Imperia Online Turkey  
Nisan 19, 2024, 01:44:30 ÖÖ *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Anket
Soru: Türkiye için sizce en uygun birlik hangisidir?
Türk Birleşik Devletleri (TürkBirDev) - 66 (69.5%)
Avrupa Birliği - 6 (6.3%)
Hiçbirisi - 23 (24.2%)
Toplam oy: 74

Sayfa: [1] 2 3 ... 13   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Türk Birleşik Devletleri (TürkBirDev)  (Okunma Sayısı 39378 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
seyhun
Translator and
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« : Ekim 03, 2008, 07:47:14 ÖS »

!!! LÜTFEN OKUYUN !!!
Değerli Türk kardeşlerim, bildiğiniz gibi ülkemiz şu anda Avrupa Birliği'ne adaydır. Fakat Avrupa Birliği bizi oyalamaktadır. Bazı Türkler, Avrupa Birliği'ne girmemizin tek kurtuluş yolu olduğuna inanmaktadırlar. Ama ben Avrupa Birliği'ne güvenmiyorum. Avrupa Birliği'nde hiçbir müslüman ülke yoktur. Avrupa Birliği üyesi birçok ülke PKK üyesi teröristleri ülkelerinde barındırmaktadırlar. Avrupa Birliği, PKK terör örgütüne birçok yönden destek sağlamıştır ve günümüzde de destek sağlamaktadır. Günümüzde İngiltere'de, Fransa'da, Danimarka'da, Yunanistan'da, Avusturya'da, Almanya'da ve İtalya'da birçok PKK üyesi terörist barınmaktadır. Günümüzde PKK terör örgütünün en büyük yayın organı olan ROJ TV'nin merkezi Danimarka'da bulunmaktadır. Ayrıca Avrupa Birliği, Türkiye'nin bölünmesini ve parçalanmasını istemektedir. Ayrıca da tarihte bu milletlerle aramızda birçok anlaşmazlık ve birçok savaş olmuştur. Fakat tüm bunlara rağmen bir grup Türk insanı Türk Birleşik Devletleri (TürkBirDev) adında Türk dünyasına özgü bir birliğin kurulması fikrini ortaya atmışlardır. Bu birlik 7 bağımsız Türk devleti (Türkiye, Azerbaycan, KKTC, Kırgızistan, Özbekistan, Türkmenistan, Kazakistan) arasında kurulmak istenmektedir. Bu 7 bağımsız Türk devleti birliğin kurucu üyeleri olacaktır. Bu birlik kurulduğu takdirde üye ülkeler arasında vize sorunu kalkacaktır. Bu birlik kurulduğu takdirde Türkiye çok daha hızlı bir şekilde gelişme gösterecektir. Bu birlik kurulduğu takdirde özerk Türk cumhuriyetlerinin bağımsız olabilmeleri için çalışılacak ve bu özerk Türk devletleri bağımsız oldukları takdirde TürkBirDev'e üyelikleri gündeme gelebilecektir. Bu birlik kurulduğu takdirde PKK terör örgütüne çok daha ağır darbeler vurulacaktır. Bu birliğin kurulabilmesi bizimle mümkün. Bu birlik 7 Türk devletinden de destek beklemektedir. Bu birliğin çok daha çabuk kurulabilmesini istiyorsak bu konuyu sürekli gündemde tutalım, TürkBirDev'in sitesindeki tanıtım videosunu birçok Türk'e izletelim ve milletvekillerine e-posta yollayalım. Milletvekillerinin e-posta adreslerini TBMM'nin sitesinden öğrenebilirsiniz.
www.turkbirdev.org (sitedeki tanıtım videosunu izleyin ve vaktiniz varsa sitede forumdaki yazıyı da okuyun.)
« Son Düzenleme: Nisan 02, 2009, 01:32:05 ÖÖ Gönderen: devilkiss » Kayıtlı
lastmohica
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : Ekim 03, 2008, 07:59:23 ÖS »

*bravo* *bravo* *bravo*  çok anlamılı  bir  unsura  dikkat  çekmişsin  bravo  +
mitnick
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Ekim 03, 2008, 08:03:21 ÖS »

türkiye gerçek bir güç olana kadar .hiç bir oluşum içinde olmamalı. yalnızca hakim olan gücle işbirliği yapması çıkarına olur
____ dış politikanın vasiyeti gibi dir bu .cumhuriyetten kalan.......

Benden duymak istediklerinizi değil;Söylemek istediklerimi duyarsınız.!!!
lastmohica
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Ekim 03, 2008, 08:04:06 ÖS »

http://video.google.com/videoplay?docid=-680042511743914144
  tanıtım _________
lastmohica
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Ekim 03, 2008, 08:17:31 ÖS »

gerçekten  hoş bir video  ve manıklı bir yaklaşım ancak bu sadece benim fikrim bu oluşumda  en büyük yük yine TÜRK DEVLETİNİN  VE TÜRK MİLLETİNİN  omuzlarında olacaktır ... konu çok mantıklı *bravo* *ok* 
sancaktar1
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Ekim 03, 2008, 11:19:31 ÖS »

seyhun kardesim bu konuda sonuna kadar arkandayım ve bu oluşumunda sonuna kadar destekcisiyim askeri ve siyasi birliğimizin kurulması lazım bunu birbirine düşman olan fransa ve almanya yapabiliyorsa biz birbirimizi sevip sayan ülkeler olarak çoktan yapmamız gerekirdi
blipha
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Ekim 03, 2008, 11:37:04 ÖS »

ikisinede taraf değilim. avrupa birliği türkiyenin dış politikade gerek askeri - ki pek çok üye 1milyon askeri var diye devletin güçlü olduğumuzu zanneder sanki imperia gibi- gerek ekonomik olarak yöneldiği yerdir. bu devletin kuruluşunda yüzü zaten avrupaya kıçı asyaya dönüktür. bütün dış politikasını bunun üzerine kurmuştur. bugün dış politikada değişmeyen iki şeyden biri budur.

arkadaşlar devletlerin dostları yoktur isterseniz aynı dili aynı kültürü paylaştıklarını söyleyin. bunlar sadece hegemon dil ve kültürlerdir toplumun hepsinin benimsemesi devletin zoruyla olur. milletler bu şekilde inşaa edilir ve temellerini geçmişteki birkaç mitosa dayandırır(oğuz kağan destanı). Türk milliyetçiiği de bu şekilde inşaa edilmeye çalışılmış ama tam anlamıyla başarılamamıştır(terör sorunu). sonuç şu milletler devletleri kurmaz devletler milletleri kurar.

bugün bu şekilde birleşme kuran devletler içinde commonweath e bakın. bir alay farklı ırktandır bu adamlar. ama bu adamlar ingiliz yasasına -traditional law- bağlı değildir. onlar kutsallığını ve meşruluğunu "tanrı"dan alan kraliçeye bağlıdır.kraliçe sorgulanamaz o hata yapmaz o beşer kanunlarıyla yönetilsin yönetilmesin inanlığı tanrının lütfudur bu şekilde bir ön kabulu vardır.bu yüzden frankofon devletler topluluğu zayıftır taç yoktur ortada. ve bizzat bu devletler bu toplulukları eski sömürgelyerini bir arada tutabilme amacıyla kurarlar. ve bu kuruluşlar şunu gösterirki -ingiltereden yeni dönmüş biri olarak- Londra 'da sarışın yoktur çünkü hepsi hindistanlı ve jameikalıdır; Paris ise geceleri sokaklarına işeyen göçmen Afrikalı ve Araplarla doludur. çünkü böyle bir organizasyona hamis olmaya çalışmak ekonomik refahı küçük olan devletlerin vatandaşlarının da ekonomik refahından sorumlu olmanızı gerektirir yoksa istanbul azeri türkmen ankara kazak tatar kaynar. nitekim bu avrupa devletleri de artık bu anlayışa karşı set koymaya başlamışlardır.

avrupa birliği ise temeli savaşta harap olmuş avrupayı yeniden inşaa edebilmek için bir ekonomik işbirliği içinden Fransa nın öncülüğünde doğmuştur. amaç tüm avrupayı tek çatı altında toplamak ise sonradan gelişmiştir-fransanın kafasında napolyondan beri vardır o ayrı-. buradaki temel nokta avrupa için gerçekte 1.dünya savaşında kaybettiği gücü-ama ispatı 2 savaş arası ve sonrasıdır- yani dünya medeniyeti olma iddiasını yeniden meşrulaştırmaya çalışmaktır. bu kültürel bağı olsa bile gerektiğinde ABD ye ve diğer oluşumlara karşı durmak içindir-nitekim ırak savaşında ordu göndermeyen devletler vardı-. Türkiye nin yaklaşma sebeplerinden biri de budur. Ruslar güvenilmez bir devlet; Çinliler ise belirsiz kapalı toplumdur.

son ve bence en önemli nokta devletin kuruluşunda ve gelişimide büyük devlet olmayı amaçlayıp amaçlamadığıdır. nitekim ABD ye baktığımızda bütün kamu binaları ROMA ya özendirilmiştir. zaten amerikalılar ABD yi kurduğunda yeni ve güçlü bir medeniyetle birlikte Roma yı yeniden kurduklarını da iddia etmişlerdir. ama maalesef Türkiye Osmanlı kültürünü reddetme onu görmezden gelme üzerine kuruludur. ki osmanlı 3. Romadır.

sonuç aşırı milliyetçiliğe kanmayalım.unutmayın ki milliyetçiliğinizi inşaa eden bu devlet/devletimiz ne yazık ki 1991 e kadar doğu da Türk cumhuriyetlerinin Sovyetlere bağlı olduğnu ve sovyetler yıkılırsa ne yapacağını hatırlamamıştı.

« Son Düzenleme: Ekim 03, 2008, 11:41:03 ÖS Gönderen: blipha » Kayıtlı
blipha
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Ekim 03, 2008, 11:47:35 ÖS »

bu arada TürkBirDev projesine karşı değilim AB ye karşı olmadığım gibi. ama ikisinede umut bağlamıyorum. *rose*
sosyopat
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Ekim 04, 2008, 06:48:54 ÖÖ »

biz zaten osmanlı mirasına sadık kalsadık şimdi bu durumlarda olmazdık kendi kendimize bir grup olurduk ama mecburen bir taraflarda gözükmemiz lazım dış plitikada iyi bir diplomasi ve bürakrasi lazım bize onun için iyi yetşmiş elemanalra ihtiyacımız var aam biz böyle adamalrı yetiştirmiyoruz bizim de eksik yön böyle aramzıdan bir kaçı çkıyor onlarda ya gidiyorlar ya da önleri kesiliyor..
lastmohica
Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Ekim 04, 2008, 11:22:32 ÖÖ »

şimdi bu oluşumun bir birey olarak bir türk  vatandaşı olarak destekçisiyim  ... ancak bu oluşum  gerçekçi  bakmak gerekirse  hayal gibi geliyor yani  imkansız .. sebeb böyle bir oluşuma  başta rusya  artı ingiltere  ve abd  asla müsade  etmez  ...  böyle bir oluşumda  aynen  gürcistan olayında olduğu gibi   .... düşünün böyle bir oluşum gerçekleşti  ve tüm özerk türk bölgeleri bağımsızlık ilan etti  bu resmen dünyayı karşısına almaktır türkiye açısından ... ancak şöyle bir durum daha var  eyer ki bu oluşum gerçekleşirse  tam anlamıyla  o zaman gerçekten  dünyada söz sahibi oluruz tıpkı osmanlı imparatorluğunda olduğu gibi
seyhun
Translator and
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : Ekim 04, 2008, 11:28:40 ÖÖ »

şimdi bu oluşumun bir birey olarak bir türk  vatandaşı olarak destekçisiyim  ... ancak bu oluşum  gerçekçi  bakmak gerekirse  hayal gibi geliyor yani  imkansız .. sebeb böyle bir oluşuma  başta rusya  artı ingiltere  ve abd  asla müsade  etmez  ...  böyle bir oluşumda  aynen  gürcistan olayında olduğu gibi   .... düşünün böyle bir oluşum gerçekleşti  ve tüm özerk türk bölgeleri bağımsızlık ilan etti  bu resmen dünyayı karşısına almaktır türkiye açısından ... ancak şöyle bir durum daha var  eyer ki bu oluşum gerçekleşirse  tam anlamıyla  o zaman gerçekten  dünyada söz sahibi oluruz tıpkı osmanlı imparatorluğunda olduğu gibi

Tüm özerk Türk cumhuriyetleri bağımsız olacak diye birşey yok. TürkBirDev sadece şu an bağımsız olan 7 Türk devleti arasında kurulacaktır. Bu birlik kurulduktan sonra eğer özerk Türk cumhuriyetleri bağımsızlıklarını ilan ederse bu birliğe katılımları söz konusu olacaktır. Günümüzde Kosova,Güney Osetya ve Abhazya'nın bağımsızlıklarını ilan ettikleri gibi bazı özerk Türk cumhuriyetleri de bağımsızlıklarını ilan edebilir. Zaten Uygur Türkler'i bağımsızlıklarını ilan etmek için Çin ile savaşıyorlar. Eğer bağımsızlıklarını ilan edebilirlerse yanılmıyorsam ülkelerinin adı Uyguristan olacak.
blipha
Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Ekim 04, 2008, 12:59:43 ÖS »

arkadaşlar evet idealist olmak güzel büyük olmayı düşünmeniz de güzel ama düşünce yapınızda şunu değiştirmelisiniz bence.   Güç=ORDU+TOPRAK+NÜFUS DEĞİLDİR.

söylediğiniz rakamlar şu anda devletin bildiği rakamlar bağımsız araştırmalar msla iranda çok daha fazla Türk olduğunu söyler vs. peki işinize yarar mı? İran toprakları içerisinide bulunduğu sürece yarar. Rus toprakları içerisinide bulunduğu sürece yarar. Siz sanıyormusunuz ki bağımsızlık Türk ırkının kanında var. Bağımsızlık Anadoolu topraklarında yaşayanlarda vardı. Bu bağımsız devletler ekonomik olarak zayıf. Türkmenistan uluslararası olarak tarafsız devlet arkadaşlar sizin o büyük osmanlınızda bu zayıf haliyle ne kadar taraf olacak.

Bu ülkede çok diplomat bürokrat var arkadaşım devleti için çalışan. Boş keseden atmak kolay bende sizin yaşınızdayken atardım. bürokrat yok diye. adam yok diye. Ellerinde ne var ki. daha yakın tarihte bbir 12 eylülü biliyorsunuz giden yol olarak bir 68 i bilirsiniz. 30 dan 82 ye kadar süren sürece hep ideolojik olarak bakarsınız. Şartlara bakın.

Türkiye şu anda şartları kollamak durumunda. ideallerinizi savunun güzel ama lütfen uluslararası ilişkiler mi bunun teorisini okuyun ondan sonra temelli sallayın. Siyaset mi Bilimini okuyun söylemlerinizin ne kadar gazla dolu olduğunu anlayın.

Peki sorum şu siz o bütün devletleri hani aynı zannediyorsunuz ya, kıyas olarak aldığınız Osmanlı. Ben bunu kabul etmiyorum merkez Türkmenistan olmalı merkezde oranın başketi olmalı. oradan yönetilmeli. Cengizin Türk versiyonu imp. kurulmalı diyorum siz niye bana hala Anadolu Osmanlı diyorsunuz? osmanlı sadece azerbaycandaydı benim topraklarımda bana hükmetmedi ki. bu bölgeden çıkıp anadoluda kırılalı en az 400 sene olmuştu. Anadoludakiler MELEZ.buyrun bir de buradan bakalım.
« Son Düzenleme: Ekim 04, 2008, 01:02:25 ÖS Gönderen: blipha » Kayıtlı
seyhun
Translator and
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #12 : Ekim 04, 2008, 01:55:46 ÖS »

arkadaşlar evet idealist olmak güzel büyük olmayı düşünmeniz de güzel ama düşünce yapınızda şunu değiştirmelisiniz bence.   Güç=ORDU+TOPRAK+NÜFUS DEĞİLDİR.

söylediğiniz rakamlar şu anda devletin bildiği rakamlar bağımsız araştırmalar msla iranda çok daha fazla Türk olduğunu söyler vs. peki işinize yarar mı? İran toprakları içerisinide bulunduğu sürece yarar. Rus toprakları içerisinide bulunduğu sürece yarar. Siz sanıyormusunuz ki bağımsızlık Türk ırkının kanında var. Bağımsızlık Anadoolu topraklarında yaşayanlarda vardı. Bu bağımsız devletler ekonomik olarak zayıf. Türkmenistan uluslararası olarak tarafsız devlet arkadaşlar sizin o büyük osmanlınızda bu zayıf haliyle ne kadar taraf olacak.

Bu ülkede çok diplomat bürokrat var arkadaşım devleti için çalışan. Boş keseden atmak kolay bende sizin yaşınızdayken atardım. bürokrat yok diye. adam yok diye. Ellerinde ne var ki. daha yakın tarihte bbir 12 eylülü biliyorsunuz giden yol olarak bir 68 i bilirsiniz. 30 dan 82 ye kadar süren sürece hep ideolojik olarak bakarsınız. Şartlara bakın.

Türkiye şu anda şartları kollamak durumunda. ideallerinizi savunun güzel ama lütfen uluslararası ilişkiler mi bunun teorisini okuyun ondan sonra temelli sallayın. Siyaset mi Bilimini okuyun söylemlerinizin ne kadar gazla dolu olduğunu anlayın.

Peki sorum şu siz o bütün devletleri hani aynı zannediyorsunuz ya, kıyas olarak aldığınız Osmanlı. Ben bunu kabul etmiyorum merkez Türkmenistan olmalı merkezde oranın başketi olmalı. oradan yönetilmeli. Cengizin Türk versiyonu imp. kurulmalı diyorum siz niye bana hala Anadolu Osmanlı diyorsunuz? osmanlı sadece azerbaycandaydı benim topraklarımda bana hükmetmedi ki. bu bölgeden çıkıp anadoluda kırılalı en az 400 sene olmuştu. Anadoludakiler MELEZ.buyrun bir de buradan bakalım.

Avrupa Birliği ülkelerinden İtalya ile TürkBirDev ülkelerinden Türkmenistan'ı karşılaştırsak tabi ki İtalya daha güçlüdür. Bu sadece basit bir örnek. Tabi ki Avrupa Birliği ekonomisi TürkBirDev ekonomisinden güçlü ama TürkBirDev kurulduğu takdirde birbirimize destek olup bütün Türk devletlerinin ekonomileri düzeltilmelidir.
devilkiss
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #13 : Ekim 04, 2008, 01:57:41 ÖS »

Anadoludakiler MELEZ 

demişsin.açsana biraz anlaşılmıyor?

kimin melezi??

Alim ile sohbet etmek, lalü mercan incidir. Cahil ile sohbet etmek, günde bin can incitir.
lastmohica
Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : Ekim 04, 2008, 03:10:53 ÖS »

Anadoludakiler MELEZ 

demişsin.açsana biraz anlaşılmıyor?

kimin melezi??
Türklerin tarih sahnesine çıkışları Orta Asya'dır. Orta Asya'nın sınırları; Doğuda Kingan Dağları, Batıda Hazar Denizi, Güneyde Himalaya Dağları, Kuzeyde Sibirya'dır.

Azerbeycan (Azeri)
Balkarlar
Başkirler
Gagavuzlar (ortodoks Hristiyanlar)
Karaerler (Karaimler)
Karakalpaklar
Karaçaylar
Kumikler (Kumüklar)
Kazaklar
Kırgızlar
Krım-Tatarları
Nogaylar
Krımçaklar (yahudiler)
Sibirya’daki Türk Ulusları:
Altaylar
Kakaslar
Dolganlar
Yakutlar (ortodoks Hristiyanlar)
Sorlar
Tuvinler (Budistler)
Tofalar (diğer adları: Karagaşlar,Karakaşlar)
Tatarlar
Çuvaşlar (ortodoks Hristiyanlar)
Türkiye Türkleri
Türkmenler
Uygurlar
Özbekler
Mesetler
Sayfa: [1] 2 3 ... 13   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!