Imperia Online Turkey  
Nisan 20, 2024, 02:10:35 ÖÖ *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1] 2 3   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: HASARLI KALE  (Okunma Sayısı 7776 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
yemrey
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Fatih'in İstanbul'u Feth Ettiği Yaştayım !!!

Üyelik Bilgileri
« : Eylül 29, 2007, 10:57:22 ÖS »

Bu öneriyi daha öncede yapmıştım ama yinelemek istiyorum,oyunu daha gerçekçi hale getirebilmek için kaleler hasar aldığında eğer onarılmazsa daha sonraki savaşlarda dayanıklıkları belli bir yüzdeyle düşşe yada kalenin hasarlı olmasından dolayı orduda moral kaybına neden olsa böylece tüm oyuncular iyi bir savunma yapmak için kalelerini sürekli onarmak zorunda kalırlar böylece oyun biraz daha zorlaşır ve gerçeğe yaklaşır...

Örneğin: 7 seviye sağlam bir kalenin dayanıklığı 15.000.000 olsun
                        7 seviye hasarlı bir kalenin dayanıklığıda 12.000.000 olabilir(%20 oranında kayıp)
                                                              yada
                        box defansa saldıran bir oyuncu nasıl -20 moral kaybıyla savaşa başlıyorsa,kalenin hasarlı olduğu eyalette savaşan savunma askerleride savaşa -10,-15 moral kaybıyla başlasalar daha iyi olmaz mı?

Eğer böyle olmazsa yapılan şey hep aynı box defansı kuracağın eyalette kale seviyesini 7 yap ambarı 14-15 seviye çiftliğide 160000-170000 nüfüs limiti olacak şekilde bas ardından o eyaleti unut araştırma diğer eylatlerden yapılıyor zaten bir daha asla kaleyi onarmak için taş harcamana gerek yok   Smiley  Wink  Smiley

Smiley  iyi eğlenceler  Smiley

"Bacımın örtüsü batmakta rezilin gözüne
Acırım tükürüğe billahi tükürsem yüzüne
Medeni olmak eğer açmaksa bedeni
Desenize hayvanlar insanlardan daha medeni"
M.Akif Ersoy
aslan361
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Ekim 20, 2007, 10:24:48 ÖS »

emeğine salık kardeşim  *bravo* *bravo*
imperialis
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Ekim 20, 2007, 11:41:54 ÖS »

güsel öneri tebrikler ama yine güme gitcek  Cry
Tsubasa
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Ekim 21, 2007, 12:46:55 ÖS »

Güzel bir öneri. Yani hasarlı kale ile hasarsız kale arasında bi fark olması lazım...
_JuSTuS__
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

_Optimus___justus_

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #4 : Ekim 21, 2007, 04:30:10 ÖS »

evet bende bu hatanın düzeltilmesi konusunda hemfikirim,bunu düşünmüştüm ama bir de şöyle düşünün bu durum hasarlı kale sahibine savunmada çok büyük bir avantaj sağlıyabilir,hemde asker kullanmadan Smiley nasıl mı ? şöyle ; şimdi diyelim kalesi hasarlı bir yere saldırıyorsunuz...ve diyelim bu kale yan kentlerden birinin kalesi...yani vergi almaya gidiyoruz....o zaman çoğumuzun yaptığı gibi sadece kaleyi yıkacak kadar asker göndericez...ama savunmada olan tarafın kalesini son 5 saniyede tamir etmesi sonucu sizin için moral bakımından o savaşı kazanmak çok ama çok zor bir hale gelicektir...bu durumun düzeltilmesi ancak şu durumda adil olabilir...o da kalenin belli bir sürede onarılması olacaktır...mesela 1-2 dakika gibi...o zaman bu bahsettiğim durum yaşanmaz... Cool
Tsubasa
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Ekim 21, 2007, 06:33:17 ÖS »

evet bende bu hatanın düzeltilmesi konusunda hemfikirim,bunu düşünmüştüm ama bir de şöyle düşünün bu durum hasarlı kale sahibine savunmada çok büyük bir avantaj sağlıyabilir,hemde asker kullanmadan Smiley nasıl mı ? şöyle ; şimdi diyelim kalesi hasarlı bir yere saldırıyorsunuz...ve diyelim bu kale yan kentlerden birinin kalesi...yani vergi almaya gidiyoruz....o zaman çoğumuzun yaptığı gibi sadece kaleyi yıkacak kadar asker göndericez...ama savunmada olan tarafın kalesini son 5 saniyede tamir etmesi sonucu sizin için moral bakımından o savaşı kazanmak çok ama çok zor bir hale gelicektir...bu durumun düzeltilmesi ancak şu durumda adil olabilir...o da kalenin belli bir sürede onarılması olacaktır...mesela 1-2 dakika gibi...o zaman bu bahsettiğim durum yaşanmaz... Cool

saldırı yaparken kale sağlam olmasa dahi kale sağlammış gibi düşünülüp saldırılırsa öyle bir durum yaşanmaz.  Wink
_JuSTuS__
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

_Optimus___justus_

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #6 : Ekim 21, 2007, 10:39:24 ÖS »

bu bana biraz mantıksız geldi...sen diyosun ki,kale sağlammış gibi gösterilsin ve ona göre saldıralım kaleye diyosun di mi ? e o zaman bu yapısal kural değişikliğinin bize faydası ne olacak ?  *ok*
Tsubasa
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Ekim 22, 2007, 11:52:42 ÖÖ »

bu bana biraz mantıksız geldi...sen diyosun ki,kale sağlammış gibi gösterilsin ve ona göre saldıralım kaleye diyosun di mi ? e o zaman bu yapısal kural değişikliğinin bize faydası ne olacak ?  *ok*

yok sen beni anlamadın.  *hahaha* saldırı yaparken kale sağlammış gibi düşünürsün o zaman adam kaleyi onarsa dahi yenilmezsin...  *ok*
_JuSTuS__
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

_Optimus___justus_

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #8 : Ekim 22, 2007, 06:22:35 ÖS »

ben seni çok iyi anladım...kale sağlammış gibi ordu gönderirsek diyorsun...işte bende diyorum ki ; kale sağlammış gibi ordu gönderirsek bizim bundan nasıl bir menfeatimiz olacak ? burda amaç kalenin hasarlı olması durumunda saldıranın ona daha kolay zaptı gerçekleştirebilmesi...şimdi anladın mı ne demek istediğimi ?
imperialis
Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Ekim 22, 2007, 08:38:01 ÖS »

saldiri için olmazsada kesinlikle yıkık kalenin oyuncu üstünde büyük bir etkisi olmalı.çünkü  gerçeği yansıtıyosa eğer bu oyun o zamanlarda yıkık kaleli bir ülke heralde en fazla 1 yıl dayanırdı  Grin millet uzaydan görülen duvarlar örüyo bea o kadar önemli bi olay yani  Wink
aslan361
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : Ekim 22, 2007, 10:20:37 ÖS »

ya justus nerelerdesin sen yavv
_JuSTuS__
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

_Optimus___justus_

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #11 : Ekim 23, 2007, 03:27:20 ÖÖ »

Smiley
yemrey
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Fatih'in İstanbul'u Feth Ettiği Yaştayım !!!

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #12 : Ekim 23, 2007, 09:44:32 ÖS »

Yeni kurallara göre bazı diyarlarda kale onarma masrafı,kale için harcanan taş miktarının üçte biri oranında değiştirilmiş eğer oyuncular kaleyi onarmak zorunda bırakılırsa bir kalenin 9,000,000taşla kurulduğunu düşünürsek onarmak için 3,000,000 taş harcamak zorunda kalacak yani buda ekonomi ne kadar büyük olursa olsun oyuncu için bir gider olacak,böylece düşmana saldırmanın bir anlamı olacak nasıl mı? Oyunun bu haliyle bir düşmana saldırıdığınızı düşünelim adam bakacak ordunuza yenebilecekse savaşıp kazanacak eğer yenemeyeceğini anlarsa da tüm kaynakları harcayacak son beş dakika içinde de ordusunada diğer eyalete nakil komutu verecek ve siz gidip yıkılmış olan kaleyi tekrar yıkıp geri döneceksiniz ve düşmanınıza hiçbir zarar vermemiş olacaksınız sizin seferde harcadığınız ordu bakım masrafıda cabası,eğer kaleler onarılmak zorunda bırakılırsa hiç yoktan düşmanınızı harcama yapmaya zorlayacaksınız,diğer yandan kimse sürekli milyonlarca taş harcamak istemeyeceği için kalesini savunmaya,yıktırmamaya çalışacak böylece oyuncular biraz daha savaşmaya zorlanmış olacaklar...
Yeni bir öneri daha yapayım belki oyuncu kalesini hiç onarmamak isteyebilir,kaleyi hasarlı bırakır o eyalettede asla savunma savaşı yapmaz  bunu engellemek içinde kale hasarlı bırakıldığı süre içinde üretim de belli oranda kayba(%10 gibi) sebeb olursa,ozaman tüm oyuncular kaleyi onarmak zorunda kalır ve saldıran içinde savunmasız bırakılan kaleyi yıkmanın bir anlamı olur...
Tartışıldıkça bu konunun dahada olgunlaşacağına ve iyi fikirler ortaya çıkacağına inanıyorum bu yüzden aslan361,imperialis,Tsubasa,_JuSTuS__ 'a ilgilerinden dolayı teşekkür ederim... *rose* *rose* *rose*
güsel öneri tebrikler ama yine güme gitcek  Cry
inşallah güme gitmez imperialis kardeşim...  :-\  :-\  :-\   
                                                                                                                *rose*  iyi eğlenceler  *rose*
« Son Düzenleme: Ekim 24, 2007, 04:47:58 ÖS Gönderen: yemrey » Kayıtlı

"Bacımın örtüsü batmakta rezilin gözüne
Acırım tükürüğe billahi tükürsem yüzüne
Medeni olmak eğer açmaksa bedeni
Desenize hayvanlar insanlardan daha medeni"
M.Akif Ersoy
Tsubasa
Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Ekim 23, 2007, 11:14:28 ÖS »

fikir güzell kardeşim.  *beer* eyaletteki gelişmelerini tamamlamış (araştırma+binalar) kişiler eğer kaleleri yıkılıyorsa genelde taş harcamamak için tekrar kalelerini onarmıyorlar. nasıl olsa ben onarsam yeniden yıkılacak tekrar onarmak zorunda kalırım diye düşünüyorlardır... kale onarım ücretlerinin de arttırıldığı düşünülürse bu düşünce daha da artacaktır. (düşünün kale onarma seviyesi aynı seviye kalenin 3 te 1 i kadar.) yani sadece yıkık kale görmek istemeyen (benim gibi  *freak*) ve de az saldırı alan arkadaşlar kalelerini onaracak sürekli saldırı alan ve bina gelişimini tamamlamış arkadaşlar ise onarmayacaktır. Yıkık kale ile sağlam kalenin bir farkı olması lazım. Bunu tekrar yazıyorum.  Tongue
imperialis
Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : Ekim 24, 2007, 07:14:05 ÖS »

bugüne kadar forumda gördüğüm öneriler dışında herşeyi yaptılar.bizdende iyi öneriler çıkıyo ama bizimkiler kökten değişiklik olduğu için belkide cesaret edemiyolar yapmaya.inş yürürlüğe giren ilk önerimiz olur  Wink
Sayfa: [1] 2 3   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!