Imperia Online Poland  
Czerwiec 26, 2024, 00:50:57 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: RÓZNICE RAS NOMAD VS. IMPERIANIN AKT.2  (Przeczytany 13875 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
Star Blade
Generał
*******

Karma: +552/-99
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2728


Master of Disaster :P


Zobacz profil
« Odpowiedz #60 : Luty 08, 2011, 23:23:24 »

mój kalk masz wyżej kwestia jest taka kto kogo atakuje. Tongue wpisz mi 111k katafraktów bo juz pisałem przy 93 czasem może przegrać przy 111k (co mieści się w twoim koszcie armii już nie) kolejny kalk nomad w ataku na imperianina:



Uploaded with ImageShack.us

więc podsumowując czy w ataku czy w obronie zawsze nomad górą

Zaraz zaraz - Ty miałeś zrobić armie która się broni i ja zrobiłem armie która się broni. Smiley

Moja armia powinna się obronić przed każdą Twoją armia za tyle samo surowców. Smiley

Zrób taka armię która wygra z moją jak moja się bedzie bronić.

Czekam też na Twoją armię Nomada która sie będzie bronić i której według Ciebie nie da rady rozwalić Imperianinem Smiley
Zapisane


R4E2-> top1 mil; top3 net worth; 5 medals;
R5E3-> top35 mil; top4 net worth; 3 medals;
R4E3-> top4 mil; top4 net worth; 2 medals;
MK33
Sierżant
**

Karma: +26/-6
Offline Offline

Wiadomości: 69


Zobacz profil
« Odpowiedz #61 : Luty 08, 2011, 23:34:03 »

już też wkleiłem obie wersje masz dostępne najwyraźniej nie zauważyłeś i w ataku i w obronie nomad wygrywa taką bitwę  oba screeny wyżej Smiley
chyba wkleiłem 2 razy ten sam ale juz dopinam sprawę i jest kolejny z ataku nomada



Uploaded with ImageShack.us
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2011, 23:42:27 wysłane przez MK33 » Zapisane
Star Blade
Generał
*******

Karma: +552/-99
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2728


Master of Disaster :P


Zobacz profil
« Odpowiedz #62 : Luty 08, 2011, 23:42:17 »

już też wkleiłem obie wersje masz dostępne najwyraźniej nie zauważyłeś i w ataku i w obronie nomad wygrywa taką bitwę  oba screeny wyżej Smiley

 Shocked

Tutam masz screena jak Nomad zamiast 111k ma 143k Katafratów i tez wtapia w ataku na Imperianina... nie wiem co Ty ustawiles sobie w kalku za ustawienia ale coś źle z niego korzystasz... *pardon*



Uploaded with ImageShack.us
2-gi screen:


Uploaded with ImageShack.us
3-ci screen:


Uploaded with ImageShack.us

Coś mi się wydaje, że jednak źle korzystasz z kalka MK. Wszystko wtapiasz i to nawet z 143k Katafratami... - nie wstawiłeś linka też do symulacji, że wygrywasz i nie dales screena z ustawieniami. Podejrzewam wiem, że po prostu zrobiłeś tam błąd i tyle. Nie ma innej możliwości. Cool
Zapisane


R4E2-> top1 mil; top3 net worth; 5 medals;
R5E3-> top35 mil; top4 net worth; 3 medals;
R4E3-> top4 mil; top4 net worth; 2 medals;
MK33
Sierżant
**

Karma: +26/-6
Offline Offline

Wiadomości: 69


Zobacz profil
« Odpowiedz #63 : Luty 08, 2011, 23:43:56 »

screena masz zaraz wkleje reszte według zyczenia



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
[/quote]



Uploaded with ImageShack.us



« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2011, 23:52:11 wysłane przez MK33 » Zapisane
Star Blade
Generał
*******

Karma: +552/-99
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2728


Master of Disaster :P


Zobacz profil
« Odpowiedz #64 : Luty 08, 2011, 23:51:43 »

A ustawienia kalka? Bo to tam sie pomyliles na 100%. Nie ma innej mozliwosci. Coś tam źle wpisałeś MK *pardon*

Nawet ze 143k Katafratami zamiast 111k przegrywasz w ataku jak prawidłowo ustawisz kalka (tak jak na moim screenie). Tak wiec tam masz błąd. Cool
Zapisane


R4E2-> top1 mil; top3 net worth; 5 medals;
R5E3-> top35 mil; top4 net worth; 3 medals;
R4E3-> top4 mil; top4 net worth; 2 medals;
MK33
Sierżant
**

Karma: +26/-6
Offline Offline

Wiadomości: 69


Zobacz profil
« Odpowiedz #65 : Luty 08, 2011, 23:53:12 »

cierpliwości nie robie tego tak szybko jak ty masz wyżej 3 screeny wynik strata ludzi i ustawienia.
wyczyściłem kalka i zrobiłem kolejny raz to samo...wynik taki jak zamiesciłem. nomad wygrywa w obronie i ataku.  Grin Cool
mało tego jak przelicze przy formacji domyślnej czyli tak jak chciałes wczoraj !!! poczytaj co mi pisałeś wynik tez jest wygrana nomada
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2011, 23:57:53 wysłane przez MK33 » Zapisane
MK33
Sierżant
**

Karma: +26/-6
Offline Offline

Wiadomości: 69


Zobacz profil
« Odpowiedz #66 : Luty 09, 2011, 00:03:53 »

na dziś juz kończe ale powiem ci co myśle.
Nawet gdybym ci to udowodnił na 100 sposobów wiem że i tak nie uznasz mojej racji. po dowodzie znajdujesz tzw. wyjście awaryjne wczoraj zabroniłeś mi zabawy formacjami dziś sam próbujesz ratunku w nich. wczoraj zarzucałeś mi braki w liczeniu: dziś sam ci policzyłem że to co wpisałes było nieprawdą ( różnica gwardzista - c.miecznik 4.02 a nie 3,65 , palladyn  do katafrakt 1,33 a nie 1,25). Widze że manipulujesz sobie faktami wyrywasz z kontekstu i dopasowujesz do swojej teorii. idę spać. dzięki za poświecony czas. zdania nie zmieniam nomad vs imperianin - nomad zawsze wygra...tak jak wspominałem kończe z IO.  *pardon*
Zapisane
Star Blade
Generał
*******

Karma: +552/-99
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2728


Master of Disaster :P


Zobacz profil
« Odpowiedz #67 : Luty 09, 2011, 00:06:13 »

cierpliwości nie robie tego tak szybko jak ty masz wyżej 3 screeny wynik strata ludzi i ustawienia.
wyczyściłem kalka i zrobiłem kolejny raz to samo...wynik taki jak zamiesciłem. nomad wygrywa w obronie i ataku.  Grin Cool
mało tego jak przelicze przy formacji domyślnej czyli tak jak chciałes wczoraj !!! poczytaj co mi pisałeś wynik tez jest wygrana nomada

Jeden z nas źle korzysta z kalka Smiley Ciekawe kto. Smiley To niech sobie w takim wypadku każdy sam wpisze na swoim kalku. Ja przy powyzszych parametrach - dajac nawet 143k Katafratów - zawsze się bronię Imperianinem przed Nomadem. Tak jak na screenach powyzszych ktore dalem. Cool

Powiem szczerze, że nie wiem jakim cudem może Tobie wychodzić inaczej.

Może ktoś się pofatyguje i wklei też screeny jak na jego kompie ta walka wyglada? Bo nie chce mi się wierzyć, że mogą być wyniki tak różne na 2 kompach... *xxx*
Zapisane


R4E2-> top1 mil; top3 net worth; 5 medals;
R5E3-> top35 mil; top4 net worth; 3 medals;
R4E3-> top4 mil; top4 net worth; 2 medals;
Star Blade
Generał
*******

Karma: +552/-99
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2728


Master of Disaster :P


Zobacz profil
« Odpowiedz #68 : Luty 09, 2011, 00:16:10 »

na dziś juz kończe ale powiem ci co myśle.
Nawet gdybym ci to udowodnił na 100 sposobów wiem że i tak nie uznasz mojej racji. po dowodzie znajdujesz tzw. wyjście awaryjne wczoraj zabroniłeś mi zabawy formacjami dziś sam próbujesz ratunku w nich. wczoraj zarzucałeś mi braki w liczeniu: dziś sam ci policzyłem że to co wpisałes było nieprawdą ( różnica gwardzista - c.miecznik 4.02 a nie 3,65 , palladyn  do katafrakt 1,33 a nie 1,25). Widze że manipulujesz sobie faktami wyrywasz z kontekstu i dopasowujesz do swojej teorii. idę spać. dzięki za poświecony czas. zdania nie zmieniam nomad vs imperianin - nomad zawsze wygra...tak jak wspominałem kończe z IO.  *pardon*
Shocked

Mogę się pomylić w obliczeniach. Po to zawsze wklejam obliczenia aby każdy mógł sam sprawdzić. I nie manipuluje nimi bo wszystko jest na forum. Jeśli się pomyliłem to się po prostu pomyliłem w obliczeniach. Nie przeczę - mogło się zdarzyć. Cool

Nie zmienia to faktu, że policzylem symulacje dla miecznikow 4,02 - i tez nie wyszło tak jak pisałeś - bo dla mnie Gwardzisci sa tansi o 1/3 w utrzymaniu a wiec lepsi.

Co do Paladynów - to nie ma znaczenia czy 1,25 czy 1,33 - konnica Imperianina jest slaba bo sila Imperianina lezy w Piechocie. Paladyni nigdy nie będą dobra jednostką. To też Ci pisałem. Ale Ty dalej swoje w porównaniach... *pardon*

A na koniec - powiem wprost - niemożliwe jest aby na 2 komputerach wpisując identyczne dane do kalka wychodziły inne wyniki. Co to oznacza MK? Ano, że jeden z nas nie dał prawidłowego screena. Który? Na to pytanie każdy może odpowiedzieć sobie sam wpisując na wlasnym komputerze te same dane i otrzymując wyniki. Ja na swoim wpisałem prawidłowo a wiec mam pewność, że błędu nie zrobiłem. Smiley

Zdania też nie zmieniłem - Imperianin jest nie do rozwalenia przez Nomada za taka samą ilość surowców. I jakoś w przeciwieństwie do Ciebie nie mam żadnych problemów z ustaleniem wojska potrzebnego do tego celu... Cool
Zapisane


R4E2-> top1 mil; top3 net worth; 5 medals;
R5E3-> top35 mil; top4 net worth; 3 medals;
R4E3-> top4 mil; top4 net worth; 2 medals;
czuban
Kapitan
****

Karma: +20/-15
Offline Offline

Wiadomości: 492

koniec


Zobacz profil
« Odpowiedz #69 : Luty 09, 2011, 01:11:55 »

Postanowiłem sobie sprawdzić i o to zaskakująca informacja Tongue 4-1 pokazuje że przegra

Zdjęcia

Jak już wcześniej pisałem nie można ufać temu kalkulatorowi zawsze źle liczy Tongue. Problem jest w tym iz my sami nie możemy podpatrzeć co sie tam dzieje podczas walki bo nie widzimi nic po za ładna oprawą graficzną. Sprawę należało by przekazać odpowiednim osobą aby sobie popatrzyły. Występuje mały błąd w programie nie radzi sobie z dużymi liczbami. Pojawiają się zakłamania poprzez zaokrąglanie pewnych liczb w górę lub w dół. Co widać przy podanym przykładnie i nie tylko mi. Ja jestem postronny wiec mój kalkilator policzył oba przypadki. A zarówno Star jak i MK obstają po ich stronie wiec się kalkulator dostosował do nich  Grin Od taka moja małą opinia Smiley

ps. miałem już też taką sytuację podczas walki w pierwszym miesiącu zginęło mi wtedy zbyt wielu mieczników lecz każdy uznał to za normalną sytuację :Smiley

POzdrawiam
Czuban
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2011, 01:54:23 wysłane przez czuban » Zapisane
Star Blade
Generał
*******

Karma: +552/-99
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2728


Master of Disaster :P


Zobacz profil
« Odpowiedz #70 : Luty 09, 2011, 02:12:08 »

Dzięki Czuban - czuje się znacznie lepiej. *HI*

Ale zabawne jest to, że obaj uzylismy 143k Katafratów. Nawet przyjmując, że 4:1 na korzyść Imperian... czyli wygraną Imperian na 80% to i tak jest to zdecydowanie zwyciestwo Imperian *SCRATCH*

Dlatego niech mi ktoś wytłumaczy jakim cudem przy 111k Katafratów zamiast 143k Katafratów mogło MK wychodzić zawsze wygrana Nomadów? *crazy* No bez jaj... ja w cuda wierze, ale nie w IO Wink Grin

Tak więc obawiam się, że mogę w wiele rzeczy uwierzyć ale żeby na siłę udowadniać swoją tezę podstawiając błędnie dane od kalka i udawać, że wszystko jest ok... no to ręce opadają... *xxx*

No nic - na razie jak dla mnie udowodniłem, że niestety nie ma armii Nomada która jest w stanie za tyle samo surowców rozwalić Imperianina. *freak*

MK nie pofatygował się aby przedstawić armii Nomada - tak więc prosze bardzo - szanowni Imperianie - jeśli nie wierzycie, że Wasza rasa jest dobra - wstawcie tutaj jaką chcecie kompozycję armii Nomada a ja za tyle samo surowców zbuduje armie Imperianina i zobaczymy czy Was rozwalę.  Wink Grin W moim przekonaniu - poza może skrajnymi przypadkami - obojętnie z czego byście nie zbudowali armii Nomada - Imperianin wygra.

I tyle na temat przewagi ras... *pardon*
Zapisane


R4E2-> top1 mil; top3 net worth; 5 medals;
R5E3-> top35 mil; top4 net worth; 3 medals;
R4E3-> top4 mil; top4 net worth; 2 medals;
AberMon
Porucznik
***

Karma: +75/-99
Offline Offline

Wiadomości: 209


Zobacz profil
« Odpowiedz #71 : Luty 09, 2011, 02:26:56 »

ten kalk o badziewie liczy jak chce jedyne rozwiązanie tego dylematu to rozegranie takiej bitwy w grze nie ma innej możliwości na 10 obliczeń 7 razy wygrał nomad . za drugim podejściem  czyli po resecie ustawień na 10 symulacji 9 wgranych nomada . jeszcze raz reset i znów 10 symulacji i 6 wygranych nomada i bądż tu mądry i pisz wiersze dalej już mi się nie chciało i dałem sobie spokój .w każdym razie ja ten spór uważam za czysto akademicki z jednego powodu realnie w grze gra imperium to ciężki kawał  chleba a to z tego względu że zanim dojdzie się do etapu tych waszych hipotetycznych
setek k pik i innego badziewia , najpierw imperium musi przetrwać początek gry i etap środkowy  a tu dominacja nomada jest bezwzględna .Twoje rozważania o lepszym eko imperium to też tylko teoria w praktyce po kilku wieloetapowych plądrach  imperium może nomadowi naskoczyć nawet pod względem eko . Do tego dochodzi znany już każdemu imperatorowi dramat papierowych twierdz .teoretycznie powinien być to najmocniejszy element
strategi obronnej przeciwko nomadom a grze okazuje się że są to zamki na piasku w których  w przypadku ataku nomada szkoda nawet łuczników zostawiać bo czy z łukami czy bez wynik oblężenia jest taki sam . Reasumując imperium aby wygrać musi wystawić bardzo mocną armię w polu ale w grze jest to nie realne . obrona twierdz też jest bez sensu a z czego to wszystko wynika ? a no z tego o czym już pisałem dawno temu łucznictwo pod każdą postacią rulez .balans gry jest skopany w nadmiernej sile łuków i nic tu nie dadzą kombinacje z ustawieniami armii i etc .Podsumowując ci którzy grają imperium muszą sobie zdawać sprawę z tego że jest to totalny hardcor i tyle , wiem coś o tym z autopsji go gram imperium na dwóch światach na jednym na etapie początkowym na drugim na etapie środkowym gry. Jedynym ratunkiem dla imperium jest gra w mocnym sojuszu pod osłoną mocnych nomadów i modły aby koledzy zbyt często nie wywoływali wojen bo plądry czyli podstawowy element gry w czasie wojen na v5 to zabójstwo dla eko imperium .To  na tyle w temacie .........Game Over

ps. los imperiów dobrze odzwierciedla pl9 80procent skarbonek na tym świecie to polegli imperatorowie i większość z nich dopiero teraz zaczynający swą przygodę z v5  do tej pory jeszcze nie załapało jakim cudem nomadzi ich tak szybko zmasakrowali .
Zapisane
Star Blade
Generał
*******

Karma: +552/-99
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2728


Master of Disaster :P


Zobacz profil
« Odpowiedz #72 : Luty 09, 2011, 02:48:25 »

Badziewie czy nie - mi jasno pokazuje co pokazywał. I jakos nie zmienial tego co pokazuje Grin

Co do balansu ras to:
1. Zgadzam się, że 3-4 miesiace Imperianie maja pod górkę. Pisałem to wielokrotnie. Generalnie do momentu jak Nomadzi dochodza do maxa popa w prowincji oraz do momentu jak Imperianie moga stawiac piki. To sa dla mnie 2 kluczowe punkty rozwoju.
2. Jesli Imperianie beda pladrowani na 30% - tak jak polecam wszystkim Nomadom Grin - to tez sie zgadzam - Imperianin pladrowany co tydzien na 30% sie nie rozwinie.
Ale po to sa sojusze aby ten problem rozwiazac - co tez slusznie zauwazyles.
3. Co do luków - to też pisalem już gdzieś na ten temat. Generalnie jeśli chodzi o jednostki to gdyby Katafrakt nie mial bonusu za każde 1k to elitarny Lucznik byłby najlepsza jednostką w grze - nie ginie - sporo ran zadaje i jest "teoretycznie" kontr jednostka do pik. Teoretycznie bo niestety wtapia na pikach strasznie (a tak nie powinno byc).
4. A co do sposobu gry - jak sie przenosi doswiadczenia z v4 na v5 to niestety tak sie to konczy. Imperianinem gra sie zupelnie inaczej. Wedlug mnie, poniewaz jest to jednak nacja nastawiona na farmowanie - latwiej niz Nomadem. Nomadem trzeba walczyc, atakowac itd... a na to czasu potrzeba - Imperianinem mozna farmowac i wszystko olewac az sie dojdzie do takiego poziomu, ze Piki sie stawia. Wbrew pozorom sporo Imperian ktorzy sa w top 200 wlaśnie tak zrobiło... i slusznie.

Zobaczymy jak bedzie wygladala druga polowa ery. Ja jestem przekonany ze bedzie ona nalezec do Imperian a nie do Nomadow. Nawet jestem przekonany, że top 20 na r82 bedzie mialo wiecej Imperian niz Nomadow. Choc jak teraz patrze na prezenty walentynkowe to dochodze do wniosku ze w top 20 beda Ci ktorzy prezentow najwiecej dostana... Grin Niezaleznie od rasy Grin ale coz - taka gra. Nie podoba sie - mozna nie grac. *pardon*
Zapisane


R4E2-> top1 mil; top3 net worth; 5 medals;
R5E3-> top35 mil; top4 net worth; 3 medals;
R4E3-> top4 mil; top4 net worth; 2 medals;
czuban
Kapitan
****

Karma: +20/-15
Offline Offline

Wiadomości: 492

koniec


Zobacz profil
« Odpowiedz #73 : Luty 09, 2011, 10:01:38 »

ten kalk o badziewie liczy jak chce jedyne rozwiązanie tego dylematu to rozegranie takiej bitwy w grze nie ma innej możliwości na 10 obliczeń 7 razy wygrał nomad . za drugim podejściem  czyli po resecie ustawień na 10 symulacji 9 wgranych nomada . jeszcze raz reset i znów 10 symulacji i 6 wygranych nomada i bądż tu mądry i pisz wiersze dalej już mi się nie chciało i dałem sobie spokój .w każdym razie ja ten spór uważam za czysto akademicki z jednego powodu realnie w grze gra imperium to ciężki kawał  chleba a to z tego względu że zanim dojdzie się do etapu tych waszych hipotetycznych
setek k pik i innego badziewia , najpierw imperium musi przetrwać początek gry i etap środkowy  a tu dominacja nomada jest bezwzględna .Twoje rozważania o lepszym eko imperium to też tylko teoria w praktyce po kilku wieloetapowych plądrach  imperium może nomadowi naskoczyć nawet pod względem eko . Do tego dochodzi znany już każdemu imperatorowi dramat papierowych twierdz .teoretycznie powinien być to najmocniejszy element
strategi obronnej przeciwko nomadom a grze okazuje się że są to zamki na piasku w których  w przypadku ataku nomada szkoda nawet łuczników zostawiać bo czy z łukami czy bez wynik oblężenia jest taki sam . Reasumując imperium aby wygrać musi wystawić bardzo mocną armię w polu ale w grze jest to nie realne . obrona twierdz też jest bez sensu a z czego to wszystko wynika ? a no z tego o czym już pisałem dawno temu łucznictwo pod każdą postacią rulez .balans gry jest skopany w nadmiernej sile łuków i nic tu nie dadzą kombinacje z ustawieniami armii i etc .Podsumowując ci którzy grają imperium muszą sobie zdawać sprawę z tego że jest to totalny hardcor i tyle , wiem coś o tym z autopsji go gram imperium na dwóch światach na jednym na etapie początkowym na drugim na etapie środkowym gry. Jedynym ratunkiem dla imperium jest gra w mocnym sojuszu pod osłoną mocnych nomadów i modły aby koledzy zbyt często nie wywoływali wojen bo plądry czyli podstawowy element gry w czasie wojen na v5 to zabójstwo dla eko imperium .To  na tyle w temacie .........Game Over

ps. los imperiów dobrze odzwierciedla pl9 80procent skarbonek na tym świecie to polegli imperatorowie i większość z nich dopiero teraz zaczynający swą przygodę z v5  do tej pory jeszcze nie załapało jakim cudem nomadzi ich tak szybko zmasakrowali .



NIe do końca prawdę mówisz brak troszkę wiarygodnych dowodów na poparcie tej tezy. Gram na pl9 Imperianem jestem top2 zrozpocząłem grę z 4 dniowym poluźnieniem. Przegoniłem w pkt większość nomadów poza jednym ;P więc jest to możliwe. Twierdze jak wspomniałem na samym początku w tej chwili coś będe testował na 82 nie kalekim lecz faktycznie w grze i zobaczymy jak pójdzie i wtedy udzielę informacji co do twierdz nie oficjalnie uważam iż jest możliwa obrony nie przed każdym(może) lecz przed większością. CO do plądrowań to prawda jest iż jest to nasz najsłabszy punkt i ciężko się podnieść po dwóch plądrowaniach podczas wojny. TO tyle Smiley

POzdrawiam
Czuban
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2011, 10:03:57 wysłane przez czuban » Zapisane
Amen
Angel
Ex-IO Team Member
*

Karma: +250/-89
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2127


Vi Veri Veniversum Vivus Vici


Zobacz profil
« Odpowiedz #74 : Luty 09, 2011, 10:49:50 »

Badziewie czy nie - mi jasno pokazuje co pokazywał. I jakos nie zmienial tego co pokazuje Grin

Co do balansu ras to:
1. Zgadzam się, że 3-4 miesiace Imperianie maja pod górkę. Pisałem to wielokrotnie. Generalnie do momentu jak Nomadzi dochodza do maxa popa w prowincji oraz do momentu jak Imperianie moga stawiac piki. To sa dla mnie 2 kluczowe punkty rozwoju.
2. Jesli Imperianie beda pladrowani na 30% - tak jak polecam wszystkim Nomadom Grin - to tez sie zgadzam - Imperianin pladrowany co tydzien na 30% sie nie rozwinie.
Ale po to sa sojusze aby ten problem rozwiazac - co tez slusznie zauwazyles.
3. Co do luków - to też pisalem już gdzieś na ten temat. Generalnie jeśli chodzi o jednostki to gdyby Katafrakt nie mial bonusu za każde 1k to elitarny Lucznik byłby najlepsza jednostką w grze - nie ginie - sporo ran zadaje i jest "teoretycznie" kontr jednostka do pik. Teoretycznie bo niestety wtapia na pikach strasznie (a tak nie powinno byc).
4. A co do sposobu gry - jak sie przenosi doswiadczenia z v4 na v5 to niestety tak sie to konczy. Imperianinem gra sie zupelnie inaczej. Wedlug mnie, poniewaz jest to jednak nacja nastawiona na farmowanie - latwiej niz Nomadem. Nomadem trzeba walczyc, atakowac itd... a na to czasu potrzeba - Imperianinem mozna farmowac i wszystko olewac az sie dojdzie do takiego poziomu, ze Piki sie stawia. Wbrew pozorom sporo Imperian ktorzy sa w top 200 wlaśnie tak zrobiło... i slusznie.

Zobaczymy jak bedzie wygladala druga polowa ery. Ja jestem przekonany ze bedzie ona nalezec do Imperian a nie do Nomadow. Nawet jestem przekonany, że top 20 na r82 bedzie mialo wiecej Imperian niz Nomadow. Choc jak teraz patrze na prezenty walentynkowe to dochodze do wniosku ze w top 20 beda Ci ktorzy prezentow najwiecej dostana... Grin Niezaleznie od rasy Grin ale coz - taka gra. Nie podoba sie - mozna nie grac. *pardon*

Ad.1. Proponuje maly tescik - zagrajmy tak jak pisalem juz do Ciebie wczesniej ... jakis gracz uznany za w miare dobrego nomadem a Ty imperianinem (wystarczy taki z TOP10 V4A z odrobina wolnego czasu i pojeciem o V5), odleglosc kont nie wieksza niz 100. Pol roku czasu a nie te 3-4 miesiace jak piszesz. Zasady dosc proste: sojusz jesli juz to 1 osobowy, zadnych kapitulacji. Wynik koncowy raczej prosty do przewidzenia.
Ad.2. Daje 99% ze sie nie rozwiniesz jesli Ad.1. bedzie mialo miejsce.
Ad.3. Na piki jest sklad ... spora ilosc lukow, troche ciezkich mieczy i katafrakt lucznik na flance. Przy zalozeniu ze korzystasz z Mocnego centrum - Mocne flanki z Lucznikami na flankach sprawia ze wtapiasz 3:1. Nawet nie bralem zwyklego katafrakta pomimo ze ma i wiecej punktow zycia i bonus jesli chodzi o ich ilosc. Na 500.000 samych pik starczy 250k elit lukow, 100k ciezkich mieczy i 70k katafrakta lucznika. Jesli dostawiasz do skladu Palladynow wystraczy po drugiej stronie dodawac katafraktow. Nie ma takiej opcji zebys wygral z kazdym stosujac jednen rodzaj formacji bazujac na jednej danej jednostce. Podany przeze mnie sklad jest znacznie szybszy, znacznie tanszy w utrzymaniu (przy zalozeniu ze stoi jest to 10% w marszu jest wieksza roznica) i pomimo tego ze nomadzi raczej liczebnie powinni miec wiecej wojska w tym przypadku potrzeba 75.000 ludzikow mniej.
Ad.4. Takie drobne sprostowanie. W grach na necie: Farmer - osoba atakujaca glownie konta graczy nieaktywnych (o ile opcja taka w grze wystepuje). Ekonom - osoba bazujaca na wydobyciu i glownie inwestujaca akurat w to. Jesli chodzi o farmienie to nomad ma przewage i to znaczna zaczynajac od ciezkiego wojska. Przy ataku na twierdze niskiego poziomu raczj nikt machin nie bierze a miecze na tyle by przebic mury - gdzie jeszcze lekki miecznik jest szybszy od wozka tak ciezki miecznik juz nie, gwardia i piki = zolwie. Po drugiej stronie u nomada lekki miecznik jest podobnie jak w przypadku imperianina szybszy, natomiast ciezki miecznik ma predkosc wozka. Jesli zalozymy ze w pozniejszym etapie pojawiaja sie skarbonki z kilkoma milionami zasobow i wezmiemy pod uwage to ze imperianin jest wolniejszy zachodzi zatem duze prawdopodobienstwo ze to nomad surowce zgarnie pomimo ze dana skarbonke zauwazy moze deko pozniej czy ma do niej dalej (pomijam odleglosci mniejsze niz 100 ze wzgledu na to ze tam dolot do niektorych jest czasem minimalnym wynoszacym 40 minut).

Nomadem gra sie bardzo latwo. Pomijam ze przez pierwsze miesiace mozna nabic bardzo duzo punktow honoru co daje spory bonus do i tak juz posiadanego (+10 na imperian), przy odrobinie szczescia i rozsadnej gry mozna zdobyc takze bonus do zadowolenia a tym samym postarac sie podniesc podatki w prowincjach. Kolejne bonusy plynace z szybszego rozwoju w poczatkowej fazie to kolonie ... nomadzi moga je miec wczesniej bo latwiej im uzbierac dana liczbe ludzi i zasobow. Strata kolonii nie jest dla nich az tak bolesna - ludziki szybko wroca a zasoby latwo zdobyc czy to na innym graczu czy na skarbonce. Sprawa kolejna - jesli masz jakiegos dobrego nomada blisko i ma on wiecej wojska i skolonizuje czesc specjalnych surowcow w poblizu ciebie musisz szukac miejsca gdzies dalej co tez laczy sie ze strata zadowolenia w kolonii, dluzszymi czasami dojscia do kolonii itd. Trzeba znacznie wiecej kombinowac i sama gra jest ta nacja bardzo trudna. W koncowej fazie tez jest dosc skomplikowana - sa sposoby by ze tak powiem "dobic" imperianina do tego stopnia ze z 4 milionow ludzi ilosc ta spadnie do okolo 3,2 mln za pomoca raptem 5 pladerek wykorzystujac w zasadzie ich atut jakim jest brak limitu na ludnosc. Jest to sposob bazujacy na sredniej zadowolenia i dziala tylko na imperian z tego wzgledu ze nomadzi maja znacznie wiekszy przyrost ludnosci. Sama srednia po zapelnieniu wszytskich prowincji jest w zasadzie u nomada stala oczywiscie pomijajac takie czynniki jak otrzymanie pladerki, kolonizacje (pobiera ludnosc co ma wplyw na srednia zadowolenia), przegranie bitwy, wojny itd. Tutaj imperianin musi deko kombinowac szczegolnie w 1 kregu by pozniej nie miec problemu ze zbyt niskim poziomem sredniej zadowolenia. Liczenie na to ze ludnosc bedzie naplywac w tysiacach z migracji w przypadku imperianina moze okazac sie duzym bledem z tego wzgledu ze w 3 kregu bedzie mial on bardzo duzo ludzikow a sam max zadowolenia jest tam bardzo niski. Hamowanie przyrostu w 3 kregu dla sredniej? Mozna ... pytanie po co? Rasa ekonomiczna a odpuszczac sobie mozliwosc wiekszego zysku z wydobycia ... troche chyba jest tu cos nie tak.

Mozna pisac o tym bez konca. Moim zdaniem sam poczatek jeszcze moglby byc natomiast srodkowa faza gry jest do poprawy i to dosc znacznej.

Czuban - ty jestes daleko od innych i nie masz zadnego mocnego nomada obok i tu masz farta - poza tym jestes w dosc mocnym sojuszu. Poza tym sama ilosc atakow: 642/30 dni. Punktow wojskowych cale 2. Dogania Ciebie Palmilio ... nomad ... okolo 200 atakow, punktow ma 2/3 twoich, kilka prowek mniej, zaczal z tydzien pozniej od ciebie, ma ponad 1400 punktow militarnych i gra na totalnym luzie poza tym moze dostawic jeszcze z 2 prowincje. Lana to samo. Predzej czy pozniej i tak ciebie wyprzedza ... ale raczej nie w ilosci posiadanych prezentow  *hihi*
Zapisane

Na emeryturze Wink
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!