Imperia Online Turkey  
Nisan 18, 2024, 04:31:32 ÖÖ *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: :(((((((((  (Okunma Sayısı 2028 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
HamMer
HamzA
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

HamMer

Üyelik Bilgileri
« : Aralık 07, 2011, 11:42:04 ÖÖ »

Uploaded with ImageShack.us

arkadaşlar bu benim bürokrasi seviyemi gösteren resim....

Uploaded with ImageShack.us

buda taht salonu imparatorluktaki verimlilik tablosu altı çizili yere dikkat.... bu bana özgü bir durum mu?? yok herkesde varsa bürokrasinin anlatımında neden bu var?

Her seviye eyaletin +5% etkinliğini sağlar(Hiç bir zaman 100%'ü geçmez)

Temel fiyat: 100 odun,25 demir, 50 taş,600 altın
Fiyat artışı : formul 1

Açıklamalar:
1.Eyalet: 100% verimlilik sağlar.
2.Eyalet: 80% verimlilik sağlar.
3.Eyalet: 60% verimlilik sağlar.
4.Eyalet: 40% verimlilik sağlar.
5.Eyalet: 20% verimlilik sağlar.
6.Eyalet: 0% verimlilik sağlar.
7.Eyalet: 0% verimlilik sağlar.

*ve diğreleride 0% olarak gider...

Hiç bir zaman %100'ün üstüne çıkamazsınız.Eğer bürokrasiniz 20 ise tüm eyaletlerinizde %100 verimlilik alınır.

Gerekli teknolojiler:
Seviye 1 Üniversite

IF YOU SLEEP YOU WILL DIE          .....Dünyanın en yüce tahtına da çıksanız, oturacağınız yer yine kendi kıçınızın üzeridir.....
_A_E_G_M_
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Aralık 07, 2011, 11:43:13 ÖÖ »

Bürokrasi yeni bittiyse oyuna çık gir düzelir Smiley

Not:Ben 3. eyaletimi açtığımda verimliliğe bi baktım %100 diyordu son eyalette , 500 işçinin odun üretimi 57ydi , sonra oyuna çıkıp girdim %60 indi ve odun üretime 36ya indi Smiley
« Son Düzenleme: Aralık 07, 2011, 11:45:11 ÖÖ Gönderen: _A_E_G_M_ » Kayıtlı
alutfish
ahmet55
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Aralık 11, 2011, 01:57:21 ÖS »

BÜROKRASİ

Nüfusunuz kontrol etmenin tek yolu bürokrasiden geçer.Büyük uzunca bir masanın başında oturmuş bir adam (ki bu sizin adamınız) , gerekli emirleri yağdımakla ve diğer koloni eyaletlerinizin işlerini yürütmekle meşgul.Tek amacı ise diğer eyaletlerdi krala olan bağlılığı arttırmak.Ekonominizin gelişmesi bürokrasiyi ne kadar iyi yaptığınıza bağlıdır.

Eyaletlerinizdeki üretimi arttırır.

Her seviye +5% fazla üretim sağlar(Hiç bir zaman 100%'ü geçmez)

Temel fiyat: 100 odun,25 demir, 50 taş,600 altın
Fiyat artışı : formul 1

Açıklamalar:
1.Eyalet: 100% kaynak sağlanır.
2.Eyalet: 80% kaynak sağlanır.
3.Eyalet: 60% kaynak sağlanır.
4.Eyalet: 40% kaynak sağlanır.
5.Eyalet: 20% kaynak sağlanır.
6.Eyalet: 0% kaynak sağlanır.
7.Eyalet: 0% kaynak sağlanır.

*her seviye bürokrasi üretimi 5% arttırır,fakat hiç bir zaman %100'ün üstüne çıkamazsınız.Eğer bürokrasiniz 20 ise tüm eyaletlerinizde %100 verimlilik alınır.

Gerekli teknolojiler:
Seviye 1 Üniversite

buna göre toplam 25 eyelet var ve en yüksek birokrasi 20 bu durumda son 5 eyalet %100 olmaması lazım oyuna ilk başladığım zamanlarda bakmıştım ve hatırladığım kadarıyla tüm eyaletlerden %100 verim alınır ibaresi yoktu

ayrıca brokrasinin etkisi sizin kolonileştirme sıranıza göre değil eyaletin numarasına göre etki yapıyor yanılmıyorsam
« Son Düzenleme: Aralık 11, 2011, 02:00:46 ÖS Gönderen: alutfish » Kayıtlı
pears
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Aralık 11, 2011, 02:10:32 ÖS »

buna göre toplam 25 eyelet var ve en yüksek birokrasi 20 bu durumda son 5 eyalet %100 olmaması lazım oyuna ilk başladığım zamanlarda bakmıştım ve hatırladığım kadarıyla tüm eyaletlerden %100 verim alınır ibaresi yoktu

ayrıca brokrasinin etkisi sizin kolonileştirme sıranıza göre değil eyaletin numarasına göre etki yapıyor yanılmıyorsam

lütfenyanlış bilgiler vermeyelim. Kolonileştirme sırasına göre etki olur eyalet numarasına göre değil...
_A_E_G_M_
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Aralık 11, 2011, 02:12:38 ÖS »

*her seviye bürokrasi üretimi 5% arttırır,fakat hiç bir zaman %100'ün üstüne çıkamazsınız.Eğer bürokrasiniz 20 ise tüm eyaletlerinizde %100 verimlilik alınır.

Gerekli teknolojiler:
Seviye 1 Üniversite

lütfenyanlış bilgiler vermeyelim. Kolonileştirme sırasına göre etki olur eyalet numarasına göre değil...

Ayrıca Bürokrasi 20 olduğunda tüm eyaletlerdeki verimlilik %100 olur...25. eyaletinizde dahi.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!