Imperia Online Turkey  
Nisan 24, 2024, 06:06:16 ÖS *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: 24 kasım ne huzunlu bır gun  (Okunma Sayısı 1080 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
algorist
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« : Kasım 24, 2008, 07:00:43 ÖS »

Yeniden kafamın karıştığı, üşümeyi özlemiş olmama rağmen kışlık kıyafetlerin tekrar ortaya çıkmış olmasından rahatsız oldugum ama susuz kalan dunyamın yagmurla beslenmesıne sevındıgım ayın, meslegımı ve gelecegımı karsıma alıp umudumla konustugum gunu : 24 kasın ögretmenler günü.

Evet bu kadar karısık duygularla karsılıyorum bu gunu kalabalık ıcınde yalnız kalmıs bırcok ogretmen arkadasım gıbı.Kotuye gıdıyor ıcı bosaltılıyor meslegımın ve uzuluyorum degısen nedır sorusuna cevap ararken buluyorum kendımı.

Artık ogretmenler kendı aralarında branslarla ayrılmıyorlar yanı matematık ogretmenı, turkce ogretmenı ayrımı yerıne ;
dershane ogretmenı, okul ogretmenı, ozel okul ogretmenı, etut ogretmenı, bırebır ogretmenı vb. gıbı sayabılcegım bırcok dala ayrıldık.

Dershanelerın bır cogunun; bosluk doldurma materyalı, umutları somurulecek karakter, gerekırse maası kesılebılecek, aksamdan sabaha verımı sorgulanmadan 12 saat ders anlattırılacak, bos durmasın dıye test tasımacılıgından brosur dagıtımcılıgına kadar uzanan ısler yuklenecek bırı olarak gordugu sayısı hıcte kucumsenmıyecek kadar cok ogretmen var bu ulkede.

Unıversıtenın ılgılı bolumu bıtırılmesıne ragmen yeterlı gorulmeyen, yanı kendı verdıgı dıplomayı gormezden gelen ulkemın degerı bılınmeyen ogretmenı mutsuz gelecek kaygısı ıcınde gelecege umutla bakan cocuklar, bıreyler yetıstırme cabasıyla sabahın ılk saatınden aksamlara kadar sırtı sıvazlanmadan ruhu oksanmadan calısan bırcok ogretmen var bu ulkede.

Kpss, ales gibi sınav kaygısı ıcınde olupta ogrencılerıne sınavda heyecanlanmayın dıyen hersey sınav degıl dıyıp hayatı sınavlara kalmıs aynaya bakarken 25 yasında bırcok derdı olan ve meslegınde ılerlemıs ınsanların yasadıgı sorunlara sahıt olmus korkmus, genc ogretmenler var bu ulkede.

Bana bır harf ogretenın kolesı olurum sozunu hıc anlamamıs, butun lıse hayatını bombos gecırıp herseyı bır yılda dershanede ogrenecegını sanan, ders dınlemenın ne oldugunu bılmedıgı ıcın nasıl olsa ben bu konuyu bır daha aynı ogretmene defalarca anlattırırım zıhnıyetıne sahıp, okulunun onunde uyusturucu satılan, kendını tv dızılerındekı yasamlara sartlandırmıs ogrencılerı olan bır cok ogretmenı var bu ulkenın.

Bugunun anlam ve onemıne cok da yakısır seyler soyleyemedım benı bagısla ogretmenım ama umudum var hala kavgayla sozle olmadıysa cocuklarla olacak degısım ve cocuklar bızım ellerımızde tanıyacak ulkesını ve dunyayı ogretecegım hakkı emegı sevgıyı bılımı gelecek bızım ogretmenım

sevgılerımle

catwalk
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Kasım 24, 2008, 07:18:04 ÖS »

Bu yazıyı okurken içim ürperdi bir anda gözümün önünden hayatımda pek çok dönüm noktasına sebeb olmuş öğretmenlerim geçti. Bu gün elim ekmek tutuyorsa onlar sayesindedir. Bu gün vatanıma ve aileme az çok hayırlı bir evlat olabildiysem onlar sayesindedir. Ama döndüm baktım yeter mi(kendi kendime) ve kendimden utandım. Yazıyı okurken gözlerim doldu arkadaşım seni yazdığın bu yazı için tebrik ediyorum
c4nsu
Asii(cadıı) - Kontes Dracula
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

ya sen...?

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Kasım 24, 2008, 08:31:17 ÖS »

tek kelimeyle harika bir yazı okuduğuma inanıyorum ve bir +

"Kişi başına düşen 'insan' sayısı her geçen gün azalıyor."
FORUM HEPİMİZİNN...!

'Bana göre bir ceset, canlı bir bedenin taşıyamayacağı bir güzellik ve saygınlık taşır.'
J
akpiyanist
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Kasım 24, 2008, 09:51:39 ÖS »

Ellerine sağlık arkadaşım!!!
içinde bulunduğum olumsuzlukları ne kadar görmezden gelsemde yazını okurken birbir suratıma tokat gibi çarptılar sonuna kadar okuyabildim bir şeyler yazmak eklemek isterdim ama o kadar çöktüm ki 27 yaşında bir öğretmen olarak sıkıntılarımızı anlatsakta çözüm bulunacağına inanmıyorum haram olsun eğitim ve öğretimin içini boşaltanlara zaten öğretim yoktu eğitim vardı artık o da yok tek başına mücadele edince soruşturmalar peşini bırakmıyor çoğunluğuda bir türlü sağlayamıyoruz

HERKES ÖLÜR AMA HERKES GERÇEKTEN YAŞAYAMAZ YAPTIKLARIMIZ SONSUZLUKTA YANKILANACAKTIR....
demur
Chat Operator

Çevrimdışı Çevrimdışı

hay ben böle oyunun !!!!!!

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Kasım 24, 2008, 09:52:47 ÖS »

doğru söze ne denebilirki hele birde gerçek kaynağından gelirse bu doğrular  Sad demek ki gözümüzün önüne bakıp neler yapmamız gerektiğini iyi düşünmemiz lazım ; çocuklarımızı kimlere ve nasıl teslim edeceğimizi harf öğrenip kölemi yoksa farklı şeyler öğrenip kulluk mu yapacaklarını yada okul önlerinde hayatın çarkları arasındamı ezilip gideceklerini biz belirleyeceğiz bizlerin tavırları belirleyecek ve tabiki bizden sonra ÖĞRETMENLERİMİZ... forum nezninde tüm öğretmenlerimizin ellerinden öpüyor ve Cumhuriyetimize sahip çıkacak aydınlık yüzler yetiştirmelerini kendilerinden rica ediyorum...saygılarımla

Önce İNSAN Sevgisi!
kacow
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Kasım 24, 2008, 10:04:14 ÖS »

dogru yazıya ne denirki keske herhes boyle  dusunse ne kadar guzel olur ülkemiz  bu durumda olmaz
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!