Imperia Online Turkey  
Mart 28, 2024, 02:04:57 ÖS *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1] 2 3 4   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: 21 ARALIK 2012 KIYAMET KOPACAK (HERKES OKUSUN)  (Okunma Sayısı 405362 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
alvista
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« : Kasım 04, 2008, 02:17:42 ÖS »

kuran-ı kerim'de şöyle bir ayet var :
 ay karardığı,güneş ve ay birleştiği zaman. insan o gün: "kaçış nereye?" der. hayır, sığınacak herhangi bir yer yok. o gün, 'sonunda varılıp karar kılınacak yer yalnızca rabbinin katıdır. (kıyamet suresi, 8-12)

Güneşin ve dünyanın değişen hareketlerine göre:
BİRBİRİNDEN BAĞIMSIZ TÜM BİLİM ADAMLARI VE NASA BU TARİHTE BİRŞEYLERİN OLACAĞINI İDDİA EDİYORLAR.
Dünyanın en eski uygarlğı olan mayalarında (mayalardan onceki uygarlık izlerine delilleriyle kimse ulaşamadı) kullandıkları güneş takvimine ( binlerce yıl once buldukları gün ay yıl bizim şu an kullandığımızdan saniye bile hata yok)
göre maya takvimi en son 21 aralık 2012 yi gösteriyor.

O güne kadar bir çok felaketin :sel -deprem tsunami olayları görüleceğini,bazı canlı ırklarının azalacağını hatta yok olacağını,dünyadaki enerji kaynakaları ve su kaynaklarının azalacağını,dünyadaki kutupların o tarihe kadar yer deiştireceğini(kuzey-güney,güney-kuzey olacagını) olacağı iddia ediliyor.

geçen gazetede bir yazı okudum kutuplarda kayma başlamış ve merkezi ingiltereymiş,bilim adamları bunun felakete yol açacağını söylüyor gemi ve uçakların rotalarını kaybedeceğini uçak kazalarının artacağını,dünyadaki iklimin değişeceğini,tüm canlılar bundan değişik şekilde etkileneceğini iddia ediyorlar...

ŞÜPHESİZ KIYAMET GÜNÜNÜ ANCAK  ALLAH BİLİR.ama kıyamet kopmadan onceki olacak olaylar bilim adamlarının söyledikleriyle tıpa tıp uyuyor.KUR'AN DA ARI AYETİ VAR. ARILARIN NESLİ TÜKENİNCE KIYAMET YAKINDIR DENİLİYOR.
tüm dünyada bal arıları hızla yok oluyor.kimse bir sebep bulamıyor.arşimet tüm canlıların arı nesline bağımlı olduğunu arılar yok olursa tüm canlı neslininde yok olcağını bilimsel olarak açıklamıştır.

konu ile araştırma yapmak isteyenler google dan 21 aralık 2012 olarak yazarak konuyu geniş olarak okuyabilirler.
blipha
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : Kasım 04, 2008, 06:52:29 ÖS »

Kopacak çok iddialı değil mi? hem gaybı rab bilir diyorsun hem de insan aklının bir sınırı olacağının(maya takvimi örneği); bir yerde tıkanabileceğini düşünmeden kopacak diyorsun.

bunları da ben demiyorum İslamın Rabbi ve peygamberi diyor. ayrıca müslüman olmayan için bu ne anlam ifade eder ki direkt islam la özdeşleştiriyorsun.

kopacak ne olacak zaten engel olabilecek misin? o zaman... Huh?

not1: ahir zaman denir islam da buna ve bir süreçtir felaket tellalığı ve yüreğe korku salmanın bir anlamı yok çünkü bu zaman içinde her hangi bir zaman şartalar oluşup kıyamet islama göre kopabiliyor.

not2: arşimet değil de o einstein olmasın Wink
not3: ben bunu aynı zamanda yurtdışındayken incille bağdaştırdıklarını da duydum.armegedon is coming....return to salvation denilyordu.
« Son Düzenleme: Kasım 04, 2008, 06:58:32 ÖS Gönderen: blipha » Kayıtlı
c4nsu
Asii(cadıı) - Kontes Dracula
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

ya sen...?

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Kasım 04, 2008, 07:25:17 ÖS »

böle seylere pek inanmıorum sonuçta kıyamet kopacak ne zaman olduunuda kimse bilemez ve bilmiorda Peygamberimiz de dahil!

"Kişi başına düşen 'insan' sayısı her geçen gün azalıyor."
FORUM HEPİMİZİNN...!

'Bana göre bir ceset, canlı bir bedenin taşıyamayacağı bir güzellik ve saygınlık taşır.'
J
sancaktar1
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Kasım 04, 2008, 08:59:11 ÖS »

Arkadaşlar Ve Blipha Abim;

Kıyamet Yakın Zamanda Olabilir Bundan 10 yıl sonra olabilir,50 yıl sonra olabilir, 500 yıl sonrada olabilir ama bunların olması için arkadaşın örnek verdiği Kur'an'daki başka Tebliğlerinde olması gerekir yani Alamet'ler; en küçükleri oldu, evet dünya çok kötü bir zamana sürükleniyor buda doğru ama büyük alametler var 5 yıl sonra diyorsun e hani deccal nerde ki bütün dünyayı kavursun ölüleri diriltip dirileri öldürsün(kısaca herşeyi yapabilsin) dier başka büyük alametlerde var daha bunlar olmadı nasıl ki diyebiliyorsun şu, şu vakitte kıyamet kopacak.

her kimlerse:Arşimetinde Einstenin'de söyledikleri şey doğru olabilir, ama beni ilgilendirmez çünki Ben Kur'an'ın Bildirdiği Alametlere Bakarım hem anlamıyorum neden bu kadar kıyametten korkup çekiniyor insanlar kıyamet demek mümin'in Allah'ına kavuşması Demek Dünyadaki Her Mutluluğun üstündedir bu Mutluluk neden korkarızki kıyametten

Son Sözüm Kıyametin Ne Zaman Kopcağını Merak Edenler: Açsınlar Kur'an-ı Kerim'i okusunlar alametleri baktı ki alametler tek tek olmaya başlamış o Zaman Akıllansın'da Birazda Öbür TArafı Düşünsün.
blipha
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Kasım 04, 2008, 10:19:38 ÖS »

müslüman için kur'an diğeri için incil.beni ırgalamaz kimin hangi dinden olduğu. mesel ve bana komik gelen tamam alametler olur olabilir ama kimse de kesin tarih koymasın.ha çok önemliyse islam peygamberinin cevabı açık bu soru ona da soruluyor.

sancaktar ben başka birşey söylemedim zaten. kesin tarih denmesi komik. belki denilen olaylar olur ama bir müslüman "kopacak" diyip tarih veriyorsa bir zamanki kur'an şifrecilerine benzerler. 2006 da mehdi çıkıyordu ben daha yalandan da olsa bir mehdi haberi alamadım mesela. Grin
alvista
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Kasım 05, 2008, 11:00:28 ÖÖ »

google dan 21 aralık 2012 yılını girin araştırmaları okuyun.birbirinden bağımsız bilim adamlarının birleştiği tarih hep o çıkıyor.

maya medeniyetininde iddia ettiği şey dünya var oluşundan beri donem donem ayrılmış mayaların sondan sonraki ilk medeniyet. biz bu dönemim sonuyuz.YAPILAN ARAŞTIRMADA NUH TUFANI BU HESAPLAMALARA DENK GELİYOR.

BEN ARAŞTIRMA YAPTIM 21 ARALIK 2012 CUMA GÜNÜNE GELİYOR.VE ASIL ŞAŞIRTAN O GÜN AŞURE GÜNÜ.......

BİLİM ADAMLARI O GÜNE KADAR KUTUPLAR YER DEĞİŞTİRECEK KUZEY- GÜNEY,GÜNEY KUZEY OLACAK MIŞ.YANİ GÜNEŞİN DOĞUŞUDA    YER DEİŞİRİYORMUŞ. BU KADAR TESADÜF OLAMAZ YANİİ.
BUNLARIN HEPSİ KUR'ANDAN AYKIRI DEİL BİRİ BİR AYNI.

BU TARİHTE KIYAMET KOPMAYA BİLİR ONU ALLAH BİLİR AMA O TARİHTE  DÜNYANIN TEPE TAKLAK OLACAĞI KESİN

21 ARALIK 2012 GOOGLE DAN GİRİN ARAŞTIRMALARI OKUYUN..BU KADAR TESADÜFFF OLMAZ
alvista
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Kasım 05, 2008, 11:20:40 ÖÖ »

AYRICA  KIYAMET KOPUP KOPMAMASI BİZ MÜSLÜMANLAR İÇİN ONEMLİ DEĞİL.
PEYGAMBER EFENDİMİZE SORMUŞLAR:
KIYAMET NE ZAMAN ÇIKAR DİYE,
PEYGAMBER EFENDİMİZ(A.S) ''KIYAMETİN NE ZAMAN KOPAACAĞINI ANCAK ALLAH BİLİR ,AMA MÜSLÜMAN İÇİN GERÇEK KIYAMET OLÜMDÜR.ÖLMEDEN ÖNCE KENDİNİZİ HESABA ÇEKİNİZ'' DEMİŞTİR.

blipha
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Kasım 05, 2008, 11:49:17 ÖÖ »

kopacak demek kesinlik bildiren bir cümledir. ben diyorum ki olabilir olsa da şaşırmam çünkü senin inancına göre ahir zaman dayız. ahir zamanda kıyamet herhangi bir zaman şartlar oluştuktan sonra kopabilir. ama verdiğinh örnekler bilim adamları ve maya örnekleri. yahu bilim adamları bu dünyada herşeyi biliyorlar mı? daha kuantumun ötesine geçemediler adam gibi.tutupda tarih veriyorlarsa meşreplerine uygundur ama benim için değil. hem 21 aralık olsa yarın olsa ne önemi var. herkes yine islama göre yaptıklarından hesaba çekilmeyecek mi? en son dediğine göre-ölüme göre- yaşasanıza o zaman kendi dininizi.

ben sana kutsaldan kaynağı insan aklından üstün bir varlığın söylediği kabul edilen şeyleri söyledim. gayb-ı insan bilemez diyor. ve sen bana onu anlatmak için insandan örnek veriyorsun. çelişki bu.

verilen alametler insanlar biraz daha anlasın diye. deprem tsunami vs bundan 500 yıl önce yok muydu. vardı o zaman da kıyamet geldi diyen çıktı. yahu zaten bir süreç a dostlar geliyorsa engel olamicaksın tarih verip de kendi kalbinizi korkuya salmanın ne anlamı var?

* bu arada ölüm islamda "gerçek kıyamet" diye değil kişinin kendi kıyametidir ya da küçük kıyamet olarak adlandırılır.*
HaKaNCan
Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Kasım 06, 2008, 01:16:16 ÖS »

ya arkadaslar eğer insan dini sorumluluklarını yerine getirmisse hic korkmasına gerek yok zaten islama inanan birisinin kıyametten korkmaması lazım Huh? son olarakda insanın ölmesi onun için bir nevi kıyamettir  Smiley
freesoul
King of SouLs
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Kasım 06, 2008, 03:38:48 ÖS »

21 Aralık 2012 tarihi ayrıca Marduk denen gezegenin dünyanın çok yakından geçeceği tarih bildiğim kadarıyla. maya tarihinde de var bu zaten. kıyametin kopmasının, daha doğrusu kıyamet olmasada dünyanın büyük yıkıma uğramasının sebebi olacağından bahsedilen Marduk gezegeni. edindiğim bilgilere göre bu yıkım dünyanın da altın çağı yaşamasına sebep olacakmış, bu gün bizim çocuklarımız olan küçük neslin ki "İndigo Çocukları" diyorlar, mükemmel bir dünya kuracağından da bahsediliyor. Bu konuyla ilgili birbirini destekleyen bir sürü de kaynak var. Kıyamet mi? keşke tarifi olmayan böyle bir olayı yaşamayı nasip etse Yüce Allah bana.....

Hayatta basit zevklerim vardır; herşeyin en iyisi....
akpiyanist
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : Kasım 08, 2008, 01:50:57 ÖÖ »

arkadaşlar bu konu cok ciddi bir konu ve yerinin burası olduğunu düşünmüyorum kimsenin yarına senedi yok hemen bu günde ölebilirsiniz. konuyu msn de veya yetişkinlerin katıldığı forumlarda konuşmanız daha uygun olmazmı burada cocuklar cirit atıyor onların psikolojisini olumsuz etkileyecek derin bir konu LÜTFEN KONUYU KAPATIN!!!!

HERKES ÖLÜR AMA HERKES GERÇEKTEN YAŞAYAMAZ YAPTIKLARIMIZ SONSUZLUKTA YANKILANACAKTIR....
alvista
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : Kasım 11, 2008, 12:48:34 ÖS »

korkmayın yawwff allalala.korkunun ecele faydası yok hem.
ben bilgilenin diye yazdım.millet ot gibi yaşamasın yanii...

hem şu kısacık dünyada kalp kırmanın ne gereği var.Herkes aklını başına toplamamalı demi ama.
insanlar bir şeyin kıymetini  hep kaybolunca anlıyor.Birşey kaybolmadan bence herkes onlemini almalı bence.bunda payımız varsa ne mutlu bize........
herkese saygılar *rose*
hayyam
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #12 : Kasım 11, 2008, 06:36:18 ÖS »

nelerle ugrasıyorsunuz yaa yarın bize ne olacagını biliyormuyuz da 2012 nin hesabını yapalım
alvista
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #13 : Kasım 15, 2008, 11:36:58 ÖÖ »

arkadaşlar bu tarih birbirinden bağımsız bilim adamlarının verdiği tarih.o tarihe kadar olacak olayları tarif ediyorlar
o tarihte dünya ,ay diğer gezegenler aynı hizaya geliyor.binlerce yılda bir uğrayan marduk adı verilen gezegende o tarihte gezegenimizden geçiyor.
buzulların erimesi.iklim değişiklikleri,sel ve depremde artışlar,bazı canlı ırklarında  azalma veya yok olma kutupların yer değiştirmesi(ki kutuplar yer değiştirmeye başladı bile merkezi ingiltere) 21 aralık 2012 de tam olarak kuzey-güney,güney kuzey olacak.
yeni asıl felaketler sürecine yeni giriyoruz.bu 4 yılda neler olacak göreceğiz
ben gerçekler var ortada bunları belirtiyorum.

alvista
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #14 : Kasım 15, 2008, 11:57:30 ÖÖ »

Rus bilim adamları “dünyanın manyetik kutuplarının kaymakta olduğunu” tartışıyor. Bu kaymanın dünyayı Hiroşima’ya çevireceğini savunanlar bile var.

LONDRA ÜZERİNDEKİ PEMBE IŞIK

Rus bilm adamlarından Kara Kuvvetleri Merkezi Askeri Enstitüsü’nün baş araştırmacısı Yevgeni Shalamberidze, dünyanın manyetik kutuplarının kaymakta olduğunu ve bu kez farklı olduğu iddiasıyla ortalığı karıştırdı. Rus bilim adamları ikiye bölündü.

SEBEBİ AÇIKLANAMAYAN UÇAK KAZALARI

Shalamberidze, manyetik kutupların şimdiden 200 kilometre kadar yer değiştirdiğini açıklarken “Manyetik alanların değişmesi dünyayı koca bir Hiroşima’ye çevirebilir. Yani nükleer kış etkisi yaratabilir. Kuşların, balina ve yunusların yön şaşırması, sebebi açıklanamayan uçak kazaları etkinin işaretleri” uyarısınıda da bulunuyor.

NÜKLEER KIŞ ETKİSİ

Yevgeni Shalamberidze “Dünyanın coğrafik kutupları, hep aynı yerde. Ancak manyetik kutuplar şimdiden 200 kilometre kadar kaymış durumda. Bu küresel anlamda etkili olacaktır. Gezegen, enerjisini, yerkabuğu çatlaklarından boşaltıyor. Bunlar sıkıştığında negatif enerji gezegende kalıyor. Son zamanlarda dünyayı kasıp kavuran bunca doğal felaketin buna bağlı olmadığını kesin bir dille söyelemeyiz” dedi.

Pravda gazetesinin internet sitesinde yer alan habere göre “manyetik kutupların kayması, atmosferin büyük ölçüde azalmasına yol açabilir, bu da dünyanın eksi 273 dereceye kadar soğumasına, yani nükleer kış benzeri bir durumu yaratabilir ve doğal yaşam yok olabilir”.

BU İDDİAYA KARŞI ÇIKANLARIN TEZLERİ

Rusya Doğa Bilimleri Akademisi’nden Aleksander Fefelov ise “Gezegenimiz, zaman zaman eğimini değiştirebilir. 23 bin yılda bir bu oluyor. Manyetik kutuplar 30 derecelik bir kayma gösterebilir” diyor.

Matematik ve fizik profesörü Viktor Kuznetzov da son 4 milyon yılda dünyanın manyetik kutuplarının 16 kez yer değiştirdiğini belirtirken “Dünyanın manyetik alanlarının yok olması söz konusu değil. Dünyanın hep bir radyasyon kalkanı olacaktır. Manyetik kutuplarının yer değiştirmesi bile bu kalkanı ortadan kaldıramaz. Yani gezegenimiz soğumayacak” dedi.

Manyetik alanlarının kaymakta olduğunu ve bu kez ölçümlenen 200 kilometrelik kaymanın giderek arttığını savunan bilim adamları ise endişelerini dile getirmeye devam ediyor.

FARKLI YERLERDE KUTUP IŞIKLARI

Yevgeni Shalamberidze’ye göre, kutup ışıklarının (aurora borealis) zaman zaman kuzey bölgelerinin dışında da görülmeye başlaması, manyetik kutupların yer değiştirmesiyle ilgili etkiler. Geçen hafta İngiliz medyası, Londra üzerinde görülen pembe ışıklara geniş yer vermişti.

Sayfa: [1] 2 3 4   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!