Imperia Online Turkey  
Nisan 27, 2024, 12:35:43 ÖÖ *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1] 2 3 4   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: ÜLKEMİZİN GELECEĞİ VE TATLI SU YATAKLARI  (Okunma Sayısı 10976 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
terazi08
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« : Haziran 05, 2008, 10:04:13 ÖÖ »

Arkadaşlar bilindiği gibi ülkemizin ve dünyada talı su yatakları giderek azalmakda ve türkiye olarak bu konuda gerekli hassaiyeti göstermemekdeyiz iilerki yıllarda bu konu hakkında gerekli yatırımlar ve önlemler alınmazsa türkiye tatlı su yataklarının yarısından fazlasını kaybedecektir bu olayın ne kadar tehlikeli bir durum olduğunu ben ve durarlı her türk gencininde bilmesini istiyorum artık savaşlar petrol için değil su için olacaktır sizinde bu konu veya başka konu hakkında düşüncelerinizi burda görmekden mutluluk duyarım düşünceleriniz bu konuda veya başka konularda da ola bilir  herkeze iyi oyunlar

>Grin  T.İ.T >Grin
hayyam
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Haziran 05, 2008, 10:41:21 ÖÖ »

arapların yaklasık 50 yıllık petrolu kaldı ondan sonra terazinin dedigi gibi su savasları cıkacak
 kuresel ısınmadan insanların bilincsizce kullanısından sular azalıyor örnegin ankarada barajların doluluk oranı %1,19 ntv haberlerde duydum su konusunda ne kadar zenginiz desekde aslında cok fakiriz cünkü kullanırken gerekli hassasiyeti göstermiyoruz
cemshan
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Gerçekci Ol ; İmkansızı İste ...

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #2 : Haziran 05, 2008, 11:13:12 ÖÖ »

eğer Yanliş bilmiorsam   Firat ve Diclenin aktigi bölgede Altindan Bir Dag ortaya çikicak Tüm dünya bu dagi ele geçirmek için Savasacak Ve Bu savasa katilan herkese yazik olacak Denir....
Konuyla alakasi şudurki ..  Bu gün Türkiye Cumhuriyeti topraklari içersinde olan bu iki nehirler gelecek donemlerdeki savaslarin başlica sebebi olcaktir..
Nasil ki Osmanliya tüm dünya Musul ve Kerkuk için saldirdi oradaki petrolu olmak için  Zamani gelince  Su içinde saldiracaklardir..
O zamanlar gemi ziftlemekte kullanilan petrolün ne demek oldugunu ve ne işe yaradigini bilmiorduk  Bakalim suyun değerinide bilemiycekmiyiz ??

terazi08
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Haziran 05, 2008, 12:24:53 ÖS »

evet kardeş haklısın  doğuda oynanan oyunları bence bi bağlantısı var suyla ilgili bence orda abd ve bazı ülkelerin büyük planları var nede olsa büyük orta doğu gibi su problemi gizli bir tehlike bunu kimse görmüyo ve önlemde almıyo ben bu konuda uzun zamandır araştırma yapıyorum özellikle avrupadaki tatlı su yataklarının bitme  noktasına geldiğini ve bazı bölgelerdeki tatlı su yataklarını  bazı oyunlarla ve bahanelerle satın aldıklarını okudum bunun içinde israilde var tabiki benden kaynak istemeyin ama  Grin ülkemizde bazı tatlı su yatakları şimdiden yabaccı şirketlere bahanelerle satılıyor

>Grin  T.İ.T >Grin
bilgazi
AYYILDIZ
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Ooooooo TÜRKO

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Haziran 05, 2008, 12:27:32 ÖS »

ülkemizin değerini bilmiyolar petrol türkiyede  çok ama... Smiley

Ooooooo TÜRKO
Bu kalpler feda bu canlar
Ayyıldızınıza
Kırmızı beyaz uğruna
Göster dünyaya

Sen sahada biz burda
Tek yürek TÜRKO
Sendeki yürek kimde var
Türk yürek TÜRKO
darkata
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Haziran 05, 2008, 12:30:48 ÖS »

Petrolü bilmem ama eğer bu hızla çölleşmeye devam edrsek korkarımki bizdede su kalmayacak israf ve bilinçsiz kullanım bizide susuz bırakacak bir tane ağaç diken yok biliyorsunuzki yağmurlar ormanlık alanlara daha çok yağıyor karadeniz mesela acilen ormanlaştırmamız lazım ülkemizi O zaman ne diyelim Haydi imperia ağaç dikmeye nasıl olur iyi bir kampanya olur  Wink Wink

Haydi artık dinsin ızdırapların
Ufuklardan şanlı bir gün doğacak yarın
Kumandasız hazır olup onu selamla!
Gönlündeki yaraların kanını dindir
yüzde yüz Türk oldugun gün cihan senindir
terazi08
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Haziran 05, 2008, 12:37:07 ÖS »

ben artvinliyim karadeniz yani ama buralarda da ormanlar katlediliyo herkez para kazanma derdine düştü yine bi bilgi vereyim kaynak söylemeden gabar dağı ve etrafında  çok zengin petrol rezervi var ama bizimkiler bunları kullanacak kadar yürekli değil nede olsa abileri kızıyo bitmeyen GAP projeside bunun cabası bir sürü fikir ve yatırım yapılması gereken yer aptallıklar yüzünden boş kalıyor bir sürü suyumuzu tarlalarda ovalarda  boş yere harcıyolar damla sulama tekniğini kullanmayan dünya ülkesi kalmadı bize yeni geldi su yataklarını ve erezyonu önleyecek projeler düzenlemek ve acilen hayata geçirmek gerek.

>Grin T.İ.T  >Grin
darkata
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Haziran 05, 2008, 04:06:44 ÖS »

Ya dünya üzerinde güçlenilmesi istenmeyen bir ülkeyiz orta doğuda süper güç türkiye dünyada ulaşılamaz yapılırmı malesef üzgünümki imf ve diğer oyunlarla bu ülke açlığa mahkum edildi elimizde bir tek petrol yokki türkiye bor madeni niğde nevşehirde dünyanın yeni enerji kaynağı ve dünyanın ihtiyacının %75 ini türkiye karşılıyor gümüşhane ve civarında 24 ayar som altın çıkıyor en kalitelisi ama maalesef almanya bu piyasayı elinde tuttuğu için çıkartmamız yasak bor demişken A-Z ye herşeyde kullanılan bir madde gelecekte bize mahkum olacak devetler şimdiden yıkmaya çalışıp bu kaynakları ele geçirmeye çalışıyorlar türk halkının uyanık olup devletine milletine ve bu topraklara sahip çıkması lazım   *hmm* *hmm*

Haydi artık dinsin ızdırapların
Ufuklardan şanlı bir gün doğacak yarın
Kumandasız hazır olup onu selamla!
Gönlündeki yaraların kanını dindir
yüzde yüz Türk oldugun gün cihan senindir
mezarakada
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Haziran 05, 2008, 10:12:12 ÖS »

su savaşı olacagını hiç sanamam tatlı suyun oluşması  denziden buharlaşanın havanın yagış oılarak geri dönmesidir küresel ısınma nedeniyle azalma gösterik şuanlarda. ama su için türkiyeye saldırmızlar avrupada su daha çok var. nedenleri kutba yakın oldugu için güneş den gelen ışınların etkisi az oldugu dan dolayı su daha fazla avrupada bide adamlar deniz suyunu bile arıtıolar sudan çıkmaz savaş bence bide su savşı çıkacak diosunuz su savaşı olacagı zaman fırat dicle kalmaz tükenir orta kuşak ekvator sıcaklıgında olur çöleşir yani buralarda  saten o zamana dünya ayvayı yemiş olur. düşünün şuanda bile dünyanın ortasında çekirdek dedigimiz lav basınçtan sıkışık en sert madde
 yer kabugunun altı direk lav sizin dediginiz direk olsa lavlar dışarı çıkar dünya kabugunu dış etmenlerin sonucu sogumuş bu hali almış . bide kıtalar haraker edior bilginiz olsun türkiye yeni oluşan yer yeni oluşmuş dediysek 1 m yıl filan ondan dolayı madenlerin hepsi daha oluşuk degil maden durdukça degişior odun çürüyor taş kömürü oluor oda gidio yerine elmas alıor bu milyon yıl sonucu oluşuor .
 bide bana göre petrol tükenmez nedeni bagdat bitimi başka yerde tekrar oluşacak doganın dengesi nerde çok leş varsa orda zamanla oluşuor .
 yeterki doganın dengesi bozulmasında devam eder gider biten tekrar oluşur.
 ama küresel ısınma yavaş yavaş etkilior köylerdeki su çıkan yerler bile kurumaya başladı.hayırlısı olsun

sosyopat
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Haziran 19, 2008, 06:07:12 ÖS »

slm arkadaşlar iyi bir konuya degilmişsiniz bende meslegim itibariyle bu işler benim ilgi alanıma giriyor girmesede geenl kültür olara sizlerde biliyorsunuz meslegi sorarsanız bu sene inşallah jeoloji mühendisi çıkacam arakdaşara bakım yorumlara baktım bir arkdaş bordan bahsetmiş dedikleride az çok dogru sayılır çünkü benim bitirme konum bordu beyler sularda bizle alakalı meslegi anlatmaayçam yer altıdaki herşey bizel alakalı nese bakım beyler olaya bir tek su diye bakmayın tamam su çok önemli aam size bir şey diyecem isim veremden söylemey çalışam bakın bir devletin büyük ülke projesinde türkiyedende topraklar gözüküyor adamlra 100 yıllardır bunun mücadelesinde çogunuz bilisisinz bu ülkeyi ve yardımcılarını teror nerde doguda doguda ne var çok zengin yer altı kaynakalrı bugün bunların çogunu kullanamıyoruz ne için çünük gücün yok ve dış güçler san bu kaynagı kullandırtmıyor adamr ilerisinin hesabını yapıyorlar ilerde kendileri kullancak çünkü tüm dünyada petraol ve maden şirketleri bir kaç ülkeye hizmet eder bu degişmez bnlara hizmet etmezsen bu piyasada tutmazlar seni su çok önemli ve ilerdede baaygı sorun olacak şimdi yeraltı sularına yöneliyorlar ama oda yetmeyecek bu gidişle yagışlar az ve kuraklıktan sular çekiyor sondaj ümit baglamak bence okdarda kurtuluş degil mevcut kaynkalrı elimizde tutmalıyız ve bence şimdiden depolamaya başlamalıyız suları büyük büyük depolar oluşturulup sualr depolanmlı bunu görevlilerin yapması lazım geleli bor bor benim bitirme konumdu gerçekten kullanılmadıgı aln yok arkdaşlar füze,cam,seramik,deterjan,tencere,yakıt ve bunlar gibi çok sayıca yerde bunalr kullanılıyor internetten bakabilirsiniz bu gelececginyakıtı olarak kabul ediliyor çüünkü gerçekten kullanışlı ve degerli türkiye dünya rezervini yanlış hatırlamıyorsam 70 sahip batı tarafında bu yataklar çogunlukla ama devlet işletmior bu yatakları yada düşük miktarda işkletiliyor bor develtin tekalinde özelde çalıştıramıyorsun bakım bir yerde maden varsa orda sorun bitmez afrikayı göz önüne alın güney amerikayi göz önüne alın ve önemlisi ülkemizi göz önüne alın teror nerde madenelrin oldugu yerde bu dış güçler ne yapıyor ülkelrindeki madeni ve petralü kullanmıyor ne olacak ilerde millette biterse onarla satacak millete bize ne olacak biimielre saldıracaklar çünkü zayıf bir ülkeyiz beyler kim ne derse desin bir uçak gemimiz bile yok ve binlercesi artık savaşlar cesaret ve insan gücüne bakmıyor teknoloji ye bakıyor bizimde teknoloji ve ekonomik olarak gelişmemiz lazım şimdi bana diye bilirsiniz bu madenler biliniyorsa neden çıkarılmıyor adamalr onuda düşünmüş ne yapıyor maden olan bölgeyi ya teror bölgesi diye kapatıyor yada bir baraj yaptırtıyor sular altında kalıyor maden ve orda bir şey olamdan kalıyor bu benim fikrim ama mantıksız diyas bilirsiniz oda sizizn fikriniz beyerl bizelr anca insanlarımzı çalışmasını saglarsak bilime öenm verirsek ilim derler ya nerde olursada alacaksın işte mesel o ilim olacak ekonomin olak ondan sonra silah gücün ve inaçlı milletin olacak neyse byler çok uzattım bunu bizim millet benim gib söyler ama icraat pek olmaz umarım ilerde olur iyi bir liderle şimdi lider pek yok gibi bence...........
BERK15
Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Temmuz 15, 2008, 01:41:37 ÖS »

slm arkadaşlar iyi bir konuya degilmişsiniz bende meslegim itibariyle bu işler benim ilgi alanıma giriyor girmesede geenl kültür olara sizlerde biliyorsunuz meslegi sorarsanız bu sene inşallah jeoloji mühendisi çıkacam arakdaşara bakım yorumlara baktım bir arkdaş bordan bahsetmiş dedikleride az çok dogru sayılır çünkü benim bitirme konum bordu beyler sularda bizle alakalı meslegi anlatmaayçam yer altıdaki herşey bizel alakalı nese bakım beyler olaya bir tek su diye bakmayın tamam su çok önemli aam size bir şey diyecem isim veremden söylemey çalışam bakın bir devletin büyük ülke projesinde türkiyedende topraklar gözüküyor adamlra 100 yıllardır bunun mücadelesinde çogunuz bilisisinz bu ülkeyi ve yardımcılarını teror nerde doguda doguda ne var çok zengin yer altı kaynakalrı bugün bunların çogunu kullanamıyoruz ne için çünük gücün yok ve dış güçler san bu kaynagı kullandırtmıyor adamr ilerisinin hesabını yapıyorlar ilerde kendileri kullancak çünkü tüm dünyada petraol ve maden şirketleri bir kaç ülkeye hizmet eder bu degişmez bnlara hizmet etmezsen bu piyasada tutmazlar seni su çok önemli ve ilerdede baaygı sorun olacak şimdi yeraltı sularına yöneliyorlar ama oda yetmeyecek bu gidişle yagışlar az ve kuraklıktan sular çekiyor sondaj ümit baglamak bence okdarda kurtuluş degil mevcut kaynkalrı elimizde tutmalıyız ve bence şimdiden depolamaya başlamalıyız suları büyük büyük depolar oluşturulup sualr depolanmlı bunu görevlilerin yapması lazım geleli bor bor benim bitirme konumdu gerçekten kullanılmadıgı aln yok arkdaşlar füze,cam,seramik,deterjan,tencere,yakıt ve bunlar gibi çok sayıca yerde bunalr kullanılıyor internetten bakabilirsiniz bu gelececginyakıtı olarak kabul ediliyor çüünkü gerçekten kullanışlı ve degerli türkiye dünya rezervini yanlış hatırlamıyorsam 70 sahip batı tarafında bu yataklar çogunlukla ama devlet işletmior bu yatakları yada düşük miktarda işkletiliyor bor develtin tekalinde özelde çalıştıramıyorsun bakım bir yerde maden varsa orda sorun bitmez afrikayı göz önüne alın güney amerikayi göz önüne alın ve önemlisi ülkemizi göz önüne alın teror nerde madenelrin oldugu yerde bu dış güçler ne yapıyor ülkelrindeki madeni ve petralü kullanmıyor ne olacak ilerde millette biterse onarla satacak millete bize ne olacak biimielre saldıracaklar çünkü zayıf bir ülkeyiz beyler kim ne derse desin bir uçak gemimiz bile yok ve binlercesi artık savaşlar cesaret ve insan gücüne bakmıyor teknoloji ye bakıyor bizimde teknoloji ve ekonomik olarak gelişmemiz lazım şimdi bana diye bilirsiniz bu madenler biliniyorsa neden çıkarılmıyor adamalr onuda düşünmüş ne yapıyor maden olan bölgeyi ya teror bölgesi diye kapatıyor yada bir baraj yaptırtıyor sular altında kalıyor maden ve orda bir şey olamdan kalıyor bu benim fikrim ama mantıksız diyas bilirsiniz oda sizizn fikriniz beyerl bizelr anca insanlarımzı çalışmasını saglarsak bilime öenm verirsek ilim derler ya nerde olursada alacaksın işte mesel o ilim olacak ekonomin olak ondan sonra silah gücün ve inaçlı milletin olacak neyse byler çok uzattım bunu bizim millet benim gib söyler ama icraat pek olmaz umarım ilerde olur iyi bir liderle şimdi lider pek yok gibi bence...........
bazı yerlerde katılmasamda arkadaşın dediği şeyin çoğunu katılıyorum.nanoteknooljinin hammaddesine sahibiz geleceğin petorlü bor ama kullanamayoruz bu yakıtı.bu arada bi link varsdı ordan ülkekerin askerlerini karşılaştırıyodun.19 tane tanınmış ülkenin arasında askeri güç bakımından türkiye 8. oluyordu.ispanyayla karşılaştırdığımdan türkiye açık ara öndeydi vb. yani askeri bakımından güçsüz deiliz
« Son Düzenleme: Temmuz 15, 2008, 01:49:40 ÖS Gönderen: BERK15 » Kayıtlı
BERK15
Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Temmuz 15, 2008, 01:47:05 ÖS »

su savaşı olacagını hiç sanamam tatlı suyun oluşması  denziden buharlaşanın havanın yagış oılarak geri dönmesidir küresel ısınma nedeniyle azalma gösterik şuanlarda. ama su için türkiyeye saldırmızlar avrupada su daha çok var. nedenleri kutba yakın oldugu için güneş den gelen ışınların etkisi az oldugu dan dolayı su daha fazla avrupada bide adamlar deniz suyunu bile arıtıolar sudan çıkmaz savaş bence bide su savşı çıkacak diosunuz su savaşı olacagı zaman fırat dicle kalmaz tükenir orta kuşak ekvator sıcaklıgında olur çöleşir yani buralarda  saten o zamana dünya ayvayı yemiş olur. düşünün şuanda bile dünyanın ortasında çekirdek dedigimiz lav basınçtan sıkışık en sert madde
 yer kabugunun altı direk lav sizin dediginiz direk olsa lavlar dışarı çıkar dünya kabugunu dış etmenlerin sonucu sogumuş bu hali almış . bide kıtalar haraker edior bilginiz olsun türkiye yeni oluşan yer yeni oluşmuş dediysek 1 m yıl filan ondan dolayı madenlerin hepsi daha oluşuk degil maden durdukça degişior odun çürüyor taş kömürü oluor oda gidio yerine elmas alıor bu milyon yıl sonucu oluşuor .
 bide bana göre petrol tükenmez nedeni bagdat bitimi başka yerde tekrar oluşacak doganın dengesi nerde çok leş varsa orda zamanla oluşuor .
 yeterki doganın dengesi bozulmasında devam eder gider biten tekrar oluşur.
 ama küresel ısınma yavaş yavaş etkilior köylerdeki su çıkan yerler bile kurumaya başladı.hayırlısı olsun
kardeşim insalar aşırı dercede petrolü tüketior petrol ne olsa olsun tükenecek.her yer çölleşince insaanlar ne yapıcak.tabiki su arıyacak buda suvaşlarını getiricek kardeş biraz düşün.ama türkiye için en güzeli şuan için kardeniz doğu anadoludan borularla buraya su taşıyacaz.nasıl petrolu taşıyosak.
BERKE263
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #12 : Temmuz 15, 2008, 05:52:59 ÖS »

evet kardeş haklısın  doğuda oynanan oyunları bence bi bağlantısı var suyla ilgili bence orda abd ve bazı ülkelerin büyük planları var nede olsa büyük orta doğu gibi su problemi gizli bir tehlike bunu kimse görmüyo ve önlemde almıyo ben bu konuda uzun zamandır araştırma yapıyorum özellikle avrupadaki tatlı su yataklarının bitme  noktasına geldiğini ve bazı bölgelerdeki tatlı su yataklarını  bazı oyunlarla ve bahanelerle satın aldıklarını okudum bunun içinde israilde var tabiki benden kaynak istemeyin ama  Grin ülkemizde bazı tatlı su yatakları şimdiden yabaccı şirketlere bahanelerle satılıyor

>Grin  T.İ.T >Grin
abilieri kızdı için değil türkiye zamanında imzaladığı bir antlaşmaya göre 2010 yılına kadar petrol vb çıkartamıyacak . şunun şurasında 1.5 yıl kalmış sabredin  Grin
HaKaNCan
Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Temmuz 15, 2008, 06:22:02 ÖS »

ne alaka kımle ımzalanmıs antlasma sacma sapan bılgıler yazmayın suanda azda olsa ülkemızde petrol ve doğalgaz cıkarılmaktadır kımseyle petrol cıkarmıyacagımıza dairde bı antlasmamız yoktur *pardon*
BERKE263
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #14 : Temmuz 15, 2008, 07:07:34 ÖS »

nasıl yoktur ya git ogrende gel  *WALL*
Sayfa: [1] 2 3 4   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!