Imperia Online България  
Юни 22, 2024, 13:40:22 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Филм-"Новото робство"  (Прочетена 45822 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
ahilix
SIC TRANSIT GLORIA MUNDI
Генерал
*******

Karma: +1468/-603
Неактивен Неактивен

Публикации: 3837


MEMENTO MORI


Профил
« Отговор #165 -: Април 17, 2008, 17:21:52 »

няма ли да ги споделиш и с нас, непросветените.
Твърде дълга е цялата история , а и пречупена през субективнато ми мнение...Не искам да налагам изводи от факти и събития на другите...Всеки си има глава на раменете - да мисли..Факт е ,че беше доста приближен и толериран до силови групировки , особено от една от тях,факт е че докато беше гл секретар на МВР бизнеса на едни процъфтяваше , а други бяха натикани в ъгъла / които оживяха от тях де /.. Факт е че по  доста странен начин приятелката му се сдоби със собственоста на голям пакет акции от СИ Банк на стойност стотици милиони.. Има и по малко известни факти ,но и тези са достатъчни да си съставиш мнение и извадиш изводи.. *pardon*
Активен

Музо, възпей оня гибелен гняв на Ахила Пелеев,
който донесе безбройни беди на войските ахейски,
прати в подземното царство душите на много герои,
тях пък самите предаде за плячка на стръвните псета, пир за грабливите птици.
ahilix
SIC TRANSIT GLORIA MUNDI
Генерал
*******

Karma: +1468/-603
Неактивен Неактивен

Публикации: 3837


MEMENTO MORI


Профил
« Отговор #166 -: Април 17, 2008, 17:25:15 »

V Turciq me nari4at bulgarin,no v Bulgariq me nari4at turchin.AZ SUM TAKUV KAKUVTO SE CHUVSTVAM  *rose*
Нали точно това казвам - човек има една Родина ,както една майка и може да се чувства принадлежащ към една народност...Било българин , било турчин ,било руснак или германец..Всеки решава за себе си..  Не може друг да ти вменява кой си и какъв си...Това си е личен избор.*beer*
Активен

Музо, възпей оня гибелен гняв на Ахила Пелеев,
който донесе безбройни беди на войските ахейски,
прати в подземното царство душите на много герои,
тях пък самите предаде за плячка на стръвните псета, пир за грабливите птици.
qdosahame
Редник
*

Karma: +145/-163
Неактивен Неактивен

Публикации: 21


Профил
« Отговор #167 -: Април 17, 2008, 17:34:25 »

Нали точно това казвам - човек има една Родина ,както една майка и може да се чувства принадлежащ към една народност...Било българин , било турчин ,било руснак или германец..Всеки решава за себе си..  Не може друг да ти вменява кой си и какъв си...Това си е личен избор.*beer*
*beer*
Активен

Да си патриот е да обичаш Родината си , не да мразиш всичко и всички...
Phant0m
Лейтенант
***

Karma: +144/-33
Неактивен Неактивен

Публикации: 243



Профил
« Отговор #168 -: Април 17, 2008, 17:36:44 »

Твърде дълга е цялата история , а и пречупена през субективнато ми мнение...Не искам да налагам изводи от факти и събития на другите...Всеки си има глава на раменете - да мисли..Факт е ,че беше доста приближен и толериран до силови групировки , особено от една от тях,факт е че докато беше гл секретар на МВР бизнеса на едни процъфтяваше , а други бяха натикани в ъгъла / които оживяха от тях де /.. Факт е че по  доста странен начин приятелката му се сдоби със собственоста на голям пакет акции от СИ Банк на стойност стотици милиони.. Има и по малко известни факти ,но и тези са достатъчни да си съставиш мнение и извадиш изводи.. *pardon*

мерси. Това последното не го знех.
Активен

"Щастлив съм в страна оставена на доизживяване където обирам последните надежди сред триумфа на посредствеността под воя на издивяващи кучета и сирени...."
Иван Кулеков

http://www.lyricsmode.com/lyrics/s/sabaton/masters_of_the_world.html
kephy
DISTRUSTED MEMBER
Капитан
****

Karma: +72/-185
Неактивен Неактивен

Публикации: 478


Nec vitia nostra nec remedia pati possumus ...


Профил
« Отговор #169 -: Април 17, 2008, 17:40:19 »

V Turciq me nari4at bulgarin,no v Bulgariq me nari4at turchin.AZ SUM TAKUV KAKUVTO SE CHUVSTVAM  *rose*

Точно така - защото и в двете страни са склонни да видят _различното_, чуждото у теб и по този начин създават дистанция.
Не виждам никакъв проблем, човек да е българин (защото е роден в България, защото е отраснал с българи, защото спомените му - добри или лоши  са свързани с България и българи) и същевременно да е турчин, защото такъв е езикът му, семейството и т.н.
Опитът да се опростяват нещата - или си такъв или инакъв, натискът да накараш човек да избира една измежду многото си идентичности
е обида към комплексността на същия точи човек, към възможността да мисли за себе си, да се отъждествява на няколко нива едновременно. А именно, онова, което човек сам чувства за себе си е важното, а не онова, което другите се опитват да му вменят.


Активен

HUMANS NEED FANTASY TO BE HUMAN TO BE THE PLACE WHERE THE FALLING ANGEL MEETS THE RISING APE.
qdosahame
Редник
*

Karma: +145/-163
Неактивен Неактивен

Публикации: 21


Профил
« Отговор #170 -: Април 17, 2008, 17:50:05 »

Da jivee rodinata mi Bulgariq  *heart*
Znam kakvo e da ostanesh dale4 ot neq  Cry
Активен

Да си патриот е да обичаш Родината си , не да мразиш всичко и всички...
Nene14
Редник
*

Karma: +0/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 9


Профил
« Отговор #171 -: Април 17, 2008, 17:52:51 »

аз не следя политиката но от опща култура знам че в България не ни управляват Българи управляват ни Турци (по точно ограбват ни Даржавата) та за който и да гласувате все е тая.Само военно положение ще ни оправи нас щото сме мишки каквото и да стане си траем. *bravo* на жената която не гласува с неи сме от една Партия  *bravo*
Активен
kephy
DISTRUSTED MEMBER
Капитан
****

Karma: +72/-185
Неактивен Неактивен

Публикации: 478


Nec vitia nostra nec remedia pati possumus ...


Профил
« Отговор #172 -: Април 17, 2008, 17:54:46 »

Твърде дълга е цялата история , а и пречупена през субективнато ми мнение...Не искам да налагам изводи от факти и събития на другите...Всеки си има глава на раменете - да мисли..Факт е ,че беше доста приближен и толериран до силови групировки , особено от една от тях,факт е че докато беше гл секретар на МВР бизнеса на едни процъфтяваше , а други бяха натикани в ъгъла / които оживяха от тях де /.. Факт е че по  доста странен начин приятелката му се сдоби със собственоста на голям пакет акции от СИ Банк на стойност стотици милиони.. Има и по малко известни факти ,но и тези са достатъчни да си съставиш мнение и извадиш изводи.. *pardon*

Аз лично подхождам по следния начин - когато имам недоверие на базата на някаква информация към хора или партии, които не са управлявали досега, тогава с критично око преглеждам управлявалите досега през последните 20 години. И въз основа на това правя своя избор: кога аз лично съм живял най-добре, кога страната ми е имала аворитет, кога съм се чувствал най-сигурен на улицата, кога обществото като цяло в било в някакъв подем. И обратното, кога съм се движел под дъжд от куршуми (независимо за кого са били предназначени) или пък дебеловрати момчета с бухалки са обикаляли магазините за рекет, кога съм се притеснявал дали парите, които вземам днес ще ми стигнат за следващите 24 часа, кога страната ми е била символ на най-лоши неща в световната преса и т.н.
Ако и след този поглед назад не мога да взема решение, преценявам рисковете между нещо непознато, за което логически преценявам
доколко реални неща ми обещава, или пък се връщам на някое познато"най-малко" зло. Но винаги гласувам. Едно е сигурно - 7 години въпитание и още 20 образование ми пречат да гласувам за ДПС или Атака. 
« Последна редакция: Април 17, 2008, 17:59:03 от kephy » Активен

HUMANS NEED FANTASY TO BE HUMAN TO BE THE PLACE WHERE THE FALLING ANGEL MEETS THE RISING APE.
Nene14
Редник
*

Karma: +0/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 9


Профил
« Отговор #173 -: Април 17, 2008, 18:02:46 »

много истински филм евала на СКАТ  *bravo*
Активен
LCFDIVINE
Полковник
******

Karma: +778/-445
Неактивен Неактивен

Публикации: 1358


KILL for ME_BLEED for ME_DIE for ME


Профил
« Отговор #174 -: Април 17, 2008, 18:19:19 »

Аз лично подхождам по следния начин - когато имам недоверие на базата на някаква информация към хора или партии, които не са управлявали досега, тогава с критично око преглеждам управлявалите досега през последните 20 години. И въз основа на това правя своя избор: кога аз лично съм живял най-добре, кога страната ми е имала аворитет, кога съм се чувствал най-сигурен на улицата, кога обществото като цяло в било в някакъв подем. И обратното, кога съм се движел под дъжд от куршуми (независимо за кого са били предназначени) или пък дебеловрати момчета с бухалки са обикаляли магазините за рекет, кога съм се притеснявал дали парите, които вземам днес ще ми стигнат за следващите 24 часа, кога страната ми е била символ на най-лоши неща в световната преса и т.н.
Ако и след този поглед назад не мога да взема решение, преценявам рисковете между нещо непознато, за което логически преценявам
доколко реални неща ми обещава, или пък се връщам на някое познато"най-малко" зло. Но винаги гласувам. Едно е сигурно - 7 години въпитание и още 20 образование ми пречат да гласувам за ДПС или Атака. 
всичко това е добре, но ? ми е защо си мислиш че гласовете имат някаква роля в едни избори ??
Активен

sirizonak
Редник
*

Karma: +10/-5
Неактивен Неактивен

Публикации: 17


Профил
« Отговор #175 -: Април 17, 2008, 21:51:31 »

Da jivee rodinata mi Bulgariq  *heart*
Znam kakvo e da ostanesh dale4 ot neq  Cry

 Хора като теб уважавам. Трудно е да се бориш с "РОДОлюбците" и от двете страни. И може би с такива хора като теб, мечтата на Левски най накрая, ще се осъществи. Разделението и омразата няма да доведат до нещо добро. Трябва обединяващ фактор, една идея за България. И хора които да я осъществят. Хора които се чувстват български граждани и които чувстват България своя родина.Без значение вярата и етническото "минало".

 
Цитат на: LCFDIVINE
всичко това е добре, но ? ми е защо си мислиш че гласовете имат някаква роля в едни избори ??
Бил съм в избирателни комисии и мога да потвърдя, че при определени обстоятелства вота може да се манипулира доста лесно и това е на най ниското ниво ...
Активен

О,зная, зная, ти плачеш, майко,
 затуй, че ти си черна робиня,
 затуй, че твоят свещен глас,майко,
 е глас без помощ, глас във пустиня.
LCFDIVINE
Полковник
******

Karma: +778/-445
Неактивен Неактивен

Публикации: 1358


KILL for ME_BLEED for ME_DIE for ME


Профил
« Отговор #176 -: Април 17, 2008, 22:42:15 »

а след като знаем за това смятай още колко може  Wink
Активен

kephy
DISTRUSTED MEMBER
Капитан
****

Karma: +72/-185
Неактивен Неактивен

Публикации: 478


Nec vitia nostra nec remedia pati possumus ...


Профил
« Отговор #177 -: Април 17, 2008, 23:07:36 »

всичко това е добре, но ? ми е защо си мислиш че гласовете имат някаква роля в едни избори ??

!0 или 20 к гласа може и да се фалшифицират, но с 100 или 200 к е вече друго.
Виж за манипулация, съгласен съм - цял народ може да бъде манипулиран чрез система от итини, полуистини и откоревени лъжи.
Активен

HUMANS NEED FANTASY TO BE HUMAN TO BE THE PLACE WHERE THE FALLING ANGEL MEETS THE RISING APE.
LCFDIVINE
Полковник
******

Karma: +778/-445
Неактивен Неактивен

Публикации: 1358


KILL for ME_BLEED for ME_DIE for ME


Профил
« Отговор #178 -: Април 17, 2008, 23:08:41 »

това са факти, ако може да се поправи нещо да действаме  bgflag
Активен

dimitur4o
Майор
*****

Karma: +183/-268
Неактивен Неактивен

Публикации: 547


spotless mind


Профил WWW
« Отговор #179 -: Април 18, 2008, 00:28:32 »

това са факти, ако може да се поправи нещо да действаме  bgflag
мое да подпалим нещо   Wink аз като малък подпалих плевнята на съседите на село и баща ми такъв шамар ми завъртя че ръката му ми стоеше като татус 5 дена   Grin
Активен

КуКу
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!