Imperia Online Turkey  
Mart 28, 2024, 01:10:25 ÖS *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: 2x Dışı Askeri Puan ve Onur Almama Cezası  (Okunma Sayısı 2215 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
JoJuQ
ByJoJuQ
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri Site
« : Ağustos 18, 2012, 09:02:08 ÖÖ »

Bu konuda tartışılır belki ama çok canımı sıktı, V5 de 2x dışında birine saldırınca Askeri puan ve Onur puanı gelmiyor. benim gibi askeri puana oynayan biri için çok kötü bir uygulama Sad

Gece gündüz çaba gösterdim asker yaptım ona dengeli ekonomi yapmaya çalıştım derken 2x de 6 kişi kaldı ve 4 tanesi teslim oldu. Onur kayıp etme pahasına 3x deki kişilere gidiyorum fakat ne askeri puan nede Onur kazanabiliyorum, kuru kuru madalya veriyor. savaşmayı bırakmak zorunda kaldım, maden için kimseye saldırmıyorum artık kendi madenimin getirdiği puan ile bile fırlıyorum 2x deki adamlar artsın diye bekliyorum resmen Sad

Casuslayıp bakıyorum çoğunun kalesinde seçkin okçusu var ama adam 10. Eyaleti ilhak etmemiş puan artmasın diye. Tamam güzel bir strateji olabilir hızlı gidenlerden korunmak için ama bunun cezasını Onur puanı ve Moral kayıp ederek zaten ödüyoruz birde ek olarak boşa savaşmak var. Onur puanıda zaten öyle kolayca alınmıyor askeri kayıp vermen gerekiyor. Örnek Son savaşım; Smilatörden hesapladım son 42.000 puanlık savaş oldu günün savaşlarında madalya aldı 188 Onur puanı 3400 askeri puan veriyordu, ama sadece kuru madalya verdiler. 2x dışı cezasından

Bu 2x kuralı 3x yapılsa en azından? Zaten Onur Cezası Moral Cezası birde Askeri kayıp verme şartları var, Saldırı yapmayalım mı kimseye? Çok rutin oluyor böylede 1 hafta önce 18.000 Askeri puanım vardı hala öyle ve bu sabah beni askeri puan geçtiklerini görüyorum. Tam 1 haftada geçtiler beni Askeri puanda bu haksızlık değil mi? gitti o kadar çabam Sad

Varlığını yaşatmıyorsun ki yokluğunla tehdit ediyorsun! Varlığına alışadım ki yokluğundan korkayım!
guneyarjin
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

gelawej-orion-kartaca

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Ağustos 18, 2012, 12:53:17 ÖS »

bence eğer askeri anlamda öne oynuyorsan onurununda yüksek olması gerekiyor 3xle bunu düşürüp askeri puan almak bana ters geliyor.bana sorarsan çok iyi bi kural çünkü belli bi zamandan sonra 2x dışı kalanlar genelde oyuna bakmayanlar bunlardan askeri puan almak anlamsız.eğer cidden madalyalarınla ve askeri puanınla öne çıkacaksan bunu kendine denk adamlardan almalısın. *rose*

kar beyazı temiz değildir!!!
JoJuQ
ByJoJuQ
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #2 : Ağustos 18, 2012, 02:02:36 ÖS »

bence eğer askeri anlamda öne oynuyorsan onurununda yüksek olması gerekiyor 3xle bunu düşürüp askeri puan almak bana ters geliyor.bana sorarsan çok iyi bi kural çünkü belli bi zamandan sonra 2x dışı kalanlar genelde oyuna bakmayanlar bunlardan askeri puan almak anlamsız.eğer cidden madalyalarınla ve askeri puanınla öne çıkacaksan bunu kendine denk adamlardan almalısın. *rose*

Onur puanı kayıp edip saldırdığın kişiden onur puanı kazanabiliyordun V4 de tabi askerinin belirli bir yüzdesini kayıp ederek. V5 de yanılmıyorsam bu rakam %10. zararını kara çevirebiliyordun yani.

Online olmayan adamlara saldırarak cümlene gelince uzaktan birde sen bak o cümleye bu oyunu oynama der gibi birşey oldu kardeşim, acıma vicdan falan gibi.
Zamanı yok ise oynamayacak, ben zaman ayırıp oynuyorsam saldırmakla suçlu mu oluyorum? Online olmadığı zamanlarda asker ve maden bırakmasın kaçırsın. bu bir strateji oyunu sonuçta.

Varlığını yaşatmıyorsun ki yokluğunla tehdit ediyorsun! Varlığına alışadım ki yokluğundan korkayım!
JoJuQ
ByJoJuQ
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #3 : Ağustos 18, 2012, 02:07:37 ÖS »

Kendine denk adamlara saldırdım bu arada ama hepsi teslim oldu 2x de kalanlar Dost ittifak, bu tabloya bak bir kardeşim derdimi daha iyi anlarsın;

guneyarjin
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

gelawej-orion-kartaca

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Ağustos 20, 2012, 12:05:57 ÖS »

oynama anlamında söylemedim.sadece askeri rütbe olarak önlere oynamak istiyorsan bence iyi bi kural çünkü bazı oyuncular kendilerinden 4 kat küçük oyunculara saldırı yapıp askeri puan alabiliyor bu olay benim hoşuma gitmiyor.neyse sonuçta bir fikir benimki.bu arada yanlış görmediysem türk diyarında oynuyorsun,türk diyarlarının özelliğidir yakında 2xinde oyuncu kalmıyacak çoğu kişi belli zaman sonra oyunu bırakıyor.sana tavsiyem yabancı diyarlarda oyna orası td ye göre gayet iyi

_A_E_G_M_
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Ağustos 20, 2012, 12:29:17 ÖS »

Kardeşim sende haklısın guneyarjınde haklı... Şimdi senin açından bakarsan askeri puan gelmeyen savaşa boşu boşuna gitmek istemiyosun , diğer arkadaşta diyor ki 2x dışı adamlar rahat oyun oynasın iyi kural.. İkinizde haklısınız aslında Smiley

Madalyalar güzel , uzun bi aradan sonra yeni sistemde ki ilk diyarında bu başarı senin kaliteni gösteriyor dostum  *rose*
guneyarjin
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

gelawej-orion-kartaca

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Ağustos 21, 2012, 02:52:52 ÖÖ »

_A_E_G_M haklı ilk diyarın olmana rağmen o sıralama başarını gösterir.bende tebrik ederim *rose*

JoJuQ
ByJoJuQ
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #7 : Ağustos 21, 2012, 09:48:54 ÖÖ »

Madalyalar güzel , uzun bi aradan sonra yeni sistemde ki ilk diyarında bu başarı senin kaliteni gösteriyor dostum  *rose*
_A_E_G_M haklı ilk diyarın olmana rağmen o sıralama başarını gösterir.bende tebrik ederim *rose*

Teşekkür ederim  *rose*

Önceden V5 de bu kural 3x miş öyle kalması daha güzel gibi geldi. Sonuç olarak rekabet için daha fazla kişi demek. Ben kendi açımdan savundum yine benim için savaşacak 5-6 kişi vardı ama diyarda 1. ve 2. olan arkadaşlar var puan olarak şuan 2M i geçtiler 2x lerinde bir tek ben varım benim suçum ne arkadaş Smiley

Neyse support'a attığım görüş mesajına gelen cümle zaten hayallerimi yıktı  *hihi*

"Bütün diyarlarda aynı kural geçerlidir." // hata var dedim sandılar, sanırım benden başka bu durumdan şikayetçi olan yok. İttifak savaşı yaparım bende  *hihi*

Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!