Imperia Online Poland  
Czerwiec 28, 2024, 17:43:02 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Archer War  (Przeczytany 7120 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
MarDeb
Kapitan
****

Karma: +93/-26
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 360



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #30 : Grudzień 19, 2010, 16:03:14 »

Nie upieram się, że moje rozwiązanie jest najlepsze. Ale zmniejszenie ilości łuczników na polu bitwy przez wydłużenie ich czasu szkolenia (nie musi być 10x) zwiększy też znaczenie wszelkiego rodzaju włóczników, którzy teraz są niemiłosiernie wybijani w pierwszych rundach walki i nie mogą pokazać tego na co ich stać w fazie walki wręcz przeciw konnicy.
Zapisane

I_LoVe_u
Major
*****

Karma: +275/-101
Offline Offline

Wiadomości: 845



Zobacz profil
« Odpowiedz #31 : Grudzień 19, 2010, 20:12:08 »

Wiesz Mar wystawianie wlocznikow przeciwko lucznikom to swego rodzaju dobra taktyka bo wlocznicy sa stosunkowo tani i to w wiekszosci oni przyjmuja strzaly no i wiadomo zeby zdobyc jakies ptk honoru za walke trzeba stracic 10% wojska ktorym moga byc wlasnie wlocznicy Smiley
Zapisane

Rycerz Zakonu Wielkiego RuShUu

"Kobiety", konserwy, balety bez przerwy xD
MarDeb
Kapitan
****

Karma: +93/-26
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 360



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #32 : Grudzień 19, 2010, 20:15:03 »

Ja to rozumiem, tak wynika z mechaniki gry, choć pewnie włócznicy zostali wymysleni po to aby zatrzymać konie wroga a nie ginąć masowo. Większość ludzi to wykorzystuje - ja nie. Wolę łuki z końmi prowadzić i te włocznie wystrzelać.
Zapisane

Star Blade
Generał
*******

Karma: +552/-99
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2728


Master of Disaster :P


Zobacz profil
« Odpowiedz #33 : Grudzień 20, 2010, 00:13:33 »

Mar - nie wiem kompletnie czemu trzymasz sie jednego toku myslenia. Twoim celem jest ograniczenie liczby lucznikow na polu bitwy. Wedlug mnie to zle podejscie.

Prawidlowe podejscie to lepsze zbalansowanie sily lucznikow w porownaniu do innych jednostek, aby budowanie duzej armii lukow przestalo sie oplacac. To jest wedlug mnie prawidlowe podejscie....

A tak poza tym to uwazam ze jest pewien haczyk z lukami... ciekawe ze nikt na razie tego nie zauwazyl. Cool Mozna w miare sensownie zneutralizowac przewage lucznikow wcale tak bardzo sie nie wysilajac. Smiley Ciekawe kiedy ktos na to wpadnie... Cool

Dla Fanów FSN: http://www.youtube.com/watch?v=ErttGQvvp5I
(ściągam i oglądam anime Embarrassed - naprawde kilka świetnych kawałków muzyki *YAHOO*)
Zapisane


R4E2-> top1 mil; top3 net worth; 5 medals;
R5E3-> top35 mil; top4 net worth; 3 medals;
R4E3-> top4 mil; top4 net worth; 2 medals;
MarDeb
Kapitan
****

Karma: +93/-26
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 360



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #34 : Grudzień 20, 2010, 01:15:40 »

Generalnie obu nam chodzi o nie budowanie wielkich armii łuczników. Ty chcesz to zrobić przez zbilansowanie gry, ja przez odwołanie sie do realiów historycznych. Każda z tych dróg wydaje mi się dobra. Obaj widzimy problem i inaczej chcemy go wyeliminować. Tak czy inaczej trzeba się pozbyć problemu i tyle.


A nasza rozmowa przypomina rozważania na temat co spowoduje aby dziecko nie przeziębiało się: szczepionki czy dobre ubieranie.
Zapisane

touareg111
Porucznik
***

Karma: +19/-13
Offline Offline

Wiadomości: 103



Zobacz profil
« Odpowiedz #35 : Grudzień 20, 2010, 01:22:26 »

napisałem swoja opinię i nie będę się powtarzał jak mamy tu lepszych i lepszejszych to zaczynam rozumieć posty innych osób!!!!!!
dodam mój główny przez jakiego pedała został usunięty i nie czytaj trans a jako brakujace zwierciadło wewnętrzne koła zamachowego pedała głównego *YAHOO* *HI*
Zapisane
MarDeb
Kapitan
****

Karma: +93/-26
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 360



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #36 : Grudzień 24, 2010, 15:46:09 »

Chyba coś się zmieniło. bo mi niezależna prowincja zabiła część łuków przy oblężeniu.
Zapisane

I_LoVe_u
Major
*****

Karma: +275/-101
Offline Offline

Wiadomości: 845



Zobacz profil
« Odpowiedz #37 : Grudzień 25, 2010, 10:29:36 »

Zmienilo zmienilo i to juz dobrych kilka dni temu.... szkoda ze gina Cry ale przynajmniej widac wiecej "realizmu"
Zapisane

Rycerz Zakonu Wielkiego RuShUu

"Kobiety", konserwy, balety bez przerwy xD
MarDeb
Kapitan
****

Karma: +93/-26
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 360



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #38 : Grudzień 25, 2010, 23:38:43 »

To fakt, tylko czemu dowiaduję się o tym po tym jak w kilka ataków mi połowę łuków wycieło?
Zapisane

owsiakus
Agent Specjalnej Troski
Ex-IO Team Member
*

Karma: +240/-63
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1198



Zobacz profil
« Odpowiedz #39 : Grudzień 28, 2010, 09:43:31 »

Trzaba po prostu sprawdzać każdy raport z bitwy a nie będziemy zaskoczeni :-)
Zapisane

Nie mam dostepu do polskiej klawiatury i przegladarek z zainstalowanym slownikiem. Prosze wziasc to pod uwage zanim wyglosicie uwagi o poprawnej polszczyznie!!!
Star Blade
Generał
*******

Karma: +552/-99
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2728


Master of Disaster :P


Zobacz profil
« Odpowiedz #40 : Grudzień 28, 2010, 10:53:47 »

Z reguly puszczenie symulacji pokaze nam zmiany - sugeruje puszczac symulacje i sprawdzac Smiley
Zapisane


R4E2-> top1 mil; top3 net worth; 5 medals;
R5E3-> top35 mil; top4 net worth; 3 medals;
R4E3-> top4 mil; top4 net worth; 2 medals;
MarDeb
Kapitan
****

Karma: +93/-26
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 360



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #41 : Grudzień 28, 2010, 14:50:57 »

Oczywiście sprawdzać. Ale też nie wiem, bo niektóre ataki rozgrywane są tradycyjnie a nie "wal po łucznikach". NIe wiem od czego to zależy.
Zapisane

robak
Szeregowiec
*

Karma: +3/-0
Offline Offline

Wiadomości: 30


robal


Zobacz profil
« Odpowiedz #42 : Grudzień 28, 2010, 20:15:44 »

A tu dla przykładu, czym są łuki w starym świecie- proszę o komentarze- http://www9a.imperiaonline.org/imperia/game/_addons/dokladi/?path=bitki/65/2010_12_22/65024150_65032194_1065842  Cry św. pamięci cichy309 choć dogra tą erę do końca i w przyszłej będzie szalał >Grin
Zapisane

AberMon
Porucznik
***

Karma: +75/-99
Offline Offline

Wiadomości: 209


Zobacz profil
« Odpowiedz #43 : Grudzień 30, 2010, 01:22:20 »

trochę dalszych uwag po kilku następnych bitwach i symulacjach  więc łuki pełnią w tej grze rolę muszkietów i to dobrej klasy  katapulty i balisty rolę artylerii  a  reszta to motłoch i mięso armatnie no może oprócz ciężkich koni tym przyznano rolę husarii i czasami potrafią dobrą szarżą wszystko rozpylić tylko gdzie tu w tym wszystkim klimat średniowiecza ? Aha a do zdobywania zamków wystarczy konnica łuki i ta niby artyleria plus trochę taranów  reszta jest zbędna
więc dalej mamy barbi games ja chwilowo żadnych zmian na lepsze nie widzę  ....Game Over
Zapisane
Strony: 1 2 [3]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!