Imperia Online Poland  
Czerwiec 28, 2024, 21:07:32 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4 5 6   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: RÓZNICE RAS NOMAD VS. IMPERIANIN AKT.2  (Przeczytany 13932 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
MK33
Sierżant
**

Karma: +26/-6
Offline Offline

Wiadomości: 69


Zobacz profil
« Odpowiedz #30 : Luty 07, 2011, 22:36:35 »

Mowisz MK ze jestes w stanie to udowodnic ze piki daja bonus calej armii? Mozesz probowac - nie bronie ... z tym ze ja o to pytalem Petya niedawno i taka byla odpowiedz programistow. W poradniku jest drobna niescislosc.

Bonus tyczy sie samych pik, badz w przypadku katafrakta tylko tej jednej jednostki.


łatwo to udowodnić:
100k palladynów przegrywa z 100k katafraktów
600k pików przegrywa z 600k konnych łuczników

a teraz zrób tą symulacje razem
100k palków + 600k pików wygrywa z 100k katafraktów +600k luczników konnych
być może ustawienie w walce ma tu jakieś znaczenie ale prawdopodobnie mam racje i bonus jest liczony do całego wojska
Zapisane
Star Blade
Generał
*******

Karma: +552/-99
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2728


Master of Disaster :P


Zobacz profil
« Odpowiedz #31 : Luty 07, 2011, 22:42:57 »

ok. zaczynamy normalnie rozmawiać Star. Ciesze się choć przez usta nie może ci przejść że nie masz racji. Pół roku gry a nie widziałem nikogo kto może zblizyć sie do 600k pików całe wojo największych nomadów to 800k . Ale skoro rozważasz sytuacje co może być co nie może to przeanalizuj sobie co może zrobić imperianin.
- idzie na niego atak koni nomada widzi że nie obroni...co może zrobić... zaatakować-ale czym? pikami? wrócą za 2 dni; samym koniem? dostanie łomot od reszty wojska nomada. to wojsko jest nieużyteczne to widać jak na dłoni.
jakie zmiany załatwiłyby sprawę.
zmniejszenie bonusu piki a dodanie siły palladynowi przynajmniej tyle aby wygrywał przy walce z 100k katafrakami ,potem ...ok bonus katafrakta może być górą ale jak przewaga katafrakta jest już przy 20k wojska to śmiech na sali...

Mk - to nie kwestia przyznawania racji. Zauważ, że Ty daleś bonus Nomadom dając im mocną flanke a zapomniałeś o Imperianach. Ale to już widać na symulacjach powyższych Smiley

Co do Twojej sytuacji.

Generalnie prawda że Imperianie są wolni. Niestety - Piki zawsze będą przegrywać z Katafratami jeśli chodzi o prędkość. Ale:
1. Imperianin moze oblegać Pikami i pladrować Pikami - Nomad moze tylko pladrować Katafratami
Wniosek?
Imperianie powinno chodzic w sojuszu na oblezenia a Nomadzi na pladry. Taki powinien byc podzial
2. Imperianie sa idealni do plapek - ta nacja generalnie ma bonusy do obrony i tak nalezy z niej korzystać. Takze właśnie to, że ruch wojska jest drozszy o 20% o tym swiadczy. Jak atakować to z glową...
3. Co do paladynow. Mają jedną zaletę. Duża nawet. Jak Nomad sle wojsko to generalnie daje mocna flankę - Imperianin generalnie daje mocny srodek. Paladynow Imperianin nie powinien miec duzo ale w efekcie - przy takim ustawieniu to Paladyni (i prawie bez pik) beda na flance. A jak Nomad posle Katafratow Lucznikow lub Konnych Luczników - to wlasnie Paladyni są jedyną jednostką która powinna być na flance. Nie piki. A paladyni.
Ale znów trzeba umiejętnie korzystać z kompozycji armii. A nie robic Paladynow bo chcesz miec "szybkie" i "mobilne" wojsko jak Nomad.

Grasz Imperianinem MK - zacznij wreszcie korzystać z bonusów tej nacji a nie staraj się dogonić Nomada w bonusach których nie masz i mieć nie powinieneś.

Wszystko sprowadza się do tego, że przenosicie doświadczenia z v4 gdzie Paladyni generalnie rzadzili, na v5. Tu jest inaczej. Każda nacja ma swoje slabe i mocne strony. Jak Imperianin goni Nomada z Paladyni to akurat uwazam, ze bardzo slusznie robią Developerzy dając jasny sygnał Imperianom - nie robcie paladynow bo to nie jest Wasza specjalna jednostka - wtopicie jak ich zrobicie.

No ale ponad 90% osób nie rozumie tego. Może nawet wiecej. *pardon*

A Imperianie by chcieli mieć i silne piki i miec silnych paladynów... no bez przesady MK. Nie mozna miec wszystkiego... Tongue Naprawde macie tak dobre eko i tak dobre piki ze osobiscie nie wiem co mozna dac Nomadom aby to jakoś wyrównać. Może jakieś domki powyzej 200k popa? Albo bonus do produkcji? To w tym kierunku powinna iść gra a nie w przeciwnym... takie jest moje zdanie. Smiley
Zapisane


R4E2-> top1 mil; top3 net worth; 5 medals;
R5E3-> top35 mil; top4 net worth; 3 medals;
R4E3-> top4 mil; top4 net worth; 2 medals;
Amen
Angel
Ex-IO Team Member
*

Karma: +250/-89
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2127


Vi Veri Veniversum Vivus Vici


Zobacz profil
« Odpowiedz #32 : Luty 07, 2011, 22:44:26 »


łatwo to udowodnić:
100k palladynów przegrywa z 100k katafraktów
600k pików przegrywa z 600k konnych łuczników

a teraz zrób tą symulacje razem
100k palków + 600k pików wygrywa z 100k katafraktów +600k luczników konnych
być może ustawienie w walce ma tu jakieś znaczenie ale prawdopodobnie mam racje i bonus jest liczony do całego wojska

Niech pomysle ... dajesz piki w centrum pale na flanki - dobierasz wojsko gdzie masz katafrakta tracacego bonus w centrum walacego centralnie na piki ktore walcza tam ze 100% sila i lucznikow konnych lecacych na palladynow z max bonusem.

Zacznijcie troszke myslec w doborze wojska.
Zapisane

Na emeryturze Wink
MK33
Sierżant
**

Karma: +26/-6
Offline Offline

Wiadomości: 69


Zobacz profil
« Odpowiedz #33 : Luty 07, 2011, 22:53:54 »

amen to był szybki przykład daj cokolwiek żeby katafrakt wylądował na flance dołóż porównywalne wojsko imperianinowi i zobaczysz że ten bonus jednak jest dla całego wojska.
p.s. zresztą nie chce nawet myśleć jeżeli masz racje ;( to byłaby katastrofa wojskowa dla imperian

kolejny przykład 600k łucznik konny + 100k c.wł. przegrywa z 10k palladynów +600k pików,  osobno wygrywa nomad
tym razem katafraktów nie ma.
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2011, 23:12:29 wysłane przez MK33 » Zapisane
MK33
Sierżant
**

Karma: +26/-6
Offline Offline

Wiadomości: 69


Zobacz profil
« Odpowiedz #34 : Luty 07, 2011, 23:01:19 »

Star. piszesz znów nieprawdę. Zrobiłem symulacje dla mocnej flanki - nomad i mocnego centrum - imperianin. Nie przeinaczaj faktów!!
Amen piszesz o kulturze pisania to sam nie dodawaj przytyków.
Piszesz o oblężeniach...chłopie imperianin nie może wygrac bitwy w polu a co dopiero oblegać. jedynie mniejszych imperian od siebie może atakowac.
brakuje niestety morale i to widać gołym okiem.
Zapisane
Star Blade
Generał
*******

Karma: +552/-99
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2728


Master of Disaster :P


Zobacz profil
« Odpowiedz #35 : Luty 07, 2011, 23:11:28 »

Star. piszesz znów nieprawdę. Zrobiłem symulacje dla mocnej flanki - nomad i mocnego centrum - imperianin. Nie przeinaczaj faktów!!

Po pierwsze twój własny screen pokazuje coś innego Grin

Po drugie sam piszesz że przy 600k się zmienia. A wkleiles walke z 800k vs 800k. Znów sobie zaprzeczasz. To nie ja przeinaczam fakty ale Ty sam sobie przeczysz. Oto twoje słowa/screeny:
przewidziałem to Star więc proszę. tajemnica tkwi w formacji jaką ustawiasz ale jako ekspert powinieneś to wiedzieć  Grin



Uploaded with ImageShack.us

wstawiłem mocne centrum i dopiero przy ilości ponad 600k pików zaczyna wychodzic różnie a do tego momentu wygrywa nomad po prostu uprawiasz demagogie!!!

Ja nie piszę nieprawdy. Mogę się pomylić w obliczeniach, mogę zrobić błąd we wpisie bo czasami za szybko piszę ale na pewno nie napisałbym nieprawdy. Smiley No ale sam poczytaj swoje własne słowa...  *pardon*
Piszesz o oblężeniach...chłopie imperianin nie może wygrac bitwy w polu a co dopiero oblegać. jedynie mniejszych imperian od siebie może atakowac.
brakuje niestety morale i to widać gołym okiem.

Jeszcze raz napisze - dobrze skomponowana armia Imperianina moze nie tylko oblegac ale moze takze spokojnie rozwalac kazda armie Nomada.

Co wiecej generalnie Imperianin moze zrobic armie oparta na pikach - np. nawet 70-80% pik a Nomad nie ma na to dobrej odpowiedzi. Bo armia 80% konnych lucznik w gre nie wchodzi Grin

Pamietajmy, że realnie najlepsza armia to najbardziej uniwersalna armia. Taka armia ktora z kazdym przeciwnikiem sobie radzi. Z jednym lepiej, z drugim gorzej - ale z kazdym.

Dlatego jak Imperianin dojdzie do odpowiedniej ilosci pik - to Nomad nie ma dobrej odpowiedzi. Po prostu nie ma. Czas na zebry nim pojsc wtedy... *SCRATCH*
Zapisane


R4E2-> top1 mil; top3 net worth; 5 medals;
R5E3-> top35 mil; top4 net worth; 3 medals;
R4E3-> top4 mil; top4 net worth; 2 medals;
MK33
Sierżant
**

Karma: +26/-6
Offline Offline

Wiadomości: 69


Zobacz profil
« Odpowiedz #36 : Luty 07, 2011, 23:25:25 »

instrukcja dyskusji ze starem.
1. star ma zawsze racje
2. jak uważasz że nie ma to patrz punkt.1.
chłopie zrobiłeś symulacje z mocną flanką i mocnym centrum aby udowodnic mi że nie mam racji ja zrobiłem to samo i wyszło na moje że dopiero przy ilości 600k pik zaczyna wygrywać imperianin. Udowodniłem ci to w prosty sposób że nie masz racji...a ty dalej swoje.
Piszesz że kiedyś osiągnę ilośc 600k pik no ok...i co na 1 bitwę Huh? bo potem połowa zginie w walce i bedę budował kolejny miesiąc 600k pik?? nie ma tutaj równości ani w medycynie,  medycynie wojskowej ani w sile wojska ani w utrzymaniu ani szybkości. piszesz o bonusach które są mrzonką. Tak samo jak uważasz że nie walczy się samym łucznikiem konnym tak samo powiem ci że nie uzbieram 600k pik przez kilka miesięcy. nie mam siły star ....jeżeli twierdzisz że w tej wersji gry role się odwracają i nomad będzie bity to smiało mozna powiedziec że chyba w ostatnim miesiącu ery a nie w połowie bo ja własnie jestem  w 5 miesiącu ery i nadal nie jestem górą ani nie jestem na równi z nomadem.
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2011, 23:40:40 wysłane przez MK33 » Zapisane
Star Blade
Generał
*******

Karma: +552/-99
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2728


Master of Disaster :P


Zobacz profil
« Odpowiedz #37 : Luty 07, 2011, 23:51:43 »

instrukcja dyskusji ze starem.
1. star ma zawsze racje
2. jak uważasz że nie ma to patrz punkt.1.
chłopie zrobiłeś symulacje z mocną flanką i mocnym centrum aby udowodnic mi że nie mam racji ja zrobiłem to samo i wyszło na moje że dopiero przy ilości 600k pik zaczyna wygrywać imperianin. Udowodniłem ci to w prosty sposób że nie masz racji...a ty dalej swoje.
Piszesz że kiedyś osiągnę ilośc 600k pik no ok...i co na 1 bitwę Huh? bo potem połowa zginie w walce i bedę budował kolejny miesiąc 600k pik?? nie ma tutaj równości ani w medycynie,  medycynie wojskowej ani w sile wojska ani w utrzymaniu ani szybkości. piszesz o bonusach które są mrzonką. Tak samo jak uważasz że nie walczy się samym łucznikiem konnym tak samo powiem ci że nie uzbieram 600k pik przez kilka miesięcy. nie mam siły star ....jeżeli twierdzisz że w tej wersji gry role się odwracają i nomad będzie bity to smiało mozna powiedziec że chyba w ostatnim miesiącu ery a nie w połowie bo ja własnie jestem  w 5 miesiącu ery i nadal nie jestem górą ani nie jestem na równi z nomadem.

Historia dyskusji MK wyglada inaczej:
1. Najpierw dales przyklad z 1 mln Kon. Lukow vs 1 mln Pik.
2. Pozniej ja dalem przyklad z 315k obu jednostek
3. Na to Ty daleś swoje 800k obu jednostek (twierdzac, że zawsze wygrywa i mój przykład 315k nie ma racji bytu)
4. To zaczelismy wklejać screeny (Ty i ja)
5. To zaczelismy porownywać zalozenia (i wyszło, że były drobne rożnice w formacji... ale te Twoje 800k to w ogóle nigdy nie wychodzi poza przypadkiem w ktorym dajesz bonus z formacji tylko Nomadom).

Wniosek:
A tak w ogóle to dyskusja jest bezcelowa bo chyba sie zgodzisz, że te przykłady zbyt oderwane od realiów gry są. *pardon*

Ale to ja nie mam racji i ja pisze nieprawdę i ja przeczę sobie. *freak*

MK - bez przesady. Poczytaj dokładnie co sam piszesz albo to co ja pisałem. Ja piszę wbrew pozorom bardzo konkretnie. A więc nie jest tak, że mam zawsze rację ale pisze dlaczego mam takie a nie inne zdanie. Nie ma to nic wspólnego z tym czy mam zawsze racje czy nie. To nie jest dyskusja na to kto ma racje a dyskusja na temat kto ma lepsze argumenty (czyli lepsze wyliczenia) potwierdzające wlasne tezy. I nic więcej. Ale też nie mniej.

Jak sobie puscisz symulacje to nawet 300k pik malo strat bedzie ponosic bo z wiekszoscia armii wygra bez problemu. No i pamietaj, że jak Nomad buduje 1 Katafrata ty za tyle samo mozesz zbudowac 3 piki!

O czym my w ogóle tu rozmawiamy? Znów wracamy do punktu wyjścia. Fakty są nastepujace:
1. Piki są tanie. Co to jest 300k pik? To 100k Katafratów. A znam graczy majacych mniej niz 1 mln pkt i majacych samych Katafratow wiecej (a maja jeszcze inne rodzaje wojsk). Nie mów mi, że jak byś nie zrobił zamiast swoich bodajze 50k Paladynów te 200k Pik to rozmowa bylaby bezprzedmiotowa. To ze Ty wybrales blednie jednostki do budowania to Twoj problem - nie mój.

Dlaczego piszesz, że coś jest niemożliwe skoro sam na swoim wlasnym koncie mozesz to zrobic? Nie liczylem kosztów surowcow dokladnie ale patrzac na Twoje wojsko widze, że spokojnie z 400k pik juz mógłbyś mieć - albo wiecej nawet.... ale wybrałeś inna drogę budowy konta i to był Twoj wybór. Po prostu.

A przychodzenie na forum i pretensje do mechaniki gry, ze nie pozwala Imperianom mieć bonusow Nomadów to dla mnie bez sensu jest. Imperianie to Imperianie - Nomadzi to Nomadzi. Zamiast tak na sile udowadniac, ze Imperianie sa slabi zastanow sie jakie masz mocne strony Imperian i je wykorzystaj.  *pardon*

A co do medki wojskowej. Bo ten temat wraca jak bumerang (punkt 4 który jak Ci pisalem jest zbyt zalezny od wielu czynników aby móc coś sensownego napisać). To jestem przekonany ze jak bys mial z 400k pik w tej chwili - poszedl i rozwalil kogoś - to nie wiem jaki masz poziom medki ale np. kam74 z ktorym mamy wojne by padl na widok Twojej armii. Choć oczywiscie pewnie nie jestem - ale to tylko przyblizenie.

I jestem pewien ze Twoje straty w pkt bylyby mniejsze niz jego - ale to juz sam sprawdz sobie w symulacjach.

Co zabawne jak byś poszedł tym co masz i on by plapke zastawił - to wtapiasz strasznie. Grin Taka jest różnica. *pardon*

Jak dla mnie to niestety MK poza Konnymi Łucznikami to w tym wątku niestety niewiele wniesiono do dyskusji.

Skoczyliśmy sobie do gardeł Wink Grin Pewnie uważasz, że upieram się i jak zwykle nie mam racji Wink Ale niestety faktom trudno zaprzeczać a to, że coraz więcej Imperian jest w top 50 mówi samo za siebie.

Era sie zaczęła około połowy października - mija teraz około 4 miesiące gry i widać, że Imperianie gonią i przeganiają Nomadów w pkt. Oczywiście super to nie jest bo Nomadzi widzą co jest grane (no i trudno się powstrzymać od plądrowania ponad 300k popa Grin). Ale statystyki też wskazują kto ma rację. A przypominam że przed Świętami w top 50 było bodajże 10 Imperian i z tego tylko 1 w top 20.

A teraz jak jest każdy widzi. I tym doskonałym akcentem chciałbym zakończyć na dzień dzisiejszy mój udział w tym wątku. *freak*
Zapisane


R4E2-> top1 mil; top3 net worth; 5 medals;
R5E3-> top35 mil; top4 net worth; 3 medals;
R4E3-> top4 mil; top4 net worth; 2 medals;
Zombiq
Sierżant
**

Karma: +17/-14
Offline Offline

Wiadomości: 73


Zobacz profil
« Odpowiedz #38 : Luty 08, 2011, 00:33:58 »

...A jak dobrze wiemy 2-2,5 Pik wygrywa w kazdej symulacji z Katafratami - każdej.

Tak więc twój błąd polega na tym, że porównujesz gruszki z jabłkami i doszedleś do wniosku, że ponieważ jabłka są kwaśne to gruszka przegrywa... bo gruszka jest przecież słodka...
...
[/quote]
Nie wytrzymam, uczepiłeś się tych pik i udowadniasz jak fantastycznie jest być imerianinem dzięki pikom.
Bzdura, totalna bzdura, swoje obliczenia wstaw miedzy bajki dla dzieci specjalnej troski. Po pierwsze armia imperialna musi być zróżnicowana, nikt nie będzie grał samymi pikami. Piki to mięso armatnie a nie jednostka specjalna, dostaje od każdego rodzaju wojska nomadzkiego poza katafraktami.

I mam głęboko w poważaniu przeliczanie pik na katafraktów, opisze doświadczenie z r82. Moja marchewkowa armia 200k (wszystkiego po trochu, w tym 40k pik) przegrywa zarówno w polu jaki i w oblężeniu przy T8 od nomadzkiej armii 130k składającej się wyłącznie z ciężkich koni, katafraktów i łuczników katafraktów (do oblężenia szło jeszcze 400trebow i 1k balist).
Jakbym miał armię składającą się z równowartości w pikach to tez dostawałbym baty przez łuczników na koniach.
Moje 200k wojska kosztuje w marszu 260k złota a produkuje 140k i już nie robię wojska bo mi zżera to co wieśniacy nasadzą. A zaglądają do mnie czasem nomadzi z armiami 450k.
Totalna porażka... Nie mam się jak bronić, nie mam czym atakować a utrzymanie tego badziewia jest tak drogie, że szkoda słów...

Jedyna jednostka dająca przewagę imperianom to gwardziści, ale przeciwko całkowicie konnej armii nomada na nic się zdadzą.

Reszty wątku nawet nie doczytałem... bo mnie poniosło jak po raz n-ty przeczytałem o przewadze imperialnych pik...
Zapisane
Amen
Angel
Ex-IO Team Member
*

Karma: +250/-89
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2127


Vi Veri Veniversum Vivus Vici


Zobacz profil
« Odpowiedz #39 : Luty 08, 2011, 01:51:38 »

MK33 ... szukasz jakichs dowodow na bonus pik do calej armii to sam sobie sprawdz ale dosc prostym przykladzie. Tu nie trzeba kombinowac i bynajmniej nie trzeba skladac jakiegos woja. Wez 10000 gwardii i pusc na T6 w kalku. Zobacz o ile spada wytrzymalosc twierdzy po 1 rundzie, po 2 rundzie itd. Potem wez 10000 gwardii i 10000 pik i zrob to samo - gwardia atakuje mury jako pierwsza i jesli myslisz ze bonus jest do calej armii to roznica powinna wynosic 5%. Widzisz jakas roznice? Ja nie ... wniosek: bonusu nie ma dla calosci armii  *pardon*

Zapisane

Na emeryturze Wink
Star Blade
Generał
*******

Karma: +552/-99
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2728


Master of Disaster :P


Zobacz profil
« Odpowiedz #40 : Luty 08, 2011, 07:39:14 »

...A jak dobrze wiemy 2-2,5 Pik wygrywa w kazdej symulacji z Katafratami - każdej.

Tak więc twój błąd polega na tym, że porównujesz gruszki z jabłkami i doszedleś do wniosku, że ponieważ jabłka są kwaśne to gruszka przegrywa... bo gruszka jest przecież słodka...
...

Nie wytrzymam, uczepiłeś się tych pik i udowadniasz jak fantastycznie jest być imerianinem dzięki pikom.
Bzdura, totalna bzdura, swoje obliczenia wstaw miedzy bajki dla dzieci specjalnej troski. Po pierwsze armia imperialna musi być zróżnicowana, nikt nie będzie grał samymi pikami. Piki to mięso armatnie a nie jednostka specjalna, dostaje od każdego rodzaju wojska nomadzkiego poza katafraktami.

I mam głęboko w poważaniu przeliczanie pik na katafraktów, opisze doświadczenie z r82. Moja marchewkowa armia 200k (wszystkiego po trochu, w tym 40k pik) przegrywa zarówno w polu jaki i w oblężeniu przy T8 od nomadzkiej armii 130k składającej się wyłącznie z ciężkich koni, katafraktów i łuczników katafraktów (do oblężenia szło jeszcze 400trebow i 1k balist).
Jakbym miał armię składającą się z równowartości w pikach to tez dostawałbym baty przez łuczników na koniach.
Moje 200k wojska kosztuje w marszu 260k złota a produkuje 140k i już nie robię wojska bo mi zżera to co wieśniacy nasadzą. A zaglądają do mnie czasem nomadzi z armiami 450k.
Totalna porażka... Nie mam się jak bronić, nie mam czym atakować a utrzymanie tego badziewia jest tak drogie, że szkoda słów...

Jedyna jednostka dająca przewagę imperianom to gwardziści, ale przeciwko całkowicie konnej armii nomada na nic się zdadzą.

Reszty wątku nawet nie doczytałem... bo mnie poniosło jak po raz n-ty przeczytałem o przewadze imperialnych pik...

Jak używasz opcji quote to wysil się i zrob to porzadnie. Tongue

Co do Twojej wypowiedzi to jestes typowym przykladem gracza ktory przenosi filozofie gry z v4 na v5 i niestety pisze bzdury. Sam fakt kompozycji Twojej "marchewkowej" armii oraz to, ze piszesz o pikach jako o miesie armatnim to już wiadomo, że niestety jesteś kiepskim graczem w v5. Po prostu. *pardon*

Ja mam jakies 800k armii teraz na v5 - z czego ponad 200k elitarnych lukow i ciezkich wluczni i ponad 200k konnicy.

Za swoją armie w surowcach pewnie moglbym zrobic z 700-800k pik. Ale puscilem sobie symulacje 500k pik i 50k paladynow i sie okazalo ze wtapiam strasznie na takim Imperianinie.

Co wiecej utrzymanie mojej armii to ponad 420k na godzine - utrzymanie powyzszej armii Imperianina to poniżej 300k na godzine.

Mów sobie co chcesz Zombiq ale po prostu totalnie mijasz sie z faktami - nie rozumiesz na czym polega przewaga Imperian i generalnie po prostu piszesz bzdury. Przykro mi ale jak ktos zaprzecza faktom to dla mnie pisze bzdury - nie będę owijać w bawełnę i pisać Wam tego co pewnie chcielibyscie usłyszeć....

Jesli chcecie cos sensownego napisac to sie wysilcie troche. *hmm* Bo opinie to ma każdy gorzej, ze niestety daleko ona jest od rzeczywistosci... *pardon*
Zapisane


R4E2-> top1 mil; top3 net worth; 5 medals;
R5E3-> top35 mil; top4 net worth; 3 medals;
R4E3-> top4 mil; top4 net worth; 2 medals;
_ARTUR_EK
Major
*****

Karma: +142/-28
Offline Offline

Wiadomości: 1258


Król IO


Zobacz profil
« Odpowiedz #41 : Luty 08, 2011, 09:24:36 »

MK33 ... szukasz jakichs dowodow na bonus pik do calej armii to sam sobie sprawdz ale dosc prostym przykladzie. Tu nie trzeba kombinowac i bynajmniej nie trzeba skladac jakiegos woja. Wez 10000 gwardii i pusc na T6 w kalku. Zobacz o ile spada wytrzymalosc twierdzy po 1 rundzie, po 2 rundzie itd. Potem wez 10000 gwardii i 10000 pik i zrob to samo - gwardia atakuje mury jako pierwsza i jesli myslisz ze bonus jest do calej armii to roznica powinna wynosic 5%. Widzisz jakas roznice? Ja nie ... wniosek: bonusu nie ma dla calosci armii  *pardon*



Ja tak tylko z czystej ciekawości zapytam czy jest możliwe aby ten bonus był tylko w walce w polu, a podczas oblężenia już go nie ma ?
Zapisane
MK33
Sierżant
**

Karma: +26/-6
Offline Offline

Wiadomości: 69


Zobacz profil
« Odpowiedz #42 : Luty 08, 2011, 15:26:23 »

Popisaliśmy sobie sms ze Starem i ustaliliśmy merytoryczna dyskusje na dzisiejszy wieczór. Mam nadzieje że taka będzie.
 Grin
zacznę pierwszy.
1. założenia dyskusji
a) proponuje uznać że w związku z faktem w którym podróż do kolonii jest prawie za free nie porównywać kosztów utrzymania a jedynie koszt ataku czyli 1,02 i 1,2
b) rozpatrujemy walory jednostek poza bonusowymi.
-siła
-realne zastosowanie w walce
-mobilność
-szybkość produkcji
c) rozpatrujemy walor jednostek bonusowych i przy jakiej ilości zaczynają mieć przewagę i co można z nimi robić.
-siła
-realne zastosowanie w walce
-mobilność
-szybkość produkcji
d) jaki wpływ na eko nomada i imperianina mają kolonie.
e) porównanie 2 bitew następujących po sobie w odstępie kilkudniowym. ( najlepiej z armią powiedzmy 1mln lub więcej)
f) jaki wpływ na grę za kilka miesięcy będzie miał fakt róznicy punktowej pomiędzy nomadem i imperianem.
czekam na wasze pomysły imperianie... obrońmy się  >Grin


« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2011, 16:34:02 wysłane przez MK33 » Zapisane
MK33
Sierżant
**

Karma: +26/-6
Offline Offline

Wiadomości: 69


Zobacz profil
« Odpowiedz #43 : Luty 08, 2011, 16:00:41 »

na dobry początek:

palladyn - najlepsza jednostka konna imperianina kosztowo w przeliczeniu na złoto 1631,5.
katafrakt- koszt w złocie 1225
łucznik katafrakt - koszt 1224,5
różnica stosunkowa 1,33143

symulacje wykonane dla porównania wojsko w stosunku kosztowym (133100 koni nomada vs 100000 palladynów)
katafrakt vs. palladyn  - wygrywa katafrakt
ł.katafrakt vs palladyn - wygrywa łucznik katafrakt
takie same symulacje ale palladyn atakuje a nomad broni się katafraktem lub łucznikiem katafraktem i palladyn tez dostaje łomot. proszę sprawdzić

wniosek: palladyn jest najsłabszą elitarną jednostką konną w grze.

gwardzista - najlepsza jednostka imperialnej piechoty poza piką. koszt w złocie 816,50
cięzki miecz nomada - koszt 203,50w złocie
róznica 4,01228 ( symulacje 40123 c.m.nomada vs 10000 gwardzistów)
c.m nomada vs gwardzista - przegrywa nomad
gwardzista vs c.m. nomada - przegrywa imperianin
wniosek: jednostki remisowe siłą, mobilniejsze i szybsze w produkcji u nomada więc moim zdaniem jednak w realnej wojnie plus dla nomada

elitarny łucznik - tu mam problem bo w opisie jednoski łucznik nomada jest jakiś błąd i nic nie pokazuje
ale symulacje walk
RÓŻNICA w kosztach 1,99
e.ł.nomad vs eł. imperianin - wygrywa imperianin
eł. imperianin v el. ł. nomad - wygrywa nomad
wniosek: nie znam opisu eł nomada ale muszą być porównywalne siłą, ale...nomad znów jest mobilniejszy wiec stawiałbym plus przy eł. nomada.

pika - koszt w złocie 408
c.włócznik nomada - koszt w złocie 101,50
rożnica: 4,02 dla nomada
c.w. nomada vs. pika dla 40200 vs 10000 wygrywa nomad
c.w. nomada v.s. pika dla 201000 vs 50000 pik wynik kalka zaczyna pokazywac wygraną piki
pika vs. cięzki wł nomada -dla 10000pik vs 40200 c.w. wygrywa nomad
pika vs. cięzki wł. nomada - dla 50000pik vs 201000c.w nadal wygrywa nomad
pika vs c.w nomada 100000pik vs 402000c.w.n - wyniki są juz różne ale jeśli wygrywa imperianin to z morale 22

teraz proponuje złożenie tych wszystkich jednostek i zobaczymy efekt.:
walki i pancerz poziom 21 formacja domyślna.

100000 pik                                                402000c.w.nom.
100000 e.ł                               vs.             199000eł nom.
100000 gwardii                                          401000c.mieczy nom.
100000 palladynów                                     66700katafraktów
                                                               66700 łuczników katafraktów
konkretny łomot dla imperianina.
ale zróbmy symulację w której gracze będą cisnąć na bonusowe jednostki:
dokładam 500k pik i równolegle 167k katafraktów nomadowi
600000 pik                                                 402000 c.w. nom
100000 eł                                vs.               199000 eł. nomada
100000 gwardii                                            401000 c.m nomada
100000 palladyn                                           233000 katafrakt
                                                                  66700 łucznik katafrakt

konkretny łomot imperianina różnica punktowa strat po bitwie:4,3:1
dokładam kolejne 300k pik i 100k katafraktów po obu stronach

900000 pik                                                 402000 c.w. nom
100000 eł                                vs.               199000 eł. nomada
100000 gwardii                                            401000 c.m nomada
100000 palladyn                                           333000 katafrakt
                                                                  66700 łucznik katafrakt
łomot imperianina strata punktowa 3,4 :1
dokladam kolejne 300k pików i 100k katafraktów
 nadal wygrywa nomad ale różnica 1,85 :1
dokładam pików kolejne 300k  i katafraktów 100k

1500000 pik                                                 402000 c.w. nom
100000 eł                                vs.               199000 eł. nomada
100000 gwardii                                            401000 c.m nomada
100000 palladyn                                           533000 katafrakt
                                                                  66700 łucznik katafrakt
wygrywa imperianin kończy na morale 44 a wynik przy medycynie wojskowej 17 -1:1,35

wniosek: przewaga bonusu pik zarysowuje się dopiero przy ilości 1,5mln.

Nie wklejam raportów z tych walk aby każdy mógl sobie spróbować czy to co pisze jest prawdziwe. Ale jeśli ktoś chce chętnie udostępnie screeny.
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2011, 20:30:39 wysłane przez MK33 » Zapisane
Star Blade
Generał
*******

Karma: +552/-99
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2728


Master of Disaster :P


Zobacz profil
« Odpowiedz #44 : Luty 08, 2011, 17:50:34 »

Chwilowo nie mam czasu - ale dobrze policz koszty jednostek bo coś mi się wydaje że źle policzyłeś dla c.m. Nomada vs Gwardii (stosunek powinien byc 3,65 chyba). Sprawdz to.

2 sprawa. Wszystkie symulacje przeprowadzaj identycznie na zasadzie:
1. Wszystkie badania walki na poziomie 20.
2. Medka wojskowa na poziomie 15.
3. Teren neutralny.
4. Formacja - domyślna (lub wszystkie mocne flanki dla Nomada i mocne centrum dla Imperianina).
5. Morale startowe 110 dla obu stron (Czy to w ataku czy obronie)

Dzięki temu symulacje będą porównywalne z moimi.

Na koniec - nie rób armii w której Pik jest mniej niz 60% kosztu całkowitego surowców danej armii. Jeśli robisz takie armie to masz błąd w założeniach i walki nie będa porównywalne.

Jeszcze ostatnia rzecz - pamiętaj aby za każdym razem policzyć koszt złota danej armii (najlepiej załóż sobie exela aby liczył Ci koszt złota jednostek to będziesz mieć najszybciej. Wszystko oczywiscie według przelicznika standardowego (jak zawsze).

Wieczorem się ustosunkuje do tego co tam napisałeś wyżej... Smiley
Zapisane


R4E2-> top1 mil; top3 net worth; 5 medals;
R5E3-> top35 mil; top4 net worth; 3 medals;
R4E3-> top4 mil; top4 net worth; 2 medals;
Strony: 1 2 [3] 4 5 6   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!