Imperia Online Turkey  
Nisan 27, 2024, 07:25:43 ÖS *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Anket
Soru: EVET SİZCE SAVAŞ DEVAMMI ETMELİ
EWET *ok* - 12 (24%)
BANA NE Huh? - 4 (8%)
HAYIR  Cry - 34 (68%)
Toplam oy: 37

Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 7   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: rusya gürcisyana savaş açtı  (Okunma Sayısı 17082 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
akiloyunu2
hoştttttt
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Pöööhh ne bakıyon löö:P

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #15 : Ağustos 09, 2008, 04:26:58 ÖS »

savasta cocuklar ölüo..Benim derdim bu.Diğer türlü kim kimi bombalarsa bombalasın banane Sad

...........AKİLOYUNU2...........
mezarakada
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #16 : Ağustos 09, 2008, 09:08:51 ÖS »

ben söylemesi TÜRKİYENİN DOSTU GENE TÜRKDÜR başka dostu yoktur amarika ile rusya ondan orta dogu hakimeyetine almak için ugraşınca ikiside birbirlerini güç gösterisi yapıor yani orta dogu hakimeyetini saglayıp sömürmek işte amarika ne yaptı afkanistan töreriz dedi o yıktı dedi kuleleri girdi ne oldu afkanistana daha beter oldu o degilmiş ırak dedi onada girdi ne oldu ırak berbat ben ıragın düzelecegini sanmam amarika saten sömürüyor ırakı orda yasayanlara bunu yapacaz sunu diyip kandirıyorlar yok büyük kürtistan bilmemleylerle kandırıyor ordakileri sömür duruyor sonrada bizim üstümüze salıyor 2 gün ırakın kaynakları bitince amarika bırakınca ırak gelip bize gucak açmamızı isteyecek hedefinde iran var onada aynısını yapmayı planlıyor ondan sonra bize geliyor amaçları tam beli de degil belkide büyük israili kurmak istiyolar
  irana biraz destek olmasak olan sonra gene bize olacak amarika vb. iran savaşı kaybedigi takdirde iranda törer beslenmesine izin verecek gene olan bize olacak komsularımıza sayip çıksak biraz iyi saten ordan tunanistan zayıflamamızı bekliyor direk bize dalacak amacı beli ondan dolayı her zaman tek bütün güçlü olmak zorundayız

seyhun
Translator and
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #17 : Ağustos 10, 2008, 08:20:03 ÖÖ »

savasta cocuklar ölüo..Benim derdim bu.Diğer türlü kim kimi bombalarsa bombalasın banane Sad

Savaşa devam diyenlerden biri benim ama masum insanların ölmesine her zaman karşıyım.Ayrıca bu savaş sonucunda Türkiye'de çok zarar görecek.Türkiye'nin zarar görmemesi için tek yol savaşın durmasıdır.Ben savaş devam etmeli derken Türkiye'nin zarar göreceğini bilmiyordum.Daha sonra Türkiye'nin göreceği zararları araştırdım ve birçok yoldan kaybımız olucak.
mezarakada
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #18 : Ağustos 10, 2008, 08:22:25 ÖÖ »

Savaşa devam diyenlerden biri benim ama masum insanların ölmesine her zaman karşıyım.Ayrıca bu savaş sonucunda Türkiye'de çok zarar görecek.Türkiye'nin zarar görmemesi için tek yol savaşın durmasıdır.Ben savaş devam etmeli derken Türkiye'nin zarar göreceğini bilmiyordum.Daha sonra Türkiye'nin göreceği zararları araştırdım ve birçok yoldan kaybımız olucak.
ortadogu durmadan savaş halinde hepsinde rusya,abd gibi ülkelerden dolayı sömürge haraketleri devam ediyor

seyhun
Translator and
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #19 : Ağustos 10, 2008, 08:25:36 ÖÖ »

Rusya ile ABD süpergüç olmak için birbirleriyle yarışıyorlar.ABD sağa sola saldırıp duruyor.ABD Irak'ı,Afganistan'ı ve Somali'yi sömürüyor.Şimdi Rusya'da kendini kanıtlamak için birilerini sömürmeye ihtiyaç duyuyor.ABD ile Rusya'nın hedefleri asla bilinemez.Belki de ABD Türkiye'ye saldırmayı da planlıyor.
star_man
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Ne SeNLe OLuYoR NeDe SeNSiZ

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #20 : Ağustos 10, 2008, 09:46:07 ÖÖ »

savaş artık bence başladı devam ediyor yani savaş bu yüzden ben devam ı seçecem çünkü savaş başladı bu saatten sonra barış olmaz rusya kararlı
sancaktar1
Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : Ağustos 10, 2008, 10:06:54 ÖÖ »

bir kere en başta savasın durması lazım çünkü güçler çok dengesiz rusyanın hazırdaki 300.000 küsur askeri gürcülerin ise 30.000 küsur var rusyanın olan üstü hal durumunda çıkarabilcek 79 milyon askeri(16-49 yaş arası) varken bu sayı gürcülerde sadece 2.3 milyon rusyanın hazır 130.000 civarında tankı varken gürcistanın 100 civarında tankı var bu sayı sadece rusyanın gürcistana soktuğu tank sayısından bile az sayılar çok ama çok dengesiz ayrıca putine burdan bir gönderme yapıyım gürcistana girdi diye abhazyaya dokunmayı aklından bile geçirmesin bizim gücümüz gürcistandan kat kat kat üstündür Wink
BERK15
Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : Ağustos 10, 2008, 11:01:22 ÖÖ »

eğr svaş durmassa bence amerika ve rusya birbirleriyle svaşmaya başlar bunun sonucuda=3.DÜNYA SAVAŞI olur. east bloodun sözlerine katıulıyorum
BERK15
Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : Ağustos 10, 2008, 11:03:01 ÖÖ »

bu arada untumayılm gürcistanda müslüman sayısı çok ve türkler yaşıor
akiloyunu2
hoştttttt
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Pöööhh ne bakıyon löö:P

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #24 : Ağustos 10, 2008, 11:04:19 ÖÖ »

savaş devam ettikçe borsalar iyice çöküşe gecioyr.Borsa alt üst oluyor..Ve haberlerde okudum Rusya Savaşta bizi suçlamış.Savaşı türkler başlattı demiş.Amerikayla Türkiye Gürcistana cok destek oluyor demiş.Ulan bu heriflerin soyunu kazımak lazım.Allahın pis natashaları!

...........AKİLOYUNU2...........
BERK15
Ziyaretçi
« Yanıtla #25 : Ağustos 10, 2008, 11:08:29 ÖÖ »

http://www.globalfirepower.com/countries_comparison.asp
burdan orduların gücünü araştırabilirsiniz.
brokenden alıntıdır...
sancaktar1
Ziyaretçi
« Yanıtla #26 : Ağustos 10, 2008, 12:03:56 ÖS »

bu arada untumayılm gürcistanda müslüman sayısı çok ve türkler yaşıor

kardes gürcistanda türkler abhazya(çerkez) özerk cum. de yaşıyorlar ama rusyanın hedefi abhazya diil zate abhazyaya da saldırırsa türkiyeninde rusyayı vurması lazım
sosyopat
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #27 : Ağustos 10, 2008, 12:29:53 ÖS »

rusların bizide akrşıalrına alma druumalrı yok milletşin yemez onarlda geçmişte biliyorlar durumalrı onlar bizden yedikleri tokatları iyi bilirler onarl türklerle savaşı göze almazlar aam bence kendi kananitim böyle giderse ve amerika müdahele ederse 3  dünya savaşıda başlar bu kaçınılmaz kimsede iyimse r olamsın beyler benden söylemesi tarih bielnler ne dek istedigimi anlarlar beyler şimdi bunu bıraklım biz kendimzie baklım ve bizde her türlü şart hazır olmalıyız sonuçta gürciler baygı bir destekliyoruz baklım sonuç ne olacak görecez hepimiz beyler 2 dünya savaşındaki gibide tarafsız kalamayız bunuda bilin zaten o zaman savaşta olsak acaba şimdiki durumumzda ne olurdu acaba..
BERK15
Ziyaretçi
« Yanıtla #28 : Ağustos 10, 2008, 03:01:16 ÖS »

savaşın sonunda biz katılmıştık svaşa.tam biz katıldık savaş bitti.
sosyopat
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #29 : Ağustos 10, 2008, 07:51:40 ÖS »

biz katıldıgımz zaman zaten savaş bitmişti karşıda düşaman diye bir eşy yoktu....
Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 7   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!