Imperia Online Turkey  
Mart 28, 2024, 12:35:54 ÖS *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Kale kuşatması  (Okunma Sayısı 4691 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
fatih3442
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« : Nisan 14, 2012, 10:33:55 ÖÖ »

Ben oyuna 2 hafta önce filan başladım.Puanım 12000.Ben bir adama ilk 2000 ordu gönderdim ve askerlerinin çoğu öldü.Bunu meydan savaşında yaptım.2. seferde bir 2000 ordu daha gönderdim.Düşmanın hiç ordusu kalmamasına rağmen kaleyi yağmala yamıyorum.Sebebi nedir acaba.Üstelik 10 mancınık 5-6 tane de koçbaşı var.nasıl bir strateji uygulamalıyım?Yardım eder misiniz...
pears
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Nisan 14, 2012, 12:37:33 ÖS »

Ben oyuna 2 hafta önce filan başladım.Puanım 12000.Ben bir adama ilk 2000 ordu gönderdim ve askerlerinin çoğu öldü.Bunu meydan savaşında yaptım.2. seferde bir 2000 ordu daha gönderdim.Düşmanın hiç ordusu kalmamasına rağmen kaleyi yağmala yamıyorum.Sebebi nedir acaba.Üstelik 10 mancınık 5-6 tane de koçbaşı var.nasıl bir strateji uygulamalıyım?Yardım eder misiniz...

kale kuşatması seçeneğini seçmelisiniz kaynak alabilmek için. yağma sadece köylü öldürmek içindir ve 2000 askerle yağma yapmanız zor bir olasılıktır. Çünkü yağma yapabilmek için yağma yaptığınız oyuncunun eyaletinin toplam nufusunun en az %11 i kadar asker yollamanız gerekir.  Kale kuşatması yaparkende saldırdığınız oyuncunun kale seviyesi/istikham/eyalet tipine   göre hesap makinesini kullanarak hesap yapınız...
0guzhan
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Nisan 14, 2012, 12:40:10 ÖS »

kale kuşatması seçeneğini seçmelisiniz kaynak alabilmek için. yağma sadece köylü öldürmek içindir ve 2000 askerle yağma yapmanız zor bir olasılıktır. Çünkü yağma yapabilmek için yağma yaptığınız oyuncunun eyaletinin toplam nufusunun en az %11 i kadar asker yollamanız gerekir.  Kale kuşatması yaparkende saldırdığınız oyuncunun kale seviyesi/istikham/eyalet tipine   göre hesap makinesini kullanarak hesap yapınız...
Abi sen 2000 askerle yağma yapmak zor bir olasılık diyorsun adam 2 haftada 12bin puan kastım diyor Grin Grin Grin
fatih3442
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Nisan 14, 2012, 01:51:40 ÖS »

Ben yağma demekle aslında kale kuşatmasından bahsediyorum.
BiBıkmadınızArkadaş
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Nisan 14, 2012, 01:56:21 ÖS »

Ben yağma demekle aslında kale kuşatmasından bahsediyorum.
kardeş 4-5 yıllık oyuncuyum pearsın anlattığından ben bile bişey anlamadım  Grin Grin şimdi adamın parasını alabilmen için kalesini yıkman gerek. kaleyi yıkan asker birimleri mızraklı piyade  kılıçlı piyade koç başı.. bunların ağırlarıda var işte. onlarda iş görür ama 12 bın puanda açık degıldır onlar.. şimdi adama casusu attıgında kale seviyesi yazar. kale 1 i 1000 mızrak yıkabilir. ama içinde okçu var ise yıkamayabilir.. kale 2 ye 1000 kılıçlı gönderirsen yıkar.. içinde okçu varsa yıkamayabılırsın . kale 3 e 1500 -2000 kılıçlı yolla.. ıcınde okcu varsa yıne yıkamayabılırsın.. kale 4 e  3000 kılıçlı 20 koçbaşı gönder.. içinde okçu varsa yine yenilirsin.. kale 5 e 4000 kılıç 40 koçbaşı yolla.. ama içinde okçu varsa yenilirsin.. ben kale 5 e 4000 kılıçlıyla gidiyorum ancak piyade saldırılarım felan yüksek o yüzden sana kabaca yazdım.. ve bunlar ova ya göre.. kişinin köyü ova degılde daglar ise biraz daha fazla asker yollaman gerekir. para alman için kaleyi yıkman şart. adamın askeri var ise ona göre fazla asker yolluyacaksın..
BiBıkmadınızArkadaş
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Nisan 14, 2012, 01:58:42 ÖS »

Abi sen 2000 askerle yağma yapmak zor bir olasılık diyorsun adam 2 haftada 12bin puan kastım diyor Grin Grin Grin
adam senin rekorunu kırıcak diye korktun heralde adamı küçümsüyosun o yüzden  Grin Grin
fatih3442
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Nisan 14, 2012, 02:00:45 ÖS »

adamın kale seviyesi 5 ancak içeride asker yok
BiBıkmadınızArkadaş
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Nisan 14, 2012, 02:01:33 ÖS »

adamın kale seviyesi 5 ancak içeride asker yok
ova ise 2k kılıç 40 koçbaşı yollasan yeter.. koçbaşın yok ise 5 k kılıçlı felan ortalama.. adamın suru felan yüksek ise yenilme ihtimalin var.
fatih3442
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Nisan 14, 2012, 02:03:19 ÖS »

Çok teşekkürler.
Not:Koçbaşı yerine mancınık olur mu?Çünkü yanlışıkla 20 tane mancınık bastım Sad
BiBıkmadınızArkadaş
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Nisan 14, 2012, 02:07:36 ÖS »

Çok teşekkürler.
Not:Koçbaşı yerine mancınık olur mu?Çünkü yanlışıkla 20 tane mancınık bastım Sad
Grin Grin mancınık koçbaşıdan daha iyidir.. yani 20 taneyi aktif edip yolla ..

mızraklı piyade - ağır mızraklı piyade - akıncı

kılıçlı piyade -ağır kılıçlı piyade - muhafız

okçu - ağır okçu - seçkin okçu

süvar - ağır süvarı - şovalye

koçbaşı - mancınık - ağır mancınık

bunların görevleri aynıdır ama üst seviyeleridir. yani daha güçlüleri.. kılıçlı pıyade de kaleye saldırır muhafızda . koçbaşıda kaleye saldırır agır mancınıkda.. ama daha güçlüdür agır mancınık.
fatih3442
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : Nisan 14, 2012, 02:27:43 ÖS »

Bu arada o kadar asker filan basınca puanım 12839 oldu Grin
BiBıkmadınızArkadaş
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : Nisan 14, 2012, 02:44:15 ÖS »

Bu arada o kadar asker filan basınca puanım 12839 oldu Grin
helal sana oğuzun rekorunu kırarsın 2 haftaya kalmaz  Grin Grin
pears
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #12 : Nisan 14, 2012, 05:23:03 ÖS »

ya  kursa gider ayak acele ile mesaja cevap yazarsan olacağı bu anlamsız bir yazı çıkar ortaya harbiden bende yazdıklarımdan bir şey anlamadım iyi mi  *hahaha* *hahaha*

bu arada 12k puan yapıp ağırları açan arkadaşıma da sormadan edemeyeceğim bu zamana kadar nasıl kale yıktın sen ve yapa yapa 2k asker mi yaptın sadece madem mancınık basıyorsun ilginç Huh?
BiBıkmadınızArkadaş
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #13 : Nisan 14, 2012, 05:38:07 ÖS »

5-6 k puanda ağır askerler açılıyor  Huh?
BiBıkmadınızArkadaş
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #14 : Nisan 14, 2012, 05:40:36 ÖS »

ha bide en son bu konu sorular kısmındaydı  Grin ilk defa birisine doru düzgün cevap verdim ondada post olmasın diye konuyu genel sohbete taşımışsınız  Grin beni çekemeyen dsmart alsın evine  Grin
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!