Imperia Online Turkey  
Nisan 25, 2024, 10:39:38 ÖÖ *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: 1 ... 13 14 [15] 16 17 18   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: oyun hakkındaki somut önerileriniz  (Okunma Sayısı 60558 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
JoJuQ
ByJoJuQ
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #210 : Haziran 24, 2010, 01:46:06 ÖS »

1-Ticaret bubonunda geri çağır olmalı buna katılıyorum insaf yaw hiçmi kul yapısı hata olamsın:))bırakında geri çağılarım.
2-Casus göndereceğimiz zaman adamın ismini girdiğimizde düşecek onuru,saldırı zamanını yazsa,ittfak bilgilerine baka bilsek ben bir adam için saldırı bölümünü-hesapmakinasını-o.listesini-casusluğu açıyorum dahada gerekse açıcam yani:( bence bir yerden hepsi hal olmalı.
3-Ve barış yapılan yada diyardaki arkadaşlarımızı msj bölümünde arkadaş listesine ekle gibi bir bölüm buluna bilir.
4-Hesap makinasında tek tek ordu girmek yerine eyaletteki orduyu gir diyip konuşlandıra bilebiliriz.
Şimdilik bu kadar:))kolay gelsin cidden bu oyunu çok seviyorum ve yenilikler olursa iyi yönde çok güzel olur.

Bunu saldırı bölümünde görebilirsin zaten. nicki yazdığında uzaklık eyaletleri ittifakı 2x dışında ise üstte kaç onur puanı kaybedeceğin ve kaç moral  kaybedeceğin kırmızı harfler ile belirtilir, casusluktan saldır dediğinde bunu göremezsin onun için aşağıdaki nickin üstüne tıkla yada son harfini silip tekrar yaz bahsettiğim bölüm açılıcaktır...

Ama buna ek olarak kişinin saldırılacak eyalet numarası girildiğinde bir kızmızı mesaj daha çıkıp o eyalette BOX defans olduğunu -20 moral gideceğini uyarsa iyi olurdu  Wink

Varlığını yaşatmıyorsun ki yokluğunla tehdit ediyorsun! Varlığına alışadım ki yokluğundan korkayım!
pears
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #211 : Haziran 24, 2010, 01:46:54 ÖS »

4-Hesap makinasında tek tek ordu girmek yerine eyaletteki orduyu gir diyip konuşlandıra bilebiliriz.
Şimdilik bu kadar:))kolay gelsin cidden bu oyunu çok seviyorum ve yenilikler olursa iyi yönde çok güzel olur.

Bu dediğin olay premiumda var zaten  Smiley

birde jojuq arkadaşımın dediklerine ekleme yapayım saldırı dedikten sonra ağır mancınığın olduğu yere tıla ve tab tuşuyla oyuncu isminin üzerine gel böylelikle kaybettiğin onuru ve gideceğin moral puanının ikisini birden görürsün ... İsime tıkladığında sadece kaybettiğin onuru gösterir morali göstermez
« Son Düzenleme: Haziran 24, 2010, 01:52:51 ÖS Gönderen: pears » Kayıtlı
osmom
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #212 : Haziran 25, 2010, 10:18:36 ÖS »

bence birinciye ödül versinler aylarca uğraşıyoruz birinci olacaz diye sonun da ne oluyor hiç. Huh?
omerr
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #213 : Haziran 25, 2010, 10:27:34 ÖS »

bu senin dedigin oneri belkide yuz kez yazilmistir ama cevap su birinciye odul verilmeyen bi diyarda dahi hile oluyor hele bi verildigini dusunun  Grin Grin Grin
yasinkk
CAPTAIN BLACK
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #214 : Haziran 26, 2010, 01:29:18 ÖS »

Hile yollarını kendileri açık bırakıyorlar...o yolları kapayıptüm alanlardaki ilk 3e giren oyunculara ödül verseler hem oyun daha zevkli olur hemde onlar daha fazla para kazanırlar pazarlamacıları bunları düşünemiyor herhalde...
max 9 kişiye verirler üdülü birçok oyuncuda zaten onurve askeride genelde birkaç basamak ya oynar ya oynamaz belkide 5 kişiye verecekler bunuda katbekat fazlasıyla kazanırlar...

ANI YAŞA!!!HAYATIN
omerr
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #215 : Haziran 26, 2010, 01:46:47 ÖS »

adamlar zaten belesten kredi vermek istemeseler nomads invation diye bi oyun acmazlar ordan birinciye ikinciye ve ucuncuye para odulu var illa odul almak isteyen gitsin orda oynasin bunu bilmeyen yok sanirim ...ayrica herkeze belesten 50 kredi verilior diyar basinda bence bu da imperia online takiminin ii niyetinin bi gostergesi yoksa eskiden 10 ar kredi veriyorlardi sadece ...
sniper
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

oяιgιиαℓ ρяσfιℓє ® ║▌│█│║▌║││█║▌║▌||||||║

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #216 : Haziran 26, 2010, 06:33:53 ÖS »

Hile yollarını kendileri açık bırakıyorlar...o yolları kapayıptüm alanlardaki ilk 3e giren oyunculara ödül verseler hem oyun daha zevkli olur hemde onlar daha fazla para kazanırlar
kesinlikle şu an kazandıklarından 10 kat fazla kazanmazlarsa gel yanıma  Grin

Her Hakkı Saklıdır ®
|l|lllll|lll||ll||lll
²¹°¹³²¹³ °¹²¹³¹³
Tutku
[██████████████████] 100%

Romantik [ Sadece Birine ]

Sevmek [Ölümüne]
[██████████████
_A_E_G_M_
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #217 : Haziran 27, 2010, 03:55:01 ÖS »

Benden bir öneri daha ;

İttifak hazinesinde tutulan altın miktarı üzerinden faiz alınsın..Yani ittifakta 50m altınmı var , hergece saat 00.00 da ; ittifakta bulunan üyelerin hepsinin bankacılık seviyesinin aritmetik ortalaması kadar %x faiz verilsin.. Örneğin : ittifakta 7 kişimi var , bankacılık seviyeleri sırasıyla 12-9-6-13-5-8-3 olsun..

12+9+6+13+5+8+3=56 56/7=8... yani her gece 00.00 da ittifak hazinesindeki altının %8 i kadar faiz alınsın (bu faiz ittifak üyelerine değil yine ittifak hazinesindeki altına eklensin.)

Şimdi diyen olur , yeni bi rütbe getirilsin o rütbeyi alan kişinin bankacılık seviyesine göre faiz verilsin..Bu olursa herkes %10 faiz alabilir , yaparsın bankası 14 olan birini olur biter..Bu işin kolayı.. ittifak üyelerinin seviyesinin aritmetik ort. daha mantıklı olur..

Yorumları bekliyorum..Bence güzel bişey Smiley
sniper
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #218 : Haziran 27, 2010, 04:00:15 ÖS »

fena olmaz aslında  Smiley

Her Hakkı Saklıdır ®
|l|lllll|lll||ll||lll
²¹°¹³²¹³ °¹²¹³¹³
Tutku

Sevmek [Ölümüne]
[██████████████
pears
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #219 : Haziran 27, 2010, 04:04:18 ÖS »

Benden bir öneri daha ;

İttifak hazinesinde tutulan altın miktarı üzerinden faiz alınsın..Yani ittifakta 50m altınmı var , hergece saat 00.00 da ; ittifakta bulunan üyelerin hepsinin bankacılık seviyesinin aritmetik ortalaması kadar %x faiz verilsin.. Örneğin : ittifakta 7 kişimi var , bankacılık seviyeleri sırasıyla 12-9-6-13-5-8-3 olsun..

12+9+6+13+5+8+3=56 56/7=8... yani her gece 00.00 da ittifak hazinesindeki altının %8 i kadar faiz alınsın (bu faiz ittifak üyelerine değil yine ittifak hazinesindeki altına eklensin.)

Şimdi diyen olur , yeni bi rütbe getirilsin o rütbeyi alan kişinin bankacılık seviyesine göre faiz verilsin..Bu olursa herkes %10 faiz alabilir , yaparsın bankası 14 olan birini olur biter..Bu işin kolayı.. ittifak üyelerinin seviyesinin aritmetik ort. daha mantıklı olur..

Yorumları bekliyorum..Bence güzel bişey Smiley

Ben ittifak hazinesi olayına karşıyım. Ne faizi Grin

İttifak hazinesi üyelerin ekonomisine göre belli bir oranda direk kesilmeli. Yani bağış hesap olayı ortadan kalkmalı. Yoksa bu sisitemde bağış hesabı olan ittifaklar araştırma basıyor dürüst oynayan geri kalıyor. Yapsan ayrı bir olay yapmasan ayrı bir olay konumunda kalıyorsun. Şimdide yeni olay başlatmışlar bağış hesabı kullananların araştırmalarını sıfırlıyorlar Grin ........ Hoş iyi de sorun sistemde ...Önce sistem düzeltilmeli

Sonuç olarak ittifak hazinesinin faizi eğer olsun diyorsan benim dediğim sistemde olsun öteki türlü gene hilecilere yarar...
sniper
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #220 : Haziran 27, 2010, 04:08:11 ÖS »

Sonuç olarak ittifak hazinesinin faizi eğer olsun diyorsan benim dediğim sistemde olsun öteki türlü gene hilecilere yarar...
ittifak araştırması olmazsa , ittifağın çok fazla esprisi kalmaz gibi geliyor bana  Wink

Her Hakkı Saklıdır ®
|l|lllll|lll||ll||lll
²¹°¹³²¹³ °¹²¹³¹³
Tutku

Sevmek [Ölümüne]
[██████████████
JoJuQ
ByJoJuQ
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #221 : Temmuz 01, 2010, 06:46:28 ÖS »

Ben ittifak hazinesi olayına karşıyım. Ne faizi Grin

İttifak hazinesi üyelerin ekonomisine göre belli bir oranda direk kesilmeli. Yani bağış hesap olayı ortadan kalkmalı. Yoksa bu sisitemde bağış hesabı olan ittifaklar araştırma basıyor dürüst oynayan geri kalıyor. Yapsan ayrı bir olay yapmasan ayrı bir olay konumunda kalıyorsun. Şimdide yeni olay başlatmışlar bağış hesabı kullananların araştırmalarını sıfırlıyorlar Grin ........ Hoş iyi de sorun sistemde ...Önce sistem düzeltilmeli

Abi bu var zaten, ama senin fikrinden yola çıkarak şöyle bir öneri vermek istiyorum;

şuanda olan durum bu:
"1%+0,1% ittifaktaki her bir birey için. ittifakta 10 kişi varsa vergiler %2 seviyesindedir.

- Liderin hazinesinde altın miktarının %10 u ittifak hazinesinde depolanır. Ancak lider bu parayı kaybetmez.

- Hazinedar'ın gelirinin %10 hazinede depolanır ancak bu rakamı kaybetmez"

Fakat miktar düşük bunun yerine vergiyi, kişi başı 0,1 yerine, 0,5 yapıp hazineye bağış olayı kaldırılsa... Saldırı sırasında hazineye altın kaçıramadıktan sonra bir foksiyonu kalmayacak çünkü...

yani;
"1%+0,5% ittifaktaki her bir birey için. ittifakta 10 kişi varsa vergiler %5 seviyesindedir." şeklinde değiştirilse,

Bir ittifakta 2 kişi varsa %1, 30 kişi varsa %15 vergi alınmış olsa ki bunu üyeler kaybediyor böylece ittifaktaki üyelerin ekonomisi arttıkça hazineye kesilen vergide artıcak ki zaten sürekli katlanarak giden araştırmaları sürekli büyüyen üyelerin ekonomisi dengeleyecek...

Sonuç olarak;
- Hazineci hesap olayı kapanır
- İttifaklar ekonomisine göre üye alımı yapar herkez önüne geleni ittifaka toplamaz,
- İttifaktaki gereksiz sayılar düşer yada hazineyi arttırmak isteyen ekonomisi sağlam ittifaklar vergiyi arttıkmak için üye alımı yapmak zorunda kalır...
- Ekonomiye göre üye alımı yapılacağından ittifak üye sayıları düşünce, daha fazla ittifak oluşumları olur
- İttifaktaki üyeler daha dengeli olur, 1M lik elemanların olduğu ittifaklarda 30-40K lık elemanlar olmaz çünkü onların verdiği vergiye onlar dayanamayacaktır...
- İttifakların dengeli gitmesi rekabeti her türlü arttıracaktır, Ne kadar rekabet o kadar iyi savaşlar güzel bir 365 günlü diyarı getirecektir.
- Oyunu bırakan ceza alan, tatile alan oyuncuların uzun süre bir ittifakta sırf puanı için barındırılması önlenecektir...
- Eski çağda büyük imparatorlukların gelişmesinde en büyük roldür vergiler bizde eski çağ oyunu oynuyor ve stratejileri yapıyoruz...
- Sırf bazı rütbelerden yararlanmak için değil gerçek anlamda dayanışmalar için kurulur ittifaklar...

ittifak üye sayısına göre vergilerin artması kaliteli ittifak oluşumalarını ve ittifak olmanın gerçek anlamını ortaya çıkartıcaktır ve hatta daha fazla etkilerinin olacağını düşünüyorum... mesela bazı üyelerin vergi vermemek için diyar başlarında yalnız takılma yada sayısı düşük ittifaklara katılıp az vergi verme gibi değişik oyun stratejilerini getireceği bir sistem olur ufacık bir vergi değişikliği...

Not: bahsettiğim vergi V3 diyarlar için, V4 de sadece Lider ve hazinedar üretiminin %10 u hazineye geçiyor ki bunu Liderde hazinedarda kaybetmiyor... ben V3 deki sistemin biraz değiştirilip eklenmesi için öneride bulundum
« Son Düzenleme: Temmuz 01, 2010, 07:01:17 ÖS Gönderen: JoJuQ » Kayıtlı

Varlığını yaşatmıyorsun ki yokluğunla tehdit ediyorsun! Varlığına alışadım ki yokluğundan korkayım!
onur3194
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #222 : Ağustos 18, 2010, 05:49:40 ÖS »

imperia onlineda dıger onlıne oyunlar gıbı speed server 2x 3x gıbı server olsa daha fazla oyuncu cekılır bazı kısıler bole uzun suren yapıların yerıne daha az suren onlıne oyun secıorlar yada ekonomık ve askerı alanlardakı surelerın kısaltılması yarar saglayacaktır ;D ;D ;D
0guzh@n
gravelot
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #223 : Ağustos 18, 2010, 05:55:00 ÖS »

imperia onlineda dıger onlıne oyunlar gıbı speed server 2x 3x gıbı server olsa daha fazla oyuncu cekılır bazı kısıler bole uzun suren yapıların yerıne daha az suren onlıne oyun secıorlar yada ekonomık ve askerı alanlardakı surelerın kısaltılması yarar saglayacaktır ;D ;D ;D
öyle diyarlar zaten mevcut Wink blitz(diyar 10) 4x mesala yani 45 gün sürüyor,diyar 2 4 ay sürüyor  Wink

carlsberg
Ziyaretçi
« Yanıtla #224 : Ağustos 19, 2010, 12:26:23 ÖÖ »

benim önerim hareket halinndeki kaynklar bölümündeki sürenin kısaltılması..2 dakika hiç çekilmiyo 10milyon para taşıyorum 1 er 1er alıyo 10*2=20 dakikamı yiyiyo sadece 1 eyalette kale basmak
Sayfa: 1 ... 13 14 [15] 16 17 18   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!