Imperia Online Turkey  
Nisan 25, 2024, 03:45:37 ÖÖ *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Anket
Soru: 2012 ŞAMPİYONU
GALATASARAY
FENERBAHÇE
BEŞİKTAŞ
TRABZONSPOR
BURSASPOR

Sayfa: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 203   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: FUTBOL  (Okunma Sayısı 455523 defa)
0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
TyR_
Oktay
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #360 : Nisan 15, 2009, 05:40:09 ÖS »

Gecmişe Mazi Derler Diye Bi Söz War yok biz 8 attık 10 attık 20 attıkla olmuyo madem o kadar galibiyetiniz war
söleyin bana fb Kac Tane Kupa Aldı Şuana Kadar Smiley

Acımasızca Geçip Giden Zamandan Geriye Kalan Sadece Yanlızlıklarımızdır...

star_man
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Ne SeNLe OLuYoR NeDe SeNSiZ

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #361 : Nisan 15, 2009, 05:56:30 ÖS »

Papito bu sene siz naptınız.Başımıza gelmeyen kalmadı attıkları tek su şişesi değil be yuh artık.Fenerbahçe`nin kadrosuna bir baksana bakiyim Avrupa standartlarında mı?Ha bunu geçtim hazır bakmışken Süper lig standartlarındamı onada bak.Birde Galatasaray`ın kadroya bak hem Süper lig standartlarının üstünde vede Avrupa standartları üstünde yani her türlü siz küçüksünüz.Daha çok şey sayabilirim.Ama okumazsın. xD
eastblood
doğukan
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

KaÇ PaRa EdEr VaRlIğIn Ki YoKlUğUn BeN! AcItSıN...

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #362 : Nisan 15, 2009, 05:57:11 ÖS »

Gecmişe Mazi Derler Diye Bi Söz War yok biz 8 attık 10 attık 20 attıkla olmuyo madem o kadar galibiyetiniz war
söleyin bana fb Kac Tane Kupa Aldı Şuana Kadar Smiley
hersey kupa demek değil buda kupayla bozmus kafayı suana kadar turkıyede en cok kupa fb'de 126 civarıdan bunların 89 u resmı gerı kalanı resmı olmayan kupa ayrıca gecmısı bı zıyaret ettıgımızde en cok ilk fenerbahcede
http://www.fenerbahcecumhuriyeti.org/Fenerbahcenin_Rekorlari.asp  inceleyin
Fenerbahçe bir sezonda hiç gol yemeden şampiyon olup bir DÜNYA REKOR'u kırdı. (1922-1923)
Profesyonel ligin ilk şampiyonu FB'dir.
Fenerbahçe ligin kuruluş tarihi olan 1959'da ilk şampiyonluğu kazandı. 1967-68'de üç kupayı kazanan ilk takım olarak tarihe geçti. 1988-89'da 36 maçta 29 galibiyet, 6 beraberlik ve 1 yenilgi elde ederek, ligin en iyi performansını yakalarken, 2000-2001 ve 2001-2002'de 24 kezle kendi sahasında üst üste en fazla maç kazanan takım olurken, 1988-89'da 103 golle yine tarihe geçti. 1969-70'de 30 maçta 6 gol yiyerek, en az golle şampiyonluğa ulaşırken, Tanju Çolak, 1992-93'te 7-1 sona eren Karşıyaka maçında 6 gol atarak, bir maçta en fazla gol kaydeden futbolcu olarak kayıtlara geçti. 1986-87'de Eskişehirspor karşısında 4 penaltı atan Fener, bir maçta en fazla penaltı kullanan ekip, aynı maçta 4 atışı da gole çeviren Zafer Tüzün de bir maçta en fazla penaltıdan gol atan futbolcu oldu.
Birinci Futbol Ligi tarihinde bir sezonu en az golle kapatan takım Fenerbahçe, kaleci ise Ilie Datcu oldu. Sarı-lacivertliler 1969-70 sezonunda 30 maçta kalesinde yalnızca 6 gol görürken, maç başına 0.2 gol yiyen Rumen Datcu da muhteşem bir performans göstererek, tarihe ismini altın harflerle yazdırdı.
Türk futbolunun en golcü isimlerinden Tanju Çolak, Birinci Futbol Ligi’nde 2 ayrı rekorun sahibi bulunuyor. Golcü futbolcu, 1987-88 sezonunda attığı 39 golle, ligin en fazla gol atan oyuncusu unvanını elinde bulundurken, 1 maçta attığı 6 golle de, bir maçta en fazla gol atan ftubolcu oldu. Tanju Çolak, 1992-93 sezonunda Fenerbahçe’nin Karşıyaka’yı 7-1 yendiği maçta sarı-lacivertli formayla 6 kez fileleri sarsarken, ayrı bir rekora daha imza attı.
Birinci Futbol Ligi tarihinde şimdiye dek bir maçta en çok 12 gol atıldı. Fenerbahçe ile Gaziantepspor arasında 1991-92 sezonunun son haftasında Kadıköy’de yapılan maçı sarı-lacivertliler 8-4 kazanırken, filelere giden toplam 12 gol, bir maçta atılan en fazla gol olarak tarihe geçti.
Lig tarihinde en fazla seyirci önünde oynanan maç 1988-89 sezonunda İzmir’de yapıldı. Fenerbahçe’nin 30 Ocak 1989’da deplasmanda Altay’ı 3-0 yendiği maçı biletli 62 bin 200 seyirci izlerken, bu rakam Türk Spor Tarihi’ne seyirci rekoru olarak geçti.
Lig tarihinde bir sezonda atılan toplam gol sayısı bakımından gol rekoru ise Fenerbahçe’ye ait bulunuyor. Sarı-lacivertliler, 1988-89 sezonunda 36 maçta rakip filelere toplam 103 gol attı.
Galatasaray-Fenerbahçe rekabetinde en fazla golü, Fenerbahçeli Zeki Rıza Sporel attı. Sporel, Galatasaray'a karşı oynadığı 42 maçta, toplam 27 kez rakip fileleri havalandırdı.
Fenerbahçe Başkaptanı Galip Kulaksızoğlu, Galatasaraylılar'a haber göndererek, \"Oberle kardeşler hasta, Hasan da sakatlanmış. Sizi karşımızda eksik kadroyla görmek istemiyoruz. Dilerseniz maçı erteleyelim\" diye haber göndererek, maçın ertelenebileceğini iletti. Fenerbahçe'nin bu önerisini kabul eden Galatasaray, oyuncuların iyileşmesinden sonra 20 Ekim 1914'te yaptığı erteleme maçında, sarı-lacivertli rakibini 6-1 yenmişti.
Brinci futbol liginde en fazla gol atılan karşılaşma FB-G.Antep maçıdır(8-4).
Türkiye'nin ilk stadyumu Fener Bahçe stadıdır.
Türkiye'de ilk volebol takımını Fenerbahçe kurmuştur.
En cok şampiyon olan takım olmuştur.
Fenerbahçe Resmi ve Resmi olmayan Kupalarla Türkiye'de en fazla kupaya sahip olan tek takımdır. (Futbol: 123 kupa)
Fenerbahçe ayrıca tüm sporların toplam kupalarında da Türkiye'de en fazla kupaya sahip olan tek kulüptür.
Fenerbahçe ayrıca Türkiye Profesyonel 1. Futbol Liginde ilk şampiyonluğu yaşayan takımdır
Fenerbahçe 1967 yılında Balkan Kupasını ilk kazanan Türk takımı oldu.
Fenerbahçe 1967/68 yılında tam 5 kupa birden kazanarak bir rekora imza attı.(Lig Şampiyonluğu, Türkiye Kupası, TSYD,Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık Kupası)
Fenerbahçe ayrıca 1969-70 sezonunda kalesinde sadece 6 gol görerek, çok büyük bir rekora daha imza attı.
Fenerbahçe 1973-74'te Türkiye 1. Ligi Şampiyonu olup,Şampiyonluk Kupası, Türkiye Kupası, ve TSYD Kupalarını kazandı.
Fenerbahçe 1988-89 Sezonunda Rakip Kalelere 36 macta tam 103 gol göndererek Türkiye Liglerinde bir sezonda en fazla gol atan takım ünvanına sahip oldu.
Futbolcusu bir maçta en çok gol atan takım. (Tanju Çolak, 6 gol, Fenerbahçe - Karşıyaka: 7-1, 1992-93 sezonu, 14.hafta)
Fenerbahçe 1996-97 yıllarında ilk kez katıldığı Şampiyonlar Liginde, kendi sahasında 40 Yıl (56 maç) hiç yenilmeyen İngiliz takımı Manchester United'ı deplasmanda Boliç'in 78. dakikada attığı golle yenerek,
AVRUPA REKOR'u kırdı.
Fenerbahçe 41 yıllık Türkiye Profesyonel Liginde En Çok Galip Gelen, En Az Gol Yiyen Takımdır. Bu da rekorlar kısmına giriyor.
Türkiye'nin Internet'te sayfaları bulunan ilk spor kulübümüzdür.
Cemiyetler Kanunu'na göre tescil edilen ilk kulübümüzdür.
Jimnastik klübü veya okul klübü olmayıp Futbol klübüdür.
Atatürk'ün, stadına büstünün konmasına izin verdiği tek kulübümüzdür.
Türk Milli Takımı'na en çok oyuncu veren kulübümüzdür.
Bir futbolcusu için jübile düzenleyen ilk kulübümüzdür.
(Lefter Küçükandonyadis)
Aynı sezon A, B ve Genç Takım'ı yenilgisiz 3 İstanbul Şampiyonluğu birden kazanan tek kulübümüzdür.(1932-33 sezonu)
Bir futbolcusu Dünya Karmasında oynayan ilk kulübümüzdür. (İsa Ertürk)
Bir futbolcusu, yabancı bir milli takımı çalıştıran tek kulübümüzdür.
(Koço Negroponti, Yunanistan)
Atletizm'de uluslararası yarışmalar düzenleyen tek kulübümüzdür.
Atletizm'de takım halinde yurtdışına çıkan tek kulübümüzdür. (Atina, 1951)
Atletizm'de Avrupa Şampiyonu olan tek kulübümüzdür. (1993)
Olimpiyat Oyunları'nda madalya kazanan tek Türk atletinin mensup oldugu kulübümüzdür. (Ruhi Sarıalp)
Bir spor dalında ülkemizi ilk kez takım halinde temsil eden kulübümüzdür. (1930 Balkan Tenis Şampiyonası)
Uluslararası yarışmalarda birinci gelen ilk Türk kürekçisinin mensup oldugu kulübümüzdür. (1954, Tonguç Türsan)

1968 - Fenerbahçe 2 - 1 Manchester City (Şampiyon Kulüpler Kupası 1. Tur eleme maçı)
1985 - Bordeaux 2 - 3 Fenerbahçe (Şampiyon Kulüpler Kupası 1. Tur eleme maçı)
özellikle bu =) 1996 - Manchester United 0 - 1 Fenerbahçe (Şampiyonlar Ligi karşılaşması) (30 Ekim 1996'daki bu maçta, Fenerbahçe, Manchester United takımını 40 yıl sonra kendi sahasında bir Avrupa maçında yenen ilk takım olmuştur.)
1998 - Fenerbahçe 1- 0 Parma (Uefa 2. Ön Eleme Turu)
2001 - Fenerbahçe 2 - 1 Glasgow Rangers (Şampiyonlar Ligi 3. Ön Eleme Turu)
2004 - Fenerbahçe 1 - 0 Sparta Prag (Şampiyonlar Ligi karşılaşması)
2004 - Sparta Prag 0 - 1 Fenerbahçe (Şampiyonlar Ligi karşılaşması)
2004 - Fenerbahçe 3 - 0 Manchester United (Şampiyonlar Ligi karşılaşması)
2005 - Fenerbahçe 3 - 0 PSV Eindhoven (Şampiyonlar Ligi karşılaşması)

eastblood
doğukan
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #363 : Nisan 15, 2009, 05:59:36 ÖS »

Papito bu sene siz naptınız.Başımıza gelmeyen kalmadı attıkları tek su şişesi değil be yuh artık.Fenerbahçe`nin kadrosuna bir baksana bakiyim Avrupa standartlarında mı?Ha bunu geçtim hazır bakmışken Süper lig standartlarındamı onada bak.Birde Galatasaray`ın kadroya bak hem Süper lig standartlarının üstünde vede Avrupa standartları üstünde yani her türlü siz küçüksünüz.Daha çok şey sayabilirim.Ama okumazsın. xD
fenerbahceden ustun oldugunuz ıcın kadıkoyde 4 yediniz samiyende atamadınız hadi feneri geçtim koceeli den samyende 5 tane yediniz hamburka gittiniz avrupadanda iyisiniz alman ekibini yenemediniz üstüne üslük samiyende yenildiniz bence baya bi iyi kadrosu var bozmayın bu efsaneyı Grin:D

TyR_
Oktay
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #364 : Nisan 15, 2009, 06:04:33 ÖS »

Dostum Senin Gibi Kopyala Yapıştır Yapamıcam Ama Sorucağım Soru Yanlış Oldu Kac Kupa Deil Kac Tane Uefa Aldılar Onu Soruyorum
Ayrıca Kupa Mrklısı Deilim Ben Gecmiş Gecmişte Kalmış Diyorum Sen Bana Gecmişte Bunları Yaptık Diyosun Bende Biliyorum Buraya Gs'nin Gecmişini Koymasını Fb'nin Profösyonel Takım Olması Yada Ucuk Fiyatta Futbolcuya Sahip Olması Hic bişeyi deiştirmez.
Fb'nin Durumunu Şuandada Görüyoruz.

eastblood
doğukan
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #365 : Nisan 15, 2009, 06:06:36 ÖS »

Dostum Senin Gibi Kopyala Yapıştır Yapamıcam Ama Sorucağım Soru Yanlış Oldu Kac Kupa Deil Kac Tane Uefa Aldılar Onu Soruyorum
Ayrıca Kupa Mrklısı Deilim Ben Gecmiş Gecmişte Kalmış Diyorum Sen Bana Gecmişte Bunları Yaptık Diyosun Bende Biliyorum Buraya Gs'nin Gecmişini Koymasını Fb'nin Profösyonel Takım Olması Yada Ucuk Fiyatta Futbolcuya Sahip Olması Hic bişeyi deiştirmez.
ozaman soruyu düzgün sor Wink

TyR_
Oktay
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #366 : Nisan 15, 2009, 06:08:52 ÖS »

Soru Gayet Acık Ve Net.
Ayrıca Kadroda İyi Ve EFSANE.
Sokak Futbolu Oynuyolar Sandın Heralde ?

eastblood
doğukan
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #367 : Nisan 15, 2009, 06:14:42 ÖS »

Soru Gayet Acık Ve Net.
Ayrıca Kadroda İyi Ve EFSANE.
Sokak Futbolu Oynuyolar Sandın Heralde ?
kadro cok iyi belli diyom benden ligdeki durumdan fb'ninde kalır yanı yok

papito87
Ziyaretçi
« Yanıtla #368 : Nisan 15, 2009, 06:45:51 ÖS »

gören de adamların 10 tane uefa kupası aldıklarını zannedecek haaa  *hihi*  sizler hep özentisiniz televizyon kanalı çıkardıkl sizlerde öyle yaptınız telefon hattı çıkarttık sizlerde çıkarttınız hayırdır SmileySmileySmiley
TyR_
Oktay
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #369 : Nisan 15, 2009, 06:49:10 ÖS »

Futbolcular Sahada Televizyon İzleyip Telefonla Konuşmuyo Oyun oynuyolar Konumuz Futbol İcat Deyil. Wink

eastblood
doğukan
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #370 : Nisan 15, 2009, 08:10:43 ÖS »

gören de adamların 10 tane uefa kupası aldıklarını zannedecek haaa  *hihi*  sizler hep özentisiniz televizyon kanalı çıkardıkl sizlerde öyle yaptınız telefon hattı çıkarttık sizlerde çıkarttınız hayırdır SmileySmileySmiley
bukadar olmaz dedirtiyor bu gs yaa bukadar mı özenti olur arkadaş yaaa:D

buruf48
buruf48
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #371 : Nisan 16, 2009, 08:17:30 ÖS »

cezalar açıklandı.bu cezalar bana caydrıcı gelmedi.gs nin sahası rahat 5 maç kapatılması gerkiyodu.maç bitti admlar sadece volkanın hareketini konuştu. oda haeket değil kasığı ağrıyo.sahaya dalan adam.meşallerl.atılan yine sularımız.tercümanımızın kafasının yarılması.sonuçta taraflı medyanın kurbanı olduk yine.lugano için söz yok haketti zaten
c4nsu
Asii(cadıı) - Kontes Dracula
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

ya sen...?

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #372 : Nisan 16, 2009, 08:23:16 ÖS »

Keşke sizde bize birz özenip uefa kupasını alsaydınız :lol:

"Kişi başına düşen 'insan' sayısı her geçen gün azalıyor."
FORUM HEPİMİZİNN...!

'Bana göre bir ceset, canlı bir bedenin taşıyamayacağı bir güzellik ve saygınlık taşır.'
J
emustafa26
Galactic Imperia Turkish Moderator / T.M.
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Skilled

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #373 : Nisan 16, 2009, 09:26:57 ÖS »

futbola bu kadar kafanızı yormayın sonuçta hayatta futboldan daha önemli şeyler var  Smiley hayat futbol değil ki 11 kişiyle oynansın  Grin

hellboy80
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #374 : Nisan 17, 2009, 05:38:15 ÖS »

ya burda futbol konusuluyor fakat burdada turkıyede oldugu gıbı türkiyede futbolun sadece fb-gs oldugunu sanıyorsunuz yaw gs-fb takımlar mı be tmm bende gslıyım fakat adamların halı ortada reziller mahalle maçı gıbı top oynuyorlar sız bunları bırakında sıvas şampıyonlar lıgıne gıdıcek bızı ıyı temsıl edebılıcekler mı bjk şamp. ligine gıdıcek yıne 8 yıcek mi... eger halk asdece fb-gsyı konusursa e tabkıde takımlar şımarırlar bu duruma gelırler bırazda dıger takımları konusunda onlarada sans verelım belkı bu dewdıgımı yaparsak kım bılır sıvas 10 yıl sonra şamp. lıgını kazanır ve fb-gsnın 1 asırda yapamadıgını yapabılır bunlar olabılır yeterkı şans verelım...
Sayfa: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 203   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!