Imperia Online Turkey  
Haziran 04, 2024, 01:27:32 ÖÖ *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: 1 [2] 3 4 5   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: teslim olmak.  (Okunma Sayısı 12158 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
casus1
Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : Şubat 05, 2011, 11:42:32 ÖS »

formda gırgırına gezerken gördüm yazıyı bende şahsi fikrimi yazayım kızılateş askeri güç olarak güçlü olabilir yakındakilerin teslim olması kadar doğal bir olay olmaz ama 1 adama koca ittifakın yakın uzak dinlemeden teslim olmasını aklım almadı şuan diyar başı ve haritalar az 4000 mesafe üstüne kızılateşin gitmesi ve boş dönme olasılığına karşı göz alabileceği mesafe olduğunu sanmam uzaktakilerinde teslim olmasını bahane ne olursa olsun ben korkaklık olarak algılarım..demekki koca ittifakı (onların bahanesi ne olursa olsun ) korkutmuş tek birşey kızılateşe söyleyebilirim helal kardeşim sana ister 1 ay sonra kendi kendini bitir ama diyarı titretmişsin tebrikler kardeşim
kizilates
Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : Şubat 06, 2011, 08:27:39 ÖS »

şuan bir ay ömür biçtiğiniz adam  wikiden iki tane fazla merkeze sahip.... bakalım. iki ay sonra neler olacak....
kizilates
Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : Şubat 06, 2011, 08:32:18 ÖS »

kale kuşatması  yapacak yürek olmadığı için madalyamın biri oğuzordu nun ana kalesinden ... içinde askeri olduğu halde... ve diyarın ilk kale 6 sını yıkan askerre sahibim....
F.Castro
Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Şubat 06, 2011, 08:41:20 ÖS »

Grin carlsberg daha fazla konuşup küçülme Grin bi adamın teslim bayragı açması eyw tmm, ama küçüklük göstergesidir...
adamn senden iyi oldugunu kabul ediyorsun we adama eyw abi çekiyorsun Grin daha ötesi warmı? Grin
bi adamın teslim olması küçüklüktür, komple bi ittifagın bir adama teslim olması nedir siz söyleyin  *hahaha*  *hahaha*  *hahaha*  *hahaha*  *hahaha*
korkaklıgı we küçüklüğünü kabul etmeyi geçtim, herseyden önce etik değil Grin  sonra demezlermi adama, KorAkaRkI gbi oyun oynuonuz die Grin bence, we ben derim Grin madem abin o kadar iyi biliyor oyunu, teslim olmadan adam gbi oyununu oynasın Grin ama senn abinde o yok işte Wink
kizilates
Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : Şubat 06, 2011, 08:46:10 ÖS »

wiki teslim olmasın. ben ona daha köy baskını yapmayacağım....ama bir daha beyaz bayrak açmazsa. beyaz bayrak açtığı sürede ise her fırsatta köyünü yakaağım. madem teslim olmak streteji, ekoya giden adamında ekosunu çökertmek için köyünü yakmak ta streteji.....
F.Castro
Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : Şubat 06, 2011, 08:50:27 ÖS »

bunların strajesiden anladıgı falan yok abi az önce de dediğim gbi,  bunların oynama şekli ; KorAkaRkI  *hahaha*  *hahaha*  *hahaha*
BEYAZULKE
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #21 : Şubat 06, 2011, 10:04:10 ÖS »

konuyu baştan beri okudum...çok gereksiz polemikler olmuş..
kızıl ile diyar 7 de aynı ittifaktayız.BEYAZULKE olarak bu 4 .diyarım..her defasında ilk 3 te bitirmek nasip oldu.bunu neden yazdım .kimseye ukalalık yapmak vb amaclar taşımıyorum.ama oyunu bildiğimi düşünüyorum.diyar 7 de Türk'ün bayrağını hiç indirtmedik şükür..
İlk diyarıma 2 ay geç başlamama rağmen bugune dek kimseye beyaz bayrak çekmedik.Genimizde savaşçılık var,bu gen değilmi bizi kurtuluş savaşında zafere götüren,çanakkale'de,sakaryada tarih yazdıran..
Kıızıl oyunu bilen bir arkadaş.Baştan asker kasıp 3 ay sonra çok oyun bırakan gordum.özellikle rusların tarzıdır bu.Ama kızıl ekoyu ihmal etmeyecek kadar da akıllıdır..İllaki herşeyi zaman gosterecek.Umarım buraya son yazıyı yazan dostum olur.

ıronman
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #22 : Şubat 07, 2011, 01:13:13 ÖS »

dostum kızıl oyundan anlayan birisi olabilir bilgisi var belli ama bilgisi yetersiz bilgi. arkadaş ekonun yalnızca merkeziden ibaret olduğun uzannediyo maalesef.. belli ki sen oyundan anlayan birisin en azından sen öğretiver şu adama oyunu.. wikiden 2 eyalet fazlam var diye alay etmeyi biliyo ama nüfuslara bakmıyo saftirik herif.. abimin 2 eyalet azı var ama 2 katından daha fazla nüfusu var...
  calsberg dıyarda oynuyosan adınıuda yaz yorum yap oyunu kımın ıyı bıldıgını gorelım yok adını yazıcak kadar erkek degılsende boş yere yorum yapıp durma

Hattı müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır. O satıh, bütün vatandır.Vatanın her karış toprağı vatandaşın kanıyla ıslanmadıkca terk olunamaz!
ıronman
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #23 : Şubat 07, 2011, 01:14:28 ÖS »

dostum kızıl oyundan anlayan birisi olabilir bilgisi var belli ama bilgisi yetersiz bilgi. arkadaş ekonun yalnızca merkeziden ibaret olduğun uzannediyo maalesef.. belli ki sen oyundan anlayan birisin en azından sen öğretiver şu adama oyunu.. wikiden 2 eyalet fazlam var diye alay etmeyi biliyo ama nüfuslara bakmıyo saftirik herif.. abimin 2 eyalet azı var ama 2 katından daha fazla nüfusu var...
  artıişcisi az olupta uretımı daha fazla olan hesaplarda mutlaka vardır oyunu bıldıgınde burdan bellı

Hattı müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır. O satıh, bütün vatandır.Vatanın her karış toprağı vatandaşın kanıyla ıslanmadıkca terk olunamaz!
kizilates
Ziyaretçi
« Yanıtla #24 : Şubat 07, 2011, 01:19:54 ÖS »

biraz gülelim.  dt 7 nin günün savaşlar kısmındanda bulabilirsiniz rapaoru ama  kolaylık olsun ben atayım. 
http://www39.imperiaonline.org/imperia/game_v4a/_addons/dokladi/?path=bitki/54/2011_1_22/54021703_54023938_723108
ıronman
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #25 : Şubat 07, 2011, 01:21:36 ÖS »

biraz gülelim.  dt 7 nin günün savaşlar kısmındanda bulabilirsiniz rapaoru ama  kolaylık olsun ben atayım. 
http://www39.imperiaonline.org/imperia/game_v4a/_addons/dokladi/?path=bitki/54/2011_1_22/54021703_54023938_723108
  yakışır abime

F.Castro
Ziyaretçi
« Yanıtla #26 : Şubat 07, 2011, 02:47:29 ÖS »

diyarın ilk kale 6 sını yıkan bunuda göz önünde bulundur Wink ben diyarda oynamıo olabilirim, ama oyunu sizden fazla bildiğim kesin Wink ben teslim olmaya bsy demiormki sadece bu kadar adamın yani komple 1 ittifagın teslim olması korkaklıkdır bunu diorum... strateji die ısrar ediorsun ya, adam size erkeksen teslim olma dio, yagma atmayacagım dio, ama sizin yemio işte  *hahaha* adam bilgisine güvenior we meydan okuor, sizde güvenseydiniz meydana cıkardınız, böyle kaçmazdınız Wink
BEYAZULKE
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #27 : Şubat 08, 2011, 11:53:03 ÖÖ »

arkadaşlar Diyar 7 de aynı ittifakta olduğumuz azeri komutanımız yazmamı rica etti(komutan diyorum çünkü gerçek hayatta savaşların içinde olmuş biri)

yazilarinizi dikkatle takip ettim,kizilates diyar 7-e ittifak arkadasim,kimse onun 1-2 ayda birakacagi umudunu tasimasin suan 900k ordusuyla diyarda ruzgarlar esdiriyor,36k ona viz gelir,ayrica bu oyunda ben ekocuyam demek de yanlis,oyun askeri gucle ekonun iyi bir dengesinden ibaret bir strateji,kizil da bu dengeyi iyi bilen birisi,sayesinde son bir vurusla ittifak savasi kazandigimiz bile olmustur,bir ittifakin da ona bayrak acmasina dogrusu yadirgamadim o cok oyuncuya bayrak actirmis birisi,ekocuyum diyen arkadaslara da tavsiyem FARMERAMA oyunudur,en azindan orada saldirmiyorlar,lutfen kimseyi kirmakta istemiyorum,ama dusunce yanlis hadi diyelim kizil 2 aya birakti,baska kizillarin ustunuze gelmeyeceyini mi dusunuyorsunuz,onlara da mi bayrak acacaksiniz cag bitene kadar,iyi guzel ilk 3-e girince beyaz bayragi indirmeden buralara kadar geldik mi diyeceksiniz? beyler kendi pencerenizden bakiyorsunuz,ama ayni seyi ittifakinizdan birisi yapsa,bir ittifakin tumune bayrak actirsa vay be kocum deyip ayakta alkislarsiniz,bana gelince sunu soyleyim ki,oyun puanim o kadar da yuksek deyil,yukselirmi onu da bilmem,ama bildiyim kesin bir sey var tum eyaletlerim basima yikilsa,son askerim de gomulse kimseye bayrak acmam,acmadim da ve son olarak beyler lutfen uslubumuza da dikkat edelim,tartisiriz olabilir,kizariz ama biribirimize de saygili davranmayi lutfen ihmal etmeyelim,saygilarimla 
BEYAZULKE
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #28 : Şubat 08, 2011, 12:03:04 ÖS »

Önemli bir detayıda atlamayalım.Ali komutanımın dediği gibi burası forum illaki tartıaşcak bazı konularda çelişeceğiz.ama ne olursa olsun Uslup ve tarz önemlidir.herkes eteğindekini döker ama tartışmayı bilmek oyunu bilmekten farklı değil.Düşüncelerin kalitesi yaşam kalitesii belirler çünkü.
Carlsberg kardeşim.Senden başka cevap yazan yok..bence konu artık gereksiz uzamasın.
Eyalet almak sağlık basmaktan daha maliyetli ve daha fazla zaman alırbilirsin.birkaç gün yüklenip sağlık ve ambar nufus sorununu çözer.Haritamda tek ova var ama nufusum diyardın ilk üçünde askeri açıdan benden fazla askeri olanda yok.Sözün özü şu,sağlam eko tarafından desteklenmeyen asker basmak ilerde ciddi sorunlar yaratır bu konuda haklısın ama kızıl bunu halledecektir:)
Şu anda net puanda 3. durumdayım 2X te 19 kişi var.savaşacak adam bulamıyorum ve aldığım saldırı sayısı şurda diyarın bitmesine yaklaşık 2ay kaldı sadece 3 yağma...yani eko yapacaksanız lafın yok ama o ekoyu beyaz bayraklarla değil aynı zamanda kendini savunacak yeterli orduya sahip olarakta yapmakla sağlayın .Beyaz bayrak işin kolayıdır.buna streteji diyemezsiniz.iyi ekoya iyi savunma ordun olsun yeter.Asıl strateji odur..
ıronman
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #29 : Şubat 08, 2011, 01:33:32 ÖS »

savunma diyorsunuz ya savunma için illa 30-40k askere ihtiyaç yok bilmiyorum takip ediyo musunuz ama, wiki yani abim seçkin okçuyu açmak üzere bugün açar sanırım. kale 7 içinde 13-15 bin seçkin okçu varken yıkabilecek adam vrar mı bu kaleyi bu diyarda? yok dimi. al sana savunma.. teslim olmasıın sebebi yağma yememek.. yağma yese bile 4.5-5 günde giden nüfus geri geliyo ama neden 4ç5-5 gün heba olsun. yanlış mıyım?
hadıya bende akıncıyı acıyorum tahmınım 2 gune okcuda acık olur abın gene savunma kurarken bızde abının ordusunu yıkıcak ordu kurarız abıcınde gene bayrak acar yazık:) aartı ben hesaba sızın gıbı hıcte kredı yuklemedım bıkere bıle apuan olarak duşuk olmamda bundandır işcinızde tabıkı lonca calışırken fazla olucak ama bnım butun koylerımın yandıgınıda katmak lazım

Sayfa: 1 [2] 3 4 5   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!