Imperia Online Turkey  
Mart 28, 2024, 10:22:01 ÖÖ *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: şeker imam  (Okunma Sayısı 1296 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
mturkkan
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« : Mayıs 27, 2008, 12:18:29 ÖS »

*Celal Tilgen, Malatya'daki şeker Camii'nin> imamı. Lakabı, şeker Hoca. Ama> bu lakabı sadece camiye borçlu değil. Tilgen yani namı> diğer şeker Hoca,> ülkenin en modern din adamlarından biri. Vaazlarını> laptopla veriyor.> Soruları internetten yanıtlıyor, vaaz arası reklam> alıyor. Vaazını 'Malatyaspor> Galatasaray'ı yensin, amin' diye bitiren ama> kimseden tepki almayan bir din> adamı *> > Şeker Hoca bir alem hoca : 'Peygamberimiz yaşasaydı> cipe binerdi, zaten devenin> de iyisine binmiş!' diyor.> > Teravih namazında eli boş gelen kadınlara> 'Televizyon programlarına börek> çörek yapıp gidersiniz, buraya eliniz boş> geliyorsunuz!' diye takılıyor.> Söylediklerini oya sunuyor, Cuma namazının farzını> kıldırıp 'Memleketin 330> milyar dolar borcu var, haydi şimdi gidip> çalışın!' diye cemaati işlerinin> başına gönderiyor. O Malatya'nın ünlü şeker> Camii'nin şeker Hoca lakaplı> imamı Celal Tigen. Basın Yayın Halkla İlişkiler> mezunu. Yaşını sorduğumuzda> '52 modelim!' diyor.> > İşte sorular ve cevaplar:> > > > Cemaatiniz camiden taşıyormuş. Nedir bunun esbab-ı> mucibesi?> > "Zebanilerden, cehennemde kaynayan kazanlardan,> cehennem ateşinde> yananlardan bahsetmem. Cami korkutma yeri değil, sevdirme> yeridir. Adam> camiye zaten dert, ızdırap içinde geliyor. Bir de> cehennemden mi> bahsedeceğiz?"> > Camide promosyon uygulamanız varmış?> > "Gelenleri caminin monoton havasından kurtarmak> lazım. Camiye gelen> çocuklara camiyi sevdirmek gerekir. Onlara sorular> soruyorum, bilseler de> bilmeseler de şehirler arası bilet, çeyrek, cumhuriyet> altını veriyorum."> > Camilerde niye devamlı ayakkabılar çalınır?> > "Bizde ayakkabılar kaskoludur. Ayakkabısı> çalınana ayakkabı alıyorum."> > Hep böyle grand tuvalet mi giyersiniz?> > "İslam dini cübbe, sarık, takke ve tesbihten ibaret> değildir.> > Peygamberimiz sıcak iklimde yaşadığı için entari> giymişti.> > Kutuplarda yaşasa öyle mi giyecekti?"> > Hurafeler ve batıl inançlara niçin bu kadar itibar> ediliyor?> > "Şiddetle karşıyım. Gidiyorlar türbelere,> çaputlar bağlıyorlar, - Al sana> göbek, ver bana bebek! - bunlarla uğraşıyorlar.> Malatya'da Keşaf Baba> Türbesi var. Bir baktım kadınlar türbenin etrafında> neredeyse içki kokteyli> yapıyorlar. Yakını içki içen eline viski, şarap,> rakı ne varsa mezara> getirmiş. Şimdi bu adam kalksa bunları kovalasa haklı> değil mi?> > Bunlar dini, takvim yapraklarında, cami diplerinde> öğrendikleri için> oluyor."> > Allah bilir sizin internet siteniz de vardır?> > "Cemaate; www.celalhoca.com.tr 'ye girin, sorular> sorun dedim.> > Cemaat araştırmış. -Hocam bulamadık!- dediler. Sitem> yok, espri yapmıştım.> > Ama hazırlıkları yapılıyor, yakında olacak."> > Cuma Namazının farzını kıldırıp cemaati> gönderdiğiniz oluyormuş, niye?> > "Bu memleketin 330 milyar dolar borcu var. Namazın> farzını kıldırdıktan> sonra; 'Haydi şimdi gidin çalışın, memleket> düzlüğe çıksın!' diyorum."> > Sizden rahatsızlık duyanlar yok mu?> > "Neşeli şeyler anlatıyorum diye çok tepki> verdiler. Dini preslemişler,> monoton hale getirmişler. İslam dini güler yüzlü bir> din ama namazı bile> somurtarak kılıyoruz."> > Şeker Hoca devam ediyor:> > "Şeker Camii'ne yalınayak gelinmesini> yasakladım. Ayağında mantar, egzama,> başka bir hastalık olabilir. İnsanlar o ayakla basılan> yere secde ediyorlar.> Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı'na cemaate> galoş giydirelim dedim. Henüz> alamadım ama 1000 tane alıp koyacağım camiye."> > > > "Bir gün sabah namazı için camiye gelmiştim.> Üstünde hırka olan birini> gördüm ama çok karanlıktı,> tanıyamadım.'Kimisiniz?' dedim, 'Turgut> Özal'ım'> dedi. O sırada Başbakandı. Korumalarını atlatıp> gelmiş. Annesi Hafize> Hanım'la tanıştırıp aile imamları olmamı, dini> konularda onları> yönlendirmemi ve yılda 5 kere hatim indirmemi istedi.> 'Babam için 5 kere> hatim indirmiyorum, ancak bir kere yapabilirim!' dedim.> 'Peki öldükten sonra> mezarıma 5 yıl boyunca gelip dua okur musun?' dedi.> > 'Ya Amerika'da, Arabistan'da ölürseniz,> nasıl geleyim?' dedim, onu da kabul> etmedim.> Ama 4 yıl boyunca Özal ailesinin aile imamlığını> yaptım."> > "Bir zaman cami yeni yapıldığı zamanlarda 4 avize> gerekiyordu.> > Halde çalışan birine; 'Sen camiye avizeleri getir,> ben senin reklamını> yapayım!'dedim. Cami doluyken cemaate; 'Namazın> farzı kaç diye sorsam> aranızda bilen olur, bilmeyen olur. Haydi ondan da> vazgeçtim, abdestin> farzını sorsam onu da bilen olur, bilmeyen olur..> > Ama kaliteli, ucuz sebze ve meyvenin hal binası No:47> Şahin Topaloğlu'nda> satıldığını bilip oraya gidersiniz!' dedim. 15> gün sonra avizeleri getirdi.> 'Hocam, gelen giden benim dükkanı soruyor, caminin> başka ihtiyacı var mı?'> diye sordu.'> > ***> > "Bir ara dünya kupası maçı vardı. Birkaç> rütbeli kişi teravih namazını da,> maçı da kaçırmak istemiyordu. 'Hocam ne> yapacağız?' diye sordular. 'Teravihe> gelin, hızlı kıldırıp sizi maça yetiştiririm!'> dedim. Birkaç rekatı hızlı> hızlı kıldırdım. Sonra biraz rolantiye almışım.> > Maça geciktiler.> > "Hocam ne yaptın? İyi gidiyordun,sonra birden> yavaşladın?' dediler. 'Yahu> radara yakalandık! Görmediniz mi, cemaatin arasında> Malatya Müftüsü vardı?'> dedim
melodeez16
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : Mayıs 28, 2008, 01:50:21 ÖS »

okumadım ama ilgi çekici hem şeker hem imam birini hatırlatıo bana (sofular) hahah  *kissgirl*
airman_01
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Mayıs 28, 2008, 04:39:37 ÖS »

çok süper tşk ederim  böle imamlardan  ülkemize 10000 bin tane olsa  ayağa kalkarız dünyayı önümüzde diz çöktürürüz.
.kral.
.kral.
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

ben gittim arkadaşlar yokum

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #3 : Mayıs 28, 2008, 04:51:33 ÖS »

gzl okudum teşekkürler

ben artık yokum ben gittim
demur
Chat Operator

Çevrimdışı Çevrimdışı

hay ben böle oyunun !!!!!!

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Mayıs 29, 2008, 09:38:29 ÖÖ »

eline sağlık türkkan din böle güsel bişey ama çocukluktan itibaren korkutmaya başlıyolar insanları şeker hoca şeker gibiymiş inşallah çok şeker hocalar olur bu ülkede !!!!!!

Önce İNSAN Sevgisi!
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!