Imperia Online Turkey  
Nisan 27, 2024, 09:33:47 ÖS *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Anket
Soru: EVET SİZCE SAVAŞ DEVAMMI ETMELİ
EWET *ok* - 12 (24%)
BANA NE Huh? - 4 (8%)
HAYIR  Cry - 34 (68%)
Toplam oy: 37

Sayfa: 1 ... 4 5 [6] 7   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: rusya gürcisyana savaş açtı  (Okunma Sayısı 17083 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
BERKE263
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #75 : Ağustos 20, 2008, 08:15:18 ÖÖ »

hiç bir ülke amerikanın kucağındna çıkıp rusyanın kucağına girmez cris.türkiye ne iranla nede rusyayla müttefik olur.olma planları olsaydı türkiye natoya da girmezdi son olarak rusya nükleer bomba atsa hepimiz biteriz diğen arkadaş bu konuya savaşla ilgili daha msj atmasın bence konuştukça batıyor çünkü .kısasa kısas atom bombasıysa rusyadada var türkiyede var şu nükklüer sılah rusyada varsa türkiyede var rusya türkiye saldırmaya cesaret edemez.hem türkiyenin arkasında koskoca nato var hemde türk ordusunun gücü.Rusya nın nato ülkelerine karşı koyacak gücü olsa en yakın müttefiki yugoslavya nato ülkelerinin uçakları tarafından bombalanırken eli kolu bağlı durmazdı
seyhun
Translator and
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #76 : Ağustos 20, 2008, 01:45:41 ÖS »

Türkiye İran ile müttefik olur mu bilemem ama Rusya ile müttefik olmaz diyebilirim.
CrisAngel
Ziyaretçi
« Yanıtla #77 : Ağustos 20, 2008, 02:07:54 ÖS »

hiç bir ülke amerikanın kucağındna çıkıp rusyanın kucağına girmez cris.türkiye ne iranla nede rusyayla müttefik olur.olma planları olsaydı türkiye natoya da girmezdi son olarak rusya nükleer bomba atsa hepimiz biteriz diğen arkadaş bu konuya savaşla ilgili daha msj atmasın bence konuştukça batıyor çünkü .kısasa kısas atom bombasıysa rusyadada var türkiyede var şu nükklüer sılah rusyada varsa türkiyede var rusya türkiye saldırmaya cesaret edemez.hem türkiyenin arkasında koskoca nato var hemde türk ordusunun gücü.Rusya nın nato ülkelerine karşı koyacak gücü olsa en yakın müttefiki yugoslavya nato ülkelerinin uçakları tarafından bombalanırken eli kolu bağlı durmazdı
bu benim görüşüm kimse ile tartışmak istemiorum  Wink
devilkiss
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #78 : Ağustos 20, 2008, 03:18:05 ÖS »

bir türk dünya ya bedel...şimdi bu bize ne ifade ediyor??burda anlatılan savaşlarda 1 düşman askerinden biilmem kaç kat güclü olan 1 türk askerini mi anlamak doğru yoksa daha derinde ne dediğini anlamak mı?biz tarihte dünyanın 3/4 üne hükmeden fransa ve ingiltereyi çanakkale savaşında yendik örneğin..ama 200 yıl boyunca balkan harbi rus harbi gibi savaşlarda da yenilen aynı osmanlıydı..ama o savaş da başka bir inanç ve müthiş bir savunma zaferi vardı..Fakat gelin görünki bize tarih hep hurafelerle anlatıldığı için,gerçek kahramanları,şehitleri hiçe sayarak,masallarla oyaladılar ve tarihimizi öğrenme hakkımızı aldılar...şimdi biz millet olarak eğer özgürlükse hedefimiz;eğer işgalse söz konusu olan,gene tüm imkanlarımızla canlarımız pahasına savaşırız...ama bu bizi yanıltmamalı...osmanlının ortaçağ karanlığına düşmesine sebep olan,bize Allah yardım eder duygusuyla hiç çalışmadan müthiş sonuçlar beklememeliyiz...sonuçda o muhteşem çanakkale zaferine rağmen biz 1.dünya savaşında yenik sayılmaktan ve mondros mütarekesini imzalamaktan kurtulamadık.çanakkale savaşından 3 yıl sonra gelibolu ve İstanbul işgal edilmişti....biz elimizden gelen herçabayı gösterir çalışırsak zaten Allah bizlere yardım eder..ama sen hiçbişey yapma çalışma diğer medeniyetlerin imkanlarını hayal bile edeme sonrada savaş devam etseydii,yok türkiye şunu yener bunu yener..bunlarda bizlere anlatılan hurafelerden farklı değil...kişinin işidir aynası..lafla olsaydı kesin bizde olurdu dünyanın yönetimi..tarihimizle övünelim tabi ama yanlışlardan da ibret almayı bilelim ki gene o ortaçağ karanlığına dönmeyelim..(Çanakkale Savaşı nın en güzel anlatımlarından birisi olan DİRİLİŞ kitabını okumanızı tavsiye ederim arkadaşlar..)
« Son Düzenleme: Ağustos 20, 2008, 03:24:39 ÖS Gönderen: devilkiss » Kayıtlı

Alim ile sohbet etmek, lalü mercan incidir. Cahil ile sohbet etmek, günde bin can incitir.
sosyopat
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #79 : Ağustos 21, 2008, 07:03:42 ÖS »

byelr kanije savunmasını haırlayın ya da araştırında ögrenin sayıalal savaş kaznılmaz akılla ve inaçla kazanılır savaşlar benim demk istedigmi kanije savunmasını ögrendiginz zaman anlarsınız her zaman bu kural geçerlidir nasılkı haçlıları dagıttısa atalarımız yavaş yavaş vurarak su kayb-nalrı kurutarak bu işerlde akıl işidr kimim aklı kime üstün gelirse herkes elindeki kartları dogru zamanda oynamalı degilmi ...
lastmohica
Ziyaretçi
« Yanıtla #80 : Ağustos 21, 2008, 08:21:41 ÖS »

şimdi arkadaşlar herkez kendinden bi şeyler katıyor düşüncelerini söylüyor ve sunuyor buda tabiyli çok doğal ... gelelim gürcü ve rus savaşını gürcü lider kendi kendine kaşındı ve rusyaya kafa tutma cürretinde bulundu ve bedelini ödedi ... düşünün barzani kuzey ırakta musula giriyor kerkük e  çatışmalar çıkıyor  sizce türk ordusu ne yapardı yani biz   rusyada aynını yaptı rusya sonuna kadar haklıdır ... usa  kimin sırtını okşarsa poposu kalkıyor .. bence fazla uzatmayada gerek yok ruslar haklı ........ şimdi gelelim rusya ve türkiye meselesine biz böyle bir savaşa girersek sağdan ve karadenizden rusya ermenistan soldan bulgaristan yunanistan aşşağıdan ırak ve ona bağlı güçler . sonuçu siz düşünün .. gücümüz ortada olabilir ama ekonomi ve yaşam standartımız ortada ...  nizamtv.com  bu adrese girin rus ve çeçen mücahitlerin savaşını izleyin neler neler oluyor .. SICAK KOLTUKLARIMIZDA OTURURKEN BİZ ASARIZ KESERİZ DEMEK ÇOK KOLAY OLUR İZLEYİN VE GÖRÜN ........
EMINEM
Ziyaretçi
« Yanıtla #81 : Ağustos 24, 2008, 10:29:43 ÖÖ »

yok kanije savunması yok çanakkale.bırakın bunları.tmm oldu kazandık ama nerdeyse 100 yıl önce bunlar arkadaşalr. *pardon* *pardon* *pardon* *pardon* *pardon*
hatta kanije savunması 400 500 yıl
« Son Düzenleme: Ağustos 24, 2008, 10:36:45 ÖÖ Gönderen: EMINEM » Kayıtlı
eastblood
doğukan
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

KaÇ PaRa EdEr VaRlIğIn Ki YoKlUğUn BeN! AcItSıN...

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #82 : Ağustos 24, 2008, 05:40:50 ÖS »

işte orda gerı dur emınem ozaman ıstanbuluda 1453 de aldık sımdı neden tarıh kıtaplarında var bunlar destandır kardesımve sonsuza kadar gıder  WASSUP

devilkiss
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #83 : Ağustos 24, 2008, 05:49:00 ÖS »

yok kanije savunması yok çanakkale.bırakın bunları.tmm oldu kazandık ama nerdeyse 100 yıl önce bunlar arkadaşalr. *pardon* *pardon* *pardon* *pardon* *pardon*
hatta kanije savunması 400 500 yıl

okumamışsın yahu orda demek istediğimi anlasan böle yazmazdın...

Alim ile sohbet etmek, lalü mercan incidir. Cahil ile sohbet etmek, günde bin can incitir.
lastmohica
Ziyaretçi
« Yanıtla #84 : Ağustos 24, 2008, 06:51:17 ÖS »

işte orda gerı dur emınem ozaman ıstanbuluda 1453 de aldık sımdı neden tarıh kıtaplarında var bunlar destandır kardesımve sonsuza kadar gıder  WASSUP
zaten destan olarak kalacak bir daha yazılmayacak eminemin dediğide  bu zaten şu an öyle bir şey olsa  ne destan yaza bilecek fatih var nede başka biri
lastmohica
Ziyaretçi
« Yanıtla #85 : Ağustos 24, 2008, 06:55:41 ÖS »

byelr kanije savunmasını haırlayın ya da araştırında ögrenin sayıalal savaş kaznılmaz akılla ve inaçla kazanılır savaşlar benim demk istedigmi kanije savunmasını ögrendiginz zaman anlarsınız her zaman bu kural geçerlidir nasılkı haçlıları dagıttısa atalarımız yavaş yavaş vurarak su kayb-nalrı kurutarak bu işerlde akıl işidr kimim aklı kime üstün gelirse herkes elindeki kartları dogru zamanda oynamalı degilmi ...
kanije de  savunmada  saldıran tarafın ne uyduları vardı nede 2 metrelik çeliği delip içeri patlayan bombaları vardı ...  sen bence son teknoloji ile ilgili araştırma yap artı füzeler  dua ile yön değiştirmezler  *stop*
sosyopat
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #86 : Ağustos 24, 2008, 08:53:19 ÖS »

bakımn arkdaşarl siz benim demek istedigimi anlamıyorsunuz takmışsnız geçmişte öyledi şimdi böyle ben ne demişim tam bir okuyun ondan sonra cevap verin anlamadıgınız konuya ne cevap veriyorsunuz onuda pek anlamadım arkadaşlar benim dediigm kanije olsun istanbulun fethi olsun ve digerleri taam geçmişti haklısn ama o zamnda onlar modern silahlardı gelim işin özüne ben savaşı kazanmak için inaç ve istek arzu akıl lazım dedim savaşlar akılla kazanlır herkes elindeki gücü yerinde ve zamanında kullanırsa savaşlar kazanılır çanakkale karşı taraf bizden çok üstündü ne oldu kanije dedim ya bakın youtoubuden bakın savaşta aklın eserini savaşları orudalr kazandırmaz iyi komutanlar kazandırır çünkü onlar zamanında gereken hamleyi yaparlar birarkdaşımda demiş yok füzeler yada başak silahlar ebn sana söylyeyim adamalr senin bütün uçakalrını kitleye bilir iklimi degiştiriyorlar şimdi savaş drurumlarında kendi lehlerine olamsı için nano teknoliji sayesinde süper askeri kıyafetlerd yapıyorlar oyunalrda gördügünüz yüksek hız atlaam gibi adamarl senin beynini içine kdar sızıyor ve kafanı yıkabiliyorlar ya daçok yüksek sesle belli bir bölgedeki tüm canlılar ölüyor, bir makian sayesinde ellerinde var çalışırsa tüm dünyadaki elektronik aletler duracak ve teknoloji 100 yıl geriye gidecek bunalr var bana anlatmanıza gerek yok ben fazlasıyal biliyorum bu saydıklarım bir kaçı daha neler var neler ama eyer ki inanıyorsak başarırız yeterki inaçlı dürüst insanalr bizle olsunlar yok dua fean füze durdurulmaz demişsiniz sen dua edene bakacaksın herkes duası farkılıdır sen ben söylesek belik boş olur ama öyle insanalr söylerse geri dönüşü olmaz bu konualr derin meseler anlatsamda anlamazsınız boş verinde kaldıramayacagınız konular açında bir çanakkale sehitleri kitabı okuyunda orada görün bakalım neler olmuş normal insanalr yapabiliyor mu o işleri sıkar biraz o insanalr saygı gösterin onlara ve geçmişteki osmanlı atalarımıza kimseninde söz söylemeye hakkı yoktur söyleyemezde biz onların çeyeregi olsak tüm dünyayı dize getirmiştik onların mirasın yiyoruz şu an hepiimiz onlar kdar hangimiz o cesareti göstere biliriz gelelim arkadaşlarıma şuan rusyada duramdan çeçenelri vuruyor peki ne oldu adamlar dim dik ayaktalar bir eşy elde edebildilermi hayır çeeçnler hala dayanıyor rusyaya boyun eymiyorlar bir güçleri yok askeri olarak tek güçleri inaçları ve davalarına olan baglılıkları benim demek istedigim bu ırakıda unutmayın hala bir düzen oluşmuyor teknoloji her zamançözüm degildir parayla şavaşanalr belli bir noktadan sonra kaçarlar ama benim dedigim gibi davalarına inaçla baglı olanlar kaybetmezler öyle ya da böyle benim dedigim kanijede böyle bir şeydir meseleyi ögrenin ve atalarınızla gurur duyun küçümsencek işler ddegil onlar öyle iki laflada o insanlara tek laf söyleyemezsiniz beyler bayanalr kusura bakmayın takmışsınız teknolojiye o zaman çalışalımda bizimde teknolojimiz gelişsin ülke olarak  geçmişle yaşanmaz buna katılıyorum bizler dah iyi yapmalıyız şimdi komutan farkını sizlerde bilirsiniz selahatin eyyubu h.z vardır çok büyük bir komutandır neden derseniz o zat 600000-700000 kişilik haçlı ordusuyla savaşılmaycagınıo biliyordu öyle bir güçle karşısına çıkıp savaşamazdı akıllı komutan ne yaptı orduyu yavaş yavaş vurdu gece baskınalr ıyaptı orduya kayıp verdirdi vur kaçlarla orduyu çöle çekti kırdırdı orduyu ordun tüm su kaynakları kuruttu su bulmalrını engelledi o gelen ordunun 100000 binlercesi yollarda harcadı orduyu gelene kdar azaltı ve onları yendi senelerce savaştı onlara karşı atatürk nler yapmadı ki hangisi örnek vereyim degilmi akıl ve inaç ihtiyaçımız bunlar bizim gerisi lojistik öyle ya da böyle karşılanır ama bunlar doguştan gelen şeylerdir öyle alınmazda satılmazda neyse kendimi çok kaptırdım uzattım meseleyi herksenden özür dielrim arkadaşalr iyi  akşamalr...
eastblood
doğukan
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

KaÇ PaRa EdEr VaRlIğIn Ki YoKlUğUn BeN! AcItSıN...

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #87 : Ağustos 24, 2008, 08:54:01 ÖS »

sen ne yaptın sosyopat  Grin

sosyopat
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #88 : Ağustos 24, 2008, 08:58:02 ÖS »

çostum gitti akrdeş ne olsun
lastmohica
Ziyaretçi
« Yanıtla #89 : Ağustos 24, 2008, 09:07:57 ÖS »

çostum gitti akrdeş ne olsun

o zaman ne sen bizi nede biz seni anlamadık ...  o stratejileri yürütecek  zaten komuta kademesi olmadığını düşünüyorum doğudaki operayonlara bakarsan  her terorist öldüğünde bizde şehit veriyoruz yani...  tezinde haklısın sonuna  ama dostum o imanı sergileyecek ne kadar kişi kaldı bu beni düşündürüyor *SCRATCH*
Sayfa: 1 ... 4 5 [6] 7   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!