Imperia Online Poland  
Czerwiec 26, 2024, 01:21:35 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: dla testerów wersji 5  (Przeczytany 2037 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
chegewara
Major
*****

Karma: +181/-66
Offline Offline

Wiadomości: 630


Zobacz profil WWW
« : Listopad 27, 2010, 23:09:14 »

dla wszystkich, którzy chcą na bieżąco śledzić czy coś się nie skopało i szybko zgłaszać awarie polecam ten link. oprócz tego pozwala zaplanować rozbudowę farm, medycyny i kilku innych ekonomicznych decyzji (w tym wpływ przeniesienia stolicy na średnie zadowolenie). w planach mam jeszcze dodanie kilku informacji oraz dodanie oprawy graficznej, ale grafika zmieni się dopiero jak zmiany nie będą tak częste jak do tej pory

http://imperia.cz.cc/provinces.html
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2010, 23:41:18 wysłane przez chegewara » Zapisane

Demeskinos
Ex-IO Team Member
*

Karma: +229/-30
Offline Offline

Wiadomości: 1219


Nie jestem księciem z bajki


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Listopad 29, 2010, 21:42:09 »

Kolejne użyteczne narzędzie Smiley
Widzę ,ze nie ciekawie mi się rysuje populacja na tą chwilę Sad
Fajnie byłoby ,żeby twoje kalkulatory zostały zebrane w jednym wątku ,przyklejonym na sam początek


Zapisane

chegewara
Major
*****

Karma: +181/-66
Offline Offline

Wiadomości: 630


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : Listopad 29, 2010, 22:15:19 »

Imperianie jeszcze nie zdają sobie z tego sprawy, ale będą mieli przerąbane z powodu konieczności budowy farm. W Twoim przypadku problempowinien zacząć się za jakieś 2 tygodnie w górach w pierwszym kręgu. Po kolejnym tygosniu równiny z lasem i następny tydzień to równiny. Ale sam sobie zaczynam robić off.
Co prawda narzędzie to może być pomocne w rozwoju to jednak mam nadzieję, że bardziej pomoże w wyłapywaniu błędów i zgłaszaniu ich, a z czasem powstanie więcej użytecznych narzędzi dla ekonomów
Zapisane

Konrad
Generał
*******

Karma: +563/-82
Offline Offline

Wiadomości: 2945



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Grudzień 06, 2010, 09:16:00 »


Coś z wartością przyrostu populacji jest nie tak. Zmieniam liczbę ludności i farm a przyrost ciągle ten sam.

 sorry już mi działa działa za małą wartość w liczbie ludności dałem  *crazy*
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2010, 09:22:38 wysłane przez Konrad » Zapisane

Lana
Ex-IO Team Member
*

Karma: +266/-303
Offline Offline

Wiadomości: 2141


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Grudzień 06, 2010, 14:07:49 »

Chege imperianie już od dawna zdają sobie z tego sprawę, niestety.
I już o tym pisałam ale mnie zakrzyczeliście.

Imperianin ma do wyboru albo wojsko - albo domki. Ale jak zacznie budować farmy to mu już w ogóle na nic surki nie zostanie.
Zapisane


PL1E3--> TOP1 mil; TOP1 honor; TOP2 net worth
PL6E1--> TOP1 mil; TOP1 honor; TOP6 net worth;9 medals

NA EMERYTURZE Smiley
I_LoVe_u
Major
*****

Karma: +275/-101
Offline Offline

Wiadomości: 845



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Grudzień 06, 2010, 15:32:45 »

I nie ma nawet mowy o wyrownanym poziomie miedzy nomadami a imperialnymi bo jak narazie ja widze znaczna przewage u nomadow:
-wiekszy przyrost,
-mniej ptk przy pladrze na "-"
-plus do ataku na imperian,
-wyrownana sila wojska (i nie tylko ja to widze)
A co maja imperianie na plus? Ktos moze dopisze  *kissgirl*
Zapisane

Rycerz Zakonu Wielkiego RuShUu

"Kobiety", konserwy, balety bez przerwy xD
Star Blade
Generał
*******

Karma: +552/-99
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2728


Master of Disaster :P


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Grudzień 07, 2010, 07:24:47 »

Forumowe Marudy (bez obrazy *rose*) - bo tak chyba zacznę nazywać płaczących Imperian którzy przychodzą na forum i piszą o tym jak to Imperianie są biedni i pokrzywdzeni przez los a Nomadzi to wszystko z górki mają.

Nie rozumiecie mechaniki gry. Już tyle razy pisałem czemu racji nie macie, że naprawdę mi się odechciewa w kółko to samo powtarzać...

Gwarantuje Wam, że jak wrócimy do tej rozmowy za 2 miesiące sami zobaczycie, że obie nacje będą wyrównane a za około 3-4 miesiące w top 20 będzie więcej Imperian niż Nomadów.

Ale zamiast cierpliwie poczekać to Wy codziennie musicie przyjść i po marudzić na forum... widzę, że natura Polaków taka jest - nie rozumieją o co chodzi ale przyjść i po marudzić - to a i owszem... *freak*

Forumowe Marudy... Tongue
Zapisane


R4E2-> top1 mil; top3 net worth; 5 medals;
R5E3-> top35 mil; top4 net worth; 3 medals;
R4E3-> top4 mil; top4 net worth; 2 medals;
Konrad
Generał
*******

Karma: +563/-82
Offline Offline

Wiadomości: 2945



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Grudzień 21, 2010, 10:42:59 »


Mam pytanie odnośnie działania tego fajnego narzędzia.

Zrobiłem symulacje i wychodzi mi:

Równiny z lasem - 1 krąg.
Dom 30, Farma 10, medycyna 19


Przy ludności 233600 przyrost 49
Przy ludności 233766 przyrost 49
Przy ludności 233767 przyrost -16
Przy ludności 234600 przyrost -15
Jakoś taki dziwny skok spadku przyrostu. Jaki jest wzór na przyrost?


Porównanie równin i wzgórz z lasem - 2 krag.
Dom 31, Farma 8, medycyna 19

równiny -

Przy ludności 265940 przyrost 46
Przy ludności 265950 przyrost -23

wzgórza z lasem

Przy ludności 246000 przyrost 7

Biorąc pod uwagę że wzgórza mają bonus do drewna +15 a równiny -10 to różnica ok 5% w ilości ludności sugeruje, że równiny nie opłacają się.
Prawdopodobnie złym tropem idę. Może od razu trzeba zakładać że z farmami jadę na 10-12 lvl i wtedy równiny już są opłacalne.
Nie mam czau tego teraz obliczać ale chyba trzeba przyjrzeć tematowi głębiej.

Ma ktoś już jakieś doświadczenia w temacie? Sporo osób grało na alfie.
Mam prowincje do zaanektowania i wątpliwości którą prowincję brać w drugim kręgu. A może zakładać że cały drugi krąg się zaanektuje więc nie ma co się zastanawiać co pierwsze.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2010, 10:50:08 wysłane przez Konrad » Zapisane

Lana
Ex-IO Team Member
*

Karma: +266/-303
Offline Offline

Wiadomości: 2141


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Grudzień 21, 2010, 11:23:39 »

Konrad, już się przekonałam że równiny nie opłacają się. W końcu i tak je wszystkie zaanektujesz ale radze najpierw brać góry z lasem, wzgórza z lasem i równiny z lasem.
Zapisane


PL1E3--> TOP1 mil; TOP1 honor; TOP2 net worth
PL6E1--> TOP1 mil; TOP1 honor; TOP6 net worth;9 medals

NA EMERYTURZE Smiley
Konrad
Generał
*******

Karma: +563/-82
Offline Offline

Wiadomości: 2945



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Styczeń 05, 2011, 22:14:31 »

Mam równiny z lasem w pierwszym kręgu z farmą 8.

Pisze w pojemności farm: Aktualna pojemność - 71618.
Pojemność następnego poziomu (czyli 9)- 82699.

Natomiast jak wprowadzę do kalkulatora chege;  równiny z lasem w pierwszym kręgu.

To wychodzi pojemność; równiny z lasem w pierwszym kręgu z farmą 8:    58780
równiny z lasem w pierwszym kręgu z farmą 9: 70969
równiny z lasem w pierwszym kręgu z farmą 10: 83767

Zastanawiam się czy kalk źle działa czy coś źle wpisuję.  *SCRATCH*
Zapisane

Star Blade
Generał
*******

Karma: +552/-99
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2728


Master of Disaster :P


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : Styczeń 06, 2011, 07:26:41 »

Generalnie pewnie jak chege tworzył kalka to zasady obliczeń były inne. Obawiam się, że zasady są wciąż płynne i się zmieniają z tygodnia na tydzień, szczególnie jak programiści zauważą, że coś działa inaczej niż oczekiwano. A farmy były bodajże już raz zmieniane bo Nomad miał tylko +5% a nie +10% przyrostu jeśli dobrze pamiętam... *SCRATCH*
Zapisane


R4E2-> top1 mil; top3 net worth; 5 medals;
R5E3-> top35 mil; top4 net worth; 3 medals;
R4E3-> top4 mil; top4 net worth; 2 medals;
Konrad
Generał
*******

Karma: +563/-82
Offline Offline

Wiadomości: 2945



Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : Styczeń 06, 2011, 10:15:38 »

Generalnie pewnie jak chege tworzył kalka to zasady obliczeń były inne. Obawiam się, że zasady są wciąż płynne i się zmieniają z tygodnia na tydzień, szczególnie jak programiści zauważą, że coś działa inaczej niż oczekiwano. A farmy były bodajże już raz zmieniane bo Nomad miał tylko +5% a nie +10% przyrostu jeśli dobrze pamiętam... *SCRATCH*

he he, no rzeczywiście zmienili, tj. podwyższyli. Dowodem na to jest mapa imperialna. Tam, gdy najadę na prowincję kursorem, to widnieje dokładnie taka sama wartość jaka wychodzi z kalkulatora chegewary.


Korekta.
Sorki, żle odczytałem wartości. Nie uwzględniłem bonusów terenu do farm.  *crazy*
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2011, 10:18:26 wysłane przez Konrad » Zapisane

chegewara
Major
*****

Karma: +181/-66
Offline Offline

Wiadomości: 630


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #12 : Styczeń 23, 2011, 00:46:12 »

nie bardzo wiem gdzie jest błąd w mojej witrynie. zrobiłem kalkulacje dla wartości jakie były w założeniach (w chwili kiedy robiłem kalka) a nie dla wartości jakie były w grze. po prostu wtedy nikt nie chciał słuchać, że jest bug, jak widzę chyba został poprawiony. jeżeli ktoś ma pytania to postaram się odpowiedzieć, chociaż już ponad miesiąc nie gram w IO, ale witryna cieszy się jako taką popularnością dlatego jej nie zamykam i postaram się ją aktualizować jeżeli będziecie mi zgłaszali taką potrzebę
Zapisane

Konrad
Generał
*******

Karma: +563/-82
Offline Offline

Wiadomości: 2945



Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : Styczeń 23, 2011, 14:26:05 »

nie bardzo wiem gdzie jest błąd w mojej witrynie. zrobiłem kalkulacje dla wartości jakie były w założeniach (w chwili kiedy robiłem kalka) a nie dla wartości jakie były w grze. po prostu wtedy nikt nie chciał słuchać, że jest bug, jak widzę chyba został poprawiony. jeżeli ktoś ma pytania to postaram się odpowiedzieć, chociaż już ponad miesiąc nie gram w IO, ale witryna cieszy się jako taką popularnością dlatego jej nie zamykam i postaram się ją aktualizować jeżeli będziecie mi zgłaszali taką potrzebę

Nie było błędu. Napisałem w korekcie że źle wpisałem wartości.

chege jak dobrze Cię znowu widzieć  *beer* *beer* Myślałem że gdzieś w himalajach utknąłeś  *freak*

TAK!! W imieniu swoim i graczy zgłaszam prośbę o aktualizację tej witryny.  *HI*
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2011, 14:28:03 wysłane przez Konrad » Zapisane

chegewara
Major
*****

Karma: +181/-66
Offline Offline

Wiadomości: 630


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #14 : Styczeń 23, 2011, 18:38:38 »

nie ma mnie już na tym forum. nie widzę sensu dalej udzielać się tutaj, a co do aktualizacji to muszę konkretnie wiedzieć co mam zaktualizować. po prostu piszcie co się zmieniło lub co zostało dodane a postaram się to zweryfikować

PS jeżeli kogoś interesuje poezja to zapraszam na witrynę w moim opisie, jest tam kilka moich wierszy
Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!