Imperia Online Turkey  
Nisan 27, 2024, 06:34:39 ÖS *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Anket
Soru: yapılan gözaltılar hakkındaki tutumunuz nedir?
Olumlu
Olumsuz

Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 7   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: En son yapılan gözaltılar için tutumunuz...  (Okunma Sayısı 20887 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Feti
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #15 : Temmuz 05, 2008, 10:36:31 ÖS »

devletin kimin dogru kimin yanlış oldugu bilinmior uzaktan.
askerieninde kendi içinde planları oluor eger darbe yapacaksa önce kendisi ortamı hazırlıo
ak partye kapatma davası açılık bir nedenlerden biride baş ortüsü
gibi nedenler bunun altında baska bişeyler yatıor haltan saklıolar ama ney bilinme hemde basortusunu halk istior dinini yasamak için
ortalıkta bişeyler donuyor hiç birşeyde anlaşılamıor anlamakta zor ne olup bitigini
burda anladığım kadarı ile baörtüsünü halk istiyor demişsin. buna türban diyelim ilk önce. çünkü senin,benim ahmetin ayşenin ve diğerlerinin annesinin bacısının başörtüsüne kimsenin birşey dediği yok. konu türbana gelince orda bir duracaksın, din kişiye özeldir. hiç kimsenin tekelinde değildir. insanlar günah ve sevaplardan sadece kendisi sorumludur. bunu siyasi bir araç haline getirip, halkı ayrılığa düşürmek, belirli bir amaca hizmet ettiğinin göstergesidir.
sırf bu açıdan değerlendirmede yapılamaz. ekonımi alanında, eğitim alanında neler yapılmş, sağlık alanında ve diğer alanlarda?? ben söyleyim eğitim de neler yapıldığını kendi alanım olduğu için: KOSKOCA BİR HİÇ.. Kpss sınavına girmeden atananlar var. ama ben 3 yıldır atama bekliyorum..

halk bunları istiyor mu?? eğitimsiz bir halk ne istediğini bilemez? ve ben eminimki ananıda al git dediği çiftçimiz bile iktidar partisine vermiştir oyunu. bu kadar atgözlüğü ile dolaşan bir milletiz...

Kardeşim,Aslen başörtüsüdür türban bu ülkeyi bölmek isteyenlerin çıkardığı tesettürü kara bi leke olarak göstermeye çalışılan bi ideolojidir,din kişiye özel diyosun peki kişi bu kendisine özel gereksinimini kamuya açık alanlarda uygulayamassa nası özgür bi toplum oluruz?!Kimse açık olanları dinsiz görmüyo veya kapalıları mütiş dinine bağlı insanlar olarak görmüyo,,bu dış kuvvetlerin ülkemizde oluşturduğu duygular'' böyle bir yasa 20 sene önce yokdu peki ülkemizde herangi bi ayrılıkmı yaşanıyordu böyle sorunlarmı oluşuyordu,bu sorunlar yeni mi çıkmaya başladı,bazı kişiler ortaya yem atıyo bizde bu oyunlara geliyoruz sorun bu!
Bacımın Örtüsü Batmakta Rezilin Gözüne,Acırım Billahi Tükürsem Yüzüne >>Mehmet Akif in bu müthiş sözü bazı şeyleri ortaya koyuyor olsa gerek..
HaKaNCan
Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : Temmuz 05, 2008, 11:18:40 ÖS »

devletin kimin dogru kimin yanlış oldugu bilinmior uzaktan.
askerieninde kendi içinde planları oluor eger darbe yapacaksa önce kendisi ortamı hazırlıo
ak partye kapatma davası açılık bir nedenlerden biride baş ortüsü
gibi nedenler bunun altında baska bişeyler yatıor haltan saklıolar ama ney bilinme hemde basortusunu halk istior dinini yasamak için
ortalıkta bişeyler donuyor hiç birşeyde anlaşılamıor anlamakta zor ne olup bitigini
burda anladığım kadarı ile baörtüsünü halk istiyor demişsin. buna türban diyelim ilk önce. çünkü senin,benim ahmetin ayşenin ve diğerlerinin annesinin bacısının başörtüsüne kimsenin birşey dediği yok. konu türbana gelince orda bir duracaksın, din kişiye özeldir. hiç kimsenin tekelinde değildir. insanlar günah ve sevaplardan sadece kendisi sorumludur. bunu siyasi bir araç haline getirip, halkı ayrılığa düşürmek, belirli bir amaca hizmet ettiğinin göstergesidir.
sırf bu açıdan değerlendirmede yapılamaz. ekonımi alanında, eğitim alanında neler yapılmş, sağlık alanında ve diğer alanlarda?? ben söyleyim eğitim de neler yapıldığını kendi alanım olduğu için: KOSKOCA BİR HİÇ.. Kpss sınavına girmeden atananlar var. ama ben 3 yıldır atama bekliyorum..

halk bunları istiyor mu?? eğitimsiz bir halk ne istediğini bilemez? ve ben eminimki ananıda al git dediği çiftçimiz bile iktidar partisine vermiştir oyunu. bu kadar atgözlüğü ile dolaşan bir milletiz...

Kardeşim,Aslen başörtüsüdür türban bu ülkeyi bölmek isteyenlerin çıkardığı tesettürü kara bi leke olarak göstermeye çalışılan bi ideolojidir,din kişiye özel diyosun peki kişi bu kendisine özel gereksinimini kamuya açık alanlarda uygulayamassa nası özgür bi toplum oluruz?!Kimse açık olanları dinsiz görmüyo veya kapalıları mütiş dinine bağlı insanlar olarak görmüyo,,bu dış kuvvetlerin ülkemizde oluşturduğu duygular'' böyle bir yasa 20 sene önce yokdu peki ülkemizde herangi bi ayrılıkmı yaşanıyordu böyle sorunlarmı oluşuyordu,bu sorunlar yeni mi çıkmaya başladı,bazı kişiler ortaya yem atıyo bizde bu oyunlara geliyoruz sorun bu!
Bacımın Örtüsü Batmakta Rezilin Gözüne,Acırım Billahi Tükürsem Yüzüne >>Mehmet Akif in bu müthiş sözü bazı şeyleri ortaya koyuyor olsa gerek..
*bravo* *bravo* *bravo* sonuna kadar katılıyorum kardesım ayrıca bir konuya değinmek istiyorum bu türban meselesınde mıtınglerde cok kullanılan bir slogan var "TÜRKİYE LAİKTİR LAİK KALACAK" bana göre biz laik bir ülke değiliz orda bunu haykıran insanlar öncelikle laikliğin anlamını öğrensinler laiklik din ve vicdan özgürlüğüdür Türkiye madem laik her vatandas Türkiye sınırları icerisinde ister kamu alanı olsun ister olmasın istediği dini istediği gibi yasamalıdır ama bizde böyle değil o yüzden biz laik bir ülke değiliz birde türban denilen bisi cıkardılar yok neymis türban siyasi bir simgeymıs ne alaka kardesım takan kısının kendı ınancı değil mi sen kımsın karısırsın bence bu ülkede türbana hayır diyenler öncelikle laikliğin anlamını kavrasınlar sonra konussunlar  Angry Angry
Raknorac
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #17 : Temmuz 05, 2008, 11:37:44 ÖS »

o zaman laikliğin tam kapsamını birde sen araştır gel derim ben.. arkadaşlar şunu bir ayıralım. Devletin dini olmaz... eğer olsaydı bu dinler, insanlara değil devletlere gelirdi.. haksız mıyım??. ve evet din kişiye özeldir. benim işlediğim sevap yada günahlar  benden başka hiç kimseye yarar  yada zarar getirmez...
neden devletin dini olmaz a gelince. Bu ülkede sadece müslümanlar mı var? hayır.. bir çok dine mensup insanlarda var.. ama onlarda Türk vatandaşı. sen tutup devleti bir dine sokarsan, nerde kaldı onların din özgürlüğü??.... Her olayda bu batının işi, bu şunun bu bunun işi diye suçlu arıyoruz. ya bi dön bak aynaya? Batı mı geldi oy kullandı seçti iktidarları?? yoksa batı mı dedi çal çırp diye... neyse bu başka bir konu.... gelelim kamu alanlarında türbana...
belirli bir kılık kıyafet yönetmeliği vardır. ve bu yönetmeliktede Türban(adına ne dersen de), şapka, sakal..vb. şeyler yasak.. bu yasağı insanlar nedense dini özgürlüğü kısıtlamak olarak algılıyor hep.. Ne alakası var .. devlet dairesine girince kimin memur kimin memur olmadığını nasıl anlıcaksın??
düşünsene devlet dairesine giriyorsun karşında şalvarlı upuzun sakallı biri, devlet memuru... yada kara peçeli yüzünü bile görmüyorsun artık içinde ne varsa(??)   devlet memuru.... böyle saçmalk olabilir mi?

diyorsun ki insanlar yaşasın dinini istediği gibi... elbetteki yaşasın ama kurallar çerçevesinde... kendimden örnek vereyim.. ben bu fikri savunuyorum. ve ben dinimi yaşamıyormuyumm??? kim bilir belki yaşıyorum belki yaşamıyorum..

şunuda söylemeden geçemicem, en güzel ibadet gizli olarak sadece kul ile Allah arasında bilinen ibadettir.. başkalarının gözüne sokularak(baakk ben namaz kılıyorum gibi) yapılan ibadet değil!!

Umutsuz olduğu bir anda sevmek
ister her insan
Birazcık şanslıysan neden olmasın...
Kendinden emin değilsen sevme
bensiz mutluysan
hep öyle kal!!
HaKaNCan
Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Temmuz 05, 2008, 11:52:09 ÖS »

raknorac  bak kardesım salvar, carsaf pece vb bende bunlara karsıyım o kısıler cok abartmıslar artık müslümanlığa baskalarını kotu gozle bakmalarını sağlıyolar ama türban dinimizin emri değil mi ee biz laik değilmiyiz özgür değilmiyiz tamam kardesım isteyen türban takar o zmn devletın kurumlarında türbanlı calısanlar olunca devlet musluman mı oluyor ne alaka devlet tek kısı değildir devlet örgütlü bir güçtür o yüzden devletin dini olmaz zaten arkadasım sana batıdan da örnek vereyım batıda gelısmıs ülkelere bak danımarka almanya ispanya daha bırcok ulkede üniverstelerde türban yasak değil bazılarında kamu kurumlarındada yasak değil ama hangilerinde hatırlamıyorum işte bu ülkeler gercekten laik ülkelerdir ve en son söylediğin söze de cevap vereyım demişsin ibadet gizli olarak sadece kul ile Allah arasında bilinen ibadettir türban takmak islam dininin bir farızıdr Allah ın emridir türban takanlar bak ben türban takıyorum diye türban takmazlar biz özgür bir ülke olmadığımız sürece Türkiyede bu polemikler bitmez bu türbana hayır Türkiye laiktir  laik kalacak diye bağıranlar ülkemize en büyük kötülüğü yapıyorlar hükümet bu konuyu cözmeye calısıyor cat yargıdan mudahale arkadasım bu adamlar Türkiyenın %50 sinin oyunu almadımı madem bunlar ülkeyi kotu yonetiyolar veya laikliği tehlıkeye atıyolar o kadar ınsan bosa mı oy verdı yada o kadar ınsanın bılmedıgını bir avuc ınsan mı bılıyor tüm kesimler laikliği kendı tarafına cekmeye calısıyor ama onlarda bilmiyor laikliğin tam anlamını belkıde bılmek ıstemıyorlar *pardon*
Raknorac
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #19 : Temmuz 06, 2008, 09:42:42 ÖÖ »

raknorac  bak kardesım salvar, carsaf pece vb bende bunlara karsıyım o kısıler cok abartmıslar artık müslümanlığa baskalarını kotu gozle bakmalarını sağlıyolar ama türban dinimizin emri değil mi ee biz laik değilmiyiz özgür değilmiyiz tamam kardesım isteyen türban takar o zmn devletın kurumlarında türbanlı calısanlar olunca devlet musluman mı oluyor ne alaka devlet tek kısı değildir devlet örgütlü bir güçtür o yüzden devletin dini olmaz zaten arkadasım sana batıdan da örnek vereyım batıda gelısmıs ülkelere bak danımarka almanya ispanya daha bırcok ulkede üniverstelerde türban yasak değil bazılarında kamu kurumlarındada yasak değil ama hangilerinde hatırlamıyorum işte bu ülkeler gercekten laik ülkelerdir ve en son söylediğin söze de cevap vereyım demişsin ibadet gizli olarak sadece kul ile Allah arasında bilinen ibadettir türban takmak islam dininin bir farızıdr Allah ın emridir türban takanlar bak ben türban takıyorum diye türban takmazlar biz özgür bir ülke olmadığımız sürece Türkiyede bu polemikler bitmez bu türbana hayır Türkiye laiktir  laik kalacak diye bağıranlar ülkemize en büyük kötülüğü yapıyorlar hükümet bu konuyu cözmeye calısıyor cat yargıdan mudahale arkadasım bu adamlar Türkiyenın %50 sinin oyunu almadımı madem bunlar ülkeyi kotu yonetiyolar veya laikliği tehlıkeye atıyolar o kadar ınsan bosa mı oy verdı yada o kadar ınsanın bılmedıgını bir avuc ınsan mı bılıyor tüm kesimler laikliği kendı tarafına cekmeye calısıyor ama onlarda bilmiyor laikliğin tam anlamını belkıde bılmek ıstemıyorlar *pardon*

Kardeşim. iki konuda hemfikiriz. birincisi devletin dini olmaz konusunda, ikincisi peçe şalvar vb. konusunda.... örnek verdiğin ülkeler hristiyan bünyeyi ağırlıklı olarak bünyesinde barındıran ülkeler . onun için onların bizde ki korkulara sahip olmasını bekleyemeyiz.. şu konuyada açıklık getireyim. ben başörtüsüne karşı değilim. isteyen elbetteki takar... ama biz  her ne kadar 85 yıllık bir devlet olsak ta, daha çok yeniyiz ve bazı değerler oturtulamamış. bizde türban dediğin nesneyi takan kişilerden % de kaçı gerçekten inancı için takıyor?? elini vicdanına koy ve yanıtlamasan bile içinden bir düşün.... geçenlerde çıkıp ben Humeyni yi Atatürkten daha çok seviyorum. hatta Atatürk ü sevmiyorum. diyebiliyor. ki der!! o onun düşünces muhakkak. kimsenin Atatürk ü sevme zorunluluğu yok... Ama saygı duyacaksın!!!! Bursa nutku konusunda Neyzen tevfik'in nüktedan bir şiirini yazmıştım tekrar yazmayayımm.. orda gayet net anlatıyor...

bak ben kimseyi eğitimi doğrultusunda yüceltmem yada küçümsemem... ama bi düşün bakalım o %de50 nin %de kaçı eğitimli... sırf kömür dağıtıyor diye o belediyeye oy veren seçmen tanıyormuyuz?? evet tanıyoruz. sen bu halktan doğru değerlendirmeyi yapmasını nasıl beklersin... zamanında solcuyum diyene dinsiz demediler mi??? kahrolsun ABD yaşasın tam bağımsız türkiye diyenlere kurşun sıkmadılar mı?? şimdi meydanlarda aynı sloganı atıyorlar(ne kadar içlerinden gelerek slogan atıyorlar orası meçhul), düşüncesini söyledi diye gencecik insanları madımak otelinde diri diri yakmadılar mı?? bunun adı mı müslümanlık,, yüce kitabımızın neresinde yazar diri diri insan yakmak!! işte benim korkum bu gibi insanlar ve bunlarda türbanı kullanıyor...

ayrıca sadece genel kültür için söylüyorum; TÜRBAN fransızca kökenli bir kelime.. belki bu birşeyler anlatabilir... Wink

ister her insan
bensiz mutluysan
hep öyle kal!!
Feti
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #20 : Temmuz 06, 2008, 10:02:04 ÖÖ »

Kardeşim sen devletin dini olmaz diye tutturmuşsun,biz Türkiye Cumhuriyeti bir İslam Devletidir başka dine mensup kişiler yaşayamaz mı dedik?peki bişe sorucam bu kamu dairelerinde başörtüsünün yasaklanış yasası 20 sene önce yoktu[gerçi 20 sene önce bende yoktum ama araştırdım bu konuyu ayrıntılı bir biçimde] Tongue peki babalarımız amcalarımız,abilerimiz her neyse okula girdiğinde veya bir başka kamusal alana kaçının karşısına peçeli şalvarlı uzun sakallı tipler çıkmıştır??Anayasa’nın 42. maddesi şöyle: “Kimse, eğitim ve öğrenim hakkından yoksun bırakılamaz.
 peki bu maddeden yola çıkarak biz bi çelişkiye düşüyoruz hem böyle bi yasamız var hemde hemde bunu çelişkiye düşürcek bişey [başörtüsü] yasası sen zannediyomusunki başörtüsü takanlar millete gösteriş için veya başkalarına dinsiz diye laf atmak için giyiyolar,bi başörtüsü takmakla çok dindar olunmuyor veya takmamakla dinden çıkmıyosun sadece takanlar dinimizin bi farzı olan hükmü yerine getirmeye çalışıyolar,geri kalanlar Allah`la onun arasında..yani şunu söylemeye çalışıyorum eskiden böyle bir yasa ve sorunlar yoktu bu yasa yeni sayılır Cumhuriyet tarihimiz için peki sorunlardamı yeni çıktı? halkımız mı değişti veya kültürümüz mü değişti bu sorunların yeni oluşması için?
Raknorac
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #21 : Temmuz 06, 2008, 10:57:52 ÖÖ »

işte sorunda bu ya Feti kardeşim... ne zamanki insanların dini duygularını sömürerek siyaset yapan politikacılar türedi(her zaman vardı ama hiç bu kadar güçlü olmamışlardı) böyle bir sorun ve uygulamada ortaya çıktı.. diyorsun ki 20 sene önce böyle bir kanun yoktu... ve yine diyorsun ki o tipte insanlarla mı karşılaşıyorduk... çok doğru... ama şimdi bir bak bakalım o kanun çıkınca nasıl çöreklendiler. sınavlara , devlet dairelerine vb... yerlere.. işte bu yüzden yasak...
ayrıca bu konu başörtüsü ile alakalı değildi, ama konu bu yöne saptı.. bir tek konu ile değerlendirelemez hiç kise yada kurum öle değil mi?Huh? hadi o zman eğitim, ekonumi, dış ve iç siyaset, turizm ve diğer konularda eleştirelim bakalım ne kadar iş yapmışlar gerçekte...

ve şunun farkında değilsiniz sanırım.. senin devletinin olan kurumlar artık senin devletinin değil, geçtim devleti Türklerin bile değil.... parsel parsel satıldığının farkındasınızdır umarım... biz burada türbana takılıp kalmışken....

demek istediğim genel anlamda eleştirelim yorum yapalım destekleyelim vb...(türban konusunu başka bir başlıkta isterseniz yine konuşalım.. konuşalım ki fikir üretilsin..ama bunlar konuşulurkende oturup bi düşünelim ya bu adam bunu yazmış ama ne kadar haklı yada haksız diye. anca ozman mesafe kat ederiz yoksa olduğumuz yerde sayarız..)

ister her insan
bensiz mutluysan
hep öyle kal!!
Feti
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #22 : Temmuz 06, 2008, 11:35:20 ÖÖ »

Kişiler değişti baştakiler değişti gibi laflar söylüyosun peki?halkdamı değişti senin benim annemdemi değişti senin annen baban veya benimki çok bağnaz veya dinsiz kişilermi oldular ki bu sorunlar ortaya çıkıyo?

bide ülke topraklarının dış ülkelere satılmasından bahsetmişsin..bende kesinlikle çok karşıyım filistinde de böyle başladı Kudüs ten toprak yavaş yavaş aldılar ve şuan ki israili kurdular ve şuan İsrailli şerefsizlerin eziyeti altında yaşıyorlar..ama sen araştırmadan bu konulara değiniyosun ülke topraklarının dış ülke vatandaşlarına satılmasını serbest hale şuan başımızda olan kişilermi serbest hale getirdi? bence bazı konulara ortaya atmadan önce araştır bilmeden fikirler ortaya atıyosun
şuan avrupada türklere karşı özellikle türklere yani belli bi toprak parçasından fazla satın alması yasak,korkuyorlar sanırım bizden   Grin doğrusuda bu ama bizim ülkemizde de belli bir toprak parçasından fazlasının satımı yasaklanması lazım..
___JustuS_
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #23 : Temmuz 06, 2008, 12:12:36 ÖS »

şimdi gerçekçi olarak düşünürsek bu ülke hiçbir zaman laik olmadı..bu ülkenin laik olduğunu söyleyen atatürk  Smiley
ama atatürk ülkeye laik diyor diye ülke bir anda laik olmaz..bende istanbulda doğdum istanbulda büyüdüm,her türlü ortamıda gördüm ama bu ülke sadece büyük kentlerden ibaret değil..bu ülkenin %80 i eskiden kalma ve büyük oranda dinden kaynaklanan geleneklerine çok bağlı yaşayan insanlar ve bu her zaman böyleydi..türkiye ye avrupalı diyoruz da türkiye avrupayı her zaman reddetmiş ve olumsuz bakmış bir ülke..tmm bazı yerler öyle istanbulun bazı yerlerinde avrupayı görüyorum ama bu istanbulda bile sadece birkaç ilçede böyle..ya kimse memleketine ziyarete fln gitmiyor mu? orada insanlar nasıl yaşıyor görmüyor mu? dinsel geleneklere körü körüne bağlı yaşayan da çok ama sonuçta gelenek böyle "laiklik" de bir kültür ve gelenek meselesidir ve ülkenin dörtbir yanı bu kültürle alakalı  yaşamıyorsa,bu ülkeye ne kadar laik derseniz deyin bu ülke laik olmaz..laiklik sürece bağlı bir kültür meselesidir ve ancak bence 100 sene sonra bu ülke laik olabilir..ama 100 senelik ömrü kalmadı bu dünyanın... *rose*
« Son Düzenleme: Temmuz 06, 2008, 12:39:54 ÖS Gönderen: ___JustuS_ » Kayıtlı

___JustuS_
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #24 : Temmuz 06, 2008, 12:24:07 ÖS »

bir örnek vereyim;
internasyonal forumda foruma iç çamaşırıyla fotoğraf koyan kızlar var  HI
ve isminin altına yani görünen isim bölümüne "bitch" yazan kızlar var  *friends*
anlamını ne olduğunu biliyor artık heralde herkes   Smiley
işte laiklik budur ve avrupa laiktir ve bu tamamen sürece bağlı olan bir kültürdür..
bizim forumumuzda da böyle kızlar olsun ve biz bunu normal karşılayalım o zaman ben bu ülkenin laik olduğuna inanıcam... Embarrassed

AmasyaimP05
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #25 : Temmuz 06, 2008, 12:35:15 ÖS »

ülke laik olmasa bile devlet laik kalmalıdır ki öle biseninde akp bir daha secimi kazanırsa yada kapatılmazzsa ben sonuna kadar kapatılmasından yanayımki artık iranın bizim üzerimezede yıkmak istedi rejimi iyiden yasamaya baslıcaz sessizden bütün kadroları eline gecirdiler geciremediklerini tutuklattırdılar eger akp bir daha secimi kazanırsa bir  sabah kalktıumızda ülkeye seriat geldini duycaz eger bunu aranızdan biri red ediyosa öle bise olmaz diosa sadece izlesin   

http://www.ktunnel.com/index.php/1010110A/86a1b3b0dd0fad51c58bf410896affef495d369f9b58f66f3c6f084cb7f97960644748f372fb3a8816122                   

Zaman gecsene düsünceler yaslanmaz
AmasyaimP05
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #26 : Temmuz 06, 2008, 12:38:01 ÖS »

bir örnek vereyim;
ve isminin altına yani görünen isim bölümüne "bitch" yazan kızlar var  *friends*
işte laiklik budur ve avrupa laiktir ve bu tamamen sürece bağlı olan bir kültürdür..
bizim forumumuzda da böyle kızlar olsun ve biz bunu normal karşılayalım o zaman ben bu ülkenin laik olduğuna inanıcam... Embarrassed

ya sen ne kadar sacma konusuyosun ya yıllardır yapmak istediniz sey laiklik dinsizliktir laikler seytandır ya kardesim isteyen istedi yerini acar senmi dünyaya getirdinde sen sorguluyon sen kimsin ki kisinin hak ve özgürlügüne müdale ediyon laiklil oranı buranın acmak degildir dindarlıkta bir sac telini kapatmak degildir
Feti
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #27 : Temmuz 06, 2008, 12:48:35 ÖS »

Yaa saçmalamayın Allah aşkına hep olasılıklarla hareket ediyosunuz eğer böyle böyle olursa ülke iran olabilir malezya olabilir,peki bana şunun cvbını verin 19997-1998 senesinde üniversitelerde başörtüsü yasağı geldi peki bundan önce devlet iran mıydı ? yasa geldidemi biz türkiye olduk ondan önce Türkiye değilmiydik?
___JustuS_
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #28 : Temmuz 06, 2008, 12:53:57 ÖS »

ülke laik olmasa bile devlet laik kalmalıdır

sen önce bu düşüncenin doğruluğunu iyice bir akıl süzgeçinden geçir,benim akıl süzgeçimden geçmedi bu cümle..
toplum laik değilse bile devlet laik olmalı diyorsun..bu bana çok saçma geldi..
devlet nedir ? ben toplumu reddeden devleti reddediyorum..
demokrasinin temeli olan socrates de halkçıydı..benim için de halk neyse devlette o olmalıdır..halk tek parti olarak bir partiyi seçmişse ve laik parti onun yarısı kadar oy alıyorsa bu ülke laik değil demektir..e ama bi ülkeye sen yüz kere sen laiksin,laiksin dersende biraz oluyo işte bu kadar..daha fazlası olmaz..ama dediğim gibi herşey kültüre bağlı olduğu için bu saatten sonra bu ülke şeriat la yönetilen bir ülke de olmaz..böyle gelmiş böyle gider bu toplum kaderci bir toplumdur yani sağcı bir toplumdur.. *pardon*

ya sen ne kadar sacma konusuyosun ya yıllardır yapmak istediniz sey laiklik dinsizliktir laikler seytandır ya kardesim isteyen istedi yerini acar senmi dünyaya getirdinde sen sorguluyon sen kimsin ki kisinin hak ve özgürlügüne müdale ediyon laiklil oranı buranın acmak degildir dindarlıkta bir sac telini kapatmak degildir

ben orada bir gerçeği ortaya serdim ve bilimsel konuştuğuma inanıyorum asıl saçmalayan sensin..sen karışamazsın isteyen isteyen yerini açar diyosun,sen buna karışamazsın diyosun.e türbana niye karışılıyor o zaman ki bu ülkenin kadınlarının %70 i türban takıyorken.*stop*.söylediklerinde biraz denge,biraz tutarlılık olsun...yani kadınlar devlet dairesine donla gelsin ama türbanla gelmesin diyosun öyle mi ?
valla bana da uyar fantastik bi dünya olurdu.. *freak*

e ama bu allahsızlık oluyo işte..yani allahsızlık serbest,türban yasak olsun diyorsun yani..olabilir tabii o da senin düşüncen,ama onu sadece fantazilerde yaşayabilirsin çünkü bu ülke hiçbir zaman öyle olmayacak...
« Son Düzenleme: Temmuz 06, 2008, 01:36:34 ÖS Gönderen: ___JustuS_ » Kayıtlı

Feti
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #29 : Temmuz 06, 2008, 01:15:21 ÖS »

bir örnek vereyim;

peki bu dediğin t-shirtten karının giymesi ve sokaklarda gezmesi hoşuna gidermi, kimse bacısının karısının öyle sokakta gezmesini hoş görceğini zannetmiyorum..
Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 7   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!