Imperia Online Turkey  
Nisan 26, 2024, 03:08:10 ÖÖ *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: 1 2 [3] 4   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: ÜLKEMİZİN GELECEĞİ VE TATLI SU YATAKLARI  (Okunma Sayısı 10971 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
BERK15
Ziyaretçi
« Yanıtla #30 : Temmuz 16, 2008, 08:58:33 ÖS »

beyler tamam güzelim topick gitmesin.
mturkkan
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #31 : Temmuz 17, 2008, 12:47:04 ÖÖ »

arkadaşlar ne petrol kaynaklarımız nede suyumuz satılıyor ve hatta su kaynakları boşa gitmesin diye paso baraj yapılıyor zaten zannedmeyin turkiyede bol su var ilerde kendine yetecek kadar suyu bile yokki satalım petrol e gelince dogru birezilyalı bir şirkete verildi arama izni oda buldu petrolu ama adamlarda alet edavat var deniz tabanından 3000 metre aşagıda buluyor petrolu varsa turkiyenin bu imkanı kendi arasın ama böyle bir imkanı yok ve bu şirket buldugu petrol u 10 sene %50 ortak olarak işletiyor turkiyeyle ve şu ana kadar 1,5 milyar dolar harcadı bu petrolu bulmak için
AmasyaimP05
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #32 : Temmuz 17, 2008, 03:50:28 ÖS »

bende onu diyorum hakan emin ol sadece laf bunlar o petrolu biz cıkarmıyoruz cıkarsakta cok azı hakkında  hak idda ediyoruz devletimizin sürdürdü bir petrol projesi petrolu biz cıkarıyoruz die gösteriyo ama sadece milleti uyutmak icin ayrıca türkiyede kuyu acmak marifet degil her yıl zaten türkiye petrol buluyo ama isletmeye gecince petrol kuyusunun kapagı kapatılıp yok ediliyo türkiye ne yazikki petroldede dıs güclerin etkisi altında islerini yürütüyo  ve bu böle devam etcektir  *crazy*
HaKaNCan
Ziyaretçi
« Yanıtla #33 : Temmuz 17, 2008, 05:14:04 ÖS »

tamam benım buna ıtırazım yok ama bu antlasma yuzunden boyle değil bize boyle bir antlasmayı kımse ımzalatamaz bu ısın boyle olmasının tek sebebı bu ıse gereken ozenın gosterılememesı *pardon* ekonomık ve teknolojık yetersızlıkler
mturkkan
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #34 : Temmuz 17, 2008, 08:43:25 ÖS »

zaten ben antlaşmadan soz etmiyorum elinde turkiyenin o petrolu arayıp bulacak ve yeryuzune cıkaracak imkanı yok ondan bahsediyorum bu şu anki hukumetin sorunu degil turkiye uzun zamandır devlet kaç tane hukumet geldi gecti bunu bile beceremediler bundan önce yapılsaydı bu şu anda petrol zenginiydik ayrıyeten dogalgaz
HaKaNCan
Ziyaretçi
« Yanıtla #35 : Temmuz 17, 2008, 09:03:38 ÖS »

ben sana demedım zaten mevlüt abi amasya ve berke bır antlasmadan bahsettıler onlara soyledım
AmasyaimP05
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #36 : Temmuz 17, 2008, 11:42:14 ÖS »

ya kardesim ne yazikki ortada bir anlasma var hadi anlasma olmasın diyelim türkiyeyi kimlerin bu zamana kadar yönettigi ve yönetcegi belli
BaybarS
Ziyaretçi
« Yanıtla #37 : Temmuz 18, 2008, 03:08:06 ÖS »

zaten ben antlaşmadan soz etmiyorum elinde turkiyenin o petrolu arayıp bulacak ve yeryuzune cıkaracak imkanı yok ondan bahsediyorum bu şu anki hukumetin sorunu degil turkiye uzun zamandır devlet kaç tane hukumet geldi gecti bunu bile beceremediler bundan önce yapılsaydı bu şu anda petrol zenginiydik ayrıyeten dogalgaz

bu anlayış sürdüğü sürece bu devlette birşey olmaz zaten , sularımız da elden gider ülkemiz de paylaşılır , bizden öncesi yapmadı biz ne yapalım diye birşey mi var ? hem ülkenin büyük zararına olan antlaşmalar imzalayacaksın ( ab ) bunu yaparken ben iş yapıyorum diye millete kendini göstereceksin , ardından da eski sistemi kötüleyeceksin başka ? yani bu hükümet bana göre öbürlerinden daha kötü hiç ötekiler deme bana abi  Smiley
« Son Düzenleme: Temmuz 18, 2008, 03:10:57 ÖS Gönderen: BaybarS » Kayıtlı
mturkkan
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #38 : Temmuz 19, 2008, 12:36:17 ÖÖ »

daha yaşınız genc gercekleri ayırt edecek tecrubedede degilsiniz bi 15 sene daha yaşayın anlarsınız yeter benim milletimin soyuldugu milyonlarca vatandaşım dolandırıldı yuzlerce banka battı gozunuzu acın oyuna gelmeyin turkiye dogru yolda bir ara dedimya merkez bankasının kasasında 80 milyar dolar nakit var bir cok kişi o paranın peşinde devletimizin senin benim benim paramızın peşinde biraz sabırlı olun 5 sene sonrasında neler olacagını aklınız bile kesmez
BaybarS
Ziyaretçi
« Yanıtla #39 : Temmuz 19, 2008, 01:12:41 ÖÖ »

peki abicim senin yaşınla ve senin ayırt etmenle ab nedir ? uyum yasaları nelerdir ? kıbrıs adına neler yapılmıştır ? bu yapılanlar Türkiyemin çıkarına mıdır ? vakıf kanununda yapılan ve yürürlüğü durdurulan maddeyi kabul edenler nasıl kabul ettiler ? RTÜK , Nüfus  kanununda yapılan değişiklikler nelerin habercisi ? neler getirir neler götürürler ? Kıbrıs konusunda köşeye sıkıştırılırken , azınlıklar konusu ortaya çıkarılmaya çalışılırken ve bu düzenlemelerle devlet içinde devletlerin türeyebileceği ortada iken  senin yaşının gösterdiği gerçeklerle söylermisin şimdi bana senin aklın 5 sene sonrası için ne kesiyor ?  *pardon* bunların gerçek olmadığını ve bizim yararımıza olduğunu kanıtla ' daha yaşınız genc gercekleri ayırt edecek tecrubedede degilsiniz ' lafını kabul edeceğim  Smiley bu mu doğru yol ?
« Son Düzenleme: Temmuz 19, 2008, 01:14:41 ÖÖ Gönderen: BaybarS » Kayıtlı
AmasyaimP05
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #40 : Temmuz 19, 2008, 01:32:22 ÖÖ »

tamam yasımız gencte gözlerimizde kör degilya
mturkkan
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #41 : Temmuz 19, 2008, 10:39:03 ÖÖ »

peki abicim senin yaşınla ve senin ayırt etmenle ab nedir ? uyum yasaları nelerdir ? kıbrıs adına neler yapılmıştır ? bu yapılanlar Türkiyemin çıkarına mıdır ? vakıf kanununda yapılan ve yürürlüğü durdurulan maddeyi kabul edenler nasıl kabul ettiler ? RTÜK , Nüfus  kanununda yapılan değişiklikler nelerin habercisi ? neler getirir neler götürürler ? Kıbrıs konusunda köşeye sıkıştırılırken , azınlıklar konusu ortaya çıkarılmaya çalışılırken ve bu düzenlemelerle devlet içinde devletlerin türeyebileceği ortada iken  senin yaşının gösterdiği gerçeklerle söylermisin şimdi bana senin aklın 5 sene sonrası için ne kesiyor ?  *pardon* bunların gerçek olmadığını ve bizim yararımıza olduğunu kanıtla ' daha yaşınız genc gercekleri ayırt edecek tecrubedede degilsiniz ' lafını kabul edeceğim  Smiley bu mu doğru yol ?
ab 1 senelik olaymış gibi konuşma 20 senedir ab ye girmeye calışıyosun sen dogmadan once bu ulke ab ye girmeye calışıyordu gumruk birligi antlaşması ne biliyomusun bu antlaşmayı imzalamakla zaten turkiye avrupaya evet dedi sattı kendini sen kıprıs sorunu 30 senedir baştaki hukumetler hallettide kıprıs ı bu hukumet basit bi şeyde hemen halledecek o kabul olsada olmasada senelerdir arazilerimiz satılıyor deniz baykal iyi bilir antalyada 15 senedir yabancılara arsa ev satılıyor 20 senedir pkk la savaşıyorsun butceye nilyarlarca dolar zarar veriliyor azınlıklara sen devlet kur denilmiyor sen milliyetci duyguların kabarık ondan böle duşunuyorsun ben de milliyetciyim ben universitede ne kavgalara karıştım bundan 15 sene once ama mantıklı duşunelim biraz ben turkiyenin onunun kesilmedigi surece 5 sene sonra cok degişecegini savunuyorum eoknomik olarak
AmasyaimP05
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #42 : Temmuz 19, 2008, 10:55:35 ÖÖ »

degisim hangi tarafa dogru olcagı var tabi bes yıl sonra bende t.c degiscene inananlardanım cünkü yataklarımızda bu kdar rahat uyuyamıcaz artık tabi ortada T.C die bise kalmıcak yeni adıyla  T.İ.D yasıcaz sanırsam  *hmm*
BaybarS
Ziyaretçi
« Yanıtla #43 : Temmuz 19, 2008, 12:34:18 ÖS »

gene gittin eski hükümetlere , bu maddeleri eski hükümetler mi imzaladı abi onlar mı yasaları değiştirdi  , girmeye çalışmak ayrı ,  '  istediğimizi alamazsak masadan kalkarız ' tarzı şeyler söyleyerek bu antlaşmalara imza atıp uygulamak ayrı... evet azınlıklara sen devlet kur denilmiyor sen kendi dilinde eğitim ver , kendi dilinde hizmet al , kendi dilinde yayın yap , kendi dilinde derdini anlat , siyasi partiler yasası falan   ben ülkemin bi şehrinden bi şehrine gezeceğim zaman tercüman mı tutacağım ? Devletin resmi bir  dili yokmudur ? adamın daha devlet kurmasına gerek var mı biraz böyle devam eder ilerde herkes unutur önemsemez falan nabza göre şerbeti verir özerklik teklif eder avrupanın falan dayatmalarıyla kabul edilir sonra ayrılır gider hiçbişe anlamazsın ! adamlar şimdiden teklif ediyor yahu  Smiley Türkiye ' de bunlar uygulanamaz , ab ye gireceksek bizim şartlarımızla girmemiz lazım yoksa ab ye sonuna kadar hayır derim ben  *pardon*  hemen öbür hükümetlerle karşılaştırmaya geçme , ben sana geçmiş hükümetlerden birşey sormadım ben sana bu hükümetin kabul edip uygulattıklarını sordum , ve doğru yol olduğu kanısında bi cevap alamadım , eğer eski hükümetler öyle deyip o hükümetleri beğenmiyorsan , eski hükümetler kötüydü onlar öyle yaptı buda mecbur böyle yaptı diyemezsin , onları beğenmiyorsan bunları da beğenemezsin bu kadar açık   *pardon*  benim doğup doğmamamla alakası olduğunu sanmıyorum gördüğün gibi yazdıklarım bildiğim konular , bilmediğim konularda haddimi bilirim susarım , araştırır öyle konuşurum ben sana karşı bi saygısızlık yaptığımı düşünmüyorum , burada konuşuyoruz niye ikidebir yaştan bahsediyorsun onu anlamadım yanlış şeyler mi söylüyorum bilmeden mi konuşuyorum ? birşeyleri bilmek için illaki o zamanda yaşamak mı gereklidir ? ben sana kimseyi savunmuyorum abi biliyorum ben nelerin ne zaman satıldığını , ve hiçbir partiyi de savunmuyorum bana göre meclisten( tüm mensuplarıyla ) hiçbirşey olmaz  *hmm*
« Son Düzenleme: Temmuz 19, 2008, 02:38:10 ÖS Gönderen: BaybarS » Kayıtlı
mturkkan
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #44 : Temmuz 21, 2008, 11:32:52 ÖÖ »

gecmiş hukumetler kabul etmiş bu avrupa birligi kriterlerinin cogunu sen bana sormadın ama sonuçta gecmişten gelen sıkıntı bu bir anda halledilecek sorunlar degil bunlar guneydoguda yaşayanda bizim vatandaşımız orda cıkan sorunların coguda işsizlikten gecim sorunundan cıkıyor ne zaman ki gap procesi bitti iş aş bolgeye gitti o sorunlar kendiliginden biter sen kafanı takma  *drunk*
Sayfa: 1 2 [3] 4   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!