Imperia Online Turkey  
Nisan 23, 2024, 11:35:15 ÖÖ *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Anket
Soru: 2012 ŞAMPİYONU
GALATASARAY
FENERBAHÇE
BEŞİKTAŞ
TRABZONSPOR
BURSASPOR

Sayfa: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 203   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: FUTBOL  (Okunma Sayısı 455393 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
buruf48
Ziyaretçi
« Yanıtla #240 : Aralık 11, 2008, 12:29:28 ÖS »

yok abi genç takımında oynadımda hevesim kırıldı :)öteki sınıf arkadaşım devam ediyo şuan foret keşfedilmeyi bekliyo yalnız devre arası bize acil takviyeler şart güiza maldonado gönderilsin hemen *freak* *freak*
sertan1973
S e r X
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #241 : Aralık 11, 2008, 12:58:53 ÖS »

yok abi genç takımında oynadımda hevesim kırıldı :)öteki sınıf arkadaşım devam ediyo şuan foret keşfedilmeyi bekliyo yalnız devre arası bize acil takviyeler şart güiza maldonado gönderilsin hemen *freak* *freak*
ah be abi'cim neden dirâyet gösteripte devam etmedin....Huh? ""Gerçi şans faktörü de önemli.....""

Cool

TD 2 - Diyar 23 - 10.01.2009 NET DEĞER LİDERİ
faikk
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

AşKa bAba DeDik B!z! yEt!M BırAkTı...

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #242 : Aralık 11, 2008, 02:27:36 ÖS »

yha noldu bu fb ye qecen sene sevıllay ıelemıs takım bu sene dınamo yu bile yenemıyo maldonado josıco emre qonderılsın bence yazık takıma o kadar paraya yazık azizde qıtsın bence

buruf48
Ziyaretçi
« Yanıtla #243 : Aralık 23, 2008, 08:21:31 ÖS »

ahanda ilk transferimizi yaptık gökhan emreciksini alarak inş devamı gelir özerle diegoyuda alın gerçi diegoyu realde istiyo nereye alıyon:)))
O-Xan
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

O-Xan Empire

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #244 : Aralık 25, 2008, 11:11:26 ÖS »

Fenerliyim ama yabancı maçlar'da gönlüm herzaman Türk takımlarındandır.

fnrbhce
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #245 : Aralık 26, 2008, 12:59:36 ÖÖ »

dostum bende fenerliyim seni destekliyom...bu yorumundan

faik_k
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #246 : Aralık 26, 2008, 09:31:03 ÖÖ »

dostum bu konuda cogu ksıı hatta hepsı snele hemfıkırlerdır dıye umuyorum
buruf48
Ziyaretçi
« Yanıtla #247 : Aralık 31, 2008, 06:03:55 ÖS »

1979-80 sezonu.. Bitime iki hafta kalmış.. Fenerbahçe'nin ikinciliği garanti, Galatasaray ise küme düşme hattında.. İki ezeli rakip İnönü'de karşılaşıyor.. Favori Fener Cim-Bom'u yenerse yüzde 90 küme düşürecek.. Ancak "Ezeli dostluk" burada devreye giriyor ve 0-0 biten maç sonrası Galatasaray 2'inci lige düşmekten kurtuluyor1979-80 sezonu.. Fenerbahçe lige iyi başlayamamış.. Şükrü Ersoy'un teknik direktörlüğünde ilk 8 haftada üst üste yenilgiler alan Sarı-Lacivertli ekip eski futbolcusu Ziya Şengül'ü takımın başına getirdikten sonra hızla bir yükseliş sürecine girmişler.. Öyle ki ilk 8 haftada küme düşme hattında yer alan Fenerbahçe ''Atı alıp çoktan Üsküdar'ı geçen'' Trabzonspor'un ardından ligi ikinci sırada bitirmeyi başarmış.. Ancak o sezon Kanarya gibi lige iyi başlayamayan bir başka takım da Galatasaray.. Sarı Kırmızılı ekip kötü başladığı sezonda o kadar kötü bir performans sergilemiş ki, neredeyse ikinci lige düşüyormuş.. Küme düşme korkusunu özellikle son haftalarda büyük ölçüde içinde hisseden Cim-Bom'a yardım eli ise bitime 2 hafta kala ezeli rakibi Fenerbahçe'den gelmiş.. Şimdi o tarihi maça gidiyoruz; 4 Mayıs 1980 Pazar.. Fenerbahçe'nin başında Ziya Şengül, Galatasaray'ın başında Turgay Şeren var. İnönü Stadı'na çıkmadan önce Sarı-Lacivertli ekip lig ikinciliğini garantilemiş. Ancak durum Galatasaray açısından hiç de parlak değil. Sarı-Kırmızılı takım Fenerbahçe'ye yenilirse büyük ölçü de bir sonraki sezon Türkiye İkinci Ligi'nde yer alacak. Bu da Türkiye'de bir ilk olacak. Sarı-Kırmızılı ekibin korkulu rüyadan uyanabilmesi için derbiden en az 1 puan çıkartması gerek. Fakat bu hiç kolay değil. Çünkü Fenerbahçe özellikle ligin ikinci yarısında önüne geleni devirmiş.. Ve bu maçın da mutlak favorisi. Tüm ülke ezeli rekabet mücadelesine kilitlenmiş.. Futbol otoriteleri ''Fenerbahçe, Galatasaray'a kaç atar?''ın hesabını yaparlarken bir yandan da Sarı-Kırmızılı ekibin bu maçı kaybettiği takdirde kümede nasıl kalacağını tartışıyorlar.. Fenerbahçe'nin soyunma odasında daha önce Galatasaray'da top koşturmuş ve daha sonra Sarı-Lacivertli ekibe transfer olmuş B.Mehmet, Şevki gibi futbolcular "Fenerbahçe'siz Galatasaray, Galatasaray'sız Fenerbahçe olmaz" gibisinden aralarında konuşmalar yapıyorlar. Kaptan Cemil Turan da onları başıyla tasdik ediyor. Takımlar sahaya çıkıyorlar.. Fenerbahçeli futbolcular oldukça rahat. Galatasaraylılar ise oldukça tedirgin. Hatta bazıları tir tir titriyor.. Çünkü işin içinde küme düşüp Galatasaray tarihine kara bir leke sürmek var. Maç başlamadan Ziya Şengül ile Turgay Şeren birbirlerine başarı diliyorlar. Ancak Şeren, Şengül'e ''Eeee. Ne olacak bu maç. Bizi yenecek misiniz'' diye soruyor. Ziya Şengül Turgay Şeren'e dönüyor ve ''İhtiyar sen işine bak. Kardeş kardeş oynarız. Bir puan sizin olur'' diye cevap veriyor. Bu arada sahanın bir başka yanında Fenerbahçe Kaptanı Cemil Turan ile Galatasaray'ın sağ açığı Öner Kılıç arasında ilginç bir konuşma geçiyor. Cemil, Öner'e ''Hayrola niye titriyorsun?'' diye soruyor. Öner ''Abi biliyorsun durum kötü. Size de yenilirsek kümede kalmamız mucizeye kalıyor'' diye cevap verince Kaptan emektar futbolcuyu rahatlatıyor: -''Oğlum küme düşecek başka takımlar varken ne yapacağız. Koskoca Galatasaray'ı mı düşüreceğiz. Bu bize yakışmaz. Başkaları düşsün. Siz topunuzu oynayın. Bu karşılaşmanın skoru 0-0'dır..'' Maçın en büyük gol pozisyonunu Fener yakalıyor. Rahmetli Önder kaleci Eser'i de geçmesine rağmen topu auta atıyor ve karşılaşma da berabere bitiyor. Galatasaray, Fenerbahçe'den aldığı 1 puanla rahatlıyor. Kalan 2 haftada küme düşme hattından çıkarak 16 takımlı ligi 29 puanla küme düşme hattının sadece 2 puan üstünde 9'uncu sırada bitiriyor.. Ve o sezon ligden 23 puanlı Diyarbakırspor, 25 puanlı Kayserispor ve 27 puanlı Göztepe düşen ekipler oluyorlar.. Böylece Fenerbahçe ile Galatasaray'ın o sezonki karşılaşması ''Tarihin en büyük kıyağı'' olarak kitaplarda yerini alıyor.. canım kardeşlerim bu konu hakkında yorumlarınızı bekliyorum artık ben başka birşey demiyorum valla Bu cimbom hertürlü kucakda ama halan konuşuyorlar Wink
sertan1973
S e r X
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #248 : Aralık 31, 2008, 06:20:21 ÖS »

hahahahahaha

buruf'um yeni yıl'a böyle gireyim diyorsun hadi bakalım...... Wink

Öncelikle Fenerbahçenin ne kadar şikeci bir klüp olduğu daha o senelerden peydâh olduğu ortaya çıkyor....

zaten geçmişten beri F. bahçeye minnettarım dır ki; yılaaaardır kupaları taşır taşır taşır son hafta ""Bu bana ağır geldi sen al"" der verir sağolsun..... (TÜRKİYE KUPASI hariç mesela sen hiç tanımıyorsun o kupayı belki baban bile tanımıyordur eğer genç ise...... Wink

son olarak haticelerin hiçbir değeri yoktur.... son neticeler önemlidir...... Grin Allah fb'yi başımızdan eksik etmesin....

NOT : Avrupa defterini hiç açmıyorum......

Cool

HaKaNCan
Ziyaretçi
« Yanıtla #249 : Aralık 31, 2008, 06:38:57 ÖS »

ya bu fenerliler hep mi böyle  Grin Grin burufcum bana söyler miisn fenerbahce kac puanla 2. oldu o sezon Grin Grin bilmeden arastırmadan bulduğun bir şeyi kopyalayıp buraya koymussun o sezon lig bitiminde fenerbahcenin puanı 35 yanı o kadar iyi sayılmassınız ( en azından böyle bir kıyak yapacak kadar Grin Grin ) aşağıdaki linkte o sezonun puan tablosu mevcut incele lütfen kıl payı felan dıyosun ama tüm takımlar dip dibeler *hihi*
http://tr.wikipedia.org/wiki/S%C3%BCper_Lig_1979-80
HaKaNCan
Ziyaretçi
« Yanıtla #250 : Aralık 31, 2008, 06:46:46 ÖS »

bi anıda benden olsun
Türkiye 1. Futbol Ligi 1970-1971 Sezonu, Türkiye 1. Futbol Ligi'nin (Turkcell Süper Lig) 13. sezonudur.

Ayrıca 1970 - 1971 sezonunun çok önemli bir hatırası vardır. Bu sezon bir takımın şampiyon olmadığı halde kutlama yaptığı tek sezon olarak tarihe geçmiştir.

1970-71 sezonu; Ligin son haftasına Galatasaray 40, Fenerbahçe 39 puanla giriyor. Son hafta Galatasaray Ankara' da PTT ile karşılaşırken, Fenerbahçe İstanbul' da Beşiktaş ile karşılaşıyor. Eğer Galatasaray kazanamazsa, fenerbahçe şampiyon olacak.

Ankara'dan gelecek iyi bir haberin hayali ile Fenerbahçe' liler Mithat Paşa stadı tribünlerini dolduruyor...

Tarih 6 Haziran 1971. Ligde hiç bir amacı kalmamış Beşiktaş her şeye rağmen onurluca direniyor Fenerbahçe'ye. İlk devre golsüz kapanıyor...Ancak önemli bir sorun var. TRT radyo bağlantısında giderilemeyen bir arıza var. Bir türlü Ankara ile bağlantı kurulamıyor. İkinci devre, maçın 80. dakikasına kadar durum 0-0... Bu dakikada FB' li Ogün Altıparmak golü atıyor... Fenerbahçe 1-0 öne geçiyor.

Fenerbahçeli idareciler Şeref tribününde golün sevincini yasarken bir haber ulaşıyor kendilerine... Galatasaray Ankara' da PTT karsısında 2-0 mağlup... Sevinçten ne yapacaklarını şaşırıyorlar. Başkan Faruk ILGAZ heyecandan yerinde duramıyor, dayanamıyor saha kenarına iniyor. Futbolcularına sesleniyor:

"Dayanın...İki dakika kaldı...Galatasaray 2-0 mağlup.... Dayanın çocuklar..."

Maç 1-0 sona eriyor. Fenerbahçe şampiyonluğu kutluyor. Tribünlerden atlayan taraftarlar sahaya iniyorlar. Fenerbahçeli oyuncular, Ziya, Nedim, Ogün, Fuat, Serkan omuzlarda. Tribünler "Şampiyon Şampiyon" tezahüratları ile inliyor. Şampiyonluğu kutlamak için soyunma odasına iniyor Fenerbahçeliler. Aradan dakikalar geçtikten sonra TRT hatlarındaki arıza gideriliyor.

Ve Ankara'dan maç sonucu geliyor. Galatasaray 7-1 galip...

Fenerbahçe soyunma odasında şampiyonluğu kutlayan idareciler ve futbolcularda ölüm sessizliği.

Böylece 6 Haziran 1971 tarihi, lig tarihimize "Fenerbahçe'nin Şampiyon olmadan Şampiyonluk Turu attığı" müstesna bir tarih olarak geçiyor...!

Fenerbahçe başkanı Faruk Ilgaz ise, "En iyi işletilen kulüp başkanı" olarak ayni sayfada kendisine özel bir yer buluyor.
 Grin Grin Grin *hahaha* *hahaha* *hahaha* *freak* *freak* çatlıcam gülmekten biri beni durdursun Tongue Tongue *hahaha*
eastblood
doğukan
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

KaÇ PaRa EdEr VaRlIğIn Ki YoKlUğUn BeN! AcItSıN...

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #251 : Ocak 01, 2009, 01:32:30 ÖS »

hakan benım anlamadıgım olay şu ptt karsısında 2-0 yenik diyooon mac skoru 7-1 nası oluyo ayrıca şikeyi biz yapsak herzaman bi z şampiyon oluruz nden herzaman fener olmuyorda gs ile paylaşılıyor şampiyonluklar ayrıca her seyin bir telafisı vardır fener avrupada 0 çekti ise ilk 8 arasına girmeyide başardı unutulmaısn  Angry

HaKaNCan
Ziyaretçi
« Yanıtla #252 : Ocak 01, 2009, 02:18:54 ÖS »

hakan benım anlamadıgım olay şu ptt karsısında 2-0 yenik diyooon mac skoru 7-1 nası oluyo ayrıca şikeyi biz yapsak herzaman bi z şampiyon oluruz nden herzaman fener olmuyorda gs ile paylaşılıyor şampiyonluklar ayrıca her seyin bir telafisı vardır fener avrupada 0 çekti ise ilk 8 arasına girmeyide başardı unutulmaısn  Angry
east ptt 2-0 onde olayı gercek değil yalan bir haber mac sonucu 7-1 yendık mı yendık bırakın artık sıke mıke olaylarını bılmedıgın konuya hemen sıke deyip de iftira atma siz avrupa da  ılk 8 e gırdınız bız real madrıdı yenıp avrupanın kralı olduk Grin Grin Grin
eastblood
doğukan
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

KaÇ PaRa EdEr VaRlIğIn Ki YoKlUğUn BeN! AcItSıN...

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #253 : Ocak 01, 2009, 03:37:49 ÖS »

şike olayını ben atmadım ortaya sertan attı avrupanıın kralı olmuslar hehehe  kraliçesi galiba öle dicektin *hihi*

sertan1973
S e r X
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #254 : Ocak 01, 2009, 07:00:03 ÖS »

şike olayını ben atmadım ortaya sertan attı avrupanıın kralı olmuslar hehehe  kraliçesi galiba öle dicektin *hihi*

-----Fenerbahçe Kaptanı Cemil Turan ile Galatasaray'ın sağ açığı Öner Kılıç arasında ilginç bir konuşma geçiyor. Cemil, Öner'e ''Hayrola niye titriyorsun?'' diye soruyor. Öner ''Abi biliyorsun durum kötü. Size de yenilirsek kümede kalmamız mucizeye kalıyor'' diye cevap verince Kaptan emektar futbolcuyu rahatlatıyor: -''Oğlum küme düşecek başka takımlar varken ne yapacağız. Koskoca Galatasaray'ı mı düşüreceğiz. Bu bize yakışmaz. Başkaları düşsün. Siz topunuzu oynayın. Bu karşılaşmanın skoru 0-0'dır..'' Maçın en büyük gol pozisyonunu Fener yakalıyor. Rahmetli Önder kaleci Eser'i de geçmesine rağmen topu auta atıyor ve karşılaşma da berabere bitiyor. Galatasaray, Fenerbahçe'den aldığı 1 puanla rahatlıyor. Kalan 2 haftada küme düşme hattından çıkarak 16 takımlı ligi 29 puanla küme düşme hattının sadece 2 puan üstünde 9'uncu sırada bitiriyor.. Ve o sezon ligden 23 puanlı Diyarbakırspor, 25 puanlı Kayserispor ve 27 puanlı Göztepe düşen ekipler oluyorlar.. Böylece Fenerbahçe ile Galatasaray'ın o sezonki karşılaşması ''Tarihin en büyük kıyağı'' olarak kitaplarda yerini alıyor..-------

Şike lafını Buruf'umun  bu cümlelerinden çıkarıyorum ""en üstte""  bu biiiiir, İkincisi İstanbul Bahçelievlerin yayla semtine geldiğiniz vakit Türkiye futbol tarihinin İLK ve TEK KUPASI nın anıtını göreceksiniz....""Bir ara resmini çekip koyacağım""

Son olarak ""Nazar etmeyin ne olur Çalışın sizinde olur"" diyorum Wink

Cool

Sayfa: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 203   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!