Imperia Online Turkey  
Nisan 26, 2024, 04:41:05 ÖÖ *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: 1 [2] 3   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: HASARLI KALE  (Okunma Sayısı 7782 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
yemrey
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Fatih'in İstanbul'u Feth Ettiği Yaştayım !!!

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #15 : Ekim 27, 2007, 09:09:01 ÖS »

mod larda bu tartışmalara katılırsa belkide daha çok fikir çıkacaktır,bide merak ettğim şey modlara soruyorum burada teklif edilen önerileri adminlere hiç ilettikleri oldu mu?  Huh?                               iyi eğlenceler  *rose*  *rose*  *rose*

"Bacımın örtüsü batmakta rezilin gözüne
Acırım tükürüğe billahi tükürsem yüzüne
Medeni olmak eğer açmaksa bedeni
Desenize hayvanlar insanlardan daha medeni"
M.Akif Ersoy
_JuSTuS__
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

_Optimus___justus_

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #16 : Ekim 28, 2007, 02:28:03 ÖÖ »

evet bunu bende merak ediyorum Smiley acaba iletiliyor mu önerilerilerimiz ? yoksa biz kendi kendimize konuşup çene mi yoruyoruz...eyvah,eğer iletilmiyorsa bu forum ve bu görüşler bölümü tamamen şizotipal bir durum o zaman ve bizde burada kendi kendine konuşan şizofrenleriz *sos*  Smiley
aslan361
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #17 : Ekim 28, 2007, 12:19:35 ÖS »

benden bi artı vermeyi unuttum
imperialis
Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Ekim 28, 2007, 02:34:00 ÖS »

ebn iletiliyo diye biliyorum.ama hepsi deildir tabiki.bence önerilerde bi puanlama sistemi gelsede.belli puanı geçen öneri iletilde modların işi kolaylaşır.
_JuSTuS__
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

_Optimus___justus_

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #19 : Ekim 28, 2007, 09:33:25 ÖS »

baksanıza kardeşim biz burada konuşuyoruz bir moderatör çıkıpta iletiliyor veya iletilmiyor bile demek zahmetinde bulunamıyor...şu andaki yönetimden şahsen ben hiç memnun değilim...forumun iyi yönetildiğini düşünmüyorum benim fikrim bu doğrultuda...
imperialis
Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : Ekim 28, 2007, 10:05:20 ÖS »

ben foruma geldiğimden beri bööle diyorum.bende memnun deilim. şuanda kartal baya online oluyo qdo daha az online oluyo.hatta çok az online oluyo ama işin içeriğini bilmiyoruz tabiki.nooluyo ne bitiyo.ama daha hiiiç bizim lehimize bi gelişim görmedim ben.
kartal
Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : Ekim 29, 2007, 02:37:01 ÖÖ »

Evet oyunda daha düzeltilecek çok şey var ve bu tür hataları görmemizde siler bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz!

Artık benimde yapılan önerilerde ve de stratejilerde görüş belirtme zamanım geldi diye düşünüyorum.   :Smiley Neyse, buradayım...  Smiley

Hasarlı kale için sunduğunuz öneriler gerçekten çok iyi. Ama öneri yaparken dikkat etmeniz gereken bir kaç şey olduğunu düşünüyorum. Mesela oynanabilirlik. Bu önerinin hayata geçtiğini düşünelim. Saldırı alan oyuncuların ekonomisi büyük kayıp verecek ve istemeden de olsa onu silahlandırmaya yöneltecek. Sadece ekonomiye oynayan oyuncuların kalelerini 6 saatlik süresinde yıkarak zarar verebilir(bir miktarda altın çalmak için)  ve onu her zaman için kale yapmaya zorlayabilirsiniz. O da bundan bıkacaktır ve silahlanmaya yönlendirecektir. Yada sınır devriyesi çok büyük önem taşıyacaktır. Ama ittifak savaşlarına gelelim. Çoğu savaşlar gidişatı boş kalelerden alınan puanlara göre şekilleniyor, eğer bu şekilde üretim kaybı ve kalenin savunması birşeyler kaybedettirecekse, oyuncu ittifak savaşı boyunca kalesine hiç dokunmayacaktır ve o 7 gün boyunca çok fazla üretim kaybı yaşanacaktır. İttifak savaşını kazansa dahi elde edeceği savaş ganimetini kalelerini onarmak için harcayacaktır. Peki bu durum, askeri puan için oynayanları ittifak savaşından soğutmaz mı? (Oyunda en fazla zevk aldığım zaman ittifak savaşlarının yapıldığı anlardır. Ki böyle bir öneri hayata geçirilse kesinlikle bir ittifakla savaşa girmem) Yine oyuncu biliyor ki kalesi sürekli yıkılacak ve ganimet zararını karşılamayacak. Ordusu büyük kayıplar verecek ve onların yerini dolduramayacak. Belki de boş gidip dönecek bir çok kez ve daha da zararlı duruma düşecek. İttifak savaşında büyük ganimetler alıp kendini daha da geliştirmek bir yana, sürekli aşağıya doğru çekilecek. Savaşlar kısırlaşacak. Bu öneri güzel olabilir ama oyunun oynanabilirliğine katacağı olumsuzlukları da düşünmeliyiz?

Eğer gerçekleşirse benim açımdan oyun üzerindeki etkilerini maddeler halinde sıralarsak;
-ittifak savaşlarının yararları ortadan kalkar
-sadece kutu savunmanın olduğu eyalette büyük kale inşa edilebilir, geriye kalanlarda en yüksek seviye 5 olur(çünkü kale yapmamızın amacı üretimimizi arttırmak, ama önerinin sonucunda kale 6 yı geri yapmamızın üretimimize ne faydası olabilir ki, binlerce taş vericez ama üretimimize etkisi 0 olacak)
-gelişim yavaşlar, büyük ordular ve fazla eyalet hayal olur

Bu öneri üzerinde daha fazla düşünmemiz gerekiyor. Oynanabilirliği hesaba katmak gerek. Kalenin yapım amacı üretimdir ve belki de kalenin üretimdeki etkisini daha fazla inşa alanı  yaratmak olarak algılamalıyız ve üretim düşüşünü bu öneriden kaldırmalıyız.
_JuSTuS__
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

_Optimus___justus_

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #22 : Ekim 29, 2007, 04:04:23 ÖÖ »

Evet oyunda daha düzeltilecek çok şey var ve bu tür hataları görmemizde siler bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz!

Saldırı alan oyuncuların ekonomisi büyük kayıp verecek ve istemeden de olsa onu silahlandırmaya yöneltecek. Sadece ekonomiye oynayan oyuncuların kalelerini 6 saatlik süresinde yıkarak zarar verebilir(bir miktarda altın çalmak için)  ve onu her zaman için kale yapmaya zorlayabilirsiniz. O da bundan bıkacaktır ve silahlanmaya yönlendirecektir.
tamam işte zaten bizde herkesi savaşmaya,silahlanmaya yöneltmek istiyoruz ki zaten adminlerinde yaptığı değişiklikler onlarında bu yanlış tasarlanmış oyunu daha fazla savaşmaya yöneltmek doğrultusunda değil mi ? ama senin verdiğin cevapla başlıktaki öneri arasında tam bir bağlantı yok...öneri yıkık kaleyle sağlam kale arasındaki farktı,yani bu fark sadece saldıranı ilgilendiren birşey sen tamamen ayrı bir noktaya değinmişin ama iyi kide değinmişin...çünkü kalelerin yıkılması durumunda 5 de 1 fiyat farkı yerine 3 de 1 fiyat farkı ödenmesi bence adminlerin verdiğin doğru kararlardan birisi oyun hakkında...evet dediğin gibi bu biraz ekonomiye darbe vurmuştur ama bırakalımda kalelerinde takım elbiseleriyle rahat bir oyun oynayan saygıdeğer valilerimiz o kadar da parayı veriversin canım,alla alla ...savaşanlar orduya o kadar para versin nufustan kaybetsin vs.vs... ama iş ekonominin sarsılmasına gelince yok o olmasın,ekonomiyi çok sarsar o demiyelim lütfen...bırakalımda birazda ekonominin üstüne yükler yüklesinlerse biraz da ekonomi sarsılsın  Smiley
kartal
Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : Ekim 29, 2007, 10:35:04 ÖÖ »

Ben daha uzun bir yazı yazmıştım ki, okumadığın yerlerde asıl söylemek istediğim.
yemrey
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #24 : Ekim 29, 2007, 12:04:42 ÖS »

[Hasarlı kale için sunduğunuz öneriler gerçekten çok iyi. Ama öneri yaparken dikkat etmeniz gereken bir kaç şey olduğunu düşünüyorum. Mesela oynanabilirlik. Bu önerinin hayata geçtiğini düşünelim. Saldırı alan oyuncuların ekonomisi büyük kayıp verecek ve istemeden de olsa onu silahlandırmaya yöneltecek. Sadece ekonomiye oynayan oyuncuların kalelerini 6 saatlik süresinde yıkarak zarar verebilir(bir miktarda altın çalmak için)  ve onu her zaman için kale yapmaya zorlayabilirsiniz. O da bundan bıkacaktır ve silahlanmaya yönlendirecektir. Yada sınır devriyesi çok büyük önem taşıyacaktır.]
İyide justus'un dediği gibi adminlerinde yapmaya çalıştıkları şey bu değil mi ? Oyuncuyu sadece ekonomi yapılmasını zorlaştırıp savaşmaya zorlamak bak bu değişikliği yapınca amaçlarına ulaşıyorlar...
      [Ama ittifak savaşlarına gelelim. Çoğu savaşlar gidişatı boş kalelerden alınan puanlara göre şekilleniyor, eğer bu şekilde üretim kaybı ve kalenin savunması birşeyler kaybedettirecekse, oyuncu ittifak savaşı boyunca kalesine hiç dokunmayacaktır ve o 7 gün boyunca çok fazla üretim kaybı yaşanacaktır. İttifak savaşını kazansa dahi elde edeceği savaş ganimetini kalelerini onarmak için harcayacaktır. Peki bu durum, askeri puan için oynayanları ittifak savaşından soğutmaz mı?]
Neden soğutsun ki  gerçek ittifak savaşı böylece başlamış olur bence,ittifak savaşında amaç sadece askeri olmamalı yani adamın sürekli bastığı askerleri öldürmekle değil adamın ekonomisinede zarar vererek o askerleri basmasını engelmekte olmalı....[Ordusu büyük kayıplar verecek ve onların yerini dolduramayacak. Belki de boş gidip dönecek bir çok kez ve daha da zararlı duruma düşecek. İttifak savaşında büyük ganimetler alıp kendini daha da geliştirmek bir yana, sürekli aşağıya doğru çekilecek. Savaşlar kısırlaşacak. Bu öneri güzel olabilir ama oyunun oynanabilirliğine katacağı olumsuzlukları da düşünmeliyiz?]
Büyük kayıplar versinler ne var bunda, eğer güçlü bir ekonomi istiyorlarsa onu korumak içinde savaşmak zorunda kalırlar,şu anki kurallarla bir oyuncuya nekadar saldırırsanız saldırın ekonomisine yok denecek kadar az bir hasar veriyorsunuz ki,oyuncu saldırana karşılık verme gereksinmi bile duymuyor... 
[Bu öneri üzerinde daha fazla düşünmemiz gerekiyor. Oynanabilirliği hesaba katmak gerek. Kalenin yapım amacı üretimdir ve belki de kalenin üretimdeki etkisini daha fazla inşa alanı  yaratmak olarak algılamalıyız ve üretim düşüşünü bu öneriden kaldırmalıyız.]
Elbette ki her öneri üzerinde enine boyuna düşünüp,tartışmalıyız bu söze katılmamak mümkün değil ancak varlığında nasıl üretim artışına(sanırım %10'du) sebeb oluyorsa,hasarlı olduğundada üretim düşüşüne(%5 olabilir) sebeb olmalı...
AYRICA JUSTUS,İMPERİALİS VE BENİM SORDUĞUM SORUYA BİR CEVAPTA VERİRSEN SEVİNİRİM KARTAL,BU ÖNERİLER İLETİLİYOMU YADA HİÇ İLETİLENİ OLDUMU Huh?
                                                                                                      iyi eğlenceler... *rose*  *rose*  *rose*

M.Akif Ersoy
l๏l๓_
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

[_I_LOVE_AVRIL_]

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #25 : Ekim 29, 2007, 12:06:28 ÖS »

saol yemrey + Grin

sevenin var_senin

by_metallica

unutmayın cehennem her zaman doğacak günesin arkasındadır
HaKaNCan
Ziyaretçi
« Yanıtla #26 : Ekim 29, 2007, 02:19:16 ÖS »

bence foruma bır moderatör daha lazım Smiley
almina
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #27 : Ocak 01, 2008, 06:58:39 ÖS »

Bu forumda uzun süredir bulunmaktayım. Ama bu konuyu ya atladım, yada içeriğindeki önemi farketmemiş olabilirim. O kadar öneri ve tavsiyeler yapılmış. Bunlara güzel yorumlarda eklenmiş. Ama gördüğüm kadarı ile hiç bir sonuç alınamış. Ve enteresan olan bir şey daha varki. Forumdaki arkadaşların ısrarla sormalarına rağmen. Yani forumdaki öneri ve görüşler oyunun yapımcılarına oyunu geliştirmek için iletiliyormu diye sorular bir soruya dahi cevap alamamış olduklarını görüyorum. Bu konudaki kendi fikirlerimi de beyan etmek isterdim. Ama bu sorunun cevabı gelmeden bu konuda yorum ve fikir beyan etmenin hiç bir önemi olmadığını görüyorum. Konu önemli bir konu ve uzun süredir. hiç bir yorum yapılmamış. Ama bunun sebebi bence Modlardan kaynaklanmaktadır. Önce Forum üyelerinin sorularına bir cevap vermek zorundalar. Bu onların görevi. Onlara görevlerini bir nebze olsun  hatırlatmak gerekiyor. Mod arkadaşlar burada beyan edilen yorum ve görüşler oyunun geliştirilmesi için adminlere iletiliyormu ?

Ay Yıldız gibi varmı başka bir bayrak,
Bu bayrak için cân verdi şehitler bak,
kartal
Ziyaretçi
« Yanıtla #28 : Ocak 02, 2008, 02:13:25 ÖS »

Bu konu için gerekli cevabı burada olmasa da uzun bir süre önce genel tartışma bölümünde belirttik. Burada yapılan öneriler adminlere iletiliyor elbette. Ama onlardan herhangi bir cevap gelmeden burada sizlere iletmekte mümkün değil. Bekliyoruz...
yemrey
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #29 : Ocak 03, 2008, 05:56:04 ÖS »

Bu forumda uzun süredir bulunmaktayım. Ama bu konuyu ya atladım, yada içeriğindeki önemi farketmemiş olabilirim. O kadar öneri ve tavsiyeler yapılmış. Bunlara güzel yorumlarda eklenmiş. Ama gördüğüm kadarı ile hiç bir sonuç alınamış. Ve enteresan olan bir şey daha varki. Forumdaki arkadaşların ısrarla sormalarına rağmen. Yani forumdaki öneri ve görüşler oyunun yapımcılarına oyunu geliştirmek için iletiliyormu diye sorular bir soruya dahi cevap alamamış olduklarını görüyorum. Bu konudaki kendi fikirlerimi de beyan etmek isterdim. Ama bu sorunun cevabı gelmeden bu konuda yorum ve fikir beyan etmenin hiç bir önemi olmadığını görüyorum. Konu önemli bir konu ve uzun süredir. hiç bir yorum yapılmamış. Ama bunun sebebi bence Modlardan kaynaklanmaktadır. Önce Forum üyelerinin sorularına bir cevap vermek zorundalar. Bu onların görevi. Onlara görevlerini bir nebze olsun  hatırlatmak gerekiyor. Mod arkadaşlar burada beyan edilen yorum ve görüşler oyunun geliştirilmesi için adminlere iletiliyormu ?
kartalın dediği gibi hem genel sohbette hemde araştırıp merak edenlere gerekli cevaplar yolladı almina kardeşim konuyu okuyunca cevap verilmemeiş gibi görünüyor,uyarmışsın ve cevap verilmiş modlar tarafından ilgine teşşekürler...

M.Akif Ersoy
Sayfa: 1 [2] 3   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!