Imperia Online Turkey  
Haziran 16, 2024, 11:39:20 ÖÖ *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 47   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: İçinizi titreten sözler  (Okunma Sayısı 146729 defa)
0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
samast
Ziyaretçi
« Yanıtla #75 : Mayıs 23, 2010, 11:30:48 ÖS »

bi tane de ben yazıym hemen:

kalenin içinde okçu olaydım,
 gelene gidene yoldaş olaydım,
 ittifagı saglama kardeş olaydım,
 kalk gidek meyhaneye yada çayhaneye hoba gönlüm eglensin,
bu savasın sonunda da toruklar gun yuzu görmesin..
 Grin  Grin

hahhaaa
Buny@S
Ziyaretçi
« Yanıtla #76 : Mayıs 24, 2010, 01:36:57 ÖÖ »

Sensizliğin acısını Sen nereden bileceksin? Sen hiç sensiz kalmadın ki

w-w
Ziyaretçi
« Yanıtla #77 : Mayıs 24, 2010, 11:33:58 ÖÖ »

Haset, ateş nasıl odunu yer yutarsa iyilikleri yer yutar, mahveder.
Hz. Muhammed

Biri diğerine ihanet etmediği müddetçe iki ortağın üçüncüsü ben olurum. Biri arkadaşına ihanet etti mi ben aralarından çekilirim.
(Ebu Davud, Büyu 27)

Mazlumun bedduasından sakınınız. O dua ile Allah arasında perde yoktur.
Hz. Muhammed

Bir erkek, yanında mahremi bulunmayan (yabancı) bir kadınla yalnız kalmasın!
Bunun üzerine bir adam kalkarak: “Ey Allah’ın Resülü, kadınım hacc için yola çıktı, ben ise falan falan gazvelere yazıldım!” dedi. Aleyhissalatu vesselam: “Öyleyse git hanımına yetiş, onunla hacc yap!” diye emretti.”
(Buhari, Nikah 111)

Dostlukta da düşmanlıkta da aşırıya kaçmayın.
Hz. Muhammed

“Ne sirayet (buluşma), ne de uğursuzluk vardır. Benim fe’l hoşuma gider.” Yanındakiler sordu: “Fe’l nedir?”
“Güzel bir sözdür!” buyurdu.”
Buhari’nin rivayetinde şu ziyade mevcuttur: “Benim, dedi, fe’l-i salih, güzel bir kelime hoşuma gider.”
(Buhari, Tıbb 44)

Bir gün birisiyle dost olduğunuzda, yarın onun bir düşman olabileceğini unutmayın.
Hz. Muhammed

Nafaka için harcananın hepsi Allah yolunda harcanmış gibidir, bina için harcanan müstesna, bunda hayır yoktur.
(Tirmizi, Kıyamet 41)

İnsanlara akılları ölçüsünde söz söyleyiniz.
Hz. Muhammed

Kim korkarsa akşam karanlığında yol alır. Kim akşam karanlığında yol alırsa hedefine varır. Haberiniz olsun Allah ın malı pahalıdır, haberiniz olsun Allah’ın malı cennettir.
(Tirmizi, Kıyamet 19)

İnsanların en hayırlısı, ahlakı en güzel olanıdır.
Hz. Muhammed

Kim Allah Teala hazretlerinin rızası için bir derece tevazu izhar eder (alçak gönüllü) olursa, Allah, onu bu sebeple, bir derece yükseltir. Kim de Allah’a bir derece kibirde bulunursa, Allah da onu bu sebeple bir derece alçaltır, böylece onu esfel-i safiline (aşağıların aşağısına) atar.
(Kütüb-i Sitte, 7235)

İnsan dilinin altında gizlidir.
Hz. Muhammed

Kişinin malayani (boş) şeyleri terki İslam’ının güzelliğinden ileri gelir.
(Tirmizi, Zühd 11)

Başkalarının kusurlarından bahsetmek istediğin vakit, kendi kusurlarını hatırla. O zaman başkalarının kusurlarıyla alakadar olmaya hakkın olmadığını hatırlarsın.
Hz. Muhammed

Bağışını geri alan kimsenin durumu şu köpeğin durumu gibidir: Yalını yer, iyice doyunca kusar. Sonra kusmuğuna tekrar dönüp onu yer.
(Kütüb-i Sitte, 6690)

Kabrimi ziyareti bayrama çevirmeyin.
Hz. Muhammed

Cennete giren hiçbir kimse, yeryüzündeki bütün şeyler kendisinin olsa bile dünyaya geri dönmek istemez. Sadece şehit, gördüğü itibar ve ikram sebebiyle tekrar dünyaya dönmeyi ve defalarca şehit olmayı ister.
(Buhari, Cihad 21)

Münafıklığın alameti üçtür : Konuştuğu zaman yalan söyler, vaat ettiği zaman sözünde durmaz, emanete hıyanet eder.
Hz. Muhammed

Müminlerin iman bakımından en olgunu, ahlâkça en güzel olanıdır.
(İbn-i Mâce, Nikah 50)

Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyilikleridir.
Hz. Muhammed

Allahım sen affedicisin, affetmeyi seversin, beni de affet
(Tirmizi, Da’avat 84)

Kim bir kardeşini, bir günah sebebi ile ayıplarsa, o günahı işlemedikçe o kimse ölmez.
Hz. Muhammed

Güneşin üzerine doğduğu en hayırlı gün Cuma günüdür. Adem (as) o gün yaratılmış, o gün cennete konulmuş, o gün cennetten çıkarılmıştır. Kıyamet de ancak Cuma gününde kopacaktır.
(Müslim, Cum’a 5)

Evlat kokusu cennet kokusudur.
Hz. Muhammed

Her iyilik bir sadakadır.
(Buhari, Edeb 33)

Utanmak güzeldir ama kadınlarda olursa daha da güzel olur.
Hz. Muhammed

Ümmetimin sonunda yalancı Deccaller olacak. Onlar, ne sizin ne de atalarınızın hiç işitmediği şeyleri anlatacaklar. Onlardan sakının!
(Müslim, Mukaddime 6)

Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.
Hz. Muhammed

Müslüman, dilinden ve elinden diğer müslümanların güvende olduğu, mü?min de insanların malları ve canları hususunda kendisine güvendiği kişidir.
(Tirmizi, İman 12)

Sakın kendisine verdiğin kıymeti sana vermeyenle arkadaş olma.
Hz. Muhammed

İslam garib olarak başladı, tekrar başladığı gibi garib hale dönecektir. Gariblere ne mutlu!
(Tirmizi, 2631)
Babalarınıza iyilik edin ki, oğullarınız da size iyilik etsin.
Hz. Muhammed

Kişinin malı sadaka sebebiyle eksilmez. Bir kula haksız zulüm yapılır o da sabrederse, Allah onun izzetini (dünya ve ahirette) mutlaka artırır
(Tirmizi, 2326)

Siz kendiniz namuslu olun ki, kadınlarınız da namuslu olsunlar.
Hz. Muhammed

Cuma gününde öyle bir saat vardır ki, şayet bir müslüman kul o saate rastlar da Allah?tan bir hayır isterse, Allah onu kendisine mutlaka verir
(Müslim, Cum’a 4)

Bela insanın diline bağlıdır. Bir kimse bir şeyi “yapmam” dedi mi, şeytan her işini bırakıp onu yaptırana kadar uğraşır.
Hz. Muhammed

“Allah’ın en çok sevdiği amel hangisidir” diye sorulduğunda “Vaktinde kılınan namaz” cevabını verdi.
“Sonra hangisidir?” diye soruldu. “Anneye babaya iyi davranmak” buyurdu.
“Daha sonra hangisidir?” diye soruldu. “Allah yolunda cihad” karşılığını verdi.
(Müslim, İman 139)

Zengin, çok mala sahip olana denmez, zengin kalbi olana denir.
Hz. Muhammed

Alim, ilim ve amel Cennettedir. Eğer alim bildikleriyle amel etmezse ilim ve amel Cennette alim ise cehennemde olur.
(Kenzü-l Ummal, 4.28)

Bir baba, çocuğuna güzel terbiyeden daha iyi miras bırakamaz.
Hz. Muhammed

İlim İslam’ın hayatıdır, imanın direğidir. İlim öğrenen kimsenin mükafatını, Allah tam tamına verir. Bir kimse öğrenir ve öğrendikleri ile amel ederse, Allah bilmediklerini de öğretir.
(Muhtarü’l-Ehadis, 1.100: 786)

Cahiller cesur olurlar.
Hz. Muhammed

Her kimin üç kız çocuğu veya üç kız kardeşi yahut iki kızı veya kız kardeşi bulunur ;
onlara iyi muamele eder ve onların haklarını yerine getirme hususunda Allah’tan korkarsa o Cennetliktir.
(Tirmizi, Birr 13)

İyilik yap ehli olana da, olmayana da, ehline isabet ederse yerini bulur. Etmez ise ehli sen olursun. Hz. Muhammed

Kim Kadir gecesini, faziletine inanarak ve mükafatını da Cenab-ı Haktan bekleyerek, ihya ederse, o kimsenin geçmiş günahları bağışlanır.
(Tecrid-i sarih c.1, s. 45.)

Sana emanet edilen şeyi iyi sakla, birinin hıyanetine uğradığın zaman hoş gör ve hıyanete hıyanetlikle karşılık verme.
Hz. Muhammed

Şüphesiz bu Kur’an tesirli olarak nazil olmuştur. Öyle ise onu okuduğunuz zaman ağlayınız.
Ağlamasanız da ağlamaklı okuyunuz.
Kur’an okurken makamla okumaya çalışınız.
Kim Kur’an’ı makamla ve güzel sesle okumaya çalışmazsa bizden değildir.
(İbni Mace, İkame 176)

En büyük düşmanın, iki kaburga kemiğinin arasında olan düşmandır.
Hz. Muhammed

Bayram sabahı Müslümanlar, namaz için camilerde toplanınca, Allahü Teâlâ, meleklere, ?İşini yapıp ikmal edenin karşılığı nedir?? diye sorar. Melekler de, ?Ücretini almaktır? derler. Allahü Teâlâ da, ?Siz şahit olun ki, Ramazandaki oruçların ve namazların karşılığı olarak kullarıma kendi rızamı ve mağfiretimi verdim. Ey kullarım, bugün benden isteyin, izzet ve celâlim hakkı için istediklerinizi veririm? buyurur
(İmam Beyheki)

Erdemin en büyüğü, seninle ilişkilerini kesene iyilik etmen, senden esirgeyene vermen, sana kötülük edeni bağışlayıp, dost elini uzatmandır.
Hz. Muhammed

Salla’llâhu aleyhi ve sellem (iyd-i) fıtır günü bir kaç (dâne) hurma yemeden (bayram) namaz (ın)a çıkmazdı. Yine (Enes radiya’llâhu anh’den) diğer rivâyette bunları tek (adedli) olarak yerdi, diyor.
(Enes b. Mâlik)

Bir anlık tefekkür, bin yıl ibadetten hayırlıdır.
Hz. Muhammed

Allah bir idarecinin iyiliğini murad ettiği zaman, ona dürüst bir yardımcı verir. O, onun unuttuğu şeyleri hatırlatır ve hatırlattığı işlerde de yardım eder.
(Ebu Davud, İmare 4)

Şeref, edep iledir. Soy ile değildir.
Hz. Muhammed

Dünya, mü’minin zindanı, kafirin de Cennetidir.
(Müslim, Zühd 1)

En Büyük 6 Günah için Sevgili Peygamberimiz (s.a.v.) Efendimiz şöyle buyurmuşlardır:

Altı kimse vardır ki; hem benim, hem Allâhın hem de bütün nebîlerin lâneti üzerlerine olmuştur. Bunlar;

1- Allâhın kitâbına bir şeyi ziyâde kılan,
2- Allâhın kaderini inkâr eden,
3- Allâhın, ümmetimden aziz kıldığını zelil, zelil kıldığını aziz kılmak için ümmetime zorbalıkla musallat olan kimse; sultanlar, güç kuvvet sahibi, ilim ve fikir sahipleri…
4- Allâhın haram kıldığı şeyleri helâl sayanlar,
5- Sünnetimde haram kılınanları da helâl addedenler,
6- Sünnetimi terkedenler. (Taberânî, İbn-i Hibban, Hâkim)

İman iki eşit parçadır. Yarısı sabır, yarısı şükürdür.
Hz. Muhammed

Ademoğlu sabaha erdi mi, bütün azaları, dile temenna edip: “Bizim hakkımızda Allah’tan kork. Zira biz sana tabiyiz. Sen istikamette olursan biz de istikamette oluruz, sen sapıtırsan biz de sapıtırız” derler.
(Tirmizi, Zühd 61)

Kuran yedi nüans üzerine indirildi. Onun hiçbir harfi yoktur ki, bir hiç zahir, bir de batın mana taşımasın. Ebu Talip’in oğlu Ali’de bu zahir ve batına ait ilim mevcuttur.
Hz. Muhammed

Allah bir kulu sevdi mi, onu dünyadan korur. Tıpkı sizden birinin hastasına suyu yasaklaması gibi.
(Tirmizi, Tıbb 1)

Sonradan özür dilemeyi gerektiren şeyleri yapmaktan kaçınınız.
Hz. Muhammed

0guzh@n
gravelot
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #78 : Mayıs 24, 2010, 01:39:48 ÖS »

w-w,güzel paylaşım..Allah razı olsun  *rose*
+

w-w
Ziyaretçi
« Yanıtla #79 : Mayıs 24, 2010, 02:12:51 ÖS »

sağol kardeşim beğendiğine sevindim...
Buny@S
Ziyaretçi
« Yanıtla #80 : Mayıs 24, 2010, 02:17:50 ÖS »

emegine saglık savaş Smiley
c4nsu
Asii(cadıı) - Kontes Dracula
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

ya sen...?

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #81 : Mayıs 24, 2010, 04:37:14 ÖS »

içimdeki onca kalabalığa rağmen yalnızım...Meğer ne çokmuşsun bende.Sen gittiğini sandın değil mi?Ben de öyle sanmıştım...Ama hayır...Her şeyinle kalmışsın, giden sadece bedenin olmuş.Ruhun bende kalmış, gözlerin bende...Hasretin bende kalmış, özlemin bende...Sen bende kalmışsın, ben yalnızlığın içinde...

...

Şimdi gitmelerin ve bitmelerin mevsimi...Yüreğimi alıp gidiyorum ben de.Yalnızlığımı da yoldaş yapıyorum kendime...Nereye mi? Yağmurların hiç durmadan yağdığı en uzak sahillere...Belki , belki oralarda, bu sevginin şahitleri, yağmura anlatırlar sevgimi, benim sana anlatamadıklarımı...

"Kişi başına düşen 'insan' sayısı her geçen gün azalıyor."
FORUM HEPİMİZİNN...!

'Bana göre bir ceset, canlı bir bedenin taşıyamayacağı bir güzellik ve saygınlık taşır.'
J
Buny@S
Ziyaretçi
« Yanıtla #82 : Mayıs 24, 2010, 04:41:32 ÖS »

içimdeki onca kalabalığa rağmen yalnızım...Meğer ne çokmuşsun bende.Sen gittiğini sandın değil mi?Ben de öyle sanmıştım...Ama hayır...Her şeyinle kalmışsın, giden sadece bedenin olmuş.Ruhun bende kalmış, gözlerin bende...Hasretin bende kalmış, özlemin bende...Sen bende kalmışsın, ben yalnızlığın içinde...

...

Şimdi gitmelerin ve bitmelerin mevsimi...Yüreğimi alıp gidiyorum ben de.Yalnızlığımı da yoldaş yapıyorum kendime...Nereye mi? Yağmurların hiç durmadan yağdığı en uzak sahillere...Belki , belki oralarda, bu sevginin şahitleri, yağmura anlatırlar sevgimi, benim sana anlatamadıklarımı...

http://www.izlesene.com/video/facebook-DFE737E6QF/412356/&ref=facebook_title

arkasına bu şarkı iyi gider  Cry
hellboy80
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #83 : Mayıs 24, 2010, 07:37:24 ÖS »

İznim olmadıkça alamazsın bendekini benden
Eğer ki alsan hesap sorar bendeki senden
_-PapiTo-_
Ziyaretçi
« Yanıtla #84 : Mayıs 24, 2010, 08:00:59 ÖS »

alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste. 

birde bu var

sevdigim kız bana abi diyince.   Cry    Grin Grin
hellboy80
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #85 : Mayıs 24, 2010, 09:25:39 ÖS »

birde bu var

sevdigim kız bana abi diyince.   Cry    Grin Grin

offf ne kotu durum Smiley
geçmiş olsun;)
mattomay
Ziyaretçi
« Yanıtla #86 : Mayıs 24, 2010, 09:43:23 ÖS »

birde bu var

sevdigim kız bana abi diyince.   Cry    Grin Grin

hangi mazlumun ahını aldın? Grin
Buny@S
Ziyaretçi
« Yanıtla #87 : Mayıs 24, 2010, 09:51:13 ÖS »

Angut kuşu'nun eşi öldüğü zaman (yanına o anda başka bir yırtıcı hayvan veya bir insan gelse dahi) gözlerini bir dakika bile eşinin ölüsünün üstünden ayırmadan o da ölene kadar onun baş ucunda bekler..
İşte bu canlının yaptığı en büyük "Angut"luk budur.. Ayrıca bu olay bütün Angut kuşları için geçerlidir, arada bir görülen birşey değil...dir.. Çok ürkek bir hayvan olmalarına rağmen eşinin ölüsünün başında bekleyen Angut kuşuna elinii uzatsanız dahi oradan kaçmaz..
Hani derler ya "Angut gibi bakmasana".. Keşke herkes Angut gibi bakabilse değer verdiklerine..
Bundan sonra bazılarına "Angut" demeden önce bir kere daha düşünün.. Bir "Angut" bile olamayan o kadar çok insan var ki artık günümüzde...
samast
Ziyaretçi
« Yanıtla #88 : Mayıs 24, 2010, 11:35:41 ÖS »

Hz. Muhammed

Biri diğerine ihanet etmediği müddetçe iki ortağın üçüncüsü ben olurum. Biri arkadaşına ihanet etti mi ben aralarından çekilirim.
(Ebu Davud, Büyu 27)

Hz. Muhammed

Bunun üzerine bir adam kalkarak: “Ey Allah’ın Resülü, kadınım hacc için yola çıktı, ben ise falan falan gazvelere yazıldım!” dedi. Aleyhissalatu vesselam: “Öyleyse git hanımına yetiş, onunla hacc yap!” diye emretti.”
(Buhari, Nikah 111)

Hz. Muhammed

“Ne sirayet (buluşma), ne de uğursuzluk vardır. Benim fe’l hoşuma gider.” Yanındakiler sordu: “Fe’l nedir?”
Buhari’nin rivayetinde şu ziyade mevcuttur: “Benim, dedi, fe’l-i salih, güzel bir kelime hoşuma gider.”
(Buhari, Tıbb 44)

Bir gün birisiyle dost olduğunuzda, yarın onun bir düşman olabileceğini unutmayın.
Hz. Muhammed

Nafaka için harcananın hepsi Allah yolunda harcanmış gibidir, bina için harcanan müstesna, bunda hayır yoktur.
(Tirmizi, Kıyamet 41)

Hz. Muhammed

Kim korkarsa akşam karanlığında yol alır. Kim akşam karanlığında yol alırsa hedefine varır. Haberiniz olsun Allah ın malı pahalıdır, haberiniz olsun Allah’ın malı cennettir.
(Tirmizi, Kıyamet 19)

Hz. Muhammed

Kim Allah Teala hazretlerinin rızası için bir derece tevazu izhar eder (alçak gönüllü) olursa, Allah, onu bu sebeple, bir derece yükseltir. Kim de Allah’a bir derece kibirde bulunursa, Allah da onu bu sebeple bir derece alçaltır, böylece onu esfel-i safiline (aşağıların aşağısına) atar.
(Kütüb-i Sitte, 7235)

Hz. Muhammed

(Tirmizi, Zühd 11)

Başkalarının kusurlarından bahsetmek istediğin vakit, kendi kusurlarını hatırla. O zaman başkalarının kusurlarıyla alakadar olmaya hakkın olmadığını hatırlarsın.
Hz. Muhammed

Bağışını geri alan kimsenin durumu şu köpeğin durumu gibidir: Yalını yer, iyice doyunca kusar. Sonra kusmuğuna tekrar dönüp onu yer.
(Kütüb-i Sitte, 6690)

Hz. Muhammed

Cennete giren hiçbir kimse, yeryüzündeki bütün şeyler kendisinin olsa bile dünyaya geri dönmek istemez. Sadece şehit, gördüğü itibar ve ikram sebebiyle tekrar dünyaya dönmeyi ve defalarca şehit olmayı ister.
(Buhari, Cihad 21)

Münafıklığın alameti üçtür : Konuştuğu zaman yalan söyler, vaat ettiği zaman sözünde durmaz, emanete hıyanet eder.
Hz. Muhammed

(İbn-i Mâce, Nikah 50)

Hz. Muhammed

(Tirmizi, Da’avat 84)

Kim bir kardeşini, bir günah sebebi ile ayıplarsa, o günahı işlemedikçe o kimse ölmez.
Hz. Muhammed

Güneşin üzerine doğduğu en hayırlı gün Cuma günüdür. Adem (as) o gün yaratılmış, o gün cennete konulmuş, o gün cennetten çıkarılmıştır. Kıyamet de ancak Cuma gününde kopacaktır.
(Müslim, Cum’a 5)

Hz. Muhammed

(Buhari, Edeb 33)

Hz. Muhammed

Ümmetimin sonunda yalancı Deccaller olacak. Onlar, ne sizin ne de atalarınızın hiç işitmediği şeyleri anlatacaklar. Onlardan sakının!
(Müslim, Mukaddime 6)

Hz. Muhammed

Müslüman, dilinden ve elinden diğer müslümanların güvende olduğu, mü?min de insanların malları ve canları hususunda kendisine güvendiği kişidir.
(Tirmizi, İman 12)

Hz. Muhammed

İslam garib olarak başladı, tekrar başladığı gibi garib hale dönecektir. Gariblere ne mutlu!
(Tirmizi, 2631)
Hz. Muhammed

Kişinin malı sadaka sebebiyle eksilmez. Bir kula haksız zulüm yapılır o da sabrederse, Allah onun izzetini (dünya ve ahirette) mutlaka artırır
(Tirmizi, 2326)

Hz. Muhammed

Cuma gününde öyle bir saat vardır ki, şayet bir müslüman kul o saate rastlar da Allah?tan bir hayır isterse, Allah onu kendisine mutlaka verir
(Müslim, Cum’a 4)

Bela insanın diline bağlıdır. Bir kimse bir şeyi “yapmam” dedi mi, şeytan her işini bırakıp onu yaptırana kadar uğraşır.
Hz. Muhammed

“Allah’ın en çok sevdiği amel hangisidir” diye sorulduğunda “Vaktinde kılınan namaz” cevabını verdi.
(Müslim, İman 139)

Hz. Muhammed

Alim, ilim ve amel Cennettedir. Eğer alim bildikleriyle amel etmezse ilim ve amel Cennette alim ise cehennemde olur.
(Kenzü-l Ummal, 4.28)

Hz. Muhammed

İlim İslam’ın hayatıdır, imanın direğidir. İlim öğrenen kimsenin mükafatını, Allah tam tamına verir. Bir kimse öğrenir ve öğrendikleri ile amel ederse, Allah bilmediklerini de öğretir.

Cahiller cesur olurlar.
Hz. Muhammed

Her kimin üç kız çocuğu veya üç kız kardeşi yahut iki kızı veya kız kardeşi bulunur ;
onlara iyi muamele eder ve onların haklarını yerine getirme hususunda Allah’tan korkarsa o Cennetliktir.
(Tirmizi, Birr 13)

İyilik yap ehli olana da, olmayana da, ehline isabet ederse yerini bulur. Etmez ise ehli sen olursun. Hz. Muhammed

Kim Kadir gecesini, faziletine inanarak ve mükafatını da Cenab-ı Haktan bekleyerek, ihya ederse, o kimsenin geçmiş günahları bağışlanır.

Sana emanet edilen şeyi iyi sakla, birinin hıyanetine uğradığın zaman hoş gör ve hıyanete hıyanetlikle karşılık verme.
Hz. Muhammed

Şüphesiz bu Kur’an tesirli olarak nazil olmuştur. Öyle ise onu okuduğunuz zaman ağlayınız.
(İbni Mace, İkame 176)

Hz. Muhammed

Bayram sabahı Müslümanlar, namaz için camilerde toplanınca, Allahü Teâlâ, meleklere, ?İşini yapıp ikmal edenin karşılığı nedir?? diye sorar. Melekler de, ?Ücretini almaktır? derler. Allahü Teâlâ da, ?Siz şahit olun ki, Ramazandaki oruçların ve namazların karşılığı olarak kullarıma kendi rızamı ve mağfiretimi verdim. Ey kullarım, bugün benden isteyin, izzet ve celâlim hakkı için istediklerinizi veririm? buyurur
(İmam Beyheki)

Erdemin en büyüğü, seninle ilişkilerini kesene iyilik etmen, senden esirgeyene vermen, sana kötülük edeni bağışlayıp, dost elini uzatmandır.
Hz. Muhammed

Salla’llâhu aleyhi ve sellem (iyd-i) fıtır günü bir kaç (dâne) hurma yemeden (bayram) namaz (ın)a çıkmazdı. Yine (Enes radiya’llâhu anh’den) diğer rivâyette bunları tek (adedli) olarak yerdi, diyor.
(Enes b. Mâlik)

Hz. Muhammed

Allah bir idarecinin iyiliğini murad ettiği zaman, ona dürüst bir yardımcı verir. O, onun unuttuğu şeyleri hatırlatır ve hatırlattığı işlerde de yardım eder.
(Ebu Davud, İmare 4)

Hz. Muhammed

(Müslim, Zühd 1)

En Büyük 6 Günah için Sevgili Peygamberimiz (s.a.v.) Efendimiz şöyle buyurmuşlardır:

Altı kimse vardır ki; hem benim, hem Allâhın hem de bütün nebîlerin lâneti üzerlerine olmuştur. Bunlar;

3- Allâhın, ümmetimden aziz kıldığını zelil, zelil kıldığını aziz kılmak için ümmetime zorbalıkla musallat olan kimse; sultanlar, güç kuvvet sahibi, ilim ve fikir sahipleri…

Hz. Muhammed

Ademoğlu sabaha erdi mi, bütün azaları, dile temenna edip: “Bizim hakkımızda Allah’tan kork. Zira biz sana tabiyiz. Sen istikamette olursan biz de istikamette oluruz, sen sapıtırsan biz de sapıtırız” derler.
(Tirmizi, Zühd 61)

Kuran yedi nüans üzerine indirildi. Onun hiçbir harfi yoktur ki, bir hiç zahir, bir de batın mana taşımasın. Ebu Talip’in oğlu Ali’de bu zahir ve batına ait ilim mevcuttur.
Hz. Muhammed

Allah bir kulu sevdi mi, onu dünyadan korur. Tıpkı sizden birinin hastasına suyu yasaklaması gibi.
(Tirmizi, Tıbb 1)

Hz. Muhammed

pAYLAŞIM İÇİN TEŞEKKÜRLER
srburak
***srburak***
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

ECRİN_SR

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #89 : Mayıs 26, 2010, 12:11:35 ÖS »

Hz. Muhammed  s.a.v

(Ebu Davud, Büyu 27)

Hz. Muhammed  s.a.v

(Buhari, Nikah 111)

Hz. Muhammed s.a.v

(Buhari, Tıbb 44)

Hz. Muhammed  s.a.v

(Tirmizi, Kıyamet 41)

Hz. Muhammed  s.a.v

(Tirmizi, Kıyamet 19)

Hz. Muhammed  s.a.v

(Kütüb-i Sitte, 7235)

Hz. Muhammed  s.a.v

(Tirmizi, Zühd 11)

Hz. Muhammed  s.a.v

(Kütüb-i Sitte, 6690)

Hz. Muhammed  s.a.v

(Buhari, Cihad 21)

Hz. Muhammed s.a.v

(İbn-i Mâce, Nikah 50)

Hz. Muhammed  s.a.v

(Tirmizi, Da’avat 84)

Hz. Muhammed  s.a.v

(Müslim, Cum’a 5)

Hz. Muhammed  s.a.v

(Buhari, Edeb 33)

Hz. Muhammed  s.a.v

(Müslim, Mukaddime 6)

Hz. Muhammed  s.a.v

(Tirmizi, İman 12)

Hz. Muhammed  s.a.v

(Tirmizi, 2631)
Hz. Muhammed  s.a.v

(Tirmizi, 2326)

Hz. Muhammed  s.a.v

(Müslim, Cum’a 4)

Hz. Muhammed  s.a.v

(Müslim, İman 139)

Hz. Muhammed  s.a.v

(Kenzü-l Ummal, 4.28)

Hz. Muhammed  s.a.v

Cahiller cesur olurlar.
Hz. Muhammed  s.a.v

(Tirmizi, Birr 13)

Hz. Muhammed  s.a.v

(İbni Mace, İkame 176)

Hz. Muhammed  s.a.v

(İmam Beyheki)

Hz. Muhammed  s.a.v

(Enes b. Mâlik)

Hz. Muhammed  s.a.v

(Ebu Davud, İmare 4)

Hz. Muhammed
  s.a.v
(Müslim, Zühd 1)

Hz. Muhammed  s.a.v

(Tirmizi, Zühd 61)

Hz. Muhammed  s.a.v

(Tirmizi, Tıbb 1)

Hz. Muhammed  s.a.v

çok guzel paylaşım teşekkurler

SRBURAK & ECRİN_SR & WAR_LRD
Sayfa: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 47   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!