gidilmeyecek"   *hahaha*
geliştirmeye gidilmiyecek diyosunda v4 şuan en tutulan oyun türü benim bildigim kadar ve bu oyundan milyarlarca para kazanıyor bulgarlar  ve çogumuz körü körüne para veriyor  mesela yakında hediyeleşme başlayacak bariz hile oldugu belli olan bu hediyeler için kredi almayanda kredi yükletecek  bu şekil para kazandırmazsak ve türk oyuncular olarak birleşip yönetime mail atarsak adam müşteri kaybetmemek için illaki eksik bölgeleri yamalayacaktır..yani geliştirme olmayacak diye bişey olamaz
pears
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2652 : Aralık 15, 2011, 12:16:04 ÖÖ »

geliştirmeye gidilmiyecek diyosunda v4 şuan en tutulan oyun türü benim bildigim kadar ve bu oyundan milyarlarca para kazanıyor bulgarlar  ve çogumuz körü körüne para veriyor  mesela yakında hediyeleşme başlayacak bariz hile oldugu belli olan bu hediyeler için kredi almayanda kredi yükletecek  bu şekil para kazandırmazsak ve türk oyuncular olarak birleşip yönetime mail atarsak adam müşteri kaybetmemek için illaki eksik bölgeleri yamalayacaktır..yani geliştirme olmayacak diye bişey olamaz

Geliştirme yapılmış zaten v5 olarak git v5 oyna madem Smiley Ve sen sadece kendi bakış açınla bakıyorsun v4 oynayanlar o kadar çok olsaydı v5 lere bu kadar yönelinmezdi Smiley
badwolf
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2653 : Aralık 15, 2011, 12:29:13 ÖÖ »

bak bakış açısı dar olan sensin bi bakkal düşün
Düşündünmü?
Hem sakız satıyo 50 kurusa  hem sigara satıyo 10 tl ye sakız ucuz para getirmiyo diye satmamazlık yapmıyor

Olay çok basit bu oyunu kurgulayan işi sadece paraya dökmüş v4 ile v 5 arasında uçurum yok  bence
Demem o ki geliştirmeye gidilmicekse bu oyunu oynatmanın mantıgı ne  kaldırsınlar kompe
HamMer
HamzA
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

HamMer

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2654 : Aralık 15, 2011, 12:59:25 ÖÖ »

şirket bir ticarethanedir..io bu versiyonlardan para kazandığı sürece bu oyunu herkese sunar..

ama dikkat edin sunar diyorum.oynayıp oynamamak ya da beğenip oynamak veya hem beğenmeyip üstüne üstlük oynamak size

kalmış...Tüm durum bu kadar basitken neden altında çetrefil arıyorsunuz..şikayet ediyorsanız düzelmiyorsa oynamayın.

yok herşeye rağmen değişiklik olmayacak deniyorsa ve siz hala hesabınıza bakmaya devam ediyorsanız ses etmeyin bence Smiley

zira yapmaya çalıştığınızın;  fırat nehrinde kuzeye yüzmekten başka bir farkı yok Smiley

NOT  :    Fırat güneye akar...
« Son Düzenleme: Aralık 15, 2011, 01:01:24 ÖÖ Gönderen: HamMer » Kayıtlı

Sayfa: 1 ... 175 176 [177] 178 179 ... 302   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!