Imperia Online Turkey  
Nisan 25, 2024, 09:07:56 ÖS *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: 1 [2]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: hile yada hata ?  (Okunma Sayısı 3515 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
seyhun
Translator and
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #15 : Ocak 30, 2014, 11:45:37 ÖÖ »

admin, sabah saldiriyorum kazaniyorum ve aksam asker sayisini artiriyorum saldiriyorum kaybediyorum, bu nasil is onu anlayamiyorum, kisi ayni kisi ve asker yok defansta ve ayrica saldiri yaptigim mezar, bu nasil oluyor peki?

Güçlenme karşılıklıdır. Siz güçlenirken elbette rakibiniz de güçlenecektir. Ayrıca oyundaki savaşları kazanmak veya kaybetmek, sadece asker sayısına bağlı değildir.

eski versiyonda yuk arabalari saldirida yok olmuyordu, ama yeni versiyonda nedense yok oluyor, sacma degil mi?

Saçma değil, mantıklıdır. Kazanan taraf, kaybeden tarafa mümkün olduğunca fazla kayıp verdirmek için uğraşır. Bu kaybın ne olduğu önemli değildir.
Umuttiki
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #16 : Ocak 30, 2014, 08:35:56 ÖS »

Güçlenme karşılıklıdır. Siz güçlenirken elbette rakibiniz de güçlenecektir. Ayrıca oyundaki savaşları kazanmak veya kaybetmek, sadece asker sayısına bağlı değildir.

Saçma değil, mantıklıdır. Kazanan taraf, kaybeden tarafa mümkün olduğunca fazla kayıp verdirmek için uğraşır. Bu kaybın ne olduğu önemli değildir.

Demişsinizde adamın ordusu yok ne ile zarar veriyor açıklarmısınız. Ve benim dediklerimede açıklarmısn artık.
_A_E_G_M_
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #17 : Şubat 01, 2014, 12:21:44 ÖÖ »

admin bunları bir incele ve sonrada yorum yap, bakalım biz mi yanlış yapıyoruz yoksa gerçekten oyun hatasımı var bir bakın bakalım...

http://i.hizliresim.com/K4rJPA.png  http://i.hizliresim.com/eo3MOR.png

-Moral

Ordu morali son derece önemlidir. Hesap makinesinde savaşlar deneyin ve moralin farklı ordulara göre düşüşlerini inceleyin. Daha fazla kayıp veren tarafın morali daha fazla düşecektir. Savaşta daha az olan tarafa yenilmek mümkündür. Bunun sebebi asker kaybının karşı tarafa oranla daha çok olması ve moral kaybeden ordunun savaştan kaçmasıdır.

Buna ek olarak, bir savaşta ordunuzun morali 50'nin altına düştüğünde savaşı kaybetme riskiniz oluşur.Forumda eski mesajlarda aradım ama bulamadım,tam emin olmamakla beraber moral 50'nin altına düştüğünde her bir moral kaybetme şansınızı %2 arttırıyor.Yani 49 moralle savaşı bitirirseniz kazanma şansınız %98,kaybetme şansınız %2dir.

Siz ilk savaşı 37 moralle yani kazanma şansınız %74,kaybetme şansınız %26'lık bir olasılıkla kazanmışsınız.İkinci savaşta ise 42 moralle yani kazanma şansınız %84,kaybetme şansınız %16'lık bir olasılıkla kaybetmişsiniz.Bu tamamen şans meselesidir,oyunda hata falan yoktur.Ben 6-7 yıllık oyuncuyum ve 49 moralle savaş kaybeden bir çok oyuncu gördüm.İşin ilginci, 6 moralle kazanılan savaş bile gördüm.Dediğim gibi bu tamamen şans işidir.Bu yüzden simülatörde iyi hesap yapıp savaşları şansa bırakmadan 50'nin üzerinde bitirmeye çalışın.
khazarowa
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #18 : Mart 21, 2014, 04:00:09 ÖÖ »

Moderatör arkadaşlar, istanbul örneğini weriyorsunuz sürekli olarak ama istanbul kuşatıldığı zaman tek etken surlar değildi , surların üzerinde durup surları koruyan askerlerde wardı we bu askerler yeterli sayılarda idi, ayrıca fatih istanbulu fethettiği zaman bütün surları yerle bir edip kalesini imha ederek kazanmadı, surlarda gedikler açıp bu gediklerden hücum ettirdi (normal kale sawaşları da böyledir, ya surlara merdienle-kuleyle çıkarsınız ya da surlar heybetli ise gedikler açarsınız bu gediklerden hücum edersiniz yani illa surları we kaleyi yerle bir etme gibi birşey yoktur),

Allah aşkına şu oyundaki illa kaleyi yıkmadan kaleye girememe saçmalığını kaldırın, Bakın şu şekilde sistem daha mantıklı

1) eğer kalenin tamamını yıkacak ekipman warsa elimizde, kayıp oranı düşük olsun (mesela sawunan yüzde 10-15 awantajlı olsun moral yada sawunma gücü olarak)
2) yok kaleyi tamamen yıkacak ekipman yoksa ; kalenin hasar almayan oranı oranında kaybımız artsın (mesela tamamen yıkarsak 100 asker kaybediyorsak yüzde 80'lik hasar weren ekipmanımız arken kayıp 150 olsun gibi.)
3) Eğer elimizde ekipman yoksa en az xxxx kadar askerle saldırmak gerekir ( mesela kale sewiye 1'de 150- sewiye 2'de 250 gibi) ayrıca kale içindeki askerin x katı kadar (mesela 10) asker gerekir gibi bir sistem olsun, tarihteki bütün kale sawaşları koçbaşı e mancınıkla kazanılmamıştır yeri geldiğinde merdienle yeri geldiğinde kuşatıp açlık çektirerek kazanılmıştır.
Umarım yazdıklarım faydalı olur saygırlar iyi oyunlar....
Sayfa: 1 [2]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!