Imperia Online Turkey  
Nisan 19, 2024, 06:11:17 ÖS *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: OYUNDA YENİLİKLER İSTERMİYİZ?  (Okunma Sayısı 2109 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
JRRTS
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« : Ekim 11, 2008, 03:43:01 ÖS »

;)öncelikle selamlar tüm imperia sevenlerine........
 Ben bu oyunu iki sezondur doğru düzgün oynamaya çalışıyorum daha önce nice strateji frp rpg oyunu oynadm bitirdim ama hiç biri bu imperia kadar zevkli değil bence ve sanırım herkes bana katılıyor..........
  Ama bence artık bu oyununda biraz yenilenmesi gerekiyo her dönem her dönem aynı şeyler sadece bi iki göz boyama abidik gubidik yenilikle olmaz bence...
  Sizce ne yenilikler olabilir elbetteki herkesin bi fikri vardır ama ben kendiminkileri söylüyeyim diğer arkadaşlar da eminim fikirleirini  formda paylaşır.
  Bence olması gereken yenilikler.......
1-Nüfus büyümesi çiftliklerle değil evler (houses) diye yeni binaların eklenmesi ile olması daha güzel olur bence cünkü çiftlikle nüfus artışı mantıksız bence çiftliklerde yemek (food) üretilmeli ve nüfus artışına etki etmeli ama boş yerleri açma evlerde olmalı...
2-Yeni bina olarak demirci (blacksmith), değirmen (mill), at çiftliği (stable) gibi binalar eklenebilir değirmen çiftliğin üretim kapasitesini artırabilir demirciden hemen silah satınalınabilir böylelikle gelen saldırıa hemen hazır ordun olur tabi fiyatıda ona gore olur mesela normal askerin 2,5 katı gibi (böylezamanlar karaborsa demektir Grin)
3-Çiftliklerde üretilen yeni kaynak yemekle askerler savaşa giderken altın yerine yemekten otomatik gitmeli altının eksiye düşmesi de ancak yemek yeteri kadar asker bakımına yetmediğinde altından harcanmalı....
4-Nüfus sadece madenlerde değil başka iş türleride olabilir ve bunların altın getirisi daha fazla olabilir malum vergi işleri....
4-Yeni birimler eklenebilir örneğin arbalettır gibi yeni bir birim olabilir bunuda atlılara karşı etkisi daha fazla olabilir...
5-Oyuna üye olan herkesin karakteri olabilir ve o karakter savalara katılarak ordunun moralini artırabilir, karakter (hero) ne kadar cok savaşa katılırsa o kadar cok onur alır ve ona görede katıldığı orduya moral verir.....
6-İttifak savaşlarında ortak meydan savaşı olabilir bu da şu şekilde ittifak üyelerinin mevcut ordularının 1/4 ü liderin bünyesine girer ve o ordu sadece ittifak meydan savaşına katılır savaş bitince kalanı geri gelir (tabi kalırsa  Grin)
« Son Düzenleme: Ekim 28, 2008, 11:35:06 ÖS Gönderen: JRRTS » Kayıtlı
SizinKöylü
wolfman
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Ekim 11, 2008, 03:56:16 ÖS »

diğer oyunlardan alıntılar sanki ama boyle bişe imperiaya eklenirse copk asırı bı değişiklik olur ve suan alısılmıs oyun stratejileri alt ust olur diye dusunuyorum

ø„¸¨°º¤ø„¸¸„ø¤º°¨¸„ø¤º°¨
¨°º¤ø„¸ wolfman¨
¸„ø¤º°¨ İmperia Online ``°º¤ø„¸
¸„ø¤º ``°º¤ø„¸ ¤ø„¸¨°º¤ø„¸¸ <<
sancaktar1
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Ekim 12, 2008, 04:13:24 ÖS »

bencede başka bir oyundan alıntı

amma ve lakin son madde güzele benziyor(k.bakma kardes gerisi bu oyunla uyuşamaz)bıktım ittifak savaşında benden asker kaçırmalardan 1 hafta geçti şöyle kanlı bir savaş yapamadık bea
JRRTS
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Ekim 12, 2008, 08:03:52 ÖS »

arkadaşlar alıntı diyosunuz ama sanki bu oyunun mantıgıda sanki başka oyunlardan alıntı değilmi....
haksızsam haksızsın diyin bu kadar oyun oynadınız bu oyunun normal strateji oyunlarından farkını soyleyebilirmisiniz temel mantık üs kur geliştir asker bas savaşa yolla benim kastettiğim madem kaide bu o zaman bu kaidede biraz daha farklılık olsun Tongue
HaKaNCan
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Ekim 13, 2008, 02:31:57 ÖS »

son madde olabilir ama diğer maddeler oyunu amacından saptırır sonucta imperia online bir savas oyunu bu yüzden bu değirmen, ev, nüfüs vs bu gibi seylerde ayrıntıya ınılırse oyun amacından sapar bence Smiley
ebukays
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Ekim 28, 2008, 04:42:12 ÖS »

kardeş konunun başlığında anlatım bozukluğu var."yepyeni yenilik" yanlış kullanım.yenilik zaten yenidir. *hihi*
fnrbhce
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Ekim 29, 2008, 12:51:43 ÖÖ »

arkadaşım işte bunlara katılıyorum bunlar olsa iyi olur vallah

1-Nüfus büyümesi çiftliklerle değil evler (houses) diye yeni binaların eklenmesi ile olması daha güzel olur bence cünkü çiftlikle nüfus artışı mantıksız
4-Nüfus sadece madenlerde değil başka iş türleride olabilir ve bunların altın getirisi daha fazla olabilir malum vergi işleri....
6-İttifak savaşlarında ortak meydan savaşı olabilir bu da şu şekilde ittifak üyelerinin mevcut ordularının 1/4 ü liderin bünyesine girer ve o ordu sadece ittifak meydan savaşına katılır savaş bitince kalanı geri gelir (tabi kalırsa  )

enkim
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Ekim 29, 2008, 04:47:27 ÖÖ »

güzel fikir ortak ittifak şavaşı olması

JRRTS
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Kasım 01, 2008, 12:22:57 ÖÖ »

bence bütün maddeler çok güzel 5. maddede cok güzel çunku bi yandan da savaşlar yapıp karakter heronu geliştiriyosun  biraz daha oyuna güzellik katılır bazı arkadaşlar karışır diye düşünüyor ama bence hiçde alakası yok ilk başlarda ben bi global wars oyununa baktım oyun cok karışık geldi ama sonra cözdüm hiç bi oyun çözülmeyecek değil ama modlardan şu zamana kadar herhangi bi yorum gelmedi arkadaşlar sizce okumuyolarmı ne dersiniz
« Son Düzenleme: Kasım 01, 2008, 10:51:25 ÖÖ Gönderen: JRRTS » Kayıtlı
alengirli
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Kasım 06, 2008, 03:14:58 ÖS »

ıttıfak savaslarında saldırı anında asker kacıranlara en azından bı moral cezası verılse.bı dahakı savaşa -10 moralle gırmek gıbı...veya saldıran tarafa bı guzellık yapılsa,

mesela sen askerını kacırdıysan bana moral dusurmeden yagma sansı veren bı buton olsa...savas malıyetlerımı karsılasa...
300k lık bi saldırının saat malıyetı 100k altın gıt gel 800k altın verıyorum..... bos kalelere dalsa ordum savasmak yerıne 8 saatte 3m kaynak toplar+800=3,8m zararım var.....

..... az once 4 saatlık savasa gıttı ordum..... 2 dakıka kala uyandı adam 5000askerı puan, 60 onur 7m kaynak beklerken 2350 altın ve 32 askerı puanla donuyorum. emege yazık... bı karsılıgı olmalı....
eastblood
doğukan
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

KaÇ PaRa EdEr VaRlIğIn Ki YoKlUğUn BeN! AcItSıN...

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : Kasım 06, 2008, 05:48:27 ÖS »

ıttıfak savaslarında saldırı anında asker kacıranlara en azından bı moral cezası verılse.bı dahakı savaşa -10 moralle gırmek gıbı...veya saldıran tarafa bı guzellık yapılsa,

mesela sen askerını kacırdıysan bana moral dusurmeden yagma sansı veren bı buton olsa...savas malıyetlerımı karsılasa...
300k lık bi saldırının saat malıyetı 100k altın gıt gel 800k altın verıyorum..... bos kalelere dalsa ordum savasmak yerıne 8 saatte 3m kaynak toplar+800=3,8m zararım var.....

..... az once 4 saatlık savasa gıttı ordum..... 2 dakıka kala uyandı adam 5000askerı puan, 60 onur 7m kaynak beklerken 2350 altın ve 32 askerı puanla donuyorum. emege yazık... bı karsılıgı olmalı....
eee sende cok sey ıstıyon bırader senın ıstedıgn gıbı olsa oyunun bır anlamı kalmaz hem o adam zaten onlınedır yoksa 7 m kaynagı yemesı ıcın en az 7m luk bır arastırması olmalı yoksa bıtıremez satın alma butonu olmadıgı ıcın adam coktan onlıne bence Sad

Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!