Imperia Online България  
Юни 23, 2024, 22:28:19 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: брак за срок от 7 години  (Прочетена 5915 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Jane_Air
Mala
Лейтенант
***

Karma: +1012/-25
Неактивен Неактивен

Публикации: 224


God made me an atheist-who're u to judge his will


Профил
« -: Септември 20, 2007, 18:41:25 »

http://news.bnt.bg/content/view/full/191476

Едва ли ще го приемат и у нас, но какво ви е мнението? За и против. Ще ми е интересно да го обсъдим.  Wink
Активен
firebat
UED
Редник
*

Karma: +18/-18
Неактивен Неактивен

Публикации: 4



Профил
« Отговор #1 -: Септември 21, 2007, 00:04:12 »

http://news.bnt.bg/content/view/full/191476

Едва ли ще го приемат и у нас, но какво ви е мнението? За и против. Ще ми е интересно да го обсъдим.  Wink
Звучи доста интересно. Но едва ли ще го приемат. И то най-малкото заради спестените пари от разводи. Защото повярвай ми парите никак не са малко. Smiley Но иначе идеяата е много оригинална и най-вече практична.
Активен

I'm a hand of justice.
qdosahame
Редник
*

Karma: +145/-163
Неактивен Неактивен

Публикации: 21


Профил
« Отговор #2 -: Септември 21, 2007, 13:00:10 »

i kakvo se celqlo s tova,brakovete da se stanat po interesni ?! spored men e glupavo


Кирилица !
« Последна редакция: Септември 21, 2007, 15:59:07 от Kochev » Активен

Да си патриот е да обичаш Родината си , не да мразиш всичко и всички...
Negative
ImYourDJ
Лейтенант
***

Karma: +85/-192
Неактивен Неактивен

Публикации: 127


Профил
« Отговор #3 -: Септември 21, 2007, 14:37:22 »

Разбива се мита (страха), че брака е вечен т.е. увеличава се броя на браковете  Wink
Активен
qdosahame
Редник
*

Karma: +145/-163
Неактивен Неактивен

Публикации: 21


Профил
« Отговор #4 -: Септември 23, 2007, 02:33:49 »

i kakvo se celqlo s tova,brakovete da se stanat po interesni ?! spored men e glupavo


Кирилица !
Nqmam kirilica  >Sad iztrii me
Активен

Да си патриот е да обичаш Родината си , не да мразиш всичко и всички...
BAUBAU
Редник
*

Karma: +23/-20
Неактивен Неактивен

Публикации: 21


Профил
« Отговор #5 -: Септември 29, 2007, 22:12:21 »

Ааааааа, за брака ли питате ?
Активен

Всяка година хиляди млади хора напускат селското стопанство и се вливат в българския шоубизнес....
qdosahame
Редник
*

Karma: +145/-163
Неактивен Неактивен

Публикации: 21


Профил
« Отговор #6 -: Октомври 01, 2007, 13:54:19 »

Ааааааа, за брака ли питате ?
Ша са сетиш Wink
Активен

Да си патриот е да обичаш Родината си , не да мразиш всичко и всички...
prosto_jena
Редник
*

Karma: +1008/-7
Неактивен Неактивен

Публикации: 3



Профил
« Отговор #7 -: Октомври 04, 2007, 12:46:34 »

Ами по принцип добро решение е пробен брак, но как определихте точно за 7 години. По- изгодно би било с неопределен срок на годност или по- точно до "износване"  Tongue 
А може ли да Ви питам,ако от този пробен брак се роди дете, как ще му обясните,че то е било просто пробно  Shocked
Активен

Сълзата си е сълза дори и нарисувана...
Jane_Air
Mala
Лейтенант
***

Karma: +1012/-25
Неактивен Неактивен

Публикации: 224


God made me an atheist-who're u to judge his will


Профил
« Отговор #8 -: Октомври 04, 2007, 13:18:58 »

Ами по принцип добро решение е пробен брак, но как определихте точно за 7 години. По- изгодно би било с неопределен срок на годност или по- точно до "износване"  Tongue 
А може ли да Ви питам,ако от този пробен брак се роди дете, как ще му обясните,че то е било просто пробно  Shocked

Ами родителите как обясняват на децата си защо не са женени, или защо не живеят заедно. Да не говорим за случая на развод, което детето оникновено не възприема, т.к. от малко е възпитано да вярва, че родителите му ще са женени до края на живота си.

Аз мисля, че това е един много мъдър подход към спестяване на цялата драма и трагедия, свързана с "разпадането" на едно семейство. Никой не казва, че след тези 7 години, задължително трябва да се разделяш с половинката си - може просто да подновиш брака.  Wink
Активен
prosto_jena
Редник
*

Karma: +1008/-7
Неактивен Неактивен

Публикации: 3



Профил
« Отговор #9 -: Октомври 04, 2007, 13:41:41 »

А защо преди време нашите родители и техните родители не са се развеждали и дори са живеели много щастливо, а ние не можем така. Може би защото не са мислили за разводи и не са мислели само за задниците си, а  за щастието на децата си. А ние какво -понеже всичко в днешно време е позволено то се е преварнало някак си в безинтересно. Защо има толкова нещастни деца, а после и като станат възрасни пак са недоволни и как ще възпитат в щастие и доволство собственити си деца, ако доживеят разбира се след някоя сврах доза, як запой или опит за самоубиство. Просто моралните норми в днешно време малко куцат - Просто ни е по- изгодно да пробваме всичко, но да не носим отговорност.
Активен

Сълзата си е сълза дори и нарисувана...
Jane_Air
Mala
Лейтенант
***

Karma: +1012/-25
Неактивен Неактивен

Публикации: 224


God made me an atheist-who're u to judge his will


Профил
« Отговор #10 -: Октомври 04, 2007, 14:00:52 »

Ценностите на всеки човек са различни. Не може да опреш нож в гърлото на целия свят, за да го вкараш в собствения си коловоз. Родителите ни са били заедно, но понякога на твърде висока цена. Привидното щастие не е истинско щастие.

Не ме разбирай погрешно, аз вярвам че е възможно двама души да бъдат заедно за цял живот, но не и че брака има значение за това.
Активен
prosto_jena
Редник
*

Karma: +1008/-7
Неактивен Неактивен

Публикации: 3



Профил
« Отговор #11 -: Октомври 04, 2007, 14:34:32 »

А защо тогава  човек се жени? Защото трябва да спазваме някакви правила, не само в брака,но вобще в живота. Какато и във вашата игра, без правила не може. А щастието е относително. Почти винаги ние самите не знаем какво искаме/ например сладко или солено / камо ли някои друг да ни угоди. Така,че това щастие и любов до края на живота не съществува, просто трябва да го приемем и свикнем с мисалта,че уважението е много по- ценно и тогава няма да тарсим и гоним някаква нова любов в всеки срещнат на улицата. Аз не налагам мнението си на никого, просто изказвам на глас какво мисля.
Активен

Сълзата си е сълза дори и нарисувана...
Jane_Air
Mala
Лейтенант
***

Karma: +1012/-25
Неактивен Неактивен

Публикации: 224


God made me an atheist-who're u to judge his will


Профил
« Отговор #12 -: Октомври 04, 2007, 14:46:07 »

Разбира се, темата е за това, за да се споделят различни мнения.
Всички спазваме някави правила  Wink
Активен
Gemini
Редник
*

Karma: +3/-2
Неактивен Неактивен

Публикации: 4


Профил
« Отговор #13 -: Октомври 16, 2007, 11:04:20 »

голяма глупост- общо взето пробен брак- ако имаш притеснения, задръжки на тема брак има СЪВМЕСТНО СЪЖИТЕЛСТВО ИЛИ НА СЕМЕЙНИ НАЧАЛА. що за глупости??? или се жениш или не!!!!
Активен
tonita76
Гост
« Отговор #14 -: Октомври 25, 2007, 00:50:23 »

статистиката доказва, че една от най-кризисните години за съвместно съжителство(брак) е точно 7-та година. Идеята е оригинална от една страна, но от друга  е малко пошло- нещо като срок на годност. Ако човек е тръгнал да прави тази стъпка, поне според мен, не трябва да тръгва с нагласата, че това трае докато не му изтече срока на годност.
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!