Imperia Online Turkey  
Mart 28, 2024, 06:28:00 ÖS *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: İmperia Online Yüce İnsanlar - Sıkça Sorular Sorular  (Okunma Sayısı 8815 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
_A_E_G_M_
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« : Şubat 18, 2014, 03:26:53 ÖS »

Merhaba arkadaşlar,bu başlık altında oyun içinde bulunan oyuncuya sor kısmında sorulan soruların detaylı açıklamasını yapacağım.Üç-dört ay boyunca sorulan sorulardan elde ettiğim tecrübelerime göre,en çok sorulan sorular ve cevapları şu şekildedir ;

1- 100.000 (yüz bin) kişilik ordum, 100 kişilik orduya karşı savaş kaybediyor.Böyle bir saçmalık olmaz!Kaybımın karşılanmasını istiyorum hemen!

-Bu en çok sorulan soruların başında geliyor,bu yüzden etraflıca bir açıklama yapacağım.Öncelikle bu bir orta çağ oyunudur,orta çağda en etkili savunma birimi kaleler ve bu kalelerin savunma tesisleridir.Eskiden sayıca yüzlerce kat fazla olan ordular öyle her istediği şehri alamıyordu.Buna istanbulu örnek vereyim tekrar.İstanbul Fatih'ten önce bir çok kez kuşatılmıştır fakat alınamamıştır.Bunun sebebi şehri kuşatan ordunun niceliği değil niteliğidir.Siz devasa surlarla çevrili bir şehri,kuşatma silahı merdiven vs olmadan nasıl alabilirsiniz?Bu askerler surlara tırmanarak şehir mi feth edecek?Tabii ki hayır.Bu sorunun cevabı budur.Siz,saldırıya yetersiz sayıda kuşatma silahı gönderirseniz ordunuz düşük moralden ötürü savaşı kaybedecektir.Bu gayet olası ve mantıklı bir olaydır.Düşük moral kısmınıda biraz açalım.Bu oyunda savaşlar orduların morali 50'nin altına düştüğünde savaş kaybetme olasılığı doğar.Moralin 50'nin altına düştüğü her bir değerde savaşı kaybetme olasılığı %2 artar.Yani savaş sonunda 40 morali olan bir ordunun, %20 ihtimalle savaşı kaybetme olasılığı vardır.Bu tamamen şans işi olup,1 moralle yani %98 kaybetme olasılığı bulunan savaşı kalan %2 kazanma ihtimaliyle kazanan arkadaşlarımız olmuştur.

Kısaca özetlersek,düşük moralden savaş kaybetmek istemiyorsanız öncelikle simülatörü kullanmalısınız.

2- Askeri sefer nedir,ne işe yarar?

- Siz oyunda değilken ordunuzun eyalette saldırılara açık bir durumda beklememesi için konulmuş bir opsiyondur.Ne zaman on olacaksanız o saate göre dönmesini sağlayarak ordunuzu güvende tutabilirsiniz.

3- Bütün arkadaşlarım günlük 1 elmas alabiliyor fakat ben alamıyorum.Sebebi nedir?

- Hotmail ve Windowslive, Imperia Online'dan gelen mailleri bloke ediyor. Hesabınızın mail adresini değiştirin. Gmail veya Yandex, sorunsuz çalışan adreslerdir.

4- Müttefiğime 5.000 altın gönderme görevini yaptım ama görev yapılmış sayılmıyor,sebebi nedir?

- Görevde en az 5.000 altın gönderin diyor, yani arkadaşınıza en az 5.000 altın ulaşmalı.Vergiden ötürü yapılan kesintilerden vs.. 4.999 altın arkadaşınıza ulaşsa bile görev tamamlanmaz.Bu yüzden gönderirken açılan ekranda ki kesintilere bakın ve arkadaşınıza ulaşan en az 5.000 altın gönderin.

5- Altınım sürekli eksiye gidiyor ne yapabilirim?

- Altın geliriniz giderinizden az ise (bunun sebebi ordunuzun bakım masrafı yada çekmişseniz kredinin geri ödemesi olabilir) altınınız eksiye düşer.Bunun çözümü ya asker terhis edeceksiniz yada vergileri arttıracaksınız yada sürekli olarak kaynak satacaksınız.

6- Askeri karakol ve ticaret karakolu nasıl kurulur ve ne işe yarar?

- Ticaret karakolu ; ticaret odası ve ticari lojistik araştırmalarından sonra kurulabilir.
   Askeri karakol ; seferi yönetim ve askeri lojistik araştırmalarından sonra kurulabilir.

Ticaret karakolu haritada bulunan özel kaynakları ele geçirip bu kaynakların bonus özelliklerindne faydalanmanızı sağlar.
Askeri karakol ise, ticaret karakollarının sınırına kurularak onları korumaya veyahut rakiplerinize yakın yerlere kurup kısa sürede saldırılar düzenlemenize yarar.

7- Koloni nedir,nasıl kurulur,ne işe yarar?

- Koloni tıpkı ilhak edilmiş araziler gibidir.Üretim inşaat ve askerler yapılabilir.Kolonileştirmek ve koloni lojistiği araştırmalarından sonra kurulabilir.

8- Karargah ve valilik nedir,ne işe yarar?

- Soyluların eğitilerek tecrübe kazanmalarını sağlayan binalardır.Karargahta generaller,valilikte valiler eğitilir.Bu binalar ayrı bir bina olarak değilde sarayın arkasına bir eklenti olarak gözükür.Her bir seviye bina(karargah/valilik) 3 seviye eğitime olanak sağlar.

9- Ordumun moralini nasıl arttırabilirim?

- Ordunuzun moralini bolca onur puanı kazanarak,ilgili özel kaynak bonuslu arazilere ticaret karakolu/koloni kurarak,soyluların ilgili özelliklerini yükselterek ve ittifakta ilgili rütbeleri alarak arttırabilirsiniz.

10- Onurumu nasıl arttırabilirim?

- 2x puan aralığınızda bulunan oyunculara saldırarak askeri puan ve onur kazanabilirsiniz.

11- Vergiyi nereden arttırabilirim/azaltabilirim?

-

12- Nüfus artış hızını nasıl arttırabilirim?

- Sağlık araştırması ve çiftlik binalarını yükseltmelisiniz.Bunun yanı sıra imparatorun özellikleri,özel kaynak bonusları ve harika ile de arttırabilirsiniz.

13- Bana bakıcılık gönderen bir arkadaşımın hesabına nasıl gireceğim?

- Kendi nickiniz ve şifrenizle oyuna giriş esnasında çıkan giriş kısmından girebilirsiniz.

14- Net puanımın % x'i kadar bağış yaptığım halde görev neden tamamlanmıyor?

- Bağış yaptığınız ekranda sizin yüzde kaç bağış yaptığınız otomatik olarak hesaplanır.Siz bu orana göre bağış yapmalısınız.

15- Yeterli kaynağım olmasına rağmen bina/araştırma yapamıyorum,neden?

- Çünkü onlar için gerekli alt yapıyı hazırlamamışsınızdır.

16- Hanedan nikahı nasıl kıyılır?

- Resimli anlatım için tıklayınız

17- Simülatör nasıl kullanılır?

-Resimli anlatım için tıklayınız

18- Kralımın hiç çocuğu olmuyor,bunu nasıl çözebiliriz?

- İlginç ama gerçek şudur ki bu olay tamamen şans işidir.Beklemekten başka yapılacak birşey yoktur.

19- Saldırı sırasında veya casusluk yapıldığında bankada ki altınımın akibeti ne olur?

- Bankanızda bulunan altın casusluk ile görülemez fakat saldırı aldığınızda bankada bulunan altın yağmalanmaya açıktır.

20- Hile yapan oyuncuları yada oyun hatalarını nereye ve nasıl bildireceğiz?

- Öneri ve şikayetlerinizi support_tr@imperialsupport.org adresine, oynadığınız diyarı ve nickinizi belirterek sade ve düzgün bir Türkçeyle yazıp, oyuna kayıtlı olduğunuz mail adresinden mail olarak gönderebilirsiniz.

21- Nüfusum 200.000'de kaldı artmıyor,ne yapabilirim?

- Evler seviyenizi yükseltmelisiniz.

22- Hesabımı kapatmak istiyorum nasıl yaparım?

- Ayarlardan seyahat moduna geçerek oyunu bırakabilirsiniz.Hesabınız tamamen kapatılamaz yada silinemez.

23- Yeni oyuncu korumasından nasıl çıkabilirim?

- 1.000 puana ulaştığınızda yada koruma aktif edildikten itibaren 168 saat geçtiğinde koruma kalkar.

24- Kaynaklarımın depo kapasitesini nasıl arttırabilirim?

- Kale seviyenizi arttırarak depo kapasitenizi arttırabilirsiniz.

25- Eyaletlerim arasında kaynak taşıma yapmama rağmen görev tamamlanmıyor sebebi nedir?

-Taşıma esnasında hemen naklet seçeneğini kullandığınızda görev tamamlanacaktır.

26- İlhak etmek/köleleştirmek nasıl oluyor?

Eğer yeterli merkezi yönetim seviyeniz varsa ilhak ve köleleştirme yapabilirsiniz.Ayrıca ilhak etmek için,etmek istediğiniz arazinin imparatorluğunuza sınırı olmalıdır.Köleleştirmek içinde yeterli sayıda köle eyaleti lojistiği araştırmasına sahip olmalısınız.

27- İmparatorluk yolu nedir ne işe yarar?

- Saat başına altın gelirinizi arttıran bir yapıdır.

28- İmparatorumun yada hanedanımın adını değiştirebilir miyim?

- Hayır.

29- İttifaktan nasıl çıkarım?

-İttifağı açtıktan sonra nickinizin yanında bulunan ayarlar butonuna tıklayıp ittifaktan ayrılabilirsiniz.

Dip not:Forum sayfamıza kayıt olarak sorularınız hakkında buradan da yardım alabilirsiniz Smiley

Dip not2:Eğer sorunuz ve cevabı bu konuda mevcut değilse,bana özel mesaj göndererek sorunuzu buraya aldırabilirsiniz. (Mesajı yollarken sorunuzu konu başlığı kısmına yazınız böylece daha çok zaman kazanabiliriz.)
« Son Düzenleme: Mart 02, 2014, 06:10:14 ÖS Gönderen: _A_E_G_M_ » Kayıtlı
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!