Imperia Online Turkey  
Nisan 29, 2024, 05:02:25 ÖÖ *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: andımız kaldırıldı  (Okunma Sayısı 3629 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
yineben
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« : Eylül 30, 2013, 09:53:51 ÖS »

siyasi olarak paylaşmıyorum bunu belırteyım oncelıkle. bu bir milletin yok oluşa adımıdır. kaldırılma nedeni kürt laz çerkez ermeni ve değişik ırklara mensup olan çocukların bu andımızı söylediği ve onların Türk olmadığı için söyleme zorunluluğu olmadığıdır. öyleyse ;

Madem andımız kaldırılıyor, ezan da kaldırılsın. Farklı dinlere mensup insanlar var sonuçta.
carlsberg
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Eylül 30, 2013, 11:19:02 ÖS »

Ezan değil belki ama en azından zorunlu din Kültürü ve ahlak bilgisi kisaca islam bilgisi dersi kaldirilmali bence.
yineben
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Ekim 01, 2013, 12:01:27 ÖÖ »

Ezan değil belki ama en azından zorunlu din Kültürü ve ahlak bilgisi kisaca islam bilgisi dersi kaldirilmali bence.
hocaya körü körüne inanılmadığı taktirde din derslerinde problem görmüyorum genel kültürdür neticede. ancak andımızın kaldırılması.
carlsberg
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Ekim 01, 2013, 05:31:19 ÖS »

hocaya körü körüne inanılmadığı taktirde din derslerinde problem görmüyorum genel kültürdür neticede. ancak andımızın kaldırılması.

4. sınıf çocuğuna evde islamı anlatır anlatır okula yollar bide orda anlattırırsın o çocuk ona inanır dostum 9-10 yaşındaki çocuktan bahsediyoruz sonuçta neyi sorgulamasını bekliyoruz bu yaşta. Kaldır kardeşim zorunlu islam eğitimini mecbur mu bu insanlar senin dinini 8 sene boyunca öğrenmeye sen kimsin yani? He diyosan ki çok problem değil diye; diyosun ki farklı dinlere mensup insanlar var diye ezan da kaldırılsın, bende diyorum ki farklı dinlere mensup insanlar var diye islam eğitimi de kaldırılsın. 10 yaşındaki çocuğa sen nası kendin dinini aşılarsın yani kimsin sen ya?
yineben
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Ekim 01, 2013, 06:23:17 ÖS »

4. sınıf çocuğuna evde islamı anlatır anlatır okula yollar bide orda anlattırırsın o çocuk ona inanır dostum 9-10 yaşındaki çocuktan bahsediyoruz sonuçta neyi sorgulamasını bekliyoruz bu yaşta. Kaldır kardeşim zorunlu islam eğitimini mecbur mu bu insanlar senin dinini 8 sene boyunca öğrenmeye sen kimsin yani? He diyosan ki çok problem değil diye; diyosun ki farklı dinlere mensup insanlar var diye ezan da kaldırılsın, bende diyorum ki farklı dinlere mensup insanlar var diye islam eğitimi de kaldırılsın. 10 yaşındaki çocuğa sen nası kendin dinini aşılarsın yani kimsin sen ya?
iyide dersin adı din kültürü ve ahlak bilgisi islam dini değil  Grin kendinde söylüyorsun zorunlu din dersi diye. zorunlu islam dersi değil. kaldı ki aynı yollardan bende geçtim ama bak daş gibi allahsız duruyor karşında?
carlsberg
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Ekim 01, 2013, 07:30:10 ÖS »

iyide dersin adı din kültürü ve ahlak bilgisi islam dini değil  Grin kendinde söylüyorsun zorunlu din dersi diye. zorunlu islam dersi değil. kaldı ki aynı yollardan bende geçtim ama bak daş gibi allahsız duruyor karşında?
Dersi islam dersi olduğunun farkindasin o zaman?
yineben
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Ekim 01, 2013, 08:08:11 ÖS »

Dersi islam dersi olduğunun farkindasin o zaman?
ders din dersiydi. 4+4+4 sistemiyle islam dersleri girdi. normalde islam ağırlıklı din dersidir. giren hocalarda müslüman oluyodu hep nasıl oluyosa Grin Atatürk zamanındaki din dersleri tarafsızdı. yada sonraki dönem. kesitler okumuştum. Atatürk zamanında din dersi varmıydı bilmiyorum. aklımda böyle birşeyler kalmış yanlış olmasın.
_A_E_G_M_
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Ekim 01, 2013, 09:03:10 ÖS »

Ya beyler bu ülkenin %99'u müslüman değil mi? Size niye bu kadar dokunuyo bu din dersi? Ayrıca bu din dersi her dini yüzeysel olarak anlatıyor.İslam dinine biraz daha derin giriyo tamamda sonuçta %99 muhabbeti.

Andımız konusunda kaldırılması olmamış olabilir,ama sonuçta bu ülkede sadece Türk yaşamıyor.Bunun bilincinde olmak lazım bu yüzden bu konuda kararsızım.
tarhan1982
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Ekim 01, 2013, 09:38:23 ÖS »

Andımız konusunda, bende kaldırılmaması gerektiğini düşünüyorum. Bir çok devlet de,  kendisine göre bu ve benzeri, uygulamalar var. Ayrıca bu ülkeyi M.K.Atatürk kurarken Türk milleti demiş.  Anadolu da ki herkes Türk milleti içindedir, Türkmen milleti ya da, Azeri milleti değil, Türkiye deki insanların çoğunluğu Zaten Türk ya da akrabalığı olan milletlerden oluşuyor,  Atatürk Osmanlı'dan sonra Kemaloğullarını mı kursaydı o zaman daha mı makbul geçerdi. Din konusuna gelince, Bu ülkenin %99 u müslüman yalanını bizlere hep söylediler, bu ülkede Müslümanım deyip müslüman gibi yaşayan kaç kişi vardır bilmiyorum,  ancak şunu çok iyi biliyorum ki, başından tutup, sonuna kadar müslümanım deyip, müslümanlık dışı olan her şeyi yapan insan çok fazla, dini para olmuş insan , vatanına para için ihanet eden insan çok fazla. Bunlar müslümanım deyip  o %99 'amı girecek ki. Bu ülkede hiç bir dine inanamayan bile milyonlarca insan olduğu istatistiklerde mevcut, sonuç olarak şuna geliyorum. Din dersi zorunlu değil seçmeli olmalı,  müslüman bir insan bile zorla değil isteyerek o dersi görmeli. Zaten ailelerinden çocuklar bir eğitim alacaktır,  okulda başka inanışlarda olanları buna mecbur gibi dikte etmek en başından beri yanlış.  Dünya da ulus devletlerini ortadan kaldırmaya çalışıyorlar. Örneğin, Türkiye'de  Türk , Kürt ayrımı yapılmaya çalışılıyor, ancak yapılan genetik araştırmalarda da Türkler ve Kürtler ve Farsların genlerini büyük oranda taşıdığı ortaya çıkmıştır, yani Anadolu da ki herkes aslında akrabadır, saf kan bir ırk dünya da zaten yok  diyebiliriz. Avrupa da bile bir çok  akraba genimiz var,  hatta Yahudilerin yaklşık olarak 3 de ikisi Aşkenaz Yahudisidir ve bunların yarısından çoğu Hazar Türklerinin soyundan gelir, aralarında hala Hazar Türkçesi kulananlar bile vardır. Türkler göçebe toplum olduğundan bir çok milletle bir bağı olmuş durumda, Abd 300 milyondan fazla nüfusa sahip,  dünyada ki tüm milletler yaşıyor ama nasıl Abd bayrağı yemini ediyor o bayrağa taptırılıyor, Bizler Amerikalıyız Amerika için ölürüz diyor insanlar nereden gelirlerse gelsinler, Abd dış devletler de ne yapıyor,  neredeyse Tüm dünyada ki örgütlerle iş birliği içinde olup devletleri zayıflatıp kontrol altına almaya çalışıyor,  çok uzun oldu farkındayım ancak bu konular o kadar derin konular ki, yıllarca tartışsak bir sonuca varamayabiliriz...
« Son Düzenleme: Ekim 01, 2013, 10:57:31 ÖS Gönderen: tarhan1982 » Kayıtlı
yineben
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Ekim 01, 2013, 09:38:55 ÖS »

Ya beyler bu ülkenin %99'u müslüman değil mi? Size niye bu kadar dokunuyo bu din dersi? Ayrıca bu din dersi her dini yüzeysel olarak anlatıyor.İslam dinine biraz daha derin giriyo tamamda sonuçta %99 muhabbeti.

Andımız konusunda kaldırılması olmamış olabilir,ama sonuçta bu ülkede sadece Türk yaşamıyor.Bunun bilincinde olmak lazım bu yüzden bu konuda kararsızım.
yeterli galiba çelişkiye bak  *hahaha* *hahaha* *hahaha*
yineben
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : Ekim 01, 2013, 09:42:18 ÖS »

Andımız konusunda, bende kaldırılmaması gerektiğini düşünüyorum. Bir çok devlet de,  kendisine göre bu ve benzeri, uygulamalar var. Ayrıca bu ülkeyi M.K.Atatürk kurarken Türk milleti demiş.  Anadolu da ki herkes Türk milleti içindedir, Türkmen milleti ya da, Azeri milleti değil, Türkiye deki insanların çoğunluğu Zaten Türk ya da akrabalığı olan milletlerden oluşuyor,  Atatürk Osmanlı'dan sonra Kemaloğullarını mı kursaydı o zaman daha mı makbul geçerdi. Din konusuna gelince, Bu ülkenin %99 u müslüman yalanını bizlere hep söylediler, bu ülkede Müslümanım deyip müslüman gibi yaşayan kaç kişi vardır bilmiyorum,  ancak şunu çok iyi biliyorum ki, başından tutup, sonuna kadar müslümanım deyip, müslümanlık dışı olan her şeyi yapan insan çok fazla, dini para olmuş insan , vatanına para için ihanet eden insan çok fazla. Bunlar müslümanım deyip  o %99 'amı girecek ki. Bu ülkede hiç bir dine inanamayan bile milyonlarca insan olduğu istatistiklerde mevcut, sonuç olarak şuna geliyorum. Din dersi zorunlu değil seçmeli olmalı,  müslüman bir insan bile zorla değil isteyerek o dersi görmeli. Zaten ailelerinden çocuklar bir eğitim alacaktır,  okulda başka inanışlarda olanları buna mecbur gibi dikte etmek en başından beri yanlış.  Dünya da ulus devletlerini ortadan kaldırmaya çalışıyorlar. Örneğin, Türkiye'de  Türk , Kürt ayrımı yapılmaya çalışılıyor, ancak yapılan genetik araştırmalarda da Türkler ve Kürtler ve Farsların genlerini büyük oranda taşıdığı ortaya çıkmıştır, yani Anadolu da ki herkes aslında akrabadır, saf kan bir ırk dünya da zaten yok  diyebiliriz. Avrupa da bile bir çok  akraba genimiz var,  hatta Yahudilerin yaklşık olarak 3 de ikisi Aşkenaz Yahudisidir ve bunların yarısından çoğu Hazar Türklerinin soyundan gelir, aralarında hala Hazar Türkçesi kulananlar bile vardır. Türkler göçebe toplum olduğundan bir çok milletle bir bağı olmuş durumda, Abd 300 milyondandan fazla nüfusa sahip,  dünyada ki tüm milletler yaşıyor ama nasıl Abd bayrağı yemini ediyor o bayrağa taptırılıyor, Bizler Amerikalıyız Amerika için ölürüz diyor insanlar nereden gelirlerse gelsinler, Abd dış devletler de ne yapıyor,  neredeyse Tüm dünyada ki örgütlerle iş birliği içinde olup devletleri zayıflatıp kontrol altına almaya çalışıyor,  çok uzun oldu farkındayım ancak bu konular o kadar derin konular ki, yıllarca tartışsak bir sonuca varamayabiliriz...
yarısına gelince demiştim ki güzel konuşmuş zaten taksime selam yollamıştı komunistlik yapmamış en azından. sonlara doğru komunist damarın tuttu be hacı. saf kan Türk diyorsun ben saf kan Çepni Türküyüm?
tarhan1982
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : Ekim 01, 2013, 09:49:29 ÖS »

yarısına gelince demiştim ki güzel konuşmuş zaten taksime selam yollamıştı komunistlik yapmamış en azından. sonlara doğru komunist damarın tuttu be hacı. saf kan Türk diyorsun ben saf kan Çepni Türküyüm?

Nereden çıkarttın koministliği burada, saf kan ırktan senin anladığın bu mu. Bizlerde Türk'üz yaşadığın bölgede Çepni Türkleri olabilir genelde Çepniler Karadeniz bölgesinde ve Bir kısmı da Balıkesir'e göçmüşlerdir,  ancak Sen kaç nesil öncesini bilirsin  10 nesili bil hadi, sonuç olarak, bir çok insanla karışım mevcuttur, örnek vereyim hititler, sümerler bunlar ne oldu, bizlerle karıştılar , işte bunu demek istedim sen genetik araştırma yaptırsan %100 Çepni türkü çıkma olasılığın çok zayıf yok demiyorum ama çok zayıf, Avrupa da bilinenin aksine Almanlardan çok Ruslar daha az karışmıştır mesela. Dünya da da en az karışıma uğrayan millet Japonlardır, Yani saf kanlıktan  anladığın şu olmamalı, babaları biziz o zaman saf kanız diyemezsin hiç karışmamış olman gerek anladın mı.
« Son Düzenleme: Ekim 01, 2013, 10:57:07 ÖS Gönderen: tarhan1982 » Kayıtlı
yineben
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #12 : Ekim 01, 2013, 10:00:29 ÖS »

Nereden çıkarttın koministliği burada, saf kan ırktan senin anladığın bu mu. Bizlerde Tür'üz yaşadığın bölgede Çepni Türkleri olabilir genelde Çepniler Karadeniz bölgesinde ve Bir kısmı da Balıkesir'e göçmüşlerdir,  ancak Sen kaç nesil öncesini bilirsin  10 nesili bil hadi, sonuç olarak, bir çok insanla karışım mevcuttur, örnek vereyim hititler, sümerler bunlar ne oldu, bizlerle karıştılar , işte bunu demek istedim sen genetik araştırma yaptırsan %100 Çepni türkü çıkma olasılığın çok zayıf yok demiyorum ama çok zayıf, Avrupa da bilinenin aksine Almanlardan çok Ruslar daha az karışmıştır mesela. Dünya da da en az karışıma uğrayan millet Japonlardır, Yani saf kanlıktan  anladığın şu olmamalı, babaları biziz o zaman saf kanız diyemezsin hiç karışmamış olman gerek anladın mı.
üstad ben 1 buçuk yıldır Türkçülüğe merak saldım ve sürekli araştırmalarımı o yönlere kaydırdım.bahsettiğin anadolu halkı. anadoluda birçok millet yaşamıştır. çepni Türkleri Orta asyadan göçmüştür bilindiği üzere.. orada birlikte yaşadığı ortamda çinliler vardı. kaldı ki o zamanlar çinlilerle kız alıp verme mevzusu şuanki kürtler gibi değildir sende tahmin ediyorsundur. birisi de ortaya Türkiyede safkan Türk%5 felan diye bi palavra atmıştı. aslı astarı olmayan şeyler bunlar.
tarhan1982
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #13 : Ekim 01, 2013, 10:18:40 ÖS »

üstad ben 1 buçuk yıldır Türkçülüğe merak saldım ve sürekli araştırmalarımı o yönlere kaydırdım.bahsettiğin anadolu halkı. anadoluda birçok millet yaşamıştır. çepni Türkleri Orta asyadan göçmüştür bilindiği üzere.. orada birlikte yaşadığı ortamda çinliler vardı. kaldı ki o zamanlar çinlilerle kız alıp verme mevzusu şuanki kürtler gibi değildir sende tahmin ediyorsundur. birisi de ortaya Türkiyede safkan Türk%5 felan diye bi palavra atmıştı. aslı astarı olmayan şeyler bunlar.

Ben Anadoludan Örnek verdim Çepnilerin yaşadıkları bölge olarak, yoksa elbetde orta asyadan geldiler, Hatta anadoluda ki Türklerin çoğunluğu Oğuz Boyundandır, Çepnilerle Yörüklerin arasında çok bir  fark aslında yoktur.   Sen şimdi Çinliler mevzusuna girdiysen konu anadoludan da çıkar Uranüs'e kadar gider, ben sana Türklerin müslüman olmadan önceki tarhine kadar anlatırım Araplara gider savaş açarsın Smiley işin şakası bir yana, Çinlilerin büyük bir bölümü zaten Cengiz Han'ın Yüzünden karışmıştır, o ayrıntıya fazla girmeyeyim Smiley  Türkiye'de   Türk oranı şu kadar filan demek zor, ama bu oranın yüksek olduğunu söyleyebilirim, Örneğin Bir Avuturyalı ırkçı bir partinin lideri, ayrıca Türk düşmanı,  kendi genetik araştırmasını yaptırıyor, %40  kadarında Türklük olduğu ortaya çıkıyor, yani kendini çok fazla türk , arnavut ya da çerkez vs.. hissedebilirsin, ancak genetik araştırmasında ne kadar o geni taşıyorsun o zaman belli olur.
« Son Düzenleme: Ekim 01, 2013, 10:20:46 ÖS Gönderen: tarhan1982 » Kayıtlı
yineben
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #14 : Ekim 01, 2013, 10:32:15 ÖS »

Ben Anadoludan Örnek verdim Çepnilerin yaşadıkları bölge olarak, yoksa elbetde orta asyadan geldiler, Hatta anadoluda ki Türklerin çoğunluğu Oğuz Boyundandır, Çepnilerle Yörüklerin arasında çok bir  fark aslında yoktur.   Sen şimdi Çinliler mevzusuna girdiysen konu anadoludan da çıkar Uranüs'e kadar gider, ben sana Türklerin müslüman olmadan önceki tarhine kadar anlatırım Araplara gider savaş açarsın Smiley işin şakası bir yana, Çinlilerin büyük bir bölümü zaten Cengiz Han'ın Yüzünden karışmıştır, o ayrıntıya fazla girmeyeyim Smiley  Türkiye'de   Türk oranı şu kadar filan demek zor, ama bu oranın yüksek olduğunu söyleyebilirim, Örneğin Bir Avuturyalı ırkçı bir partinin lideri, ayrıca Türk düşmanı,  kendi genetik araştırmasını yaptırıyor, %40  kadarında Türklük olduğu ortaya çıkıyor, yani kendini çok fazla türk , arnavut ya da çerkez vs.. hissedebilirsin, ancak genetik araştırmasında ne kadar o geni taşıyorsun o zaman belli olur.
Kastın Talkan ve Curcan sanırım Smiley

ne demiş Ziya Paşa 'ararken kürtlüğümü buldum Türklüğümü

« Son Düzenleme: Ekim 01, 2013, 10:38:34 ÖS Gönderen: tarhan1982 » Kayıtlı
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!