Imperia Online Turkey  
Nisan 26, 2024, 09:35:12 ÖS *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Gıda?...  (Okunma Sayısı 3545 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Erxan
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« : Ekim 27, 2007, 09:03:36 ÖÖ »

Henüz oyunla ilgili tavsiyede bulunamayacak kadar çömez olsam da, oyunla ilgili ilk gözlemlerimden fark ettiğim şey, gıda kaynakları konusundaki eksiklik oldu. Feodal dönemin belirleyici ekonomik öğesi olan tarım ve hayvancılık başlıca zenginlik kaynağı idi ve ticaretden daha önemliydi. Bu kaynaklar da odun/demir/taş gibi gelişme seviyesinde belirleyici olsaydı oyun çok daha gerçekçi olurdu diye düşünüyorum.
yemrey
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Fatih'in İstanbul'u Feth Ettiği Yaştayım !!!

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Ekim 27, 2007, 09:58:55 ÖÖ »

Ozaman hoşgeldin imperi dünyasına.Olsaydı iyi olurdu ama yok ve böyle köklü bi değşikliğe cesaret edeceklerinide sanmıyorum...  *pardon*
ama önerilerde bulunmaya devam et sen hiç yoktan forumda tartışacak konuşulacak konu sayısı çoğalabilir...
                                                                                                                   iyi eğlenceler  *rose*

"Bacımın örtüsü batmakta rezilin gözüne
Acırım tükürüğe billahi tükürsem yüzüne
Medeni olmak eğer açmaksa bedeni
Desenize hayvanlar insanlardan daha medeni"
M.Akif Ersoy
HaKaNCan
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Ekim 27, 2007, 10:54:01 ÖÖ »

oyun amacından sapar o zmn bence sonucta imperia onlıne savas oyunu savas oyunu olmasaydı rutbeler olmazdı hayvandı gıdaydı ıyıce oyunu yolundan saptırır zaten yenı gelen kurallar oyunu savas oyununu olması yonunde kurallar mesela merkezı yonetım pahalılasıtırılması bu kuralın gelmesı sayesınde artık 8 9 dıyar acıp ekonomı yapmak zorlastı ve bu eyaletlerı acmak ıcın oyuncuların savas ıhtıyacı dogdu ve bayrak ve onlıne olanların gozukmemesıde yıne bu yondekı hı degısıklık bu kural degıserek savas bana gore daha kolay hale geldi Smiley
imperialis
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Ekim 27, 2007, 10:26:57 ÖS »

yeter lan zaten ekonomi yapanlar karşımıza çıkıyo son ay bide daha fazla ekonomi kaynağı getirmeyin başımıza.ölümüne savaaaaaaş!!!!!!!!!!   Grin
_JuSTuS__
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

_Optimus___justus_

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #4 : Ekim 28, 2007, 02:42:16 ÖÖ »

şimdi gerçekten bence gayet mantıklı bir öneri...konuşma tarzındanda anlaşılıyor ki ayrıntılara önem veren yapıcı bir zekaya sahipsin...bence olsa iyi olurdu,ayrıca hakancandı galiba,ee bu bir savaş oyunu diyorsun ama öyle değil...bu bir imparatorluk oyunu (bence adı öyle Smiley aslında bu bir valilik oyunu) hee imparatorluk oyunu deyince ne anlıyorum ben ona geleyim;şimdi bunu bir seferinde de söylemiştim sanıyorum ama tekrar söyleyeyim;şimdi,bizim savaş zekamız iyiyse ve biz iyi savaşıyorsak o zaman iyi bir komutanız demektir değil mi ? evet,ve biz iyi ekonomi yapabiliyorsak o zamanda iyi bir valiyiz demektir...eveeet ama bunların ikisinide iyi yapabiliyorsak o zaman biz imparator olabiliriz demektir...ammaaa,bunların ikiside aynı anda kendini gösterecek,o takdirde imparator olabiliyoruz...heee gelelim bu oyuna,bu oyunda valiler iyi ekonomi yaptıkları takdirde oyunun sonlarına doğru çok güçlü ordular kurabiliyorlar ve bunun sonuncunda hiçbir zorluk gerektirmeyen,hiç ama hiçbir problem ve risk taşımayan "kapitalist savaşlarla" her türlü yetenekli oyuncuya üstün gelebiliyorlar...ee tamam bunu sıralamada,orda burda,şurda falan yuttururlar ama ben bunu yutmam işte...ve daha da ileri giderek bu oyundaki şimdiye kadar elde edilmiş başarıları bir kalemde üstünü çizerim !...işte o kadar...
« Son Düzenleme: Ekim 28, 2007, 04:51:44 ÖÖ Gönderen: _JuSTuS__ » Kayıtlı
Erxan
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Ekim 28, 2007, 01:09:30 ÖS »

imperialis

İktisadiyat (ekonomi) demek her şey demektir...Atatürk

Smiley
imperialis
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Ekim 28, 2007, 02:32:14 ÖS »

imperialis

İktisadiyat (ekonomi) demek her şey demektir...Atatürk

Smiley

günümüzde bööle olduğuna hiç şüphe yok ama bizde savaşçı bi ırkız kanımız kaynıyo savaş için.ekonomi yapmak çok daha yararlı ama sabır ister.bende o sabır yokk!!  Wink
HaKaNCan
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Ekim 28, 2007, 03:07:22 ÖS »

bana gore ekonomı en ıyısı savas ıcın ekonomı lazım once alt yapını hazırlıcaksın sonra savasıcaksın ha bu ıkısı  bır arada yapılabılır mı yapılabılır ama ben yapamıyorum ama bazıları paso ekonomı yapıo ben ona karsıyım ben blıtzde oynuyorum 45 gunluk dıyarda 20 gun ekonomımı guclendırıyorum sonra savaslara baslıyorum
_JuSTuS__
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

_Optimus___justus_

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #8 : Ekim 28, 2007, 09:40:42 ÖS »

evet atatürk gibi düşünebilseydi bu toplum çok daha ilerilerde olurdu ama ne yazık ki öyle bir şahsiyet bu ülkeye gelmedi bırak gelmesini onun yakınında duran bile olmadı,o yüzden bu ülke bu kadar nufusa ve toprak olarakta çok müsait ve çok potansiyele sahip olmasına rağmen ne yazık ki şu anda avrupanın en fakir ülkesiyiz...şu ülkeye adam gibi bir adam gelseydi bu nufusla bu iş güçüyle bu potansiyelle bu ülkeyi avrupanın gözde ekonomilerinden birinin sahibi yapardı ...yok ama işte çıkmıyor bu ülkeden...evet,şuna da söylemeden geçemeyeyim çünkü bu,bu konunun anahtar noktasıdır...kafka nın bir sözü var o geldi aklıma şimdi ne güzel demiş adam...diyor ki ; insanın en büyük kusuru ve günahı aslında sadece onun sabırsızlığından kaynaklanır...işte bu ülke de böyle bir ülke ,atatürk gibi ileri görüşlü insanlar çok nadir...hesapta herkes atatürkçüyüm dye geçinir ama kafada ona yaklaşmak bizim insanımız için çok güç birşeydir...
imperialis
Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Ekim 28, 2007, 10:03:26 ÖS »

evet atatürk gibi düşünebilseydi bu toplum çok daha ilerilerde olurdu ama ne yazık ki öyle bir şahsiyet bu ülkeye gelmedi bırak gelmesini onun yakınında duran bile olmadı,o yüzden bu ülke bu kadar nufusa ve toprak olarakta çok müsait ve çok potansiyele sahip olmasına rağmen ne yazık ki şu anda avrupanın en fakir ülkesiyiz...şu ülkeye adam gibi bir adam gelseydi bu nufusla bu iş güçüyle bu potansiyelle bu ülkeyi avrupanın gözde ekonomilerinden birinin sahibi yapardı ...yok ama işte çıkmıyor bu ülkeden...evet,şuna da söylemeden geçemeyeyim çünkü bu,bu konunun anahtar noktasıdır...kafka nın bir sözü var o geldi aklıma şimdi ne güzel demiş adam...diyor ki ; insanın en büyük kusuru ve günahı aslında sadece onun sabırsızlığından kaynaklanır...işte bu ülke de böyle bir ülke ,atatürk gibi ileri görüşlü insanlar çok nadir...hesapta herkes atatürkçüyüm dye geçinir ama kafada ona yaklaşmak bizim insanımız için çok güç birşeydir...
ben cümlelerimi oyun üzerine kurdum yanlış olmasın.yoksa bende tabiki ekonomi yanlısıyım gerçekte.tabiki sabır gerekir.oyunda vakait kısıtlı ve zevk almak için oynanıyo.kimine son ana kadar bekleyip kocaman ordu çıkarmak ve 1. olmak zevk verir,kimine 3 ay boyunca savaşmak zevk verir.ayrıca ben atatürkçüyüm.ööle lafta da değil.inş yakında hakim olup adaleti de temsil edicem.bunları sadece yanlış anlaşılmamak için yazdım.
kartal
Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Ekim 29, 2007, 02:49:28 ÖÖ »

Bu oyunda bir de gıda görmeye dayanamam herhalde. Oyundaki ayrıntı çok fazla ve bir bu işin içine stronghold daki gibi elma armut tu, koyunları toplat, yünlerini kırp, ineklere saman bul, onları sağdır. Neyse,  Smiley bu kadar ayrıntının içine girersek oyun içinde boğuluruz diye düşünüyorum. Çiftliğin tüm bu söylediklerimi kapsadığını düşünün. Sadece yaşam alanı için yer açmak değil, yiyeceklerinde oradan karşılandığını.
aslan361
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : Ekim 30, 2007, 07:53:57 ÖS »

hoş geldin
levozz
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Mahşerin 4 atlısının ayak sesleri

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #12 : Aralık 01, 2007, 08:55:23 ÖS »

ölmüne savaş a devam gereksiz ekonomi oynamak isteyenlere mazeme çıkarmayın bu governor online degil .imperiaonline >Grin
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!