Imperia Online Croatia
Lipanj 04, 2024, 10:40:31 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
 
   Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: razlika između imperijana i nomada  (Posjeta: 11889 puta)
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
Proxy
Global Moderator
*

Karma: +93/-263
Offline Offline

Postova: 1154


I'm watching you!

proxymus@live.com
Profil
« Odgovor #60 na: Veljača 15, 2011, 07:07:00 »

e da.... evo vam dragi imperijani, nakon ove slike uopce ne zelim razgovarat kako su imperijani slabiji, kako im treba milenij da dodju do 200k ljudi, kako pljuju lovu na farme i kuce.... p.s. porobljen je sa 200k konjice prije 3 dana: http://img204.imageshack.us/i/beznaslovah.png/

Sa tom populacijom lik ima proizvodnju kao ja u dvije provincije... Brijem da sljedeču eru idem sa imperijanom, prvo dignem ekonomiju tak da mi je cijena vojske prava bagatela.
Evidentirano

vmandura
Captain
****

Karma: +17/-63
Offline Offline

Postova: 348


Profil Email
« Odgovor #61 na: Veljača 15, 2011, 11:12:37 »

e da.... evo vam dragi imperijani, nakon ove slike uopce ne zelim razgovarat kako su imperijani slabiji, kako im treba milenij da dodju do 200k ljudi, kako pljuju lovu na farme i kuce.... p.s. porobljen je sa 200k konjice prije 3 dana: http://img204.imageshack.us/i/beznaslovah.png/
oprosti ali moja je bila i veća ali u ratu su je odsjekli na 140k kroz 2 poroba. a sad da se nadovežem na tvoj slavodobitni izračun cijene kataprahta i falangi. neka bude ekvivalent u drvu naravno. cijeli izračun valja, osim jednog dijela, za koji ću pretpostaviti da si previdio, a to je da se radi o jedinicama koje imaju međusobni odnos 'efikasnosti u odnosu na cijenu', u prijevodu, stavi /4 na koštanje kataprahta i x4 na cijenu falangi kao što stavljam i ja nevoljko svojim čuvarima protiv te vaše čelikom i karbonskim vlaknima optočene konjice pa se ne smijem žaliti koliko sam ih platio kad  Lips Sealed , imaju slabost na konjicu. gdje si sad? jesu li sad kataprahti skupi u odnosu na falange? naravno da ne i u korist je nomada nenormalno. ja trebam 2 do 2.5 puta više jedinica savršenih protiv tvojih jedinica da bih izvojevo pobjedu. bonusi na mojoj strani su 4x4x2=32(onih x2 je jer očito imperijani imaju duplo jače jedinice u odnosu na nomade Cheesy) i opet je rutavo za mene sa preko duplo vojske spram tebe *black_eye* *black_eye* *black_eye*
Evidentirano
jasmina
Gost
« Odgovor #62 na: Veljača 15, 2011, 11:28:29 »

no dobro, ja samo iznosim kako pise.... to kako netko igra nije moja stvar.... ja kao nomad i kao imperijan jos nisam porobljen niti jedan put... tako da sve ovisi o stilu igre, odnosno, o volji, sreci i no, jos malo srece da te ne napadne nitko u pocetku igre Grin
kiki i još puno puno sreće da te ne okružuju igrači kakvi okružuju mene......dovoljno je reći......onogonduri
Evidentirano
bosanac19
Trusted Member
*

Karma: +56/-76
Offline Offline

Postova: 753



Profil
« Odgovor #63 na: Veljača 15, 2011, 11:54:21 »

no dobro, ja samo iznosim kako pise.... to kako netko igra nije moja stvar.... ja kao nomad i kao imperijan jos nisam porobljen niti jedan put... tako da sve ovisi o stilu igre, odnosno, o volji, sreci i no, jos malo srece da te ne napadne nitko u pocetku igre Grin
kiki znas da ja kad nesto napisem nije bzvz..... to sto si gore napisao je istina ali ta istina je proizasla iz jedne stvari a to je da ljudi(igraci) jos neznaju igrat v5 pitat cu te sljedecu eru ili onu poslije..... imperijana vjerojatno nece ni bit a i ono sto ce ih bit to ce nomadi odmah na pocetku otrest ko šmrkalj i to je to.... sto bi se reklo zivi bili pa vidjeli......
Evidentirano

nijedna cura nemoze bit ruzna onoliko koliko ja mogu bit pijan..... Smiley))))
kikiriki
Global Moderator
*

Karma: +82/-112
Offline Offline

Postova: 853



Profil
« Odgovor #64 na: Veljača 15, 2011, 01:55:35 »

kiki i još puno puno sreće da te ne okružuju igrači kakvi okružuju mene......dovoljno je reći......onogonduri

onogonduri? pa samo su oni i oko mene.... kuche, morgana, daba, azsymbabo, foot, marian.... svi padaju ko kruske Grin Grin

oprosti ali moja je bila i veća ali u ratu su je odsjekli na 140k kroz 2 poroba. a sad da se nadovežem na tvoj slavodobitni izračun cijene kataprahta i falangi. neka bude ekvivalent u drvu naravno. cijeli izračun valja, osim jednog dijela, za koji ću pretpostaviti da si previdio, a to je da se radi o jedinicama koje imaju međusobni odnos 'efikasnosti u odnosu na cijenu', u prijevodu, stavi /4 na koštanje kataprahta i x4 na cijenu falangi kao što stavljam i ja nevoljko svojim čuvarima protiv te vaše čelikom i karbonskim vlaknima optočene konjice pa se ne smijem žaliti koliko sam ih platio kad  Lips Sealed , imaju slabost na konjicu. gdje si sad? jesu li sad kataprahti skupi u odnosu na falange? naravno da ne i u korist je nomada nenormalno. ja trebam 2 do 2.5 puta više jedinica savršenih protiv tvojih jedinica da bih izvojevo pobjedu. bonusi na mojoj strani su 4x4x2=32(onih x2 je jer očito imperijani imaju duplo jače jedinice u odnosu na nomade Cheesy) i opet je rutavo za mene sa preko duplo vojske spram tebe *black_eye* *black_eye* *black_eye*
ja sam ga naveo kao primjer jer je porobljen nedavno a vec ima populaciju kao i prije poroba... dakle sve se moze
ja sam izracun stavio na temelju kalkulacije u simulatoru, 100k konjice na 250k falangi gdje ispada da je falanga jeftinija....

nemojte me krivo shvatiti, ja jesam za nomade jer su mi super, i jaki i zabavni.... medjutim nisam slijep da ne vidim probleme koji muce imperijane, samo ti problemi su toliko puno puta navedeni da nemam potrebe biti 49. u redu koji prica o njima(uostalom, kad bi se svi slozili sa svime ne bi bilo nikakvih razgovora Smiley)
evo, po meni dvije su stvari KRITICNE i trebale bi pod hitnu reviziju:
1. cast u ratu koja se ocito ne gubi na porobima(vjerojatno bug)
2. dizanje granice napada sa 10 na bar 15min za vrijeme rata, da bar covjek stigne vojsku premjestit ako vidi napad....
mislim da je to primarni problem...  Grin
« Zadnja izmjena: Veljača 15, 2011, 03:14:18 od kikiriki » Evidentirano

Three witches watch three Swatch watches. Which witch watch which Swatch watch?

maximus
Lieutenant
***

Karma: +2/-34
Offline Offline

Postova: 111


Profil
« Odgovor #65 na: Veljača 15, 2011, 02:55:15 »

onogonduri? pa samo su oni i oko mene.... kuche, morgana, daba, azsymbabo, foot, marian.... svi padaju ko kruske Grin Grin


ali zaboravio si jednu stvar, ti si nomad a jasmina je imperijan  Wink
Evidentirano
vmandura
Captain
****

Karma: +17/-63
Offline Offline

Postova: 348


Profil Email
« Odgovor #66 na: Veljača 15, 2011, 04:55:52 »

onogonduri? pa samo su oni i oko mene.... kuche, morgana, daba, azsymbabo, foot, marian.... svi padaju ko kruske Grin Grinja sam ga naveo kao primjer jer je porobljen nedavno a vec ima populaciju kao i prije poroba... dakle sve se moze
ja sam izracun stavio na temelju kalkulacije u simulatoru, 100k konjice na 250k falangi gdje ispada da je falanga jeftinija....

nemojte me krivo shvatiti, ja jesam za nomade jer su mi super, i jaki i zabavni.... medjutim nisam slijep da ne vidim probleme koji muce imperijane, samo ti problemi su toliko puno puta navedeni da nemam potrebe biti 49. u redu koji prica o njima(uostalom, kad bi se svi slozili sa svime ne bi bilo nikakvih razgovora Smiley)
evo, po meni dvije su stvari KRITICNE i trebale bi pod hitnu reviziju:
1. cast u ratu koja se ocito ne gubi na porobima(vjerojatno bug)
2. dizanje granice napada sa 10 na bar 15min za vrijeme rata, da bar covjek stigne vojsku premjestit ako vidi napad....
mislim da je to primarni problem...  Grin
istina za ove dvije stvari što si naveo, ja bih nadodao i onaj specijalni efekt koji falange imaju da se primjenjuje također i u obrani i tad bi se uvelike ispravilo sve ovo o čemu danima raspravljamo Smiley Smiley Smiley
« Zadnja izmjena: Veljača 15, 2011, 06:33:50 od vmandura » Evidentirano
escobar
Lieutenant
***

Karma: +6/-30
Offline Offline

Postova: 244


Profil Email
« Odgovor #67 na: Veljača 15, 2011, 06:05:15 »

vidim da si prije naveo kako se imperijanu obnovila glavna provincija i kojoj ima bonus. makar ne znaš jel možda čovjek raspustio vojsku.. ali nema veze, jedno su ravnice, nešto sasvim drugo su planine i šumovite planine gdje su najveći bonusi na resurse.. nomad je vrlo lako ili na 200k ili vrlo blizu čak i nakon poroba s puno slabijom medicinom, dok kad imperu porobiš planine odu one u nepovrat, kao i u v4... Smiley
Evidentirano
mario sakic
Gost
« Odgovor #68 na: Veljača 15, 2011, 06:17:37 »

planine su planine , ja sam nomad i sa farmom 9 nemogu prijeći 170k populacije u četvorki a da bi uspio doseći i zadržati 200k populacije treba mi farma 13 odnosno nekoliko desetaka miliuna resursa  Lips Sealed Lips Sealed
Evidentirano
RAW
Gost
« Odgovor #69 na: Veljača 15, 2011, 06:32:16 »

premjesti prijestolnicu Wink
Evidentirano
mario sakic
Gost
« Odgovor #70 na: Veljača 16, 2011, 12:00:57 »

ništa od premještanja prijestolnice zato šta je jedinica pre  Lips Sealed .o izgrađena i neda mi se gradit novi fort8 za 30k populacije a i zadovoljstvo bi mi se promjenilo u većini prova zbog udaljenosti od prijestolnice zato što je pripojen skoro cjeli drugi krug a da bi prijestolnica bila u planinama to treba planirati na početku ere a sad je malo prekasno *WASSUP*
Evidentirano
kikiriki
Global Moderator
*

Karma: +82/-112
Offline Offline

Postova: 853



Profil
« Odgovor #71 na: Veljača 16, 2011, 12:10:40 »

ništa od premještanja prijestolnice zato šta je jedinica pre  Lips Sealed .o izgrađena i neda mi se gradit novi fort8 za 30k populacije a i zadovoljstvo bi mi se promjenilo u većini prova zbog udaljenosti od prijestolnice zato što je pripojen skoro cjeli drugi krug a da bi prijestolnica bila u planinama to treba planirati na početku ere a sad je malo prekasno *WASSUP*

to ti je totalno pogresno.... udaljenost od prijestolnice ti ne postoji, nije ovo rome total war... a fort 8 u prvoj provi je po meni totalna glupost(bez uvrede) jer je slabiji od fort 7 u planinama.... to je doduse samo moje misljenje, nista lose nisam mislio....
Evidentirano

Three witches watch three Swatch watches. Which witch watch which Swatch watch?

escobar
Lieutenant
***

Karma: +6/-30
Offline Offline

Postova: 244


Profil Email
« Odgovor #72 na: Veljača 16, 2011, 12:18:05 »

a nomad ti ne ide na utvrdu, kamen je jeftin, a možeš dići onda svetišta na viši nivo Grin Grin Grin a i 10% a i 10% proizvodnje u prvoj nije za bacit Smiley
Evidentirano
kikiriki
Global Moderator
*

Karma: +82/-112
Offline Offline

Postova: 853



Profil
« Odgovor #73 na: Veljača 16, 2011, 12:27:18 »

me znam, bas.... radije bi prebacio fort u planine, sto zbog zastite sto zbog 20k kapaciteta farme da se lakse obnove nego ravnice.... da ne govorim kako konjica ima mali defekt u planinama.... Smiley   a grijesis sto se tice napadanja na fortove. ja sam nomad i idem vrlo cesto nekome na fort po resse.... 8 u 1 provi razbijem samo sa macevima(najidealnije je ako je puna strijelaca, onda stavim koplja i naberem se casti hehe)
Evidentirano

Three witches watch three Swatch watches. Which witch watch which Swatch watch?

mario sakic
Gost
« Odgovor #74 na: Veljača 16, 2011, 12:41:43 »

ako ovo već nije rome zašto onda kod namještanja poreza u nekim provama piše -8 zadovoljstva zbog udaljenosti od prijestolnice ili -12 ili -20 , a ovo za fortove ja sam nomad i niti najmanje me ne zanima koji fort ima protivnik zanima me jedino šta je u njemu a imperijani se malo previše pouzdavaju u snagu svojih zidova pa često ostave i vojske u garnizonu da dobijem uz resurse i malo časti i vojnih bodova , dosad je najčvrća sedmica pala u 4 rundi a neće ni osmice puno duže izdržati zasad ih nema puno u r84 al kad dođu biti će i trebova 3x više Grin Grin Grin
Evidentirano
 Str: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12   Gore
  Ispis  
 
Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!