Imperia Online Poland  
Wrzesień 28, 2024, 18:57:06 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak Berserkrs na pl19 złoto zdobyli - tekst o tym, jak pozostać człowiekiem  (Przeczytany 9264 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Zakwasix5
Trusted Member
*

Karma: +87/-52
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 188


Na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki


Zobacz profil
« : Marzec 03, 2014, 13:36:49 »

Na początek proszę GM o stworzenie działu "Raporty z Gry" i przeniesienie tego wątku tam, ewentualnie do działu "Dyskusje"

Do napisania tego tekstu skłoniła mnie negatywna postawa niektórych graczy z konkurencyjnego sojuszu "Berserkrs" w stosunku do graczy z mojego sojuszu LGVPIOTR a przede wszystkim do nicatoris i do mojej osoby . Przez 4 lata mojego pobytu na serwerach IO nie spotkałem się z taką eksplozją nienawiści do innych graczy jak tu - na v6pl19. Przeżyłem swoje grając przeciw Trollom na pl13 w erze 2 i choć było naprawdę ostro, nie rzucaliśmy w swoją stronę żadnych wyzwisk, podobnie było na pl9, gdzie grając najpierw jako sirWieprz a w następnej erze już pod swoim nickiem - takie rzeczy nie miały miejsca. Może ktoś powie - Żadna nowość na IO - być może - ale nie dla mnie, bo gdyby to dotyczyło wyłącznie mnie, to nie byłoby tego wątku - tu chodzi o to, jak u niektórych graczy emocje biorą górę nad zdrowym rozsądkiem i odsłaniają ich prawdziwą naturę. Ale od początku.

Po przejściu nicatoris oraz moim z sojuszu Trolle do sojuszu BistroBoyz stosunki z graczami oceniałem/oceniam jako pozytywne, lecz z biegiem czasu zaczęło coś się psuć pomiędzy niką a trzema graczami (nazwijmy ich X, Y, Z), co być może wynikało z przyjętego przeze mnie i nikę stylu gry, (który stosowaliśmy na innych światach od samego początku rejestracji na IO) a co poniektórych kuły w oczy ze względu na to, że nica dość szybko pięła się w górę w rankingu. Po osławionej (a raczej niesławnej) wojnie "na wasale" pomiędzy BistroBoyz a LGVPIOTR - na potrzeby której nica przeszła do tego drugiego - trzech graczy XYZ wyraziło swoje niezadowolenie z tej - jakże nieczystej wasalnej wojny  Shocked - i odeszło z BB zakładając własny sojusz (nazwijmy go umownie ABC) a po jakimś czasie przechodząc do sojuszu Berserkrs.
13 lutego zorientowaliśmy się, że sojusz Berserkrs jest władcą świata od kilku godzin posiadając 60,32% mapy (4 zamki) a my w tym momencie mieliśmy 17,14% (2 zamki). Wpadliśmy na pomysł, aby zaatakować ich centralny zamek, co zmusi członków sojuszu do oddania wojska i wpędzenia ich w koszty jego utrzymania Smiley - sklecone ad hoc wojsko wysłaliśmy na zamek centralny wygrywając oblężenie i tak jak się spodziewaliśmy spowodowało to w Berserkrs masowe oddawanie wojska do sojuszu. Więcej nie atakowaliśmy gdyż nie widzieliśmy sensu tym wojskiem którym dysponowaliśmy, zajęliśmy tymczasem inne zamki oraz zabierając sojuszowi Berserkrs jego posiadłości w ten sposób, że mapa wyglądała tak:

Po pewnym czasie dostaliśmy info od jednego gracza z sojuszu Berserkrs, że na trybunie padają obraźliwe komentarze w stosunku do nicatoris, do mnie i ogólnie - graczy z LGVPIOTR. poprosiliśmy o screeny i otrzymaliśmy je. Po lekturze niektórych tekstów, które wywołały autentyczny niesmak zastanawialiśmy się, co z tym fantem zrobić,  na początek najbardziej "płodnemu w słowach" graczowi  (notabene nauczyciel historii w którejś ze szkół w Trójmieście) poniszczyłem 3 targowiska i bazy wojskowe i co je odbudowywał, zostawały przeze mnie niszczone. Po jakimś czasie znów dostaliśmy kolejną porcję screenów z trybuny sojuszu Berserkrs i po przeczytaniu ich stwierdziłem, że co jak co ale z takimi osobami ja grać na jednym świecie nie będę, którzy nie znając ani mnie, ani nicatoris nas wyzywają.

Dowody? Ależ proszę, zamazałem nicki, żeby nie być posądzony o trolling (chociaż nie mam zamiaru nikogo obrażać, ani wywoływać kłótni, tylko rzeczową dyskusję o tzw. netykiecie):




i tak nicatoris została "galerianką" w takim sensie, że się "sprzedała" do LVGPIOTR za wojnę wasalną a "druga połowa mózgu" to oczywiście ja  Embarrassed



Tu odniesienie do całego naszego sojuszu:


Mam jeszcze kilka takich "perełek" ale nie warto zajmować nimi miejsca na forum.
Szkoda, że nie było żadnej reakcji Lidera, czyli deepreda111 albo Pierwszego, czyli agrica1 - no cóż...
Rozumiem, że to był trudny świat z masą błędów ale nie powinno to pozbawiać nas ludzkich zachowań i szacunku do innych graczy.
Podjęliśmy więc decyzję o tym, aby zakończyć grę na tym świecie z osobami, które lekceważą innych, zdemobilizować wojo i pójść na urlopy.
Ażeby nie było plotek, że zrezygnowaliśmy z gry bo nie stać nas było na utrzymanie armii, to dla niedowiarków odnośniki:
http://screenshooter.net/7445962/lrubynn  - posiadamy 432M złota
Utrzymanie tej armii kosztowało nas - circa - 22M na godzinę.
Po demobilizacji całego wojska:
http://screenshooter.net/7445962/qgmwdcf
I tak sojusz Berserkrs został "Władcą świata" pl19 - do momentu demobilizacji naszego wojska nie wykonali (poza bodajże jednym przypadkiem) żadnego udanego ataku na nas.
Gratulacje  Tongue

edit: zasięg mapy na godzinę 13:00 dnia 03.03.2014r

« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2014, 14:42:32 wysłane przez Zakwasix5 » Zapisane

Stop multikonciarzom!
Kittim
Porucznik
***

Karma: +18/-3
Offline Offline

Wiadomości: 150


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Marzec 03, 2014, 14:03:20 »

Trzeba dodać że największe ZŁO to Emilio  Grin Grin Grin
Zapisane
yagra
Szeregowiec
*

Karma: +4/-4
Offline Offline

Wiadomości: 5


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Marzec 03, 2014, 15:27:30 »

No cóż, po pierwsze to spać w nocy nie możecie  Shocked . Po drugie, poddać się jest najłatwiej i resztę wojny w przytulnym oflagu spędzić. Nie sądzę, aby kilka epitetów zmusiło do kapitulacji, tego jest pełno. No a gra ze szpiegiem to jest fair? Według mnie nie jest i świadczy o waszej słabości  Cry
A to na pocieszenie  *rose*
Zapisane
ryan190
Szeregowiec
*

Karma: +5/-4
Offline Offline

Wiadomości: 1


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Marzec 03, 2014, 15:32:42 »

Nie wiem czemu zakwas zatarł nicki. Osobiście uważam ze gracze powinni wiedzieć z kim ewntualnie będą grali w przyszłej erze w jednym sojuszu.
lord-protektor-to ten co przez życie z podniesiomą głwą chodzi:)(tłusty kot na awatarze)
derrida665 -ten "gracz" twierdził że zakwas skupuje konta od graczy:D:D:D specjalista od aberracji śródmózgowia:D(podobizna Adolfa na awatarze)
 Bo_WoW- koleś od walenia :Pca ile fabryka daje (coklwiek to znaczy)Grin
 i największa gwizda została jengut(rycerz z mieczem na awatarze) który dał iskierkę nadziei sojuszowi Berserkrs"o kochany trzeba mu będzie sepuku w ubronie zrobic" Shocked
Grin
W temacie "galerianki" mocno udzielała się też Gucina(awatar kobiety z czarnym kotem). Gucina w ten sposób o kobiecie mówić Shocked niestety nie mamy screenów:( później tłumaczyła że nie znała znaczenia tego słowa:D

Przepraszam wszystkich za niecenzuralne słowa, których użyłem podczs przytoczonych cytatów*rose* . Przepraszam również tych graczy sojuszu Berserkrs którzy brali czynny udział w tym cyrku i  obrażaniu innych za to ze ich pominąłem.
P.s.
Oto slogan sojuszu  Berserkrs
"(...) Trwaj przy honorze i przy nim umieraj,
Zwalczaj nim każde serca zwątpienie,
Ostatnią szansę wrogom odbieraj,
Gdy chcą Cię skazać na potępienie.
Honor jest tylko nielicznych godnością,
Pierwszym Twym prawem i koniecznością."

Jak on się ma do tego co tu przeczytaliście? *hihi*
Zapisane
Zakwasix5
Trusted Member
*

Karma: +87/-52
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 188


Na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Marzec 03, 2014, 15:49:26 »

No cóż, po pierwsze to spać w nocy nie możecie  Shocked . Po drugie, poddać się jest najłatwiej i resztę wojny w przytulnym oflagu spędzić. Nie sądzę, aby kilka epitetów zmusiło do kapitulacji, tego jest pełno. No a gra ze szpiegiem to jest fair? Według mnie nie jest i świadczy o waszej słabości  Cry
A to na pocieszenie  *rose*

Że w nocy spać nie mogę to fakt - 15 lat pracy w równoważnym systemie czasu pracy potrafi rozwalić organizm.
Poddać się? Ale kto? Z tym wojem i z tą kasą? Przecież to my ciągle atakowaliśmy, Berserkrs tylko się chowało w okopach. Akcje się zaczęły, jak puste zamki i CZS-y zostały, w jeden pusty CZS nawet 2 ataki nie weszły  *hihi*, więc o czym mowa? O kapitulacji? Achaja poprosiła o zamek, więc daliśmy - nawet wszystkie, tacy dobrzy byliśmy dla naszej konkurencji Smiley

PS. Berserk (berserker) – według podań historycznych był nieznającym strachu wojownikiem nordyckim. Wikinga będącego berserkiem ogarniał szał walki, który dodawał mu nadludzkiej siły (cytat z Wiki). Pewnie teraz w grobach by się przewracali gdyby wiedzieli, z jakim "zapałem" ten sojusz zdobywał zamki  *hahaha*
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2014, 15:55:49 wysłane przez Zakwasix5 » Zapisane

Stop multikonciarzom!
yagra
Szeregowiec
*

Karma: +4/-4
Offline Offline

Wiadomości: 5


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Marzec 03, 2014, 17:24:27 »

Oj trąci tu hipokryzją  Embarrassed

No a ten szpion? Że był to przyznajecie  Shocked - łatwo się gra, gdy wie co przeciwnik robi... Oj nie na tym to polega.

Czy może niewidomy prowadzić niewidomego? Czy nie wpadną w dół obydwaj? Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz? Jak możesz mówić swemu bratu: Bracie, pozwól, że usunę drzazgę, która jest w twoim oku, gdy sam belki w swoim oku nie widzisz? Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka swego brata (Łk 6,39-42)
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2014, 17:37:50 wysłane przez yagra » Zapisane
AresPG
Szeregowiec
*

Karma: +6/-8
Offline Offline

Wiadomości: 26


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Marzec 03, 2014, 17:39:30 »

cała sytuacja jest dla mnie abstrakcją Grin
naprawdę nie rozumiem żadnej ze stron - gra to gra - nikomu publicznie nie wyciągam co robi w rzeczywistości, bo to jego sprawa, a jaki jest w grze świadczy jedynie o nim samym, a nie o tym kaj pracuje (lub nie pracuje)...   Wink
Inaczej sytuacja wyglądałaby, gdyby zwaśnione strony ze sobą pisały wiadomości prywatne, wtedy można coś skopiować i wrzucić pod dyskusję, ale komentowanie screenu z trybuny z INNEGO sojuszu, jest lekką przesadą i tu wiele osób powinno się ze mną zgodzić, gdyż jak możemy dostrzec, często i gęsto jest to opinia 3-4 osób, a reszta albo nie ma zdania, albo woli milczeć  Embarrassed
kolejna rzecz, którą skomentuję, to fakt, że Zakwas atakuje kogoś innego i zostało to w taki sposób skomentowane Grin bez obrazy, ale gdy mnie ktoś atakuje po raz enty, nawet na pusty bunkier, to używam podobnych, albo i gorszych epitetów  *hihi*  *hihi*  *hihi*
mogę powiedzieć również, że gra jest mocno naszpikowana błędami, które działają na niekorzyść, lub korzyść graczy, ja samemu od początku ery mam maksymalne zadowolenie wszędzie, chociaż podatki są mocno zawyżone ludność ani nie ucieka, ani nic innego się nie dzieje, nawet gdy plądra zabrała mi 70k ludzików, to zadowolenie w stolicy dalej wynosiło 125  Cool
z ryana zawsze miałem masę śmiechu, bo twierdził, że na moim koncie nie gram ja, tylko Lord-protektor  *hahaha* a jedynym jego argumentem było to, że mam przywiązanie do cyferkowych haseł, tak samo jak lord (np "111111", czy "123456") Grin
LGV, szkoda, że nie graliście do końca, bo przy ustawieniu zamków 50%/50%, każdy miał szansę na wygranie tego, Wink
Pozdrawiam Ares

Zapisane
Zakwasix5
Trusted Member
*

Karma: +87/-52
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 188


Na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Marzec 03, 2014, 19:38:43 »

Piast - i tu się mylisz. Wiadomości na priv, to co innego, przestudiuj Kodeks Karny artykuły 212 i 216 a w szczególności  §2 obydwu artykułów to się dowiesz, że zarzut popełniony niepublicznie nie stanowi znamion przestępstwa. A gdy reszta milczy - daje tym samym przyzwolenie na takie zachowanie. I nie chodzi o moje ataki bo to jest element tzw gry. Chodzi mi tylko o reakcję ludzi
Zapisane

Stop multikonciarzom!
yagra
Szeregowiec
*

Karma: +4/-4
Offline Offline

Wiadomości: 5


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Marzec 03, 2014, 19:41:50 »

No i dalej nie dajecie odpowiedzi na pytanie: co z tym szpiegiem? Fair or not fair?
Zapisane
AresPG
Szeregowiec
*

Karma: +6/-8
Offline Offline

Wiadomości: 26


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Marzec 03, 2014, 19:55:49 »

Zakwas,
gdyby nie ten "życzliwy" Berek, to byś spał spokojnie, tak jak wszyscy pozostali, bo jest takie powiedzenie: "Czego oczy nie widzą, tego i sercu nie żal" Smiley
ja nikogo nie obrażałem dosadnie, poza kilkoma pojedyńczymi wymianami "życzliwości" z graczami z lgv, ale tam faktycznie było tylko kilku ciężko jarzących tłuków Grin jeden z nich, przeze mnie nawet odszedł z lgv, bo mój nick mu się źle z rzeczywistością skojarzył  *hahaha* oprócz takich perełek byli gracze normalni, o których w życiu bym złego słowa nie powiedział, i których szanuję za styl gry (a to jest coś! Smiley), umiejętność "bycia człowiekiem" w grze, oraz świetną atmosferę którą stwarzali Smiley

P.S.
Zastanawia mnie, czy ten życzliwy przedstawił się w Berkach, jako "trybunowy pośrednik", czy też czeka na pewny złoty medal za 11h Smiley
Zapisane
Zakwasix5
Trusted Member
*

Karma: +87/-52
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 188


Na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : Marzec 03, 2014, 20:03:16 »

No i dalej nie dajecie odpowiedzi na pytanie: co z tym szpiegiem? Fair or not fair?

Odpowiedź jest prosta - gdybyśmy mieli szpiega, to nawet srebra byście nie mieli, proste jak autostrada bez zakrętów. A na wasze latanie 2,2 M ciężkiej konnicy sposób był prosty - wywołanie wojny - ataki po 10 minut i po zawodach - więc się śmieję z tekstów o naszej "kapitulacji". Wystarczyłoby, gdyby nasza TOP wzięła małe kredyty i byśmy mieli 800M złota  Tongue
Zapisane

Stop multikonciarzom!
yagra
Szeregowiec
*

Karma: +4/-4
Offline Offline

Wiadomości: 5


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : Marzec 03, 2014, 21:05:21 »

Oj, bredzicie Hipolicie....  *freak*
Zapisane
Tamasaki
Global Moderator
*

Karma: +828/-278
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 5046



Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : Marzec 04, 2014, 02:10:15 »

Oj, bredzicie Hipolicie....  *freak*

Odpowiedź na pytanie padła, a jak na razie nie przeczytałem żadnych argumentów potwierdzających posiadanie szpiega. Wte albo wewte. Wtykać nieprawdę każdy każdemu może.
Zapisane

paco
Trusted Member
*

Karma: +15/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 257



Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : Marzec 04, 2014, 07:42:38 »

Nie ponosi was wszystkich za dużo fantazji ?  *xxx*

Polak, Polakowi wilkiem ...  Huh?
Pomijam świat PL19, bo dla  mnie to co się tam odprawiało to jedna wielka kpina z administratorów IO i wywalanie brudów, ale czy wy nie potraficie sami dla siebie zachować resztki godności ?


ryan190 porównywani graczy w ten lub inny sposób jest obraźliwe i bardzo bym Cię prosił o powstrzymanie się od komentarzy  Wink
Zapisane
Gucina
Szeregowiec
*

Karma: +3/-5
Offline Offline

Wiadomości: 0


Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : Marzec 04, 2014, 08:17:07 »

Tamasaki, screeny z trybuny innego sojuszu to pewnie nie dowód na szpiega? Grin
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!