Imperia Online България  
Юни 05, 2024, 05:08:27 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Кой ще спечели Ш. Лига  (Гласуването приключено: Март 27, 2012, 12:28:24 )
Benfica - 0 (0%)
Chelsea - 2 (9.5%)
Milan - 2 (9.5%)
Barcelona - 7 (33.3%)
Marseille - 0 (0%)
Bayern - 4 (19%)
APOEL - 2 (9.5%)
Real Madrid - 4 (19%)
Общ брой гласове: 21

Страници: 1 ... 110 111 [112] 113 114 ... 243   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Място за сладки приказки на тема ФИ  (Прочетена 423742 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
tester_1
Skeletan
Лейтенант
***

Karma: +81/-60
Неактивен Неактивен

Публикации: 127



Профил
« Отговор #1665 -: Февруари 04, 2013, 00:33:15 »

Да, разбира се, коефициентите биха затруднили изчисленията, защото не могат да се заложат автоматично и трябва да се преценява за всеки отделен случай. Но това никога не е било водещо. Аз също смятам, че критерия брой на позналите знака е достатъчен при определяне на най-неочакваната среща. Това е така, защото сме доста участници и прогнозите ни така или иначе се разпределят съобразно обективно очакваното за срещата. Вече отделен въпрос е какво правим, когато най-малко верни прогнози има за две или повече срещи - всички те да бъдат неочаквани или да сравняваме коефициентите за знаковете.

Откакто е въведено понятието "най-неочаквана среща", само в два кръга са спорили за тази чест повече от две срещи. Веднъж три срещи бяха с еднакъв най-малък брой познати знака от участниците и веднъж пет срещи бяха такива. От друга страна три пъти за най-неочаквани срещи са били определени онези, познати от цели четирима участника. Т.е. вярно е, че шансът за възникване на аномалии е малък, но все пак не е пренебрежим. Може би наистина ще е добре да сложим контрола, като например максимален брой бонус точки, които могат да бъдат спечелени от един участник по отношение на "най-малко очакваната среща". Не повече от 14 точки или не повече от 21 точки. Или пък не повече от 17 точки, в което също има логика.

Освен това горните разсъждения са валидни само ако се запази бройката участници в играта. Ако останем пет-шест човека да си играем, случаите на множество най-неочаквани срещи ще зачестят значително. Според мен контрола трябва да има и ако тя не е 7 точки, за да може да се възнаграждава риска, поет от участника, тогава нека е повече. Но все пак трябва да я има, иначе рискуваме аномалии, особено при по-малък брой участници. Същото и за другите бонуси, под/над и гол/няма гол. Там явно броят на печелившите трябва да бъде фиксиран. Така че аз си държа на трима, над трима - няма бонус, какъвто и да е той. Иначе може да се окаже, че 80% печелят бонус, което според мен е безсмислено.
Активен

Аз умирам и светло се раждам -
разнолика, нестройна душа,
през деня неуморно изграждам,
през нощта без пощада руша.
popa007
Редник
*

Karma: +93/-13
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #1666 -: Февруари 05, 2013, 10:01:19 »

при 4-ма и повече познали, няма бонус - ОК

но стига  вече с тези ограничения, ако някой е майстор и познае 8 срещи познати само още от двама - ОК, нека прибере бонусите - много добре знаете , че това са фантазии -

правя предложение:
Да прекратим дискусиите  *stop*  и да ... играем  *gamer*

скеле, прави таблицата, че седмицата мина   *gamer*
Активен
tester_1
Skeletan
Лейтенант
***

Karma: +81/-60
Неактивен Неактивен

Публикации: 127



Профил
« Отговор #1667 -: Февруари 05, 2013, 23:11:11 »

Ама ако някой мисли да играе на тото, да си пусне фиш - пунктовете са навсякъде. Идеята на играта е да печели този, който познава най-много знаци. То затова и познатия знак се котира повече от познатия точен резултат, а ако питате мен - не достатъчно повече всъщност. Бонусната система би трябвало да е леко допълнение - за да бъде по-интересно и да награди разни особени умения на играчите в някаква степен. Но какво да се прави, тук сме демокрация. И именно затова очаквах някаква по-активна дискусия. Но това всъщност никога не е било. Затова срокът е утре вечерта и после правя така, както реша аз за добре. Със сигурност играта в тото няма да я превръщаме и ограничения ще има. Мисля, че е достатъчно увеличаването на броя на твърдите срещи и въобще съществуването им - като има хазартни типове, блъскат максимален брой твърди и чакат големите бонуси! Или големите минуси!
 Grin
Активен

Аз умирам и светло се раждам -
разнолика, нестройна душа,
през деня неуморно изграждам,
през нощта без пощада руша.
popa007
Редник
*

Karma: +93/-13
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #1668 -: Февруари 05, 2013, 23:46:58 »

Давай!!!

Ние сме със теб!!!  *gamer*


 bgflag bgflag bgflag bgflag
*beer* *beer* *beer*
Активен
agent_n
НАСКЪРБЕН КЛАСИК
Майор
*****

Karma: +391/-387
Неактивен Неактивен

Публикации: 783


Аз nastrade-вечно недоволен-регистр. февруари 2006


Профил
« Отговор #1669 -: Февруари 05, 2013, 23:59:10 »

Каквото решиш скелет, имам ти 100 % доверие. Аз имам само едно предложение за промяна - повече кръгове в една ера - поне 15 - или най - добре 20. Но и както беше досега да остане няма проблем.
Активен

"Свестните у нас считат за луди, глупецът вредом всеки почита"
Хр. Ботев

...
Акълът е нещо, което можеш да раздаваш и без да имаш.
...
Човек, който няма чувство за история, е като човек, който няма уши и очи !
...
Koга ще се оправи България ?
*********************************************************
no_merCyBg
Няма такова животно
Майор
*****

Karma: +457/-250
Неактивен Неактивен

Публикации: 780



Профил
« Отговор #1670 -: Февруари 06, 2013, 22:36:44 »

 То затова и познатия знак се котира повече от познатия точен резултат, а ако питате мен - не достатъчно повече всъщност.
Е как  ще  ме обедиш че познатия  знак  е  повече от познатия   на точен
АЗ САМ  15 срещи с 5  точни  а ти  си  познал  17  с 2 почни  и кои  пичели  при  тово обстоятелство  *scratch*
Активен

Авторското Право  Grin
tester_1
Skeletan
Лейтенант
***

Karma: +81/-60
Неактивен Неактивен

Публикации: 127



Профил
« Отговор #1671 -: Февруари 06, 2013, 23:39:27 »

15*4 + 5*3 = 60 + 15 = 75

17*4 + 2*3 = 68 + 6 = 74

По правилата в момента печелиш ти. Но ако беше познал 4 точни, щях да спечеля аз. Две познати срещи са повече от два точни резултата при сегашните правила. Доводите на екипа винаги са били, че при познаването на точния резултат има много повече късмет, затова и той се котира по-слабо.
« Последна редакция: Февруари 07, 2013, 01:55:16 от tester_1 » Активен

Аз умирам и светло се раждам -
разнолика, нестройна душа,
през деня неуморно изграждам,
през нощта без пощада руша.
tester_1
Skeletan
Лейтенант
***

Karma: +81/-60
Неактивен Неактивен

Публикации: 127



Профил
« Отговор #1672 -: Февруари 06, 2013, 23:41:22 »

По отношение на броя срещи в един кръг: не разбирам кое налага увеличаването им. Мисля си, че тези, изгубили шанс за първото място, ще загубят и интерес към играта. Съответно колкото по-дълга е една ера, толкова повече рискуваме в последните кръгове сериозно да играят само претендентите за титлата. Понеже явно тук имаме разминаване, за това ще пуснем анкета - да се ориентираме.
Активен

Аз умирам и светло се раждам -
разнолика, нестройна душа,
през деня неуморно изграждам,
през нощта без пощада руша.
tester_1
Skeletan
Лейтенант
***

Karma: +81/-60
Неактивен Неактивен

Публикации: 127



Профил
« Отговор #1673 -: Февруари 06, 2013, 23:48:24 »

Тъй като броят на кръговете не е нещо, което трябва да бъде задължително уточнено преди началото на ерата, ако няма повече предложения днес, утре пишем официалните правила и пускаме първия кръг.
Активен

Аз умирам и светло се раждам -
разнолика, нестройна душа,
през деня неуморно изграждам,
през нощта без пощада руша.
staroto
Редник
*

Karma: +22/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #1674 -: Февруари 07, 2013, 08:29:08 »

ураааа!  хайде, че ме сърбят ръцете *gamer*
Активен
no_merCyBg
Няма такова животно
Майор
*****

Karma: +457/-250
Неактивен Неактивен

Публикации: 780



Профил
« Отговор #1675 -: Февруари 08, 2013, 21:52:26 »

Попе  ако спечелиш  тази  ера  ще  ти прата  5 литра кег  бира  Пилзен   *beer*
Активен

Авторското Право  Grin
Jimmy_the_Hand
Вестоносец
*

Karma: +775/-236
Неактивен Неактивен

Публикации: 1332


ZEALOT


Профил
« Отговор #1676 -: Февруари 08, 2013, 23:56:23 »

ба маму му ....на мен никой неще да ме стимулира с бира Cry
Активен

"Клиентът е нашият най-важен посетител.Той не зависи от нас.Ние зависим от него.Той не прекъсва нашата работа.Той е целта и.Той не е външен на нашия бизнес.Той е част от него.Ние не му правим услуга,когато го обслужваме.Той ни прави услуга , като ни дава възможност да го обслужим."
                 Махатма Ганди
Moria
Хапче, горчиво като ИСТИНАТА
Редник
*

Karma: +29/-14
Неактивен Неактивен

Публикации: 2



Профил
« Отговор #1677 -: Февруари 09, 2013, 01:47:16 »

ба маму му ....на мен никой неще да ме стимулира с бира Cry

Споко, Хане, аз по комшийски ти обещавам, че ако спечелиш новата ера 17, имаш от мен две каси бира по твой избор. Wink Grin
Ако аз спечеля ерата, обаче, ще трябва да купувате шоколадова фабрика... Tongue Cool
Активен
no_merCyBg
Няма такова животно
Майор
*****

Karma: +457/-250
Неактивен Неактивен

Публикации: 780



Профил
« Отговор #1678 -: Февруари 09, 2013, 03:05:41 »

Споко, Хане, аз по комшийски ти обещавам, че ако спечелиш новата ера 17, имаш от мен две каси бира по твой избор. Wink Grin
Ако аз спечеля ерата, обаче, ще трябва да купувате шоколадова фабрика... Tongue Cool
А после  пред  зъболекара   *freak* Smiley
Активен

Авторското Право  Grin
popa007
Редник
*

Karma: +93/-13
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #1679 -: Февруари 09, 2013, 17:45:08 »

Попе  ако спечелиш  тази  ера  ще  ти прата  5 литра кег  бира  Пилзен   *beer*

май изкарах вече за първата бира  Grin Grin Grin
благодарение на Бейл, че не вкара още 3-4 гола  Wink
Активен
Страници: 1 ... 110 111 [112] 113 114 ... 243   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!