Imperia Online Turkey  
Nisan 29, 2024, 07:12:24 ÖÖ *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Anket
Soru: YAZAN KONULARA KATILIYORUM
EVET - 9 (75%)
HAYIR - 1 (8.3%)
YORUMSUZ - 2 (16.7%)
Toplam oy: 9

Sayfa: 1 2 [3]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: SABRIMIZIN SINIRI ::)  (Okunma Sayısı 6603 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
pandal
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #30 : Kasım 11, 2008, 09:24:35 ÖS »

mesajları baştan sona kadar okudum  ve acıkcası  konunun başlama şekli ile geldiği nokta apayrı yani  olay terör  iken bi anda dogu batı olayına  dönmuş ve buna cok üzüldüm....  burda eleştiri yapan kişilerin  belli bir egitim seviyesine sahip oldugunu  dusunuyorum ve biz bu seviyede  bu  noktaya gelebiliyorsak  cahil  bir insanın  ne kadar cabuk yön değiştirebilecegini siz dusunun ........

dostlar  vatanın  butunlugu  boyle kışkırtmalarla  veya teror eylemleriyle  bolunemez   ve bence bunun bir sabır ve  kırılma noktası oldugunuda dusunmuyorum  cunku  20 yıldan fazladır devam eden bir olay  ama acıkcası bu son olaylardan  sonra durumun  daha farklı oldugunu dusunmeye başladım nedir derseniz ....

1990 ve 2000 yılları arası  teror hep daglardaydı veya ilçelerde  hiç bir zaman sehre girilmemişti  ama 2000 den sonra canlı bombalar ve  eylemler sehirlere taştı mesela 99 yazı van  ordu evi onunde patlama oldu  ve  sonra devam etti bu tarz eylemler .. ancak  şimdii duruma  bakın eylemler onceki  yıllara  gore arttıgı gibi  bide işin politik ve siyasi tarafı  cıktı halkı ve oncelikle cocukları one surerek  yapılan protestolar( onceden sadece  nevruzlarda  olurdu) sanki haklılık payları varmış gibi tabi bunun  yanında buyuk sehirlerde yakılan arabaları  unutmayalım .....

peki sizce  olaylar nasıl oluyorda bukadar kısa zamanda gereginden  fazla  artıyor Huh?Huh?

benim dusuncem birileri artık  dediki siz isyanlara  başlayın ve belli bir noktaya getirin  sonra biz arabulucu olarak  devreye  gireriz ve artık nekadar  toprak koparabilirsek  *hmm*

tabi benim bu dedigim bir anda olacak birsey değil  belki 50 yıllık belki 100 yıllık  tabi bu dagın  bence gorunen  tarafı   birde gerisi var ...... Grin

devilkiss
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #31 : Kasım 12, 2008, 01:12:01 ÖÖ »

vatan toprağı sinırları içinde bir bütündür bölünemez ve birbirinden farklı görülemez.etnik farklılıklar bizim ülkemizin zenginliğidir bu konuda kimsenin kafası karışmamalı.zamanında bu göz boyamalar anadoludaki rumlara ve ermenilerede yapıldı devrin güçlü devletleri tarafından.kimine büyük helen sözü verildi kimine ararat.sonra ne oldu hepsi hüsran sönen ocaklar ağlayan anadolu insanı.şimdi bunun günümüz versiyonu için bütün çabalar.ama nafile artık bunlara kimsenin kanmaması gerekir.şimdi biz hep kendi fikirlerimizi paylaşıyoruz yani öngörüler ve tahminler..şimdi size somut bir örnek olması için zamanında bu şekilde kışkırtmalarla kullanılan rumların birebir anlatıları olan bir kitap önericem Benden Selam Söyle Anadolu ya yazarı yakın tarihte ölen Dido Sotiriyu.ben okudum ve o zamanlardaki acıları yanlışları hataları daha iyi anlıyorum şimdi.(anadoluda isyancı olup yunanistana zor şartlarda kaçan bir nesil.anadoluda isyancı oldukları için kalamadılar yunanistanda da yunan kabul edilip kendilerine doğru dürüst sahip çıkılmadı.yani neredeyse vatansız kaldılar).  senaryo benzer böl parçala yönet...asırlardır taktik aynı..neden hala buna kanıyor insanlar ben bunu hala anlıyamıyorum.Biz bu ülkede kardeşce hür ve ferah içinde yaşamak için ne lazım ona bakalım.Misakı Milli sınırlarını değiştirmeyi hayal edenlerin sonu hüsrandır...bu değişmez değiştirilemez...

Alim ile sohbet etmek, lalü mercan incidir. Cahil ile sohbet etmek, günde bin can incitir.
ihtiyar96_
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #32 : Kasım 15, 2008, 10:35:18 ÖS »

bunlar benim tanıdıgım devilkiss demurmu nasılsınız arkadaslar.

VATAN BÖLÜNEMEZ BİR BÜTÜNDÜR.
demur
Chat Operator

Çevrimdışı Çevrimdışı

hay ben böle oyunun !!!!!!

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #33 : Kasım 16, 2008, 01:48:45 ÖÖ »

adamım nassın yaf h.g. Smiley

Önce İNSAN Sevgisi!
devilkiss
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #34 : Kasım 16, 2008, 01:52:44 ÖÖ »

bunlar benim tanıdıgım devilkiss demurmu nasılsınız arkadaslar.

VATAN BÖLÜNEMEZ BİR BÜTÜNDÜR.

hg yaşlı insan Wink

Alim ile sohbet etmek, lalü mercan incidir. Cahil ile sohbet etmek, günde bin can incitir.
akpiyanist
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #35 : Kasım 16, 2008, 01:53:41 ÖÖ »

yav demur abi nerdesin bea chate baksana

HERKES ÖLÜR AMA HERKES GERÇEKTEN YAŞAYAMAZ YAPTIKLARIMIZ SONSUZLUKTA YANKILANACAKTIR....
darkata
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #36 : Kasım 17, 2008, 12:04:44 ÖS »

Yıllar önce oynanan oyunların bir çeşididir bu çorum olayları maraş olayları çok kayıp verdik o zamanlar ama amaç aynı dert aynı şimdi kürt kökenli vatandaşlarımız ön planda istek ne belli ama bu nu yapan bizim vatandaşımız değil şimdi eskiden bu oyunları oynayanlar şunu anlamıyorlar türk halkı daha bilinçli o zamana  nazaran  Wink Wink

Haydi artık dinsin ızdırapların
Ufuklardan şanlı bir gün doğacak yarın
Kumandasız hazır olup onu selamla!
Gönlündeki yaraların kanını dindir
yüzde yüz Türk oldugun gün cihan senindir
Sayfa: 1 2 [3]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!