Imperia Online Turkey  
Nisan 24, 2024, 02:50:51 ÖS *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: kural değişiklikleri üzerine...  (Okunma Sayısı 2319 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
_JuSTuS__
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

_Optimus___justus_

Üyelik Bilgileri Site
« : Eylül 15, 2007, 08:56:19 ÖÖ »

Bu oyun baştan beri hatalıydı zaten...şimdi diyar 5-6- ve 7 yeni kurallarla başladı ama bu kurallarda oyunun hatalarını tam olarak gideremedi...oyun neden hatalı ? şimdi bu oyun madem bir imparatorluk oyunu o zaman ona göre tasarlanması gerekmez mi ? yani eyaletlerin bu kadar kolay kurulup ve nufusu biran önce patlatıp ekonomi yapmak en mantıklı olan yoldu...çünkü askeriyenin üzerinde büyük bir yük vardı...yani savaşmak sadece oyunun en fazla ilk 1 ayında karlıydı...boş kalelerden altın toplamak ve yanlış kurulan ordulara doğru kurulan ordularla saldırıp rütbe ve altın kazanmak kolay olur...ama sonraları orduyu kalabalıklaştırmak ve süvarilere karşı  özellikle kılıçlılara karşı çok zayihat veren mızraklıları çıkarmak nufus bakımından bize çok mani olan bişeydi...yani oyundaki savaşlar 20 günden sonra tıkanır ve bir anda oyun imperia online değilde governor online haline dönüşürdü tepeye oynayanlar için  Sad evet bu durumu oyunun yöneticileride anlamış olacak ki nihayetinde oyunun hatalarını düzeltme yoluna gittiler ve yeni başlayan diyarlarda kural değişikliklerine başvurdular...ama maalesef bu kurallar oyunu yine governor online olmaktan çıkaramadı...neydi bu değişiklikler...üniversitenin ve mimarinin inşa fiyatını 0.5 değilde 0.2 oranında düşürmesi ve sürelerinde bunun aksine daha fazla oranda düşmesiydi...evet bu uygulama çok yerinde bir uygulama oldu ama maalesef yeterli değil...eyaletlerin hemen kurulmasının çok güçleştirilmeside askeriyeye bir avantaj sağladı başlarda ama bu avantaj oyunun 20 gününden sonra tekrar askeriyeye dezavantaj oldu...neden ? çünkü askerler hem çok pahalı hemde bir sonraki ünitelere geçiş için çok fazla seviye istediler...yani ben kendimden örnek vereyim,süvariler piyasaya çıktığında ne yapacağımı şaşırdım...çünkü süvarileri alt etmek için mutlaka mızraklıya ihtiyaç vardı...ama hafif mızraklı basıp nufus olarak intihar etmeyede hiç niyetim yoktu...oyun ağır mızraklı için maalesef 4 merkezi yönetim ve 7 taktik istiyordu...eyaletlerin bu kadar zor kurulduğu bir yerde ağırlar için 4 merkezi yönetim zorunluluğu maalesef yine askeriyeyi çökerten bir yük oldu...çünkü eyaletler çok zor kuruluyordu ve nufus en az altın kadar değerliydi...evet,yani iyi oyuncular için savaşlar yine tıkanıyordu...ve ben her zaman savaşmayı tercih etmişimdir ama bu şartlar altında en azından nufusumu oturtuncaya kadar ve seçkinleri çıkartıncaya kadar ekonomi yapmakla zorunlu hissettim kendimi ve şu an maalesef bende bir vali oldum çıktım bakalım inşallah bu oyun kendini bulacak ama heralde biraz daha zamana ve tecrübeye ihtiyacı var oyun yöneticilerimizin...
qdosahame
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Eylül 15, 2007, 11:47:51 ÖÖ »

Yazdıkların çok doğru,herkez ilk başta 10-20 yağma yapıp sonraki aylar ekonomi yapıyor,son aya geldiğinde asker basmaya başlıyorlar ve bir ayda o ekonomiyle mareşal oluyor ama bu da bir strateji bir taktik ve bunu pek fazla kişi bilmiyor.Oyun yöneticileri bunu anladığı için merkezi yönetiminin inşa fiyatını yükseltti,yani bu şekilde ekonomi yapanlarının biraz önünü kesti ve artık bukadar kolay eyalet yapamıyorlar dolayısıyla ekonomi.Evet oyunda daha düzeltilecek çok şey var ve bu tür hataları görmemizde siler bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz!

_JuSTuS__
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

_Optimus___justus_

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #2 : Eylül 15, 2007, 01:17:25 ÖS »

evet dediğin gibi tecrübeli oyuncuların yaptığı buydu...yani 3 aylık bir valilik döneminden sonra birden meydana çıkar, üzerindeki takım elbiseyi çıkarıp kafasına miğfer ve beline kılıç takar ve imparatorluk iddaasında bulunur ve güçlü ekonomisiylede bunu kesin olarak başarırdı...yani başarısızlık oranı % 0 olan savaşların kahramanı olur ve o zamana kadar savaşıp askeri başarılar elde etmiş olanların imparatoru olduğunu iddda eder ve bu iddasını da maalesef kesin olarak kazanırdı...hayır ben barbarlar gibi savaşıp ekonomiye hiç önem vermeyenlerin yanında da değilim kesinlikle...ben bunların her ikisini de en iyi şekilde yapanların başarılı olmasını diliyorum...şöyle bir örnek vereyim ; eğer ben iyi savaşırsam o zaman iyi bir komutan olurum ve ben iyi ekonomi yaparsam o zamanda iyi bir vali olurum...ama eğer ben ikisinide iyi yapabilirsem işte ancak o zaman bir imparator olabilirim...ve eğer bu oyun imperia online ismine layık bir oyun olmak istiyorsa bunların ikisinide en iyi şekilde yapanların kazanmasına olanak sağladığı zaman bunu başaracaktır...herşeye rağmen iyi varsın imperia  Wink
imperialis
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Eylül 15, 2007, 04:20:07 ÖS »

eet kardeşim sonuna kadar haklısın zaten geçen forumdada sonuna kadar destek vermiştim aynı fikirdeyim yine.bende senin dediğin taktikle oynuyordum aynı şeyleri bende yaşadım.  :-\
kekomanya
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Eylül 15, 2007, 05:36:12 ÖS »

evet abi zateh en mantıklısı da o oyunu hak edenlerin kazanması.

Sevilmek İcin Sevmedik
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!