Imperia Online Turkey  
Nisan 16, 2024, 11:11:37 ÖÖ *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Bu oyunda ki s savaş sistemini bilen birisi ar mı ??????????  (Okunma Sayısı 2632 defa)
0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
khazarowa
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« : Mart 20, 2014, 02:04:01 ÖS »

Arkadaşlar 1900 küsür asker ile 900 askeri olan birine saldırdım yenildim  *black_eye*, kayıpları telafi ettim asker sayısını 1980 kadar yaptım yine saldırdım yine yenildim  Shocked, hemde adamda 250 asker anca kesebildim ayrıca ikinci seferde elemanda 600 asker yoktu bile, ana avrat küfür ede ede orduya biraz daha asker ekledim, sonra oyundan çıktım yattım, az önce oyuna girdim birisi 3000 kadar askerle bana saldırmış 1700 kadar askerim varken bu elemana yenildim hemde adam 300 kayıp bile vermemiş. Allah aşkına bilen brisi bu EDIT oyunda savaş mantığı nedir bana anlatsın ? süvari saldırısı 5, menzilli saldırım 6 piyade saldırım 7 seviyesinde, surum hendeğim seviye 10 kule seiye 2'de. Bu oyunda saaş kazanmak için ne yapmak lazım ?
« Son Düzenleme: Mart 20, 2014, 06:26:35 ÖS Gönderen: seyhun » Kayıtlı
seyhun
Translator and
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Mart 20, 2014, 06:26:10 ÖS »

Arkadaşlar 1900 küsür asker ile 900 askeri olan birine saldırdım yenildim  *black_eye*, kayıpları telafi ettim asker sayısını 1980 kadar yaptım yine saldırdım yine yenildim  Shocked, hemde adamda 250 asker anca kesebildim ayrıca ikinci seferde elemanda 600 asker yoktu bile, ana avrat küfür ede ede orduya biraz daha asker ekledim, sonra oyundan çıktım yattım, az önce oyuna girdim birisi 3000 kadar askerle bana saldırmış 1700 kadar askerim varken bu elemana yenildim hemde adam 300 kayıp bile vermemiş. Allah aşkına bilen brisi bu salak oyunda savaş mantığı nedir bana anlatsın ? süvari saldırısı 5, menzilli saldırım 6 piyade saldırım 7 seviyesinde, surum hendeğim seviye 10 kule seiye 2'de. Bu oyunda saaş kazanmak için ne yapmak lazım ?

Savaşlar sadece orduya bağlı olarak kazanılmaz.
khazarowa
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Mart 20, 2014, 11:47:49 ÖS »

arkadaşlar yaptığım 3. sawaşıda kaybettim, kendi askerlerimi we karşı tarafın askerlerini teker teker yazıyorum

benim askerlerim

123 mızraklı asker
870 kılıçlı piyade
797 hafif süwari
775 okçu
10 koçbaşı
7 yük ambarı

karşı taraf
46 mızraklı piyade
189 kılıçlı piyade
91 hafif süari
74 okçu
2 koçbaşı
90 yük ambarı

ayrıca ekenanın kale sewiyesi 5 we dayanlıklığı 1.3 milyon

bu sawaşı kaybettim arkadaşlar, toplam 2582 askerle saldırdım karşı tarafta 492 asker war, allah aşkına birisi bana yaptığım hatanın ne olduğunu izah edebilir mi ? ayrıca askerimin morali 126 ama saaşta 95 moral kaybetmiş, ayrıca 2062 askerim şu anda geri dönüyor, lütfen birisi bana nerde hata olduğunu izah etsin yuarlak cümleler değil senin hatan şuda şunu yapman lazım desin ,

saaş linkini de ekliyorum bilmiyorum görebilirmisiniz

Linki ekledim ama açılmıyor o yüzden kaldırdım

NOT: v harfi klawyede bozuk olduğu için w harfini kullanıyorum bilginize...
« Son Düzenleme: Mart 21, 2014, 12:03:18 ÖÖ Gönderen: khazarowa » Kayıtlı
0guzh@n
gravelot
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Mart 21, 2014, 12:25:54 ÖÖ »

arkadaşlar yaptığım 3. sawaşıda kaybettim, kendi askerlerimi we karşı tarafın askerlerini teker teker yazıyorum

benim askerlerim

123 mızraklı asker
870 kılıçlı piyade
797 hafif süwari
775 okçu
10 koçbaşı
7 yük ambarı

karşı taraf
46 mızraklı piyade
189 kılıçlı piyade
91 hafif süari
74 okçu
2 koçbaşı
90 yük ambarı

ayrıca ekenanın kale sewiyesi 5 we dayanlıklığı 1.3 milyon

bu sawaşı kaybettim arkadaşlar, toplam 2582 askerle saldırdım karşı tarafta 492 asker war, allah aşkına birisi bana yaptığım hatanın ne olduğunu izah edebilir mi ? ayrıca askerimin morali 126 ama saaşta 95 moral kaybetmiş, ayrıca 2062 askerim şu anda geri dönüyor, lütfen birisi bana nerde hata olduğunu izah etsin yuarlak cümleler değil senin hatan şuda şunu yapman lazım desin ,

saaş linkini de ekliyorum bilmiyorum görebilirmisiniz

Linki ekledim ama açılmıyor o yüzden kaldırdım

NOT: v harfi klawyede bozuk olduğu için w harfini kullanıyorum bilginize...
muhtemelen kale kuşatması yapmışsınız ama  gönderdiğiniz kuşatma silahları (koçbaşı) kale 5 i yıkmak için yeterli değil..
oyun içerisinden hesap makinesini kullanırsanız,bu tarz sıkıntılar yaşamazsınız birdaha..
her kalenin bir gücü vardır,ordunuz kaleyi yıkabilmesi için kalenin savunma gücünden daha yüksek saldırı gücüne sahip olmalıdır...daha basit ifadeyle şöyle anlatayım size kalenin duvarlarını yıkabilmek için koçbaşı,mancınık yada ağır mancınık basmalısınız..kale 5 i sadece koçbaşılarla yıkmanız imkansıza yakın..

khazarowa
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Mart 21, 2014, 02:01:23 ÖÖ »

muhtemelen kale kuşatması yapmışsınız ama  gönderdiğiniz kuşatma silahları (koçbaşı) kale 5 i yıkmak için yeterli değil..
oyun içerisinden hesap makinesini kullanırsanız,bu tarz sıkıntılar yaşamazsınız birdaha..
her kalenin bir gücü vardır,ordunuz kaleyi yıkabilmesi için kalenin savunma gücünden daha yüksek saldırı gücüne sahip olmalıdır...daha basit ifadeyle şöyle anlatayım size kalenin duvarlarını yıkabilmek için koçbaşı,mancınık yada ağır mancınık basmalısınız..kale 5 i sadece koçbaşılarla yıkmanız imkansıza yakın..

Hocam ağzına sağlık ellerin dert görmesin , senin açıklamandan sonra baktım kalenin gücü 1.3 milyon ama benim saldırımda tamamen hasar werememişim, birde o oyun içi hesap dediğin yeri bulamadım onun yerini izah edebilir misin (ilk defa oynuyorum cahilliğime er ) ?

Bu arada tekrar tekrar teşekkür ederim
0guzh@n
gravelot
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Mart 21, 2014, 08:14:12 ÖS »

Hocam ağzına sağlık ellerin dert görmesin , senin açıklamandan sonra baktım kalenin gücü 1.3 milyon ama benim saldırımda tamamen hasar werememişim, birde o oyun içi hesap dediğin yeri bulamadım onun yerini izah edebilir misin (ilk defa oynuyorum cahilliğime er ) ?

Bu arada tekrar tekrar teşekkür ederim
ben oyunu bırakıla uzun yıllar oldu,bıraktığımda versiyon 4tü,şimdi versiyon 5-6 varmış herhalde..o yüzden neyin nerde olduğunu hatırlamıyorum..Ama eğer moderatör arkadaşlara mesaj çekersen, oyunun yardım sayfasını ve hesap makinesini nerde bulacağını söylerler..
Bu arada rica ederim,yardımcı olabildiysem ne mutlu bana

khazarowa
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Mart 21, 2014, 08:52:06 ÖS »

Arkadaşlar küçük bir olaydan büyük olaya geçmeyelim isterseniz, lütfen sakin Lips Sealed

Bu arada simülatör denilen sistemi biliyorum ama bir kaleyi kaç koçbaşı kaç mancınık yıkar onu nerden hesaplıyoruz, bilgisi olan arkadaş yardımcı olabilir mi ?
seyhun
Translator and
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Mart 21, 2014, 09:07:34 ÖS »

Arkadaşlar küçük bir olaydan büyük olaya geçmeyelim isterseniz, lütfen sakin Lips Sealed

Bu arada simülatör denilen sistemi biliyorum ama bir kaleyi kaç koçbaşı kaç mancınık yıkar onu nerden hesaplıyoruz, bilgisi olan arkadaş yardımcı olabilir mi ?

Kaleyi açtığınızda simülatör sekmesini göreceksiniz.
khazarowa
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Mart 21, 2014, 10:30:14 ÖS »

hocam onu biliyorum da neyse... bu arada birisine saldırınca onurum -4 oldu ? bu neden oluyo ? sawaş oyunu değil mi bu oyun  Shocked
seyhun
Translator and
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Mart 21, 2014, 11:46:05 ÖS »

hocam onu biliyorum da neyse... bu arada birisine saldırınca onurum -4 oldu ? bu neden oluyo ? sawaş oyunu değil mi bu oyun  Shocked

Puanı sizin puanınızın yarısından daha az olan bir oyuncuya mı saldırdınız?
khazarowa
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : Mart 22, 2014, 12:18:46 ÖÖ »

Ewet ama bu oyuncu benim 3 defa saldırıpta yenildiğim oyuncunun ta kendisi.Ben şimdi bu oyuncunun puanı benim yarımdan az oldu diye bi daha saldıramayacak mıyım ? Birde hocam son iki-üç sorum war.Birincisi ben kalenin sewiyesini yükselttim bütün duwarlar kuleler hendekler uçtu, hepsini sıfırdan kurmak zorunda kaldım. Bu hep böylemi olacak ? Diğer sorum da bu kuleler düşmana otomatik mi ateş ediyor yoksa garnizona mancınık türü bir sawaş aleti koymamız gerekiyor mu ?
seyhun
Translator and
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : Mart 22, 2014, 12:28:07 ÖÖ »

Ewet ama bu oyuncu benim 3 defa saldırıpta yenildiğim oyuncunun ta kendisi.Ben şimdi bu oyuncunun puanı benim yarımdan az oldu diye bi daha saldıramayacak mıyım ? Birde hocam son iki-üç sorum war.Birincisi ben kalenin sewiyesini yükselttim bütün duwarlar kuleler hendekler uçtu, hepsini sıfırdan kurmak zorunda kaldım. Bu hep böylemi olacak ? Diğer sorum da bu kuleler düşmana otomatik mi ateş ediyor yoksa garnizona mancınık türü bir sawaş aleti koymamız gerekiyor mu ?

1. Kendi puanınızın yarısından daha az puanlı bir oyuncuya saldırırsanız, onur kaybedersiniz ve ordunuz savaşa düşük moralle başlar. Yine de tüm bunları göze alıyorsanız, istediğiniz zaman saldırabilirsiniz.
2. Evet, her kale seviyesinin yükselişinde hepsi sıfırlanır.
3. Hayır, v6'da kuleler otomatik olarak mancınık görevi görür; sizin konuşlandırmanıza gerek yoktur.
khazarowa
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #12 : Mart 22, 2014, 01:04:52 ÖÖ »

Çok çok sağolasın hocam, Size son 2 sorum olacak (forumu dolaştım ama 2 soruya da cewap bulamadım). Sawunma sawaşında garnizonda en iyi sawaşan asker okçuymuş, peki ben mancınık türü menzilli sawaş aracı üretirsem onu meydandamı bırakayım yoksa garnizonamı alayım ? Yani hangi yerde daha iyi sawaşır ? bide bunlar düşmanın sawaş aletlerini mi wurur yoksa rastgele mi ateş eder ? (genelde bu tür silahlar için kale saldırısında iyidier we meydan sawaşında fazla işe yaramaz yazıyor ama kale sawunma sawaşındaki hankkında fonksiyonları hakkında bilgi bulamadım)
seyhun
Translator and
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #13 : Mart 22, 2014, 12:54:42 ÖS »

Çok çok sağolasın hocam, Size son 2 sorum olacak (forumu dolaştım ama 2 soruya da cewap bulamadım). Sawunma sawaşında garnizonda en iyi sawaşan asker okçuymuş, peki ben mancınık türü menzilli sawaş aracı üretirsem onu meydandamı bırakayım yoksa garnizonamı alayım ? Yani hangi yerde daha iyi sawaşır ? bide bunlar düşmanın sawaş aletlerini mi wurur yoksa rastgele mi ateş eder ? (genelde bu tür silahlar için kale saldırısında iyidier we meydan sawaşında fazla işe yaramaz yazıyor ama kale sawunma sawaşındaki hankkında fonksiyonları hakkında bilgi bulamadım)

Okçular kalede 4 kat daha fazla saldırı gücüne sahip olduğu için kale içlerinde okçular önerilir. Kalenizi tamamen okçularla doldurmanız sizin için daha iyi olacaktır. Kuşatma silahlarını ise sadece saldırılar için kullanın.
khazarowa
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #14 : Mart 23, 2014, 12:51:57 ÖÖ »

eywallah hocam çok çok teşekkür ettim
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!