Imperia Online България  
Юни 04, 2024, 04:29:14 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 4   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Формула за вноска в съюзната каса.  (Прочетена 8949 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
mecan
Programmer
*

Karma: +106/-60
Неактивен Неактивен

Публикации: 115



Профил
« -: Юни 14, 2009, 08:31:28 »

Здравейте, приятели. Имам една молба към вас.Може ли да споделите как я определяте тази формула.Демек кой колко злато да пожертва в името на общото благо.Аз мислих една сега но в прогресия става непосилна.
Активен
mecan
Programmer
*

Karma: +106/-60
Неактивен Неактивен

Публикации: 115



Профил
« Отговор #1 -: Юни 14, 2009, 09:45:18 »

Aз мислех формула обвързана с населението добива на ресурси и средни цени на пазара(от два дена го следя)
Понеже аз съм финансиста в съюза лидера ми даде тази задача.Общо взето вноската се определя от нетните точки ,коефициент определян от пазара и броя на селяните за фермерите в съюза и съответно издръжката на час за ,предимно военно ,ориентираните съюзници(те обикновено имат по малко население)
10 часовия не ми се сурва чесно , защото в зависимост от стила на игра той е различен при еднакви нетни.
В момента правя една формула но все не мога да я наглася:(Така че ако имате оживи насоки давайте .
Активен
mecan
Programmer
*

Karma: +106/-60
Неактивен Неактивен

Публикации: 115



Профил
« Отговор #2 -: Юни 14, 2009, 09:54:07 »

Мерси Smiley изчисленията ще стават на ексел:)Smiley
Мислите ли че ако използвам коефициенти като тези в темата'Как работят формулите' ще избегна твърде бързо нарастващата вноска.
Формулата за фермери е готова ,но въпросът остава . Може ли някои да напише,колко злато на ден може да се изкара със хипотетична армия нуждаеща се от 100 злато за час(издръжката за времето през което пътува се приема за равно на нормалното)
 Също така ще трябва и информация за нетните точки на играча ,защото на даден етап може да взимаш медал с нея ,а в друг да можеш да биеш само пропаднали каси.
Нещо от вида .100точки на ден ххххзлато
200точки на ден ххх злато
На 400 точки на ден ххзлато.
За да схвана зависимоста.

 Редактиране на двоен пост
« Последна редакция: Юни 15, 2009, 09:52:41 от mecan » Активен
Surikata
Гост
« Отговор #3 -: Юни 14, 2009, 11:06:19 »

най-добре е да им делиш нетните на 10-това дали са фермери или са агресивни няма значение, фермерите ще си изкарват златото, а агресивните ще го грабят  Wink Wink *ok* *ok*
Активен
turboto
Сержант
**

Karma: +117/-62
Неактивен Неактивен

Публикации: 68



Профил
« Отговор #4 -: Юни 14, 2009, 19:47:12 »

Аз съм въпросният финансист. Ако имаш въпроси, пиши ми на лични.
Активен
ahilix
SIC TRANSIT GLORIA MUNDI
Генерал
*******

Karma: +1468/-603
Неактивен Неактивен

Публикации: 3837


MEMENTO MORI


Профил
« Отговор #5 -: Юни 14, 2009, 21:42:56 »

Аз примерно слагах определено количество на база нетни точки..Примерно 10 злато на нетна точка..Това донякъде е добре ако съюза се движи компактно в развитието..Другия вариант е по 1 малък кредит за всеки..Това дефакто е 12 часовия доход на всеки.
Активен

Музо, възпей оня гибелен гняв на Ахила Пелеев,
който донесе безбройни беди на войските ахейски,
прати в подземното царство душите на много герои,
тях пък самите предаде за плячка на стръвните псета, пир за грабливите птици.
jekasus
kolumb свят13
Полковник
******

Karma: +256/-202
Неактивен Неактивен

Публикации: 1094



Профил
« Отговор #6 -: Юни 14, 2009, 22:36:50 »

10 е много , по 5 на нетни точки.
Активен

"Безопасни са корабите, изтеглени на сушата." -    Анахарсис .
"Първата чаша принадлежи на жаждата, втората – на веселието, третата на насладата, четвъртата на безумието." -  Анахарсис .
http://prikachi.com/images/333/2620333Z.jpg
ahilix
SIC TRANSIT GLORIA MUNDI
Генерал
*******

Karma: +1468/-603
Неактивен Неактивен

Публикации: 3837


MEMENTO MORI


Профил
« Отговор #7 -: Юни 14, 2009, 22:40:53 »

То си зависи от етапа на развитие ,но като цяло е добре като формулка..
Активен

Музо, възпей оня гибелен гняв на Ахила Пелеев,
който донесе безбройни беди на войските ахейски,
прати в подземното царство душите на много герои,
тях пък самите предаде за плячка на стръвните псета, пир за грабливите птици.
_petrucci_
Сержант
**

Karma: +249/-340
Неактивен Неактивен

Публикации: 75



Профил
« Отговор #8 -: Юни 15, 2009, 01:27:40 »

Aз мислех формула обвързана с населението добива на ресурси и средни цени на пазара(от два дена го следя)
Понеже аз съм финансиста в съюза лидера ми даде тази задача.Общо взето вноската се определя от нетните точки ,коефициент определян от пазара и броя на селяните за фермерите в съюза и съответно издръжката на час за ,предимно военно ,ориентираните съюзници(те обикновено имат по малко население)
10 часовия не ми се сурва чесно , защото в зависимост от стила на игра той е различен при еднакви нетни.
В момента правя една формула но все не мога да я наглася:(Така че ако имате оживи насоки давайте .
Ползвал съм прогресия на Фибоначи ,според населението 1,3,5,8,13,21 се умножава по текущото население...най-справедливото според мен разпределение на вноските *scratch* *scratch* *scratch* този с най-голямото население се умножава с най-голямата стъпка ....защото Фибоначи изчислява ,следващ потенциал ,а този с най много население,има най-голям такъв,(макар и не винаги)но условно казано....за мен най-добрата формула   ...всъщност да поясня....примерно съюза се състои от 5 акаунта този с най-много население да приемем  2 млн умножаваш по 13 и по 0.1 за коректен уровен на стойностите и спазване изначалния принцип....този с най малко ,да приемем 400 хил умножаваш по 1 и по 0.1
« Последна редакция: Юни 15, 2009, 02:06:47 от _petrucci_ » Активен
funtomas
Майор
*****

Karma: +333/-138
Неактивен Неактивен

Публикации: 827


Сеирджия в 13и свят със Sandman


Профил
« Отговор #9 -: Юни 15, 2009, 08:50:13 »

Броят на населението изобщо не е единствения критерий... В планините населението е по-малко, но с по-голяма продуктивност, отделно и ролята на крепостите като ниво. Най-правилно е за база да се взима дохода на империята и разхода за издръжка на войска.
Активен

...Идеалният съюз за война... Дали...
mecan
Programmer
*

Karma: +106/-60
Неактивен Неактивен

Публикации: 115



Профил
« Отговор #10 -: Юни 15, 2009, 09:47:54 »

Имаме новина ето я готовата формула,справедлива е и има възможност за фиксване с коефициент.
можете да я свалите от тук http://www.skatafka.com/download.php?file=518777104c02a56ccaabbc4b014ac23c
в момента я правя още по-добра .Така де ще добавям прираста на час и издръжка.
мисля да опитам да включа кре-пос%но тъи като финансиста няма въможност да ги следи ще го оставя за момента.
Даите мнения за формулката.
Поздрави от бате ви Мецан.
Добавено: Колонки от А до Джи се задават по актуалните за всеки суюз и свят данни.Джи колоната варира от това, как е положението в съюза-война или борба за класация по поучвания.
« Последна редакция: Юни 15, 2009, 10:03:59 от mecan » Активен
gogoght
Гост
« Отговор #11 -: Юни 15, 2009, 10:30:45 »

население   нетни точки   нетни точки на съюза   средна цена на дървото   средна цена на  желязото   средна цена на камъка   коефициент на финсиста   вноска
400000   20000   330000   0,6   3,5   1,5   10   4969,7

 *scratch* *scratch* *scratch* по 5000 злато ли требе да внасяме

Има някаква грешка, колкото са повече нетните на съюза, толкова по малко трябва да се внася. Не отчита броя на членовете. По-скоро е С2/В2 и да не умножаваме по Г2
« Последна редакция: Юни 15, 2009, 10:52:04 от gogoght » Активен
_petrucci_
Сержант
**

Karma: +249/-340
Неактивен Неактивен

Публикации: 75



Профил
« Отговор #12 -: Юни 15, 2009, 10:35:18 »

Броят на населението изобщо не е единствения критерий... В планините населението е по-малко, но с по-голяма продуктивност, отделно и ролята на крепостите като ниво. Най-правилно е за база да се взима дохода на империята и разхода за издръжка на войска.
Не съм много съгласен с това твърдение ,взимаш населението като евентуална база по принцип а не детайлно кой какъв терен има....идеята е че този който има много население е устойчив в по голяма степен на катаклизми(опожаряване ,загуба на армия) и може да понася по голям товар ,а този с най-малко население набира скорост и е по пътя ,но все още далеч от пиково развитие и той трябва да бъде пощаден от по голямо обременяване,всъщност  много развития да поеме и част от дела на развиващия се в момента.е идеята....освен икономически момент трябва да има справедливост..на тази база са изградени икономическите и политическите общности уж ,поне на книга Grin Grin Grin
Активен
the red
BGWarriors
Редник
*

Karma: +131/-62
Неактивен Неактивен

Публикации: 32



Профил
« Отговор #13 -: Юни 15, 2009, 10:50:40 »

много лесно и просто:смяташ 10% от добива на даден играч за 24 часа и го умножаваш по дните в седмицата, тоест по 7 и задаваш квотата:)))
Активен
mecan
Programmer
*

Karma: +106/-60
Неактивен Неактивен

Публикации: 115



Профил
« Отговор #14 -: Юни 15, 2009, 11:39:04 »

Ами ако главният доход идва от грабене?
Искам да създам чесна система,тези 10%за фермера са едно  ,а за биткажията друго.Но да не натоварва играчите допулнително с кои знае колко.
Активен
Страници: [1] 2 3 4   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!